Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tejcukor, Laktoz érzékenység! fórum

Tejcukor, Laktoz érzékenység! (beszélgetős fórum)

18. martin3 (válaszként erre: 14. - Davider)
2010. nov. 8. 14:44

szia! igen épp azt veszem neki(csak a sparos laktóz mentes tejet) de ennél is ugyanúgy mondja(de nem minden reggel!!!) kész vagyok..

november végére van már időpontunk(igaz már 1 hónapja kértem, de legalább haladunk:.)

2010. nov. 8. 14:18
vann joghurt is de szinte mindenbe van azt kell megnézzni,hogy ha bármi alapanyag van ami tej-el kezdödik azt már nem ehet....még a felvágottakban is van figyelni kell....mit ehet sajnos eléggé kevés dolgot és neéz beszerezni Cora-ban árulnak és vannak netes boltok ahol lehet rendelni.
16. davider (válaszként erre: 12. - Martin3)
2010. nov. 8. 14:16
sajtok közül a pannoniát ehetik.
15. davider (válaszként erre: 13. - MMóni80)
2010. nov. 8. 14:15
Igen sajnos bármikor kialakulhat ha sikerül időben elkapni még helyre állhat a bélfora és nem kell egész életedben laktozmentes dolgokon élni,csak pár honapig mig helyre áll és utána majd folyamatossan szépen lassan kell vissza szoktatni a szervezetbe.
14. davider (válaszként erre: 11. - Martin3)
2010. nov. 8. 14:14

Létezik laktozmentes tej azt ihatja probáld ki mi is azt ittuk Mizo narancssárga szinű rávan irva laktozmentes.

Kislányomnak is ez volt ugyhogy vidd orvoshoz mindenképp ő is ugyanigy volt fáj fáj nem fáj szoval kérj időpontott,mert sajna honapok mire bejudtok...:(

A vizsgálat nem vérvétel hanem teljessen éhgyomorra semmi nem kerülhet a szájába,fujni kell egy zacsit és a levegőt mérik be 15-15-30-30-30 perc ha jol emlékszem addig nem ehet nem ihat fogat sem moshat ha bármi a szájba kerül más értéket ad.

Tejcukor,laktoz és még gyümölcscukor is lehet probáld ki hagyd el a tejtermékeket.


ja nem is irtam,hogy lányomnak is azt hitték ez van 3 honapig ettünk minden féle laktozmentes dolgot kiderült mégsem ez a baja rossz lett az első pozitiv vizsgálat.

és azota azt vettem észre ne nevessetek ha gagyi tejet(tescos,coopos,)olcsobb tejet veszek neki akkor fáj a hasa ha a millit,mizot veszem nem mondja.

2010. nov. 8. 13:47

Szia!


Lehet, hogy első körben erre nem nekem kéne válaszolnom! Bocsi ezért!

Képzeld el, hogy nekem meg most kezdett el fájni a hasam a kakaó miatt és azóta folyamatosan fáj kb. 2 hete. Azt nem tudom, hogy ez kialakulhat felnőtt korban is ezek szerint?

Amúgy meg teljesen együttérzek a kisfiaddal!

12. martin3 (válaszként erre: 11. - Martin3)
2010. nov. 8. 13:38
még annyi, hogy próbáltam már elhagyni a tejet, ami sikerült is kb 1,5hétig(bár nagy harc volt) de a sajtból nem enged, imádja, azt nem tudtam elvenni tőle, magyarul nem ért semmit, hogy nem ivott tejet, ugye?
2010. nov. 8. 13:37

sziasztok! de jó, hogy indult ez a fórum!

ti honnan jöttetek rá, hogy a gyereketek tejallergiás, vagy laktóz stb???

én a kisfiammal kapcsolatban érdeklődnék, ugyanis állandóan fáj a hasa..most 4 éves, de ez már tart kb 1,5éve...és miért nem mentünk el eddig orvoshoz? mert a tünetek olyanok, hogy megőrülök: pl 2-3 napig mondja 1-1 percre hogy fáj a hasa, és tényleg tátom rajta, hogy fájdalmai vannak, majd felugrik és megy játszani. Aztán van hogy 1-2 hétig semmi, majd ismét ugyanez. Már szóltam többször a gyerekorvosunknak, de ő is csak halogatta a vizsgálatot. Azért a tejre gyanakszom, mert reggel, amikor a kakót isszák, ahogy megissza közli, hogy fáj a pocim és szenved...majd 1perc múlva elmúlik neki! ez mi lehet? vagy éppen ez a tünete? neki semmilyen bőrelváltozása nincs! és a sajt a kedvence..

végre kaptunk beutalót hasi UH-ra, és gasztroenterológiai vizsgálatra. Az Uh-on már voltunk, ott nem látott semmit a doki(aki maúgy baromi morcos volt, mikor rákérdeztem, hogy minden rendben van-e, ugyanis hallgatott, mint a hal, és mondtam, mert mindig fáj a kisfiam hasa, közölte: ezt kétlem, most sem fáj neki...Nem úgy értettem, hogy egész nap fáj, hanem percekre...de mindegy.) szóval az UH-on nem talált semmit(csak azt, hogy vesetágulatunk van, remek..)és a gasztro vizsgálat meg nov végén lesz. Tényleg az milyen? vért vesznek és ennyi?

még annyi kérdés, hogy már olyan triviális dolog jutott eszembe, hogy azért fáj a hasa, mert éhes. Ugyanis úgy kell tömnöm, hogy egyen 2 falatot, ha meg olyanja van nagyon szépen eszik és nem válogatós(a tökfőzelék, spenót, kelkáposzta a kedvence, van még egy ilyen gyerek??) de legtöbbször könyörögni kell, hogy egyen már! lehet egyszerűen csak éhes(de akkor meg hogy lehet olyan kis buta, hogy nem eszik? ha éhes vagyok csak eszem, nem??)

2010. nov. 8. 13:36
Szivessen kérdezz ha tudok segitek:-D
2010. nov. 8. 13:25
Megkaptam! Köszi!
2010. nov. 8. 13:22

Nem kaptam semmilyen linket. :-(

Köszi a segítséget!

2010. nov. 8. 13:01

Elküldtem a linket nézzd meg:)


Mondjuk kiprobálhatod,hogy olyan dolgokat eszel csak amiben nincs tej,tejcukor,tejsavó 2-3 hét után ha nem fáj a hasad akkor nagy valoszinüséggel ez lehet a baj.


Mindent olvass el még a ropiban,chipsben is találhato ezek ne legyenek benne semmilyen olyan ami tej szoval kezdödik.

2010. nov. 8. 12:57

Nekem nincs:)

Kislnyomnak mondták,hogy van,mert neki is fájt a hasa.

Kérdezd meg a házi dokid hátha ténleg vérből is kimutatható és mond meg nagyon fáj.

megkeresem a linket és elküldöm sajnos szinte semmit nem ehetsz...:(

2010. nov. 8. 12:52

Erre nem gondoltam! Igazából nem vagyok az a nagy orvoshoz rohangálós. Neked is van tejcukor érzékenységed?

Nekem már volt olyan, hogy évekig fájt a hasam. :-( Akkor el kellett mennem mindenféle dokihoz, röntgenek, ultrahangok és tükrözések sora... Persze nem találtak semmit. Anno még candidával is kezeltek (kérdés, hogy az volt-e nekem) és bélmosáson is jártam.

Most szinte biztos vagyok benne, hogy a kakaótól fáj a hasam, mert előző nap még nem fájt, aztán reggel mikor ittam, utána kezdett el fájni. :-(

Nagyon örülnék neki, ha leírnád, hogy ilyen esetekben mit nem szabad enni egyáltalán!

2010. nov. 7. 19:28
huuuu az gáz sajna igen ilyen hosszu a várolista.....Remélem nem lesz gond...nem gondoltál rá,hogy ha nagyon fáj éjszaka bemenj ügyeletre ott elmondod a tüneted hátha megcsinálják ezt a vizsgálatot....nem tudom,hogy csak a fujásos vizsgálat deriti ki vagy vérből is megállapitható,mert akkor házi dokid kérhet vérvételt.
2010. nov. 7. 18:27

Már bejelentkeztem egy gasztroenterológushoz, de csak decemberre volt időpont.

Az a baj, hogy fogamzásgátlót is szedek és abban is van laktóz, meg ugye még egy csomó mindenben...

2010. nov. 7. 18:02

Passzolom 2 hétig folyamatossan és eddig nem volt gond a tejjel???


Miért nem mész el egy kivizsgálásra ezer oka lehet sajnos....

2010. nov. 7. 17:32

Sziazstok! Örülnék, ha valaki válaszolna nekem!

Kb.2 hete ittam kakaót és azóta folyamatosan fáj a hasam. Elképzelhető, hogy tejcukor érzékeny vagyok?

Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook