Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakhatási engedély fórum

Lakhatási engedély (beszélgetős fórum)


12. alfoldi13 (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2011. dec. 1. 08:29
ma már egészen más mint régen
2011. dec. 1. 08:28

Kéményseprő " cég, googleba " nem találtál infót?

Amire emlékszem : Magasabban legyen a kémény, mint e tető vége. Lent fél - méter, 80 cm re a talajtól. És fönt a padláson is egy luk / kémény ajtó.

2011. nov. 30. 16:46

kéménnyel kapcsolatban mik az előírások?

kérik az építési naplót?

2011. nov. 25. 09:18

Jó hogy van ez a téma. Kerestem infót, 6. sniki5, végül is ezek érdekeltek volna.

Első gondolataimba voltak hasonlóak.

8. eb16e31c66 (válaszként erre: 4. - Judyt640)
2010. febr. 12. 13:51
Én is úgy tudom, hogy ahol balesetveszélyes a lépcső oda kell valamilyen korlát. Nekünk meg az, mert dombon van a lakás és hosszú a lépcső. Bal oldala ugyan be van füvesítve, de a jobb oldalán a garázslejáró van, és ott nagyot lehet esni.
7. eb16e31c66 (válaszként erre: 3. - 89b99f816e)
2010. febr. 12. 13:48
Azért nem merjük lerakni, mert minden szakember azt mondja, hogy az aljzatbeton után legalább 6 hónapot de jobb ha egy évet várunk, hogy kiszáradjon. Nem mernek rá garanciát vállalni, én meg sajnálom a drága kőrisfa parkettánkat, hogy felpúposodjon.
2010. febr. 9. 18:07

A használatbavételi engedély kiadásának minimális feltételei a fő épületszerkezetek 100 %-os

készültsége mellett a következők:

􀂃 Az engedélyezett tervben meghatározott hőszigetelések beépítése.

􀂃 Nyílászáró szerkezetek szakszerű beépítése, a homlokzati nyílászárók beüvegezése.

􀂃 Az épület elektromos hálózatának kiépítése és üzemképes állapotba helyezése.

􀂃 Vízvezeték hálózat kiépítése (legalább egy vízvételi lehetőség és WC

használhatóságának biztosítása).

􀂃 Szennyvíz elhelyezésének biztosítása az előírásoknak megfelelően (ahol van

közcsatorna, ott kötelező a rákötés).

􀂃 Belső vakolatok felhordása és lemeszelése.

􀂃 Helyiségek aljzatbetonozásának az elkészítése.

􀂃 Az épület homlokzatára legalább alapvakolat felhordása.

􀂃 Lakás fűthetőségének biztosítása.

􀂃 Tervezett lépcsők beépítése, korláttal együtt.

􀂃 Padlástér szakszerű lezárása (tetőhéjazat, a deszkázások és bádogozások 100 %-os

készültsége).

2010. febr. 9. 18:05
Igaz, hogy nekünk már így is megvan a lakhatási :)
2010. febr. 9. 18:03
Szia külsö korlát lépcsö kell,még ha ideglenes is nekünk sem volt pénz a befejezésre kivülröl teljesen.Fával volt belecezve a korlát helye.A többit belsö dolgokat nemtudom,nekünk az készvolt.
2010. febr. 9. 18:02

A külső lépcsőn a korlát hiánya biztos nem probléma.

Egyelőre nekünk sem lesz.

Miért nem meritek lerakni a parkettát?

2010. febr. 9. 17:41
A polgármesteri hivatal építési osztályán kell elkezdeni, ott felvilágosítást adnak. Ha minden megvan, akkor kijönnek körülnézni, ha esetleg eltérést találnak, akkor probléma van (kicsi nem számít). Ehhez már szomszédok nem kellenek. Kb. 100 ezer lesz minden.
2010. febr. 9. 17:35

A lakhatási engedély elindítását hol kell kezdeni az önkormányzatnál vagy az építésügyi hivatalnál? Mik a feltételek? Mennyi időbe telik? A szomszédokat megint megkérdezik?

Lassan kész a lakás, de nem tudom átveszik e ha pl. nincs a külső lépcsőn korlát, vagy csak padlószőnyegünk van. Mert előírás a hideg-meleg burkolat, de még nem merjük lerakni a parkettát.

A közműveket (víz, e-on, gáz, kéményseprő)is ki kell hívni, hogy átvegyék ők is? Mennyibe kerülnek ezek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook