Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Peteérés előtt három nappal történhet fogantatás? fórum

Peteérés előtt három nappal történhet fogantatás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2017. febr. 18. 16:27
Sziasztok,szerintetek ha nem ment fel a hőm akkor nem volt peteérésem?
92. Nívea (válaszként erre: 91. - Adrus55)
2014. jún. 3. 21:35
írtam :)
91. adrus55 (válaszként erre: 89. - Nívea)
2014. jún. 3. 20:37
Hol vagy már???Aggódom...
2014. jún. 3. 15:29
27. nap teszt negatív...semmi vér, icipici görcs de inkább semmi...A remény hal meg utóljára....
89. Nívea (válaszként erre: 88. - Adrus55)
2014. jún. 3. 09:37
Írtam priviben :)
88. adrus55 (válaszként erre: 87. - Nívea)
2014. jún. 2. 20:32
Még egy hónap van de utrom nincs...honnan szerezzek?
87. Nívea (válaszként erre: 86. - Adrus55)
2014. jún. 2. 15:21
Én szerintem se. Jobb, ha józanul állsz a dologhoz. Nem baj, majd a következő hónapban. Még van egy esélyed úgyis a jósnő szerint :)
86. adrus55 (válaszként erre: 85. - Nívea)
2014. jún. 2. 11:59
Meg csak keves volt. De már nem remenykedek.....
85. Nívea (válaszként erre: 84. - Adrus55)
2014. jún. 2. 11:56
Hallottam már olyanról. De én a személyes tapasztalat alapján nem reménykednék már olyankor :( Attól függ, hogy mennyi vér, milyen minőségben. Hát nem tudom. Te ismered a tested, tudod, hogy ez most megjött vér, vagy csak valami enyhe kis hajszáleres vérzés.
84. adrus55 (válaszként erre: 83. - Nívea)
2014. jún. 2. 11:54
Ha van vèr még lehet remenykedni????
83. Nívea (válaszként erre: 82. - Adrus55)
2014. jún. 2. 11:35
Inkább várj most akkor holnapig. Hátha addig elmúlik a vér is. Ha meg jobban megjön, akkor meg felesleges tesztelni.
82. adrus55 (válaszként erre: 81. - Nívea)
2014. jún. 2. 09:49
Már nagyon kivancsi vagyok.... Holnap reggel teszt, de lehet ma du is.....
81. Nívea (válaszként erre: 80. - Adrus55)
2014. jún. 1. 19:13

Nyugalom! Nem mindenkinek fáj a cicije. A barátnőmnek sem fájt, rosszul sem volt, se semmi. Csak nem jött meg neki.

Akkor holnap megveszed a tesztet, kedden megcsinálod. Ennyi! Ne aggódj!

80. adrus55 (válaszként erre: 79. - Nívea)
2014. jún. 1. 14:55

a fázás tényleg fura és reményre ad okot.nekem még a cickóm sem fáj...

se kutya se gólya sincs a környéken... :(

Holnap kellene már tesztelni de még nincs tesztem...

79. Nívea (válaszként erre: 78. - Adrus55)
2014. máj. 31. 22:11
En faztam. De hogy amiatt volt-e azt nem tudom. Neha most tuzel a testem. Mindig azt hiszem lazas vagyok. De nem. Szerintem lehet jel. De mondom ilyenkor nekem sem volt semmi tunetem a cicifeszulesen es a mindjart megjon talan erzesen kivul. Se hanyinger se semmi. En le is mondtam rola. Csak a kutyam biztatott fel meg a haz felett repulo golyak (babona)...:)
78. adrus55 (válaszként erre: 77. - Nívea)
2014. máj. 31. 21:12

kíváncsi leszek már nagyon a végére....ma is betéttel járkáltam nem mertem anélkül...mert fogalmam sincs mikor jön ha jön és mennyi....az urto miatt...Lehet tényleg csak akkor fog ha abbahagyom...barna szinte semmi sincs egy csepp volt ma...

Semmi tünetem nincs azóta sem, talán jobb étvággyal eszem de ez nem feltétlen a babától lehet csak...

Egy furcsaság viszont feltűnt...úgy négy-öt napja állandóan fázom...mindig egy réteggel több ruha kell nekem mint a többieknek.... Volt valakinek hasonló a babások között???

Holnap reggel megint nem tudok tesztelni mert nem vettem ma, de majd akkoe hétfő reggel....az lesz a 26. napom...

Mindjárt itt a kedd is... :)

77. Nívea (válaszként erre: 76. - Adrus55)
2014. máj. 31. 12:09

Nekem az utrotól függetlenül megjött. Rendesen. Bár nekem nem volt előtte pecsételgető vérzésem, mint neked. Nekem azt mondta az orvos, hogy szedjem be végig, de nem tettem. Jól is jártam, hogy nem szedtem be, mert így maradt 4 szem utro, meg kaptam még egy hoxás ismerősömtől 6 szemet (biztonsági tartaléknak, ha terhes lettem volna, két ünnep között nem volt orvos). Így most amint megláttam a két csíkor, már rögtön hívtam a dokit, akivel megbeszéltük, hogy elkezdem szedni. Pont annyi volt, hogy mire mentem hozzá, aznapra már nem jutott, így felírta, kiváltottam és már be is vettem aznap.

Szóval meg kellene jönnie attól rendesen. Szerintem tesztelj hétfőn újra. De lehet, hogy csak szerdán mutatná ki a teszt, a 28. napon. Hát ez egy ilyen dolog....

2014. máj. 31. 07:58

Sajnos totál egy csík...a 24. nap. Talán korán van még...azért reménykedek. Mikor kellene megjönnie azt sem tudom pontosan....valamikor 25. 25.27. így szokot...

Ha nincs baba, megjön majd vagy csak ha abbahagyom az utrot? Ezt a doki nem is mondta el....meddig várjak?

75. adrus55 (válaszként erre: 74. - Nívea)
2014. máj. 30. 20:22

Már várom a reggelt, a teszt miatt. De tudom még holnap is lehet csak egy, sőt még több napig is...de reménykedek. Már csak pár nap és kiderül....

Ilyenkor tényleg az is baj, ha az ember jobban van és nincs hányingere....ha van az a baj, ha nincs az a baj... :) Nyugi, biztos minden rendben a pöttömmel, nem sokára láthatod, hallhatod. :)

74. Nívea (válaszként erre: 73. - Adrus55)
2014. máj. 30. 19:39

Szerintem így jobb is. Holnap már több a remény a két csíkra :)

Akkor csináltasd meg más orvossal, ha tudod. Bár szerintem nem biztos, hogy szükség lesz rá :)

Ezeket a tüneteket be lehet képzelni, meg nem is. Én pl. a hányingert beképzeltem, de a szagérzékenységet soha. Most meg tényleg érzékeny vagyok mindenre. Szóval.... Van remény!

Én ma jól vagyok. Túl jól :( Ilyenkor megijedek, hogy azért nincs semmi rosszullét, se más, mert valami baj van. Hát nem tudom. Már várom tényleg nagyon és türelmetlenül az uh-t.

73. adrus55 (válaszként erre: 72. - Nívea)
2014. máj. 30. 18:40

Jó hallani, hogy ez nem nagy dolog.. Da ha kell, inább az odajutás lesz nehéz, mert iszonyú elfoglalt a dokim, így rágnom kell majd a fülét rendesen.....inkább ettől tartok, nem is a vizsgálattól...hogy majd megint csak megy az idő...

Persze, legjobb lenne, ha nem is lenne erre szükség...továbbra sem adtam fel a reményt..pedig még mindig nem érzek semmit a pocakban...A szagokat érzem jobban, éhes, kívánós és álmosabb vagyok, mint szoktam de ezeket be is lehet beszélni....

Ma reggel nem csináltam tesztet mégsem, igazából egy ok miatt...tegnap elfelejtettenm venni....na de holnap reggel...az lesz a 24.napom ,de elvile 25. 26. napon már NEM kellene jönnie...

Hogy vagy mostanság?

72. Nívea (válaszként erre: 71. - Adrus55)
2014. máj. 30. 09:42

Oké! Várom :) Biztosan cuki. Én is ilyen korú gyerekeke tanítottam idáig :)

Igazából ezt nem is mondják műtétnek, hanem petevezeték átjárhatósági vizsgálatnak. Pont azért, mert normál esetben ezt nem végzik altatásban. Csak annyiról van szó, hogy bemész, lefekszel a vizsgálószékbe és ultrahangos követéssel egy kontrasztanyagot fecskendeznek fel a petevezetékedbe, hogy kiderüljön átjárható-e vagy sem. Ha nem az, akkor megpróbálja átjárhatóvá tenni. Átfújja a petevezetéket. Ha sikertelen ez, akkor ezután jön a lombik. Legalábbis így tudom. Nekem így mondta az orvosom.

Van egy ismerősöm a kórházból, akit szintén akkor műtöttek, amikor engem. Neki megcsinálták az átjárhatóságit is egyúttal altatásban. Teljesen el volt záródva, nem ment át a kontrasztanyag. A következő ciklusban megpróbálta átfújni őt a doki (ugye altatás nélkül), amikor meg kiderült, hogy egyáltalán nincs elzáródás :DDD Pedig szegény már teljesen el volt keseredve, hogy mennie kell lombikra. Semmit sem érzett, mert könnyen átjutott a petevezetéken. Nem volt akadály. Szóval nem egy nagy dolog ez, egyszerű rutin.

Egy volt kollégám 4 évnyi próbálkozás után szánta rá magát, aztán rögtön terhes lett. És szült 3 gyereket. A legnagyobb majdnem velem egy idős. Tehát ez nem egy mai új módszer. Azt mondják nem kell tőle betojni :)

Én is nyáron csináltattam volna meg, ha addig nem sikerül a baba. Így beszéltük meg az orvossal. Nekem nem akarta altatásban a laparoszkópiával egybekötve megcsinálni, mert szinte biztos volt benne, hogy nem záródtam el. De tényleg jobb rajta minél előbb túlesni. Ez olyan dolog, hogy mész, kb. 1 óra és már jöhetsz is kifelé.

71. adrus55 (válaszként erre: 69. - Nívea)
2014. máj. 29. 19:41

Jó lenne, ha összejönne műtét nélkül is.....

Igazából ez mit jelent? Nem jut át a petesejt a vezetéken? Ebben nem vagyok járatos? Ha még a következőben sem jön össze, akkor tényleg rá kell szánnom magam a műtétre. Remélem a doki sem húzza majd az időt a nyár miatt...Altatásban végzik ezt?

Igen nagyfiú már és nagyon okos. Bár már jól elfáradt a tanév végére és várja a szünetet. Majd teszek fel róla képet ide. :)

70. Nívea
2014. máj. 29. 15:51
Akkor nektek jó nagy korkülönbség lesz a két gyerkőc között majd :) Most van az egyik legszebb korban a kisfiad :) Iskola, barátok, szerelem :D Aranyos biztosan!
69. Nívea (válaszként erre: 68. - Adrus55)
2014. máj. 29. 15:49

Igen, arra is utalhat. De ha a vérkép alapján rendben van a progi, akkor biztosan nem azzal van a gond szerintem. Na de mindegy, most megpróbálod. Amúgy nekem sem szívesen írta fel decemberben az orvos. Én is egy próbahónapot kaptam, de azt mondta, ha nem jön össze a baba, akkor januárban műtét. Ami márciusra tolódott bizonyos okok miatt. De az már tényleg hatott. És a progit én csak akkor kezdtem el szedni, mikor már pozitívat teszteltem. Néha többet árt a progi, mint segít. Nekem ezt mondta. Ezért nem akarta felírni.

Szóval ha nem jön össze progival, meg sikeres peteéréskor történő együttléttel, akkor nem azzal van a baj szerintem. Inkább akkor sürgesd meg az átjárhatóságit. Nem kellemes állítólag (bár ha nincs elzáródás, azt mondják nem fáj kicsit sem), de legalább előrébb vagy egyel.

68. adrus55 (válaszként erre: 67. - Nívea)
2014. máj. 29. 15:24

nem bírok addig várni... :( Nem baj ha negatív akkor is megnézem. Ma veszek párat az olcsóbb fajtából, aztán meglátom. Türelmes leszek, de olyan jó várni a reggelt így, hátha....Ha meg most nem sikerül, akkor ott a következő hónap...Sajnos még mindig semmi tünetem sincs, és nem is akarok beképzelni semmit.

Hormonok rendben vannak, a doki szerint a progi is, de én akartam az Utrot, mert több ismerősömnek is ezzel sikerült a baba, pedig nekik is jó volt. Nekem egyébként a kb 19.napon minden hónapban cseppnyi rózsaszínes pecsételésem volt (ami pont a beágyazódást jelentheti) de utána rögtön barnázás, majd kevés vér és ez kitartott a menziig a 25-26-27.napig. Sokat utánaolvastam és ez a progihiányra utal illetve én úgy gondolom, hogy nálam a megtermékenyülés ok és a beágyazódás is de mivel egy két nap után már vér is jön, a méhnyálkahártya idő előtt elkezd leválni és ezért nem marad meg a baba (hónapok óta, amióta ennyire figyelem magam). Ezért kértem az Utrot és most tényleg mini a barna, vér sehol és reménykedek, hogy ez segít megtartani a babát....illetve ha azon a két napon együtt lettünk volna, akkor most még jobban reménykednék..... Hát ennyi. Nem tudom, jól gondolom-e ezt, de muszáj kipróbálnom így is. Ha meg így sem lesz, mennem kell az átjárhítósági műtétre...

Örülök, hogy jobban vagy most, jaj olyan klassz napok ezek! Én kilenc (!) éve voltam babás a fiammal ,nagyon imádtam. (a másik terhességre inkább nem gondolok, mert az rémálom volt). Élvezd ki a pillanatokat, mert hamar el fog telni! Mikorra vagy kiírva?

67. Nívea (válaszként erre: 64. - Adrus55)
2014. máj. 29. 11:14

Én a helyedben hétfőn csinálnám inkább a tesztet :) Számolgatom a napjaidat, aztán csak az van a fejemben, hogy mégis korán lesz az a holnap, meg még lehet a szombat is. Nem gondolod meg magad, hogy átrakod hétfőre? :)

A természetgyógyászok eltalálják általában a problémákat. Én még nem voltam, de ismerősöm igen, össze is jött a baba neki fél év múlva.

Ha a hormonok rendben vannak, akkor a progeszteronra miért van szükség? Akkor az is rendben van nem? Azt hittem az alapból alacsony neked.

Lehet, hogy csak egy kis elzáródásod van, aztán átjárhatósági után egyből terhes leszel :)

Nálam most kicsit jobb. Reggel nagyon szédültem, alacsony a vérnyomásom kegyetlenül. És eléggé szagérzékeny állapotban vagyok. Folyton éhes, semmitől sem lakok jól. Eszek valamit, aztán hirtelen megkordul a gyomrom és éhesebb vagyok, mint előtte. Érdekes... ez tényleg egy más állapot :D

66. adrus55 (válaszként erre: 65. - D41005143d)
2014. máj. 29. 08:36
?
2014. máj. 29. 06:54
lehetsz,
64. adrus55 (válaszként erre: 63. - Nívea)
2014. máj. 29. 06:09

én is olvastam erreől hasonlót, hogy a másik átveszi a szerepét.. fogalmam sincs mióta nem müködik. Érdekes mindig a jobb oldalon éreztem a fájdalmat a középidőben és meg voltam győződve, hogy a bal nem müködik. Aztán voltam pár hónapja természetgyógyásznál (is és jósnőnél is.. :) ) és ő mondta h a jobb nem működik csak a bal-lal lehetek terhes. Csodálkoztam. Aztán kezdődtek a vizsgálatok, UH középidőben, több hotmonális vérvétel...A hormonokkal rendben volt minden. Az Uh-n pedig a doki mondta, hogy a bal oldaliban van 3 tüsző (mindig csak ott volt tüsző) a jobb oldaliban semmi sincs valószínű nem müködik.....Azt hittem, rosszul hallok, a természetgyógyásznak igaza volt.... :)

Ha nem jön össze Utroval sem, még egy hónapot így csinálok, akkkor nyáron megcsináljuk az átjárhatóságit, mondta a doki is...biztos erőszakosnak kell lennem majd vele.

Remélem ebben a hónapban volt pém. Az utro szépen visszatartja a barnázást, sőt a vért is, mert ilyenkor már szokott az is lenni. Ma a 22. napom.

Nálad minden ok, ugye? Hányinger?

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook