Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás-ház csere, költségek, felújítás, papírmunka fórum

Lakás-ház csere, költségek, felújítás, papírmunka (beszélgetős fórum)


21. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Agnes89)
2012. aug. 23. 18:01
Esetleg olyat tudok elképzelni, hogy már nem tudják megművelni a kertet, de lehet, hogy akkor is inkább kisebbe mennének.
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2012. aug. 23. 18:00
Bocs, de ha egy az egyben akarják elcserélni egy házra, akkor nem hiszem, hogy olyan kicsi ez a lakás! A másik pedig, hogy akkor hogy osztozna az elvált házaspár, ha semmi pénzt nem kapna a cserénél?
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Agnes89)
2012. aug. 23. 15:13
most gonosz leszek de figyeljétek a válásokat... sok pár megveszi a családi hátaz felújítják majd mikor semmi munka válnak és ugye akkor osztani kell a házat, ilyenkor szokta érdekelni őket kisebb társasházi lakás
2012. aug. 23. 15:10
Hát igen, sajnos! De végül is nekünk nem sürgős, egyszerűen nem vagyunk odáig a társasházért, inkább kertesbe mennénk. Szóval reménykedek, hogy megvan a mi házunk valahol, csak rá kell találni :).
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Agnes89)
2012. aug. 20. 11:29
Szinte mindenki a hitele miatt akar megszabadulni az ingatlanjától, akkor pedig készpénzt szeretne.
2012. aug. 19. 10:10
Hát sajnos nem is fogunk tudni találni egyhamar...
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Agnes89)
2012. aug. 18. 21:42
Azt is nézzétek meg, van-e jelzálog az ingatlanon, amire cseréltek! Szerintem a legtöbbön van manapság, ezért nem egyszerű egy az egyben cserélni!
14. agnes89 (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2012. aug. 18. 16:10
Köszi! Pont ilyenekre gondoltam :)
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Agnes89)
2012. aug. 16. 19:18

Szerintem az ügyvédi költség felesben megy, de a százalékokat nem tudom.

Az első, amit ilyenkor megnéznék, hogy a tulajdoni lapon az az ember szerepel-e, akivel cserélni fogok.

A csere egyébként sokkal egyszerűbb technikailag, mint a vétel-eladás.

Nekem annakidején hármas cserém volt, de akkor még önkormányzati lakásokkal, 3 nap alatt minden papírunk az ügyvédnél volt, de már részletekre nem nagyon emlékszem, csak arra, hogy közösen fizettünk az ügyvédnek, és mindent elintézett.

2012. aug. 16. 13:48
Volt már jelentkező, de x-y okból nem jött össze. De félreértitek :), nem azon van a hangsúly, hogy egy az egyben cserélünk, hanem, hogy egy cserénél milyen költségek, illetékek vannak, minek kell utánajárni, hogyan kell intézkedni, mennyi az átfutás, ilyesmi...
2012. aug. 16. 11:44

Van már jelentkező a cserére? Vagy miből gondolod, hogy éppen ilyen cserepartner adódik? Szerintem ehhez óriási szerencse kell.

Egyébként adtam is el, meg vettem is társasházi lakást, ha valami kérdésre tudok válaszolni, szívesen segítek.

2012. aug. 16. 11:17

A miénk új társasházi lakás, így lenne olyan ház, ami értékben közel hasonló, így egy az egyben csere megoldható lenne... De ez tényleg megegyezés kérdése. Az egyéb költségeket szeretném inkább átlátni.


A ház árának fél százaléka az ügyvédi költség. Itt azt nem tudom, hogy ezt mind két félnek kell fizetni, vagy egyszeri költség ez és innentől megint megegyezés kérdése, hogy a két fél felesben fizeti-e vagy másképp!

9. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Agnes89)
2012. aug. 4. 11:06

Persze, két féltől függ, csak szerintem egy ház lehet, hogy többet ér, ill. aki a mai világban el akar adni, az inkább készpénzt szeretne a hitelei miatt. (Legalábbis én ezt gondolom.)

Miért lenne érdeke egyébként valakinek elcserélni a házát egy lakásra? Vagy a tietek új lakás, és régi házat szeretnétek venni?

Az ügyvédi költség szerintem egyéni, és úgy gondolom, a különbözetre kéri az ügyvéd v. egyszerűen mond egy összeget az ügyletre, és kész.

2012. aug. 4. 09:05
Viszont azt nem tudom, menni az ügyvédi költség ilyenkor?
7. agnes89 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2012. aug. 4. 09:04
Igazából ez a két féltől függ, nem? Azért azt elég nehéz megítélni, hogy melyik ház mennyit ér... Ha a két fél megegyezik egy az egyben cseréről, akkor mehet az üzlet, nem?
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Agnes89)
2012. aug. 3. 21:32
Konkrét kérdéseket tegyél fel, amire a válaszokat várod!
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Agnes89)
2012. aug. 3. 21:31
Azért azt elég nehéz elképzelni, hogy egy az egyben tudtok cserélni, tehát egyik ingatlan sem jobb a másiknál...
4. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Agnes89)
2012. aug. 3. 21:29
Csere esetén mi annó közösen fizettük ki az ügyvédet.
3. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Agnes89)
2012. aug. 3. 21:28
Ha egy az egyben cserélsz, és nincs különbözet, akkor nincs illeték. Ha viszont van különbözet, van illeték. Az ügyvédi költség egyénenként különbözhet.
2012. aug. 2. 08:25
Először is, nézegettem én az ügyvédi, meg illetékköltségeket. Amennyiben egy az egyben csere menne végbe, ha jól értelmezem egyszer 0,5%-ot kell fizetni az ügyvédnek az adásvételi miatt. Tehát nem kell a vevőnek is és az eladónak is (illetve fordítva is, hiszen csere van) fizetni. És elvileg így illeték sincs... Hisz nincs különbözet! Jól értelmezem?
2012. aug. 2. 08:23
Van egy társasházi lakásunk, amit el szeretnénk adni, esetleg cserélni egy kertesházra. Ezt a fórumot azért indítom, hogy a segítségetekkel össze tudjam szedni a buktatókat, kiskapukat, költségeket, a jogi intézkedéseket, felújítási tippeket, ezeket mind költséghatékonyan! Remélem segítünk másnak is :).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook