Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásfelújítók! Egy tetőcsere mivel jár, és mi kell hozzá? fórum

Lakásfelújítók! Egy tetőcsere mivel jár, és mi kell hozzá? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 30. 09:45

Megnyugtattál, hogy értek hozzá:)

A múlt héten vágtunk bele egy tetőtérbeépítéasnek, födémcserével.

17. csabi4
2009. ápr. 30. 09:20
Nagyon profin leirtad a dolgokat - a fólia azért is jó mert rögtön levédhető vele a padlás ! az alsó részek -aki folia nélkül csinálja meg nekem sem szakember +ha fényvisszaverős foliát megfelelő ellenléccel látják el kialakul egy légrés ami akár 20%al segiti a höszigetelés munkáját ugyanis állando szellözést biztosit (be-és ki szellőzés) sokan azzal elszurják hogy csak a cserépszellözöben gondolkodnak a levegönek alul be is kell jutnia hogy meglegyen az állandó szellözés ....és jól mondod ács- tetőfedő bádogosra és nem kömüvesre kell rábizni mert nem 1-2évre hanem 20-30évre kell megcsinálni egy tetőt -ez a minimum !!
2009. ápr. 30. 08:22

Szaióka:)

Először is valóban azt kell eldönteni, hogy mit akarsz(tok). Az ács, a tetőfedő, és a bádogos az illetékes ebben.

A cserép cserénél. A tetőfedő és bádogos felméri az állapotot és árajánlatot ad. Az árajánlat és a szakvélemény nem kerül általában semmibe. Célszerű legalább 3 helyről kérni, hogy legyen összehasonlítási alap.

Ha csak tetőcserepet (héllyalást) cseréltek, akkor célszerű a lécezést is lecserélni és alá párazáró fóliát tenni. A takaró fólia nem elég és ha a „szakember azt mondja akkior nem szakember.

Ilyenkor a bádogozást is áldozatul esik.

15. csókica (válaszként erre: 14. - Csókica)
2009. ápr. 29. 07:46
Azt hiszem a cserepnél,tesznek fóliát is a cserép alá,legalább is valahol ugy láttam.
2009. ápr. 29. 07:42
Nem olcsó dolog az biztos.Nekem cserepesből lett zsindelyes.Ha a faanyagot is kiakarod cserélni,akkor kellenek szarufák,lécek,rengeteg szög.,osb lap,kátránypapir,ragasztó,zsindely.Nekünk a tetőt az ácsok szedték szét,négy emberke volt.
13. csabi4
2009. ápr. 28. 16:11
figyu nem mindegy mert ha pesti vagy a tetőt leszedheted de ha ujjat csinálsz engedélyköteles !!erre vigyázzzzzzz vannak jóakaró szomszédok is ... a tetőnél nem muszály leszedni a födémet is sőt ha csak a héjjazatot szeretnéd cserélni a tetőt sem kell leszedni -a tetőt szétszetheted de kérdés mekkora laknak e alatta stb.. és van e igazán hozzáértő ember mert láttam már tartó oszlopot elvágni- és az egész tetőt összerogyni..
12. szabotunde80 (válaszként erre: 2. - Csabi4)
2009. ápr. 28. 15:44
a 4.-est neked szerettem volna válaszolni! Bocsi
11. szabotunde80 (válaszként erre: 9. - Szanád)
2009. ápr. 28. 15:42
köszike!
2009. ápr. 28. 15:40
Tehát akkor a tető szétszedése a mi dolgunk lesz, vagy az ács már ott is jelen van? Gondolom igen, hiszen a faanyaggal ő tud bánni.. vagy csak rombolunk?:-)
2009. ápr. 28. 15:22
sok pénz... ))
8. e28ddc7c9b (válaszként erre: 7. - E28ddc7c9b)
2009. ápr. 28. 15:11
Ja elfelejtettem, hogy legegyszerűbb magad mellé venni az ácsot a faanyag vásárlásakor, mert ő hamarabb észre veszi a hibákat a fanyagon.
7. e28ddc7c9b (válaszként erre: 5. - Szabotunde80)
2009. ápr. 28. 15:09

A plafon a helyén marad, ha csak nem akartok belmagasságot is növelni.

Ha jól elő van készítve minden, és a jók az ácsok akkor 2 nap.(Feltéve ha nem kell betonozni.)

Az áccsal össze kell íratni a szükséges faanyagot, mert ő tudja, hogy milyen és mekkora gerendák, cseréplécek, fólia-rögzítőlécek kellenek. A tetőszigetelő fólia méretét is megadja.

A kőmüves megmondja a szükséges cserép mennyiséget, hány négyzetméter cserép, és mennyi kúpcserép kell.

Ő megtudja mondani, hogy szükséges e új koszorút betonozni, vagy lehet a meglévőhöz rögzíteni.

2009. ápr. 28. 15:05
anyagban mit jelent? Mit kell beszerezni hozzá? Feltételezem,hogy a fa munkákat ácsok készítik ugye? azonkívül a cserép... és még? AMiatt kérdezem, hogy legalább sejtésem legyen róla mielőtt belevágunk. Nagy segítség lenne ez nekem, mert nem is láttam még ilyet csak messziről utazás közben. Gondolom káosz az egész...:-(
2009. ápr. 28. 15:02

Az is érdekelne, hogy azt hogyan oldják meg... leszedik a "plafont"?

kb mennyi ideig tart?

2009. ápr. 28. 14:59
parasztház, a nagyimé. Nem lenne beépítve, és cserepes tető, kb. 70nm a ház... Ez számít? :-)))
2009. ápr. 28. 14:35
2-3 m. huf(ház méretétől függően.
2009. ápr. 28. 14:34

Mekkora tető milyen tetöt szeretnél cserép zsindely pala beépitett beépitetlen ???

stb.. :)

2009. ápr. 28. 14:27
Lakásfelújítók! Egy tetőcsere mivel jár, és mi kell hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook