Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Laktóz Érzékenyek Társasága" hol van? fórum

"Laktóz Érzékenyek Társasága" hol van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. marcsi 61 (válaszként erre: 79. - Vámpír)
2010. márc. 8. 13:14
Az én könyveleőm is febr 14-én csinálta meg a bavallásomat és ém is vissza igényeltem. Remélem meg kapom. bár nekem a gyerek után járna. Igazolást nem küldünk. Azt mondta,hogy azt kell küldeni ha kérik. Marcsi
79. Vámpír (válaszként erre: 78. - Dagidu)
2010. márc. 8. 12:08
Ki mondta hogy megszűnt? Én most visszaigényeltem. Február 22-én adtam be a bevallásomat. Nos ha átutalják a pénzt, akkor nem szűnt meg. De mi erre utalót nem találtunk az apeh oldalon :-)
78. dagidu
2010. márc. 8. 10:53

Én nem értem ezeket az orvosokat?! Hát nem nekik kellene segíteni az embereken, nem azért tanultak sok éven keresztül doktornak?! Vagy azt hitték, hogy az ölükbe hullik a pénz, azért mert orvosok lesznek, de gyógyítani és normálisan kommunikálni már nem képesek. (Tisztelet a kivétel)És nekik kellene tudni a legjobban, ha tájékozódnának is, hogy nem szűnt meg a visszaigénylés, csak most már nem a diszaharidáz hiányt kell beírni, hanem a laktóz intoleranciát.

Nekem az SZTK nőgyogyin volt olyan eset, hogy muszáj volt elmennem, mert a magándokim szabin volt és mikor ez kiderült az sztkás doki számára közölte velem, hogy ha nincs ló jó a szamár is. Ott is hagytam a szamarat!:) Néztek nagy szemekkel :) Ne vizsgálgasson egy ilyen barom!!!!

77. vekvik
2010. márc. 7. 16:17

nem még

pénteken elutaztam. Sajna más ügyemet se nagyon tudtam intézni

holnap fogok intézkedni:)

2010. márc. 7. 07:13
Sikerült bejelentekzni?
75. vekvik (válaszként erre: 74. - Vámpír)
2010. márc. 4. 14:10

az jó lenne:)

Mindenképpen keresek mást. Kérek majd beutalót. Nem baj ha várnom kell, csak valaki foglalkozzon már ezzel...:(

74. Vámpír (válaszként erre: 73. - Vekvik)
2010. márc. 3. 17:37

Ha szeretnéd megadom a dokim elérhetőségét, be kell jelentkezni, de sajnos 1 hónapot lehet várni kell.


Én most visszaigényeltem pénzt, meglátom kiutalja-e az APEH. Szerintem nem szűnt meg.

73. vekvik
2010. márc. 3. 08:13

voltam tegnap a dokinál. Nagyon bunkó volt, mert nem tetszett neki, hogy nem ahhoz mentem vissza, akinél először voltam. (aki amúgy a kollégája) nem tudtam, hogy ez akkora nagy bűn... Meg se hallgatott, kb 3 mondatot bírtam elmondani, azt is úgy hogy a szavába kellett vágnom. Meg se vizsgált, (gondolom mert nem bírtam neki elmondani, hogy az utóbbi napokban borzasztóan fáj a gyomrom, a beleim... nem törődött az egésszel. Megírta az igazolást az adóhoz, de azt is csak nehezen, mert azt mondta, hogy már megszűnt.

Nagyon rossz érzéssel jöttem el, nagyon bunkók voltak. Beszéltem párommal utána, de már nem bírtam, nagyon elkezdtem sírni, erre azt mondta, hogy bepereli őket, mert ilyen nincs...

Na mindegy. Azért adtak egy számot, egy diétás tanácsadó számát, kedden megyek hozzá. Kaptam Kliont és Dicetelt + Lactase nevű tablettát, ami mellett állítólag ihatok ehetek tejes dolgokat. Kb 5 perc volt az egész. De keresek majd egy másik kerületben egy gasztrós dokit, mert valami nincs rendben. Én arra gyanakszok, hogy másra is van érzékenységem, de ezt jó lenne tudni biztosra.

Na ez van. Szép napot!

72. Vámpír (válaszként erre: 71. - Csillag03)
2010. febr. 22. 16:28

Ma délután elküldöm az adatait. Én e-mailben kértem őket, hogy be szeretnék lépni és küldenek adatlapot.

Megírtam a címem és küldtek csekket fizessem be. 1300 Ft/év és a lapon kell kitölteni mi érdekel és negyedévente küldenek sok mindent.

71. csillag03 (válaszként erre: 70. - Vámpír)
2010. febr. 18. 18:44

Köszönöm, de már elküldték!:)

Majd lehet, hogy belépek abba a társaságba, csak azt nem tudom, pontosan mi ennek a menete.... Azaz telefonon elég e ha bemondom az adataimat stb, vagy valahova oda kell menni?

70. Vámpír (válaszként erre: 57. - Csillag03)
2010. febr. 18. 16:30

Szia, nekem van olyan nyomtatványom, ha szeretnéd elküldöm neked.

De ha befizeted a tagságodat a Laktóz Mentes Társasághoz ők is küldenek neked.

69. dagidu (válaszként erre: 68. - Ikresanyu)
2010. febr. 17. 15:43

Ezek a dokik szuperek :) A gyógyszertárban a 60db kapszulás Protexin Natural Care 4200Ft körül van, 2db kapszulát kell bevenni/nap, főétkezés után, de a többi probiotikumos gyógyszer is ilyen árban van.

[link]

Remélem segíteni fog neki!

68. ikresanyu (válaszként erre: 64. - Dagidu)
2010. febr. 16. 18:18
Köszi,meg fogja próbálni,nem szedett eddig semmit(mert nem is említette a doki,h ez segíthetne...),nem emlékszel, kb.mennyibe kerül?
67. dagidu (válaszként erre: 66. - Csillag03)
2010. febr. 14. 20:24
Szia! Küldtem privátba üzenetet:)
66. csillag03 (válaszként erre: 65. - Dagidu)
2010. febr. 14. 12:21

Szia!


Engem érdekelne, báár már írtak nekem egy lapot. Csak az nem a hivatalos igazolás.

Köszönöm előre is.

65. dagidu
2010. febr. 13. 17:30
Ha vkit érdekel tájékoztató és igazolás az adócsökkentési kedvezményről / beteg gyermek utáni családi pótlékról, akkor szóljon elküldöm. Most kaptam meg a Laktózérzékenyek Társaságától.
64. dagidu (válaszként erre: 62. - Ikresanyu)
2010. febr. 13. 13:48

Nekem beváltak a spar-os termékek, nem vettem észre, hogy utána sürgősen kellene mennem.....pedig minden nap eszem joghurtot vagy gyüm. joghurtot.

A férjed szed v.milyen probiotikumos gyógyszert? Nekem is problémáim voltak mostanság, elkezdtem szedni a Protexint és szerencsére most minden ok :)

63. vekvik (válaszként erre: 61. - Csillag03)
2010. febr. 13. 01:23

na ennek örülök

én majd március 2-án megyek

2010. febr. 12. 18:52

Férjem átalányadózó, sajna neki nincs lehetősége visszaigényelni pénzt.


Más: nektek beváltak a Spar-os laktózmentes dolgok?

Párom a tej és a gyüm.joghurt után is gyors léptekkel közelítette meg a wc-t...úgy néz ki neki nem lesznek jók ezek a spar-os cuccok.

61. csillag03 (válaszként erre: 60. - Vekvik)
2010. febr. 12. 16:06

Ma voltam igazolásért. De olyan nyomtatványuk nem volt, ehelyett egy ambuláns lapra ráírták, hogy véglegesen laktóz érzékerny vagyok. És azt mondták ennyi elég. Persze le is pecsételték. Még a háziorvosomnál sem volt olyan nyomtatvány.

De annak örülök, hogy remélhetőleg kapok vissza majd valamennyi pénzt.:)

60. vekvik (válaszként erre: 59. - Csillag03)
2010. febr. 10. 21:27
nem. A gasztroenterológián, ott ahol csinálták a tejérzékenység vizsgálatot. Gondolom hidrogénkilégzéses teszten voltál. Aki csinálta ad igazolást.
59. csillag03 (válaszként erre: 58. - Vekvik)
2010. febr. 10. 21:07

Aha, tényleg nagyon fura. Főleg, hogy nekem azt mondta a doki, hogy nagy ritka ez. Azaz nem is hallott ilyenről... És úgy gondolja, hogy a rozs allergiám miatt lehetett talán pozitív a lisztérzékenységi vértesztem egyike.... Mert a négy értékből csak az egyik lett pozitív.

És milyeik dokinál kell kérni? A házinál?

58. vekvik (válaszként erre: 57. - Csillag03)
2010. febr. 10. 19:52

de fura! nekem is tejérzékenységem van és én is allergiás vagyok a rozsra. És nekem is tavaly derült ki.

Az orvostól kell igazolást kérni, vagy a laktózérzékenyek társaságától nyomatványt. Nem tudom én megyek a dokihoz és tőle kérek az a biztos

2010. febr. 10. 15:19

Sziasztok!


Rólam előző évben derült ki, hogy veleszületett laktóz érzékenységem, és rozs allergiám van. Hallottam róla, hogy ebben az évben vissza lehet igényleni pénzt. Az lenne a kérdésem, hogy ezt mégis hogyan?? Hol szerezhetek olyan nyomtatványt amit ki kell tölteni? Szép napot mindenkinek.

56. Vámpír (válaszként erre: 53. - Marcsi 61)
2010. febr. 8. 15:01
A bevalláshoz nem kell csatolni az orvosi igazolást. Csak ha az APEH kéri vizsgálat céljából, akkor kell bemutatni neki.
55. Vámpír (válaszként erre: 52. - Dagidu)
2010. febr. 8. 15:01
Nekem van igazolásom, csak nem tudom melyik rovatba kell írni a kedvezmény igénylését.
54. dagidu
2010. febr. 6. 12:37
Nem kell csatolni az adóbevalláshoz, csak ha esetleg bekérik, akkor kell bemutatni. Csak annak a személynek kell odaadni, aki csinálja az adóbevallást....
2010. febr. 5. 18:19

A dokitól kért igazolást csatolni kell az adó paprihoz? vagy csak akkor kell adni ha kérik??


Marcsi

52. dagidu
2010. febr. 2. 17:29
Én már tavaly visszaigényeltem, de a könyvelőn :) kívül senki nem kérdőjelezte meg a betegségemet, és persze megkaptam a manit is :)(dokival kitöltetted a súlyos fogyatékosságról szóló igazolást??? ezt a papírt a Laktózérzékenyek T. tól, be tudod kérni és a háziorvossal kitölteted - legalább is nálam így működött)
2010. jan. 30. 13:10
Vissza igényelt már valaki az SZJA-ból? Én most megteszem. Remélem nem hivnak be ellenőrzésre :-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook