Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások, szerintetek hogy történhet az, hogy a saját gazdáját megtámadja a kutya? fórum

Kutyások, szerintetek hogy történhet az, hogy a saját gazdáját megtámadja a kutya? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. márc. 18. 15:37
Animal Planeten szokta vki nézni at Állatrendőrséget? Nagyon tanulságos műsor!
2007. márc. 18. 15:30
A szomszédunkra pl azért támadt rá a kan kutya, mert soha nem fedeztette és porázon volt. El kellett altatni. Az enyém pedig a kaját félti azért kapott meg 2-szer.
2007. márc. 18. 15:28
Mindenképpen nevelés kérdése!!! Egyetlen kutya sem születik agresszívnak,hanem mi emberek tesszük őket azzá. Bár más kutyáért nem tudok felelősséget vállalni,de az enyémért tűzbe teszem a kezem,hogy soha nem támadna meg senkit,ha nem bántják őt!!!
13. virgilius (válaszként erre: 12. - Szandrácska)
2007. márc. 14. 13:51
Nem haragszom, hiszen én is ezt írtam :) Pont hogy megdöbbentő volt a szomszédunk régi spánielje, az ugyanis a saját gazdáját is megharapta. Ilyet még nem láttam ebből a fajtából. Szerintem idegbeteg volt szegény. :( (Már nem él.)
12. szandrácska (válaszként erre: 4. - Virgilius)
2007. márc. 14. 13:31

Ne is haragudj virgilius de a spánielek nem támadó kutyák!!!!

Az lehet hogy védelmezik a gazdájukat!!!De az nem támadás!!Különben meg ha megfigyelnád spániel nem támadot meg embert vagy ha igen az nagyon ritka!!!!!

inkább a harci kutyák támadnak emberre!!!!!

2007. márc. 13. 19:44
Mi nagyon szeretjük a kutyáinkat, és foglalkozunk is velük, családtagok. A spánielkeverék egy kis bohóc, amikor játszunk eljátsza a harci kutyát, hogy lássam, hogy ő se semmi. A németjuhász egy kényes hölgy, a hízelgés minden fortélyát ismeri, de ha "munka" van, vagyis valakit meg kell ugatni, akkor aztán reszkessetek egerek. Ha valaki bemászna pl. a kerítésen, annyi lenne neki. De azt, hogy ellenünk forduljon, nem tudom elképzelni.
10. kenzol
2007. márc. 13. 17:33
A volt szomszédom rotik tenyésztésével foglalkozik, nagyon szeretik a kutyát és nincsenek sohase hergelve,mégis ha valaki bemenne az udvarukba azt hiszem nem úszná meg harapás nélkül.Nem egy nyáron elmentek nyaralni és rajtam kívül senki se vállalta az etetésüket.Nem mondom,hogy nem tartottam egy kicsit tőle, de nekem a kedvenc kutyám a roti.Lehet, hogy érezte rajtam, hogy tisztelem és szeretem őket, mert engem sose bántottak.Van olyan kutya amit pl. sose tartánák: kuvasz. A családba több helyen is volt, de ahogy öregedtek úgy bolondultak meg, nem egyszer nekifordult a saját gazdájának, úgyhogy ellettek altatva, pedig nem ketrecbe és nem láncon voltak tartva.
2007. márc. 13. 16:25
Szerintem mi emberek ill a gazdik tehetünk arról,h "megőrül"egy kutya:láncon tartás,hergelés stb.Aki kutyát tart,kötelessége gondozni,nevelni!Értem ezalatt,hogy játszani futtatni,sétáltatni kell,nem csak kiengedni,mert úgyis nagy a kert...De sokan vannak így...!!!És azthiszem ez nem fajtafüggő,egy bullterrier sokkal fegyelmezettebb,mint egy spániel(bocs spánielesek!),Talán Szandrácska írta lentebb,h megvédte a kutyája,de nem támadott...tanulhatnánk az állatoktól azthiszem!!!Ők nem kínoznak embert sem másik állatot!Mi pedig felelősséggel tartozunk értük,ha már felvállaltuk őket!
2007. márc. 13. 16:13
Ennek a kutyának igazából nem volt gazdája. Azt írják, hogy az áldozat fiáé volt, de szerintem sem ő sem pedig az anyja nem foglalkoztak vele. A nőt nagyon sajnálom, de legalább olyan hibásnak tartom, mint a fiát.(nekem is nagyon sokáig volt kutyám)
2007. márc. 13. 16:05
Én rengeteget olvasok a kutyákról, és persze van is kutyám, nagyon imádom őket! Minden a gazdán múlik! Ha agresszív vagy a kutyáddal, ő is kénytelen megvédeni magát. Az pedig hülyeség, hogy a harci kutyákban nem lehet megbízni. Nincs olyan, hogy harci kutya!!!! Az ember teszi azzá! Ha van egy kölyök pitbullod például, és sosem viszed harcolni viadalokra/amit maximálisan elítélek/, akkor sosem jön elő belőle az agresszivitás! Nagyon kiábrándító, hogy az emberek képesek bántani, éheztetni állataikat, bűntudat nélkül visszaélnek az állat kiszolgáltatottságával!
6. 278c85ecf4 (válaszként erre: 4. - Virgilius)
2007. márc. 13. 15:42

Na, nem bántani a spánikat!:)


Amúgy én is azon a véleményen vagyok, hogy csak úgy ok nélkül egy kutya sem támad a saját gazdájára!

A mostani esetnél mondjuk mintha fél szemmel azt láttam volna az újságban, hogy a nő fiáé volt a kutya!

2007. márc. 13. 15:30

a kutyáknál is elképzelhető - pont mint mondjuk az embereknél -, hogy egy idő után idegrendszeri betegséget szereznek, kvázi "megbolondulnak". vannak olyan fajták, amelyek hajlamosak erre, más fajták kevésbé.

szomorú dolog:(

2007. márc. 13. 14:28

Fajtától is sok függ, nem? Egy harci kutyában sose tudnék úgy megbízni, mint pl egy terelőben.

Meg vannak túltenyésztett, kicsit hibbant kutyák, pl a régi szomszédünk cockerspánielje - pedig az is egy szelíd fajta alapesetben...

De ennél a legutóbbi esetnél nem a gazdáját támadta meg a roti, hanem a gazdája anyját, akit talán valamiért ki nem állhatott - nem védeni akarom, félre ne értsétek.

2007. márc. 13. 14:07

nekem van egy kuvaszom meg egy angol cocker spánielem,és egyik sem bántot eddig!Szerintem azok a kutyák válnak agreszivá amelyiket úgy nevelik vagy úgy bának velük,mert egy kutya nem bántená a gazdáját!!!

Az én kutyám megvéd ha bántani akar valaki,ezt azért írtam mert ez történt nem olyan régen!!Elég volt az hogy oda ugrot mellém a kutyám és ugatot de nem támadot!Így megvédet!!!

Mert én nem agresziv viselkedésre tanitottam

2007. márc. 13. 13:56
Mostanában több ilyen kutyatámadásról is lehetett hallani. Nekünk is van két kutyánk, egy németjuhász, és egy keverék spániel. Imádjuk mind a kettőt, ők is minket, nehezen tudom elképzelni, hogy ránk támadjon a németjuhász. De azt mondják, hogy a kutyákban nem lehet bízni, és ez biztos így van, de mi váltja ki a támadást? És a leglényegesebb, hogy viselkedjünk, hogy ezt elkerüljük. Szörnyű lenne, ha a most hízelgő cicaként viselkedő németjuhászom egyszer dühöngő fenevaddá válna!
2007. márc. 13. 13:51
Kutyások, szerintetek hogy történhet az, hogy a saját gazdáját megtámadja a kutya?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook