Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Laktóz Érzékenyek Társasága" hol van? fórum

"Laktóz Érzékenyek Társasága" hol van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
20. vekvik
2009. szept. 23. 16:21

a gasztrón csinálják a hidrogén kilégzéses tesztet, nekem is ott volt, de nagyon rossz. Meg kell inni egy fura édeskés folyadékot, ami olyan mintha homok is lenne benne:( utána 20 percebként be kell menni és fújni abba a kis szerkezetbe. az egész vizsgálat 3 órás. Nekem nagyon kijöttek a tünetek, nagyon rosszul lettem. 3an voltunk de csak én voltam rosszul.


Vámpír: mindent nagyon köszönök:D

Én meg ha szerzek majd olyan füzetet az ételallergia bank adataival megpróbálom valahogy eljuttatni hozzád is.

19. Vámpír (válaszként erre: 18. - Elvira79)
2009. szept. 23. 15:15

Nagyon sajnálom. Nekem csak hasmenésem van, allergiás csak parlagfűre, háziporral, kutya, macska szőrre. Bár volt kutyám és van macskám. De ha nem dögönyözöm semmi gond nincs vele, pedig 10 cm-es szőre van.


Érdekes én még soha nem voltam hirodgén teszten. Ezt ki végzi? Én csak a Gasztroenteritikusnál voltam a Szent Margit Kórházban.

2009. szept. 23. 15:11
Sziasztok! Én gyermek korom óta tejcukor érzékeny vagyok,most vagyok 30 éves.Az egyik kórházba azt mondták,lehettem 10-12 éves,hogy már elmúlt, nem is nagyon foglalkoztam vele. Hanem, 4 évvel ezelőtt nagyon ki jött rajtam /csalánkiütés, fulladás, nyel, száj dagadás, hányás, hasmenés/.Nem tudták az orvosok meg mondani,hogy mi bajom van, akkor már két, vagy három hete beteg voltam, az ügyeleten már elájultam, már szinte az ágyból is alig tudtam kiszállni annyira legyengültem.A férjem felvitt a kórházba ott mondta meg az orvos,hogy allergiás vagyok,ott derült ki,hogy nem múlt el laktóz érzékenységem. Nekem is hidrogén teszt 86 volt. Most a három éves kisfiamat viszem allergia vizsgálatra mert ő is kiütéses.
2009. szept. 23. 11:51

Úgy tudom ez csak a Laktóz érzékenyeknek jár, mivel az APEH szerint ez a betegség a fogyatékosok csoportjába tartozik, így jár adócsökkentés. A laktózmentes termékek jóval drágábbak, mint a hagyományos termékek.

Könyvelőmet megkérdeztem és tényleg IGAZ. Ezért 2009-es adóbevallásomba már kérni fogom az adócsökkentési kedvezményt. Azért nem híresztelik, mert nehogy az ő pénzüket elvegyük.


Leírás:

Az SZJA törvény szerint a fogyatékosok adócsökkentésének kedvezménye, a mindenkori minimálbér 5%-a. Az adókedvezmény minden olyan hónapra érvényesíthető, amelyikben a fogyatékosság legalább egy napig fennállt. A most készülő - a 2008. évről szóló - adóbevallásokban a havonta érvényesíthető adókedvezmény 3450Ft/hó, egész évre összesen 41.400.- Ft.


2009-ben a legkisebb minimálbér összege 71500 Ft, így ez év januártól havonta 3575 Ft kedvezmény illeti meg az adózó, orvosilag diagnosztizált tejcukor-érzékenyeket.

Amennyiben még több érdekel titeket, irjátok meg priviben az e-mail cimet és elküldöm.

Remélem tudtam segíteni.

16. vekvik (válaszként erre: 12. - Vámpír)
2009. szept. 22. 15:21

Én a Gasztoenterológián voltam.

Mi ez az SZJA dolog?

Én erről sose hallottam.

Régóta asztmás is vagyok és soha nem hallottam ilyet, hogy ilyen betegségekre bármilyen támogatás járna

2009. szept. 22. 15:02

Ez mindenkinek szól.


Ti is visszaigényeltek az SZJA-ból, hogy laktóz érkények vagytok? Ha igen informáljatok, nekem is van pár információm ezzel kapcsolatban. Most szkennelem a kölcsön kapott dokumentációt.

14. Vámpír (válaszként erre: 10. - Dinus82)
2009. szept. 22. 15:01

Szia!

Itt a szomszédban van egy kis anyuka aki szintén laktóz érzékeny, az első lányával semmi gond nincs, most egy fia született. Megkérdem majd tőle mi a helyzet, mert mostanában nem láttam.

13. Vámpír (válaszként erre: 9. - B0fafa2b64)
2009. szept. 22. 14:59
Nekem is van 1 origi doboz laktáz tabletta, de nem mertem szedni. NEkem hasmenésem van mindentől. :-( Ha ezt beveszem ettől még több lesz nem? Hiszen laktóz van benne.
12. Vámpír (válaszként erre: 8. - Vekvik)
2009. szept. 22. 14:58
Hasam nekem is nagy, nem akar lejjebb menni. Hidrogén kilégzésen nem voltam. Az melyik orvoshoz tartozik?
11. vekvik
2009. szept. 21. 10:42

Nekem van amikor a laktózmentes tejtől is fáj a hasam...:( Pedig régebben imádtam a tejet és a kakaót.

Az orvos nekem semmit nem mondott, csakhogy nézzek utána a neten... kedves. Azóta se voltam ott. A túrótól és a sajtoktól nincs bajom, minden mástól igen, Egyébként a Bp Vas u. 17. szám alatt a Semmelweis Egyetem Táplálkozástudományi karán lehet venni 500 ftért egy kis füzetet, amiben minden le van írva. A táplálékallergia adatbankjukba összegyűjtötték az összes élelmiszert amit lehet enni és amit nem. Én fogok egyet venni, mert hasznos lehet.

2009. szept. 20. 18:30

Sziasztok!

Én 24 évesen lettem laktóz érzékeny. Először allergia vizsgálatra küldött a háziorvos, mert én csalánkiütéses is lettem minden tejterméktől. Onnan persze elzavartak. Kérdezték, hogy ki küldött engem ide, hisz náluk csak légúti tünetekre szűrnek. Utána derítette ki a doki, hogy a gyerekosztályra kell beutalnia, mert ott van laktóz-intolerancia vizsgálat. Nekem is van lactase tablettám. Nekem sem a szívem csücske, de egy kisgyereknek még rosszabb lehet.

Én most várom első babámat, remélem neki nem lesz ilyen problémája.

2009. szept. 20. 18:05

Sziasztok! Kisfiam 2 éve sajnos tejcukor érzékeny! Neki is állandóan fájt a hasa, és mindenféle vizsgálaton voltunk vele, míg a végén volt a hidrogén teszt! neki a 3. (azt hiszem) fújásra volt 100 (!!) a doki dobott egy hátast!

Rá egy évre diéta mellett a legmagasabb 28 volt! :( reménykedtem hogy kigyógyul belőle de a doki semmi jóval nem kecsegtett! :(

Közgyógy igazolványa van, és lactase tablettát eszik. Már nagyon utálja! :(

Azóta az egész család csak laktózmentes tejet vesz, hogy bárhol is legyen a gyerek ne legyen hiánya a tejből! MErt azt meg imádja!

2009. szept. 20. 17:38

nekem állandóan felpuffadt a hasam és borzaszóan görcsölt a hasam.

Voltam Hidrogén kilégzéses teszten. 20 volt a felső határ, nekem 86 volt az eredményem

2009. szept. 20. 17:33
Neked hogy jelentkezett a dolog?
6. Vámpír (válaszként erre: 3. - Vekvik)
2009. szept. 20. 17:32
Ezt a cimet én is megtaláltam, de visszajönnek az e-mailek. És ha nézed az oldalt, akkor csak 2005-ös hirek vannak fent. De holnap megpróbálom őket felhivni, hátha a telefon jó még.
5. Vámpír (válaszként erre: 2. - Vekvik)
2009. szept. 20. 17:31

Szia, ledobott a netem :-(

Én 31 éves vagyok és 3-4 éve laktóz érzékeny vagyok. Nagyon gáz :-(

Nem tudom mi az a Apehos.De utána nézek. Évfolyam társamat már leszázalékolták, mert sajnos ő már Chron beteg

2009. szept. 20. 17:26

Laktóz Érzékenyek Társasága (beteg-egyesület) klubja

Budapest



Elérhetőségek

Ország Magyarország


Megye

Település Budapest


Kerület IV. kerület


Cím Tavasz utca 4. A8 terem


Irányítószám 1043

2009. szept. 20. 17:24

Egyesületünk elérhető: - a 230 35 00 telefonszámon (többnyire üzenetrögzítő),

- a lactose.bardos@index.hu E-mail címen,

- vagy a 1047 Budapest, Bródy Imre u. 13. levelezési címen.


Ezt találtam

2. vekvik (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2009. szept. 20. 17:22

szia!

Én is laktózérzékeny vagyok, nemrég derült ki, és hallottam erről a társaságról. A neten kéne megnézni én is majd keresgélek. Ez a Apehos dolog tényleg igaz??

Erről nem hallottam.

2009. szept. 20. 17:15

Sziasztok!


Állítólag van ilyen társaság, a szomszédom szerint is. Kaptam tőle sok információs papírt, de azt hogy hol lehet őket elérni, vagy beszélgetni velünk nem. Ha valaki ismeri ezt a Társaságot kérem írjon.

Azt megtudtam, hogy az adóbevallásba is bele lehet írni, hogy laktóz érzékeny vagy és visszaigényelhet 2009-es évre 70e Ft-ot. Mert betegségnek számít.

Kérem írjatok.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook