Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lányomat két éve szültem, 6 hónapig szopizott.Mért van az ha mellemet megnyomom még mindig jön belőle tejszerű folyadék? fórum

Lányomat két éve szültem, 6 hónapig szopizott.Mért van az ha mellemet megnyomom még mindig jön belőle tejszerű folyadék? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 30. 10:16

Prolaktin hormon:

[link]


Nőgyógyászati vizsgálat indokolt és endokrinológus szakorvos felkeresése is szükséges, ahogy írták. A hormon magas szintjének sok oka lehet, de legtöbbször gyógyszerrel tudnak segíteni.

12. Cszsuka (válaszként erre: 10. - 2ecfe1b5f5)
2009. aug. 26. 14:28
Köszönöm, hogy együttérzel, én már túl vagyok rajta. :) Ezzel is együtt lehet élni, s hiszem, hogy elmúlik:) Csupán azért írtam le, hogy mindenki tudjon róla: ilyen következménye is lehet, tehát feltétlenül fontos, hogy endokrinológus tudjon róla. Ő majd eldönti, hogy kell-e törődni vele.
2009. aug. 26. 12:10
Nemrég volt erről egy cikk valamelyik újságban, azt írják hogy sok nőnek marad ilyen váladék a mellében, nem kell nyomogatni. Csak akkor van gond ha magától kezd ürülni(szivárogni, csepegni), mert azt fertőzés, gyulladás jele lehet akkor kell dokihoz menni.
2009. aug. 26. 09:14
Fél éve nem szokott le a lányom a szopiról. Nálam is megjelenik a folyadék ha megnyomom a mellemet. Mind 2 nagy gyerekemmel ez volt a helyzet. anno háziorvosom azt mondta nagyon lassan fog elmúlni. Igaza lett. (Cszsuka nagyon szomorú az eseted)
2009. aug. 26. 09:09

Szerintem is nagyon fontos, hogy menj el endokrinológushoz és ellenőriztesd a prolactin szintedet. Nekem is úgy volt, hogy 7 havi szoptatás után még négy év múlva is volt tejem. A nőgyógyász csak annyit mondott, hogy borogassam, meg hogy menjek el kivizsgáltatni, ha nem múlik el. aztán elfelejtettem. 7 éves volt a kislányom, amikor ömleni kezdett a tejem. Magas prolactin szintem és agyalapi mirigy daganatom lett.

Ne járjon így senki. Te sem :)

2009. aug. 26. 09:09
Nekem is két éves lesz a lányom, és ő is 6hónapos koráig szopott. Ha megnyomom a mellbimbómat nekem is jön még belőle ilyen tejszerű valami. De engem annyira nem zavar a dolog, majd elmúlik.
2009. aug. 26. 09:03
A magas prolaktin szinttől van, érdemes először nőgyógyásszal, utána esetleg endokrinológussal konzultálni.
2009. aug. 26. 08:48
az én lányom három évig... nagyon nehezen tudtam leszoktatni, mindenütt jártam senki nem tudott segíteni, nagyon megterhelő volt. utána sok évig nem apadt el teljesen a tejem, szerintem, ha elkezdeném nyomogatni még most is sikerülne valami kifacsarni belőle. Ja és rengeteg vizsgálaton voltam UH- mammográfia, onkológia, ilyenek... nem találtak semmi kórosat. Szerintem ez szervezet függő, de nekem is azt mondta az onk. hogy nem szabad nyomogatni.
2009. aug. 26. 08:41

Az én kisfiam is 6 hónapig szopizott és 3 éves volt, mikor végleg elapadt a tejem....

Dokim nem javasolt semmi különöset, mivel nem fájt, nem gyulladt be. Nem fejtem, de mégis volt pici. Szépen, lassan elapadt.


De létezik olyan gyógyszer, amitól elapad. Szerintem beszélj a dokiddal!

2009. aug. 26. 08:40

Megnyugtatásul közlöm, hogy a fiamat is kb. 5 - 6 hónapig szoptattam, májusban mult 3 éves és még mindíg ( ha megnyomom) megjelenik egy - két csepp.

Én nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget...

2009. aug. 26. 08:36

Valószínűleg magas a prolaktin szinted, beszéld meg az orvosoddal, valószínű kérni fog egy hormonvizsgálatot, ha valóban magas a prolaktin, kapsz rá gyógyszert és visszaáll a rend :)

Gratulálok a lányodhoz :)

2009. aug. 26. 08:35
Ne nyomogasd... Ha mindig nyomkodod sosem apad el teljesen.
2009. aug. 26. 08:34
Lányomat két éve szültem, 6 hónapig szopizott.Mért van az ha mellemet megnyomom még mindig jön belőle tejszerű folyadék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook