Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három hónapos és 12 napos a lányom, mivel kezdjem hozzászoktatni pépes ételekhez? fórum

Három hónapos és 12 napos a lányom, mivel kezdjem hozzászoktatni pépes ételekhez? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 7. 11:05
Szia.Én 3.5 hósan kezdtem a hozzátáplálást.Tejpépet adtam neki mivel az tápszer alapú.Semmi baja nem lett tőle.Utána gyümit kapott.De azt nem volt hajlandó megenni,így belekevertem a tejpépbe.Először fintorgott aztán jóízüen megette.
2011. máj. 19. 06:13
Bőven ráérsz még a hozzátáplálással...
54. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. júl. 26. 06:23
Szerintem sehogy ne kezdd el még a hozzátáplálást...Majd meg fogod látni, ha előbb bevezeted a pépes ételt, előbb fog apródarabosat kapni, pl főtt répát villával összenyomva...És látni fogod, hogy ez egyben távozik majd a kakájával, vagyis még nem érett meg rá az emésztőrendszere. Felesleges kapkodni, elég, ha fél évesen-7hónaposan kezded el...
2010. júl. 25. 10:18
Ráérsz 2-3 hónap múlva hozzá táplálni.Örülj,hogy még nem kell neki más.De szép is volt..........:)
52. Tücke
2010. júl. 24. 22:31
jó éjt mindenkinek és további jó 7végét:)
51. Tücke
2010. júl. 24. 22:31
na elteszem magam én is holnapra majd hétfőn jövök megint akkor csacsoghatunk :D
50. Tücke (válaszként erre: 45. - Mandula71)
2010. júl. 24. 22:26
jujj ezekről én is hallottam még nagyanyám mesélte hogy pálinkás kenyeret adtak a gyereknek kint a földeken az asszonyok hogy haladjanak a munkával és kapjanak napszámosént pénzt
49. Tücke (válaszként erre: 46. - Mandula71)
2010. júl. 24. 22:25
felőlem:D kb 3évet kell várnod max min 1 :DDD de majd elmesélem:D
48. Tücke
2010. júl. 24. 22:24
én nem tudom 1 ologra nem lennék képes megvenni a bébikaját a boltba a mindennapos használatra jó persze ha kicsi és olyan helyre mentek nyaralni még oké. max 1 hétig de amit te főzöl az a legjobb... és sajnos ezt sok mai anyuka elfelejti mert azt hiszik az a jó ... van olyan ismerősom akinek már 6éves a gyerek és még 3éves korában is a bébikaját ette a pépeset... meg tejpépeket, ( az még belefér reggelire gríz helyett) és a gyerek kegyetlen rossz evő úgy kell könyörögni neki hogy legalább 20 dkg kaját megegyen:(
47. Kotkoda28 (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2010. júl. 24. 22:14
a sok emésztő rendszeri probléma inkább az ételadalékok és a tartósítószerekkel felturbózott ételek a felelősek meg a nem megfelelően véghez vitt permetezések a múltban.
46. Mandula71 (válaszként erre: 42. - Tücke)
2010. júl. 24. 22:12
Belegondoltam:) Majd meséljél:P
45. Mandula71 (válaszként erre: 41. - Lego)
2010. júl. 24. 22:10

Ne is mond:) Én kaptam ilyen javaslatot (bár tényleg nem picibabás anyukától)...


Jó éjt!

44. Mandula71 (válaszként erre: 40. - Tücke)
2010. júl. 24. 22:07
Na az én fiam a mai napig nem eszi meg a krumplit, semmilyen formában. Ja, de a gyorsétkezdés sültkrumpli néha jöhet:) Na meg 9-10 hónaposan mindenbe beleevett, amit mi ettünk, ehhez képest ma egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányféle kaját hajlandó megenni... Néha az az érzésem, hogy fényevő a gyerekem:)
43. Tücke (válaszként erre: 41. - Lego)
2010. júl. 24. 22:04
neked is jó éjt
42. Tücke (válaszként erre: 39. - Mandula71)
2010. júl. 24. 22:04
gondolj bele én 3 éven belül tervezem a tesót akkor én milyent fogok vitázni magammal:)
41. lego (válaszként erre: 37. - Tücke)
2010. júl. 24. 22:04

Igazad van,eszembe jutott a cukros meg a pálinkás cumi vagy talán géz amit szopogatttak a csecsemők,szerintem ma nem jutna eszünkbe ilyen.


Én még most is azt mondom nem kell kapkodni a dologgal bár sokszor én is siettettem volna az időt.


Jó éjszakát jó volt beszélgetni!

40. Tücke
2010. júl. 24. 22:03
enyém 4-5 hósan elég jól majszolta az órás kiflit amit a papától harcolt ki magának... a többi meg jött magától ő pl krumplis dolgot nem evett szóval én háztartási keksszel helyettesítettem a krumplit ... szerencsére nem lett allergiás semmire...
39. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Tücke)
2010. júl. 24. 22:03

Én nem gondolom, hogy ez szivatás, egyszerűen a kutatások alapján változtatnak.

Én most jól összeveszhetnék magammal, mert még 5 év sincs a két gyerekem között, de már mást mondanak:)

38. Mandula71 (válaszként erre: 30. - Dalya)
2010. júl. 24. 22:01
Szerintem nem a fogak számától függ, hogy mikor kell elkezdeni a hozzátáplálást:) Ákosnak sincs még foga, de a kiflicsücsköt szépen majszolgatja. Na itt ki is merült a tudománya, mert ezen kívül semmi más kaját nem fogad el:) Pépeset egyáltalán nem, darabossal (sárgabarack, őszibarack, répa) próbálkozik, de nem mérhető mennyiség jut le a gyomrába:D Úgyhogy marad a kizárólagos szopi, amíg ezt akarja. Megtömni úgysem tudom (na meg nem is akarom).
37. Tücke (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2010. júl. 24. 22:00
ez is igaz bár sztem már az én anyukám is aki 52éves lesz okosabban táplált mint a nagyim őt... szóval azért fejlődik a világ sőt a 10 éves unokahugom is más táplálási rendszerrel nőtt fel mint az én lányom és 5 év van közöttük korra... asszem ez a divat mostanában 5évente megváltoztatjuk mi a jó a csecsemőnek szivassuk az anyákat hagy essenek egymásnak az elveken
36. lego (válaszként erre: 32. - Mandula71)
2010. júl. 24. 21:58
Nálunk még a nagyoknál 6 hó volt és ezek szerint ez a jó.Sok az 1 év főleg egy szopis babánál szerintem.Így is alig akar mást enni az enyém.
35. Mandula71 (válaszként erre: 24. - Tücke)
2010. júl. 24. 21:56

Lehet, hogy nálatok ez volt, én két és fél éve sem ezt hallottam sehol.

30-40 éve valóban sok mindent etettek velünk már egészen kicsinek, de nézd meg, mennyi beteg ember van a lakosság körében. Nem feltétlenül csak az allergiára gondolok, van egy csomó emésztőszervi problémás ember is.

34. Tücke (válaszként erre: 32. - Mandula71)
2010. júl. 24. 21:55
az korrekt gondolták visznek jegyzetfüzetet és majd ők a jegyzeteikből összeállítanak anyagot a szülőknek
33. lego
2010. júl. 24. 21:55

Én csak azt tudom,hogy a 11 évesem aki 4 hósan kapott már mást is, allergiás és sokat fullad,a középsőt kizárólag szoptattam 6 hóig és még további 2 évig soha nem beteg már 8 éves a kicsi remélem szintén nem lesz allergiás de ez csak saját tapasztalatom és jó lett volna ha több eszem van vagy valaki mondta volna ezeket.

Olyan hamar eltelik az a fél év.

32. Mandula71 (válaszként erre: 17. - Lego)
2010. júl. 24. 21:53
A nagyobbik fiam 2 és fél éves, a kicsi most múlt 7 hónapos. A nagynál még azt mondták, amit te, hogy 6 hónapig kizárólag anyatej, sőt, a glutént csak 1 éves kor körül javasolták. A védőnőmmel beszélgettünk, mondtam neki, hogy hallottam erről a 4 hónapos kor után bevezetendő gluténos cécóról. Na ő még nem:( Másnap ment továbbképzésre, ahol pont ez volt a téma, így örült az előző napi beszélgetésünknek, mert nem érezte magát tök hülyének... Azért az a gáz, hogy én, mint szülő előbb tudok tájékozódni a netről... Ja, és persze csak szóbeli tájékoztatás volt, írásos anyagot semmit nem kaptak, hogy a továbbiakban mit mondjanak az anyukáknak.
31. Tücke
2010. júl. 24. 21:52
pont nem is tudom mikor vesztem össze valakivel itt a hoxán egy hasonló dolog miatt... épp a védőnőkről alkottam véleményt hogy ahogy elnézem a végletek felé haladnak van aki a szopizást amíg lehet tegyél meg mindent hogy legyen tejed felé hajlik.... és van aki a 3-4hós hozzátáplálást részesíti előnyben középút nagyon ritka amint hallottam.... nekem jófej volt a védőnőm sokmindent meglehetett vele beszélni ha megindokoltam hogy miért szeretném amit csinálnék elgondolkozott jegyzetelt és legközelebb megbeszéltük... a köv talin meg megkérdezte hogy vált be ....
30. dalya
2010. júl. 24. 21:52
Köszönöm lányok, az az igazság hogy van egy 19 éves fiam. De akkoriban tényleg máshogy volt ez a hozzá táplálás. Az óta sok idő telt el és fejlődött a tudomány, bár az is igaz hogy az én fiamnak 3 hónaposan 4 foga volt. 7 hónaposan pedig kinn volt az összes. Úgyhogy ö már 8 hónaposan ette a rántott húst. Annak ellenére hogy korán jöttek ki a fogai, gyönyörű hibátlan egyenes, fehér és egészséges a mai napig a fogsora. Vissza térve a kislányomra neki még nincs foga, ö még mindig szopizik( a fiam csak 3 hó.ig szopott)
29. 9cb35398ff (válaszként erre: 23. - Lego)
2010. júl. 24. 21:50
tényleg, ismerek olyat akinek felnőtt korában derült ki:(
28. lego (válaszként erre: 22. - Kotkoda28)
2010. júl. 24. 21:49

Még én sem...

A kicsim 6 hóig csak szopizott és 8 hósan volt hajlandó kb 2-3 kanál főzit elfogadni naponta.

Ekkor már 10 kg volt de azóta szépen megnyúlt szerencsére mert nagyon kövér baba volt.

27. 9cb35398ff (válaszként erre: 25. - Tücke)
2010. júl. 24. 21:49
ez igaz:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook