Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktóz érzékenység? fórum

Laktóz érzékenység? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
33. youlcsi (válaszként erre: 30. - Sexycsajje)
2010. márc. 20. 18:38

más miatt megyek. leginkább, mert nem nagyon segített rajtam eddig semmi gyógyszer.

most éppen reflux-gyógyim fog elfogyni, de nem tudom, hogy kell-e tovább... a másik bogyó pedig nem is ért semmit...

32. youlcsi (válaszként erre: 28. - Csillag03)
2010. márc. 20. 18:36

én úgy értettem a dolgokat, hogy ha a laktose-intolerancia vizsgálat pozítív, de a lactulose nem, akkor van tejcukor-érzékenység. ha a lactulose is pozitív, akkor pedig kontamináció, azaz lényegében a bélflóra van oda.

de lehet, hogy én értettem rosszul.

2010. márc. 20. 11:11

Igen, írt fel Lactase tablettát. Azt mondta, naponta egyet vegyek be. De én csak akkor veszek be, ha olyat eszek, amiben nem tudom mi van. És van úgy, hogy naponta többet is beveszek evés elött.

Nekem nem kell járnom kontrolra emiatt, mert véglegesnek nyilvánították.

De még azért elmegyek majd egyszer másik helyre is fújni, hátha mást mondanak majd.

30. sexycsajje (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2010. márc. 20. 10:52
kontrolra kell járni?ha tejcukor érzékeny vagy?
29. sexycsajje (válaszként erre: 28. - Csillag03)
2010. márc. 20. 10:51
én ehez nem értek de ha nem eszek tejeset akkor jól vagyok, de mért tévedne?irt tablettát?
2010. márc. 20. 09:53

Nagyon fura amit írtok...

Mert én úgy tudtam, hogy ha valakinek a kilégzési teszt pozitív, az laktóz érzékeny.

És a második fújás azaz a laktulózra való tesztelés azt mutatja meg, hogy mi az oka az érzékenységnek. Nekem ezt mondta az orvosom!

Nekem laktózra 60 volt a legmagasabb amit fújtam. azaz akkor már abbahagytuk. A másikra meg 83

Erre azt mondták, hogy veleszületett késői típúsú laktózérzékenység..... És ez így is marad, azaz soha nem javul meg.

Vagy talán szerintetek tévedhetett a doki?

27. youlcsi (válaszként erre: 26. - C8ccd4d6f0)
2010. márc. 19. 17:40
majd rákérdezek. úgyis kedden megyek 2hós kontrollra. bár jobban örülnék, ha végre nem ötletelnénk meg kísérleteznénk a gyógyszerekkel, hanem kiderülne, mi is van.
2010. márc. 19. 17:20

haaat nalam se gondoltak ra. egyet kideritettek, aztan orultek, hogy vegre valami pozitiv. gyengebbekkel nem foglalkoztak.

sztem kerdezz ra! nekem nagyon megerte ez a teszt! evek ota nem voltam ilyen jol! bar azert hianyzik a jo kis kakaos csiga.

2010. márc. 19. 17:15

nem tudom... azért ha erről lenne szó, csak eszébe jutott volna az orvosnak, nem?


mint írtam, nekem a laktulóz tesztem is pozitív lett, szóval ez nem igazán "tejallergia" hanem csak kontamináció.

24. youlcsi (válaszként erre: 22. - Sexycsajje)
2010. márc. 18. 18:29

nem laktóz-érzékenységem van, hanem a laktóz- és laktulóz-terheléseim lettek pozitívak.


hasmenésem ettől független. akkor is volt, amikor negatív volt a h2-kilégzési tesztem... ha diétázom sem jobb, ha nem, akkor sem rosszabb...


de nem is mondták, hogy kellene... vagyis hát csak zsírszegény diétát mondtak, annak meg vajmi kevés köze van ehhez.

23. sexycsajje (válaszként erre: 10. - C1e9612cd3)
2010. márc. 18. 17:00
alerigiás gyogyszerembe volt és nagyon ment a hasam töle, és gáz képzödés is volt. de a revicetbe nincs laktóz
22. sexycsajje (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2010. márc. 18. 16:53
de nem is diétázol? hasmenéssel jár.
2010. márc. 18. 16:43
sziasztok!A napokba nagyon rosszul lettem , régota laktóz érzékeny vagyok nem törödtem vele,de amiota rosszul voltam már ioda figyeltek mit eszek meg, kaptam egy is meröstől egy növényalapu hab tejszint és semmi bajom pedig elég sokat ettem belöle, holálá a neve hátha segitek vele,nem sokára megyek vizsgálatra remélem irnak tabletát fel.
2010. febr. 16. 18:32

köszönöm :)


időközben rájöttem, hogy ezt hivatott volna rendbevágni a Normix, amit kaptam... csak nem sikerült neki.


amúgy gondot nem okoz. tehát tejes dolgok után sem rosszabb, és ha hetekig kihagyom, akkor sem jobb a helyzetem.


szóval nálam nem ez a megoldás kulcsa :s

2010. febr. 11. 19:02

sziasztok!

nekem 2 hete lett pozitív a laktóz és laktulóz terhelésem is.

nem mondták, hogy tejcukorérzékeny lennék... nem mondták, hogy diétáznom kellene... csupán annyit mondtak rá, hogy felborult a bélflóra. kontamináció.

2010. febr. 10. 15:26

Sziasztok!


Rólam 26 évesen derült ki, hogy veleszületett laktóz érzékenységem van, és még rozs allergiám is. Szerencsére már sok laktózmentes termék kapható. Én lactase tablettát rágok szét rögtön étkezés elött amikor tudom, hogy az tejet tartalmathat. És fura, mert utána a hasam ugyan úgy fáj, csak éppen nem jön ki belőlem... Nektek segít ez a tabletta? Vagy elöbb kellene elrágnom? Nekem a dokim azt mondta, hogy közvetlenül evés elött.

Szép napot!

2010. jan. 26. 10:38

Szia Mendy!

Én 24 évesen lettem laktózérzékeny.

Laktózintolerancia vizsgálatra küldtek, ott derült ki.

Nem mindenkinél jelentkezik hányással és hasmenéssel. Nekem amellett, hogy nagyon fájt a hasam, kiütéseim lettek, leginkább a kezemen. Mivel kozmetikus vagyok, nem akartam félvállról venni a dolgot, mivel ha vendég meglátja, hogy kiütéses kézzel nyúlok hozzá elveszíti a bizalmát. Hiába tudtam én, hogy nincs fertőző bőrbetegségem, ki akartam deríteni, hogy mi okozza.

Gasztroenterológián kiderült a problémám. Szerencsém volt, mert azt mondták, ha ez a vizsgálat nem hoz eredményt, akkor gyomor tükrözés lett volna a következő lépés. Ezt szerencsére megúsztam.

Sokáig inkább megvettem a drágább laktózmentes termékeket, meg kaptam egy listát a dokitól... egyik oszlopban azok a tejtermékek voltak felsorolva, amik fogyaszthatók, másikban azok, amik nem. Természetesen az utóbbi volt a hosszabb. A trappistától azért nincs semmi bajod, mert azt eheti a lakóz érzékeny is.

Nekem a házi dokim utána járt, hogy van egy rágótabletta, amit ha szétrágok étkezés előtt kb fél órával, akkor azt ehetek, amit akarok. A neve Lactase.

Most, hogy babát várok, ezek a tünetek elkerülnek. Nem hiszem, hogy elmúlt. A doki szerint lehetek egy darabig tünetmentes. Azt viszont senki nem tudta megmondani, hogy a babám örökölheti e tőlem.

2010. jan. 25. 22:31

én se megyek vele dokihoz, kerülöm a tejet amennyire tudom, pedig imádom


én ugy bizonyosodtam meg benne hogy az hogy kb 2 honapig demmi ilyesmit nem ettem és nem voltam soha rosszul aztán tesztnek megittam egy kétdecis tejet és másfél óra mulva futás, ugyhogy tuti ez az ok


sajtot ehetek azzal nincs gond, de pudingokat fagyit tejet tejfelt nem, kefirt meg utálom ugyhogy azt nem probáltam

néha eszem tejfeleset ha tudom hogy 3 napig nem kell mennem sehová, ugyhoigy tényleg ritka

15. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Kyller)
2010. jan. 25. 22:25

nah nekem is a fagyival kezdődött, vagyis azon vettem észre, de vécén meg mégse fagyizhatunk:D


2 deci tejttöl vagy egy kis tejföltöl, néha vajtol futoversenyt nyernek a vécéig

14. krisw
2010. jan. 25. 21:18

Én 5 éve vagyok laktózérzékeny,mióta szültem. Főleg görcsök,hasmenés. Nagyon rossz.

Nem kell ehhez vizsgálat!

Mondjuk a tejet sosem szerettem. Sajt,tejföl,túró mehet,csak ne legyen 1 napra sok. Joghurtot hanyagolom,második terhességemkor attól is ment a hasam. Imádom a tejberizst,de kizárólag laktózmentes tejből!

13. Mendy
2010. jan. 25. 20:17
Oké....meg fogom említeni. Jó vele tisztában lenni. De érdekes, hogy egyénenként más az érzékenység. Úgy tűnik.
12. Kyller
2010. jan. 25. 19:51

Nekem kb 10 eve diagnosztizaltak. Fagylaltok egyaltalan nem tudok ennyi,(a vecen ulve megprobalhatnam. ez lehet az egyetlen megoldas! :P) csak sorbet-t. Reggelire megeszem a felzsiros masfel deci tejes muzlimet es aznap meg belefer meg kb 2 deci joghurt. DE! A tejberizzsel, tejbegrizzel es mindenfele kremmel fozott etelekbol ehetek, de mertekkel. Ha aznapra tudom a menut ami ezekbol az etelekbol al ossze, akkor mar a joghurt nem fer bele sajnos. A kaukazusi kefir nagy kedvenc (lenne,ha itt is meg tudnam venni, ugyhogy otthonrol importalom).

Szerintem menj el a haziorvosodhoz es utaltasd be magad. En is igy tettem. Nem kell panikolni, ez meg mindig jobb, mint a liszterzekenyseg :)

11. Mendy
2010. jan. 25. 18:16
Az lesz, meg fogom nézetni. A múlt héten megettem majdnem egy egész tábla milka csokit és kb.2 óra mulva iszonyatosan rosszul éreztem magam...megint a tipikus lüktető fejfájás....emésztési zavarok....
10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - Mendy)
2010. jan. 25. 18:10

egy csomó gyógyszerban is, mint kísérő anyag laktóz van. de mivel annyira minimális, csak kevés esetben okoz panaszt. Nem csak az édesítőkben van!

Én úgy tu8dom, hogy kefírt pld. ehetsz, hisz ott az erjedéses folyamatokkal lebomlik a laktóz. Vegyél laktózmentes tejet! És gasztroenterológián vizsgáltasd ki magad!

2010. jan. 25. 17:54

sziasztok

szerintem én is érzékeny vagyok

nekem is fáj a fejem meg a hasmenés pfrrrrrrrrrrr

ezt, hogy lehet kimutatni?

2010. jan. 25. 17:47

Kyller neked miben nyilvánul meg a tejcukorérzékenység?????? Hogyan jöttél rá ?

Meg miért van az, hogy pl. a norbis édesitőtabletta kimondottan rá van írva, hogy laktózt tartalmaz....attól sincs bajom....vagy annyira minimális mennyisség van benne???

2010. jan. 25. 17:46
Huuuuu hát igen. Ez van nekem. Csak az a baj, hogy nem tudom mit ehetek és mit nem. Joghurtot sem mertem enni kb. 1 éve, mert félek, hogy beteg leszek tőle....
2010. jan. 25. 17:12

En is tejcukor erzekeny vagyok, de meg en sem hallottam, hogy fejfajast okozna. ezert utananeztem. Meglepodtem!

Ezt talaltam:

A tejcukor-érzékenység oka a tejcukrot bontó enzim, a laktáz hiánya, vagy elégtelen működése. Ha a vékonybélben a tejcukor nem tud egyszerű cukrokká bomlani, akkor a vastagbél bakteriális flórájának megváltozása révén bekövetkező lebomlás, más néven fermentáció klinikai tüneteket okozhat.


A kettőscukor molekulákat a bélben található baktériumok fermentálják, bontják el, ennek révén savak és gázok (széndioxid, hidrogén és metán) képződnek. Ezek az anyagok okozzák a felfúvódást, szélgörcsöket, hasi fájdalmat, feszülést, émelygést, hányingert, rossz általános közérzetet, ritkán bőrtüneteket. A keringésbe felszívódó hidrogén pedig - eljutva a központi idegrendszerbe-, fejfájásos rohamokat provokálhat.

2010. jan. 25. 16:48
Érdemes laktózvizsgálatot csináltatni?
2010. jan. 25. 16:47
Igen, én is olvastam, hogy hányás és hasmenés társul......nekem pedig iszonyatos fejfájást okoz és szinte leáll az emésztésem....
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook