Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Életem Ausztriában 10. – A Kistökös és a lakásfelújítás fórum

Életem Ausztriában 10. – A Kistökös és a lakásfelújítás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életem Ausztriában 10. – A Kistökös és a lakásfelújítás

8. Tittike1982 (válaszként erre: 7. - 1f317180b7)
2013. aug. 12. 22:42
Köszönjük szépen!
2013. aug. 12. 08:34
Gratulálok! Gyönyörű szépek a gyerekek és nagyon szép család vagytok!
2013. aug. 7. 10:29
Viszont idősebb anyukánál meg van, hogy a kora miatt ajánlják a császárt, mert hogy akkor már több kockázata van a hüvelyi szülésnek. Volt szomszédunk pl az első két lányát 17 illetve 19 évesen hüvelyi úton szülte, aztán majdnem negyvenévesen elvált a férjétől aki a második lány apja, és most megint lett két kislánya az új férjétől, ők már a kora miatt császáros babák lettek. Őket 40 és 42 évesen szülte. Így most van négy lánya három apától, azért nem semmi!
5. timothy75 (válaszként erre: 3. - Tittike1982)
2013. aug. 6. 21:33
6 év korkülönbség van köztük. Nekem ugyan csak egy fiam van, de ő sürgős császáros lett, mert leesett a szívverése. Mint kiderült a törzsén volt a köldökzsinór. Nekem ezt a 10 évet egy ismerős mondta aki utánam egy hónappal szült. Náluk a két gyerek közt 3 év van.
4. B.Mia (válaszként erre: 2. - Timothy75)
2013. aug. 6. 19:12

Én is Tatabányán szültem mind a három gyerekemet.Az első azért lett császáros,mert farfekvéses volt.A másodiknál várták,hogy beinduljon a szülés,de nem akart a fiam megszületni és csak azért írt ki császárra a főorvos,mert túl nagy volt a súlya(4500gr-ra becsülték és 4120gr-al született).De így is túlhordtam.Szóval engedték volna császár után a "sima" szülést csak túl nagy volt a baba.

A harmadiknál már nem volt kérdés,császár lett.

3. Tittike1982 (válaszként erre: 2. - Timothy75)
2013. aug. 6. 17:39

Ez tényleg érdekes! És hány év van a férjed és a bátyja között?


Nálunk úgy van, hogy az első és második császár között két évnek el kell telnie, akkor próbálkozhatsz normál szüléssel. Hát nekem persze nem jött össze másodszorra sem a hüvelyi szülés, és két császár után már csak harmadik császár van. Negyedik baba pedig már nagyon nem ajánlott, pedig amúgy szerettem volna.

2013. aug. 6. 13:21

Szia!

Ne aggódj itt Tatabányán sem vállalnak egy császár után sem hüvelyi szülést. Esetleg ha a két gyerek közt eltelik 10 év. Régen más volt. Anyósom a férjem bátyját császárral szülte és ami érdekes a páromékat, mivel ikrek hüvelyi úton. De ennek már 37 éve.

2013. aug. 6. 09:08
Amikor a nőgyógyászom is megerősítette az örömhírt, gondolkozni kezdtünk a nyári programon.

Tudni kell, hogy egy 80 m2-es társasházi lakásban éltünk ekkor már négyen. Kezdetben Kiara a nappaliban aludt, hogy éjszaka ne ébressze fel a tesóját, viszont a nappaliból nyílt a konyha, szóval este hatkor bezárt a bazár, és mi már csak a hálószobánk, a fürdő és a wc között tudtunk mozogni. Ami ugye nem éppen praktikus, hiszen ki szeret éhesen aludni menni?

Ugrás a teljes írásra: Életem Ausztriában 10. – A Kistökös és a lakásfelújítás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook