Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások, szerintetek hogy történhet az, hogy a saját gazdáját megtámadja a kutya? fórum

Kutyások, szerintetek hogy történhet az, hogy a saját gazdáját megtámadja a kutya? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
76. Healp
2008. ápr. 2. 10:52

Jézusom!Nem igaz,hogy ma még mindig itt tart az emberi tudás!!

Az,hogy milyen lesz egy kutya a gazdától függ!!!!!

Nyílván minden kutyának megvan a maga természete,de az,hogy pl emberre támad vagy nem az a gazdától függ és nem a kutyától!!!Egy temperamentumosabb kutyát nyílván másképp kell nevelni mint egy kis bárány természetűt!!!

Ha rendesen neveli valaki a kutyáját és pl ha nem ért hozzá akkor esetleg elviszi egy NORMÁLIS kutyaiskolába akkor nemfog a kutyája embert támadni!!!!!

Amelyik kutya embert harap az azért teszi,mert vagy nem volt rendesen szocializálva és nem tudja rendesen értelmezni az emberek álltal adott testjeleket(ami szintén a gazda nem megfelelő neveléséből ered) vagy pedig rosszúl bántak vele!!

Ja ekkora baromságot meg rég olvastam,hogy nincs elég hely a kutya agyának..........

Rengeteg pitbullt ismerek és mindegyik kezes bárány!

75. sztimpike (válaszként erre: 53. - B11a46e73c)
2008. ápr. 2. 10:43

na te agyoniskolázott

árul már el milyen fajtákat tenyésztesz?

vagy csak szaporítod?

áá ilyen marhát rég láttam mint te

szerintem te álltál le a fejlődésbe

2008. ápr. 2. 10:42

ennyi kutyához értő embert egy hejen még nem láttam

nagyon durva :D:D:D

a kedvencem hogy azért hülyült mega kutya mert nem volt fedeztetve

áá ez kész

és nektek vankutyátok?

szegények

sajnálom őket

nekem úgynevezett HARCIKUTYÁIM vannak :D

és még élek

de meddíg? ajjaj

kezdek félni

2008. márc. 9. 16:15
Emrus! Remélem ezt a kutyával közösülő dolgot nem azért írtad ki, mert azt hiszed hogy én azt csinálom?:D
2008. márc. 9. 15:32

Én nem tudom elképzelni,hogy az én kutyáim megharapjanak.

Ez nagy odafigyeléssel,neveléssel elkerülhető!

2008. márc. 9. 09:26
2 kutyám van németjuhász és lablador keverék de evés közbe bármikor belenyúlhatok a tálkájukba, szerintem nevelés kérdése, de lehet, hogy tévedek. Már messziről megismernek mikor megyek haza ott sorakoznak a kapunál. A fontos, hogy az ember legyen a falkavezér mindig minden helyzetben de ezt kiskorba meglehet tanítani nekik verés nélkül is. Ez saját tapasztalat.
70. emrus (válaszként erre: 2. - Margitnéni)
2008. márc. 9. 07:50

Szerintem ha a kutya a gazdájára támad annak oka van. Valami, fájdalmat okoz a kutyának és már nem tud másképpen védekezni, vagy valamit félt, csontot, ennivalót, játékot, kölyköket stb. Vagy valami betegsége van. Lehet, hogy nem kap rendesen

enni vagy inni, a kutyának nagyon fontos a víz. Hallottam már olyat, hogy valaki rendszeresen közösült a kutyájával és mikor már nem birta tovább megharapta a gazdáját. Szerintem ha egy kutya szereti a gazdáját és mindent megkap nem bánt senkit.

2008. márc. 6. 21:24
drnéni! a kutyával talán az is lehet a baj, hogy ő nem hangról, hanem arcról ismer fel engem, mert mikor régebben kicsit jobban bevoltam öltözve, akkor jött rá ez a "roham" talán azért(mégegyszer mondom)mert nem tudott már egyévesen annyira hozzánk szokni?
2008. márc. 6. 21:20
at elaltatás a legvégső megoldás lett volna amúgy is, és póráz 2végént mindig nézem, abból próbálkozom majd valamit kihozni, de lehet h az ivartalanítás segítene valamilyen szempontból? a victoria (a póráz két végén-ből) is ilyen esetekbe mindig azt javasolja! sztem az lesz a megoldás, akkor nem lene ilyen domináns.
2008. márc. 6. 21:13
a póráz két végént szoktam nézni, imádom benne a csajt,! de sztem ez az egész ott van elrontva hogy egy éves volt a kutya mikor elhoztuk, és előtte egy kisgyereké volt, és az anyja azért kereset neki új gazdit mert a gyerek hát nem tudott vele jól bánni
66. drnéni (válaszként erre: 22. - Tajtajka)
2008. márc. 6. 20:02
SZívemből szóltál! Szinte szó szerint ezt hajtogatom évek óta, csak én kutyásjogsinak hívom. Ne értsen félre senki: én kutyás vagyok, és imádom a kutyámat, meg másokét is, éppen ezért gondolom, hogy aki nem akarja venni a fáradtságot, hogy megtanulja a kutyatartás alapjait, az ne vegyen kutyát. Főleg ne különleges nevelési igényűt. Egyébként én visszaállítanám valamilyen formában az ebadót, hogy akinek nincs pénze etetni (ilyet is látok, pediog nem nyomortelepen lakom), betegség esetén kezeltetni, stb., annak elvegye a kedvét a felelőtlen ebvásárlástól.
65. drnéni (válaszként erre: 63. - Tímea08)
2008. márc. 6. 19:51
Szerintem, mielőtt elaltatáson (magyarul megölésen) gondolkoznál, keress alternatív megoldást! Ha a férjednek lennének "bekattanásai", mit tennél? Nem próbálnád meg békésen rendezni? Javaslom, hogy ha hozzáférsz, nézd meg holnap a Spetrumon 18.15-kor A póráz két végén c. ópuszt, rendkívül okos megoldásokat kínál kétségbeejtően problémás kutyák gazdijainak. Lehet, hogy a te kutyád viselkedészavara kölyökkori probléma miatt áll fenn, lehet, hogy ti rontottatok el valamit (a leírásodból úgy tűnik, hogy téged rangban alatta állónak tart, vagy legalábbis bizonytalan a státuszodban), mindenesetre amikor befogadtátok, felvállaltátok a felelősséget az egészségéért és a boldogságáért!
2008. márc. 6. 18:29
Engem imádnak a kutyák megharapni ! :)) Nagyon félek tőlük és ezt megérzik . Irritálja őket az erős parfűm is.. akkor is támadnak .De elsődleges az ösztön .. falkavezér szeretne lenni .
2008. márc. 6. 18:24
Nekem van egy 4éves németjuhászom! Nagyon okos szótfogad, betanítottam parancsokra, pedig már 1 éves volt, mikor hozzámkerült. Hébe hóba "bekatta", és ok nélül morog rám(eddig 3x volt ilyen). Egyszer nagyon elkapta a karom, szerencsére úgy volt, hogy betüttam valahogy zárni a helyére(még a fognyoma most is látszik). Most pedig, azt hiszem tegnap előtt, mentem ki és nem akart kiengedni az ajtón morgott rám vicsorgott,és meg akart támadni. Úgy kiabáltam a páromnak h jöjjön ki. Ő meg nem hiszi el nekem h az ő imádott kutyája ilyeneket csinál! Engem hibáztat! Pedig van egy másik kutyánk is és ő soha az életben nem csinált még ilyet, őt elengedve sétáltatom, ha kint vagyok bárki bejöhet azudvarba, nem bánt senkit, pedig ő is meg a németjuhász is emberhez lett szoktatva! Én komolyan nem értem h miért vannak ezek a bekattanásai, és nem csak engem támadt meg, mikor a fiam este jött haza neki is nekiment! Én nem értem. Már ott tartok, h jövőhéten megyek és elaltatjuk, akkor csak egy kutyára fogunk koncentrálni, és nem kell attól tartanom mikor fog rámtámadni, vagy mégrosszabb, a fiamra! Aki tud tanácsot adni vagy van véleménye kérem írjon! Köszönöm
62. direne
2008. márc. 1. 12:25

Kutyapanziós ismerőseim vannak. Azt mondták, egy harcikutyához bármikor bemennek a ketrecbe, egy spánielhez nem. Mert annyira kiszámíthatatlan.

A kuvaszról annyit mondtak, hogy tüneményes, de öregkorára így tudom mondani - "meghülyül".(Természetesen nem mindegyikükre igaz)

Kicsi gyereket sose szabad egyedül hagyni kutyával. Mert bizony egy darabig tűri, tűri a szerencsétlen állat a macerálást, aztán egyszer csak betelik a pohár. És ilyenkor nem ő a hibás! Ha később jön a gyerek, mint a kutya, mindenképpen be kell mutatni neki, meg kell szagoltatni vele a babát, úgy könnyebben elfogadja. Ha ez a kutya természete miatt eleve nem lehetséges, sajnos meg kell válni a kutyától. Ahol az ikreket tépte szét a kutya, ezt a hibát követték el a szülők, saját bevallásuk szerint, nagyon dugták, féltették a piciket a kutya elől.

Egy széles érdeklődésű természetgyógyász ismerősöm arra kérdésre, hogy miért fordul elő manapság ilyen gyakran kutyatámadás, azt mondta: régen a kutyának megvolt a helye a családban. Pont.

Ma ez sok családban nem így van. Használják mindenféle pótléknak (férj stb.)A nem letisztázott szerepek zavart keltenek benne.


Másik:abban a pillanatban, amikor a kutya a gazdájára támad, akkor nagyon észhez kell téríteni.

Nekem kistestű kutyám volt. Nem volt jellemző, hogy kikapjon, de amikor egyszer szörnyen fenyegetőn rám vicsorgott, megfogtam a nyakánál hátul a bőrt/szőrt, felemeltem (szegénykét :-( ) és kissé megráztam, mert az anyukája nevelésének emlékét hozta vissza ez a mozdulat neki. Ebből jobban értett, mintha megvertem volna. Sose volt gond azután.

Tehát, persze, hogy szeretettel, meg barátsággal kell őket nevelni, de van egy pillanat, amikor nagyon észnél kell lenni velük, mert ha akkor nem lépünk határozottan fel, vége a "biztonságunknak".

Láttam olyan házaspárt - elég idősek voltak már - akiknél a kutya volt az úr...soha egy hangos szóval nem mertek rászólni, és többször véresre harapdálta a gazdái lábát, mikor pl. enni adtak neki.

Én nem a kutyát hibáztatom.

61. mmanoka (válaszként erre: 56. - Jamaika)
2007. dec. 12. 16:28
Teljesen igazad van. Nekem németjuhász keverék kutyám van. Az anyukája németjuhász az apukája labrador. Tudja ki a főnök. A kaját is elvehetném tőle, ha akarnám.
60. lily3
2007. dec. 7. 18:21
Nekem bernipásztorom van.Hatalmas,termetéből kifolyólag mindenki fél tőle.Pedig a lénynek sem ártana.Igazán békés gyerekszerető fajta,a lányom a hátán lovagol.Soha nem fordult ellenünk.Viszont volt egy kuvaszunk,na az mikor kölyke született apukám kezét megkapta.Attól féltem én is nem is mertem rászólni.Ez a kutya befogadott volt ki tudja mit műveltek vele az elött.Szerintem függ a fajtától és hogyan bánnak a kutyával.
2007. nov. 19. 13:00
A kuyák ún. falkavezért választanak maguknak.Volt egy kuvaszom és hiába félt a páromtól,amikor tettlegességre került sor kettőnk között,mégis engem védett meg,a szó szoros értelmében!!!
2007. okt. 30. 18:11
Folytatom,nagyon sok embert elnézve egy arany hörcsögöt nem biznák rá nemhogy kutyát.
2007. okt. 30. 18:08
Bele olvastam a hozzászólásokba,sok mindennel eggyet értek.Azzal eggyütt nekem is volt olyan,kutyám amelyik nem fogadott el fönöknek.Kiskorában semmi baj nem volt vele.Most 4 kutyánk van,az amelyiket pici kora óta én neveltem,a páromat fogadta el fönöknek,de nekem is szót fogad.Most van egy két hónapos keverék,ő megint a páromat pecézte ki fönöknek.Én csinálhatok vele bármit,én csak játszó pajtás vagyok neki.
2007. okt. 18. 10:23

Nekem van egy boxerem és egy foxim. Az ennivalót is elvehetem bármelyiktől, még csak egy rossz pillantást sem tesznek, megtanulták ki a főnök. Én adom, el is vehetem. A nevelésen nagyon sok múlik, sok elrontott kuyát láttam már. És nem csak "harci kutyákat", láttam már csivavát is, aminek a közelébe sem engednék gyereket, mert egy idegroncs kutya.

És nagyon fontos, hogy nem csak a kutyát kell megnevelni, hanem a gyereknek is meg kell tanulnia, hogy nem tépheti, cibálhatja a kutyát, mert baj lehet belőle.

2007. aug. 31. 10:37
Nincs megnevelve - ez az egyik. A másik, hogy milyen helyzetről van szó. Nekem jelenleg nincs kutyám de régen volt. Szegény sokat betegeskedett a fülével (akkut gennyes fülgyulladás), és a végén már annyira fájt neki, hogy nem engedte, hogy hozzányúljunk. Olyankor morgott, sőt volt hogy oda is kapott.
54. Teráz
2007. júl. 7. 20:28
sziasztok! én is egyetértek azzal, h. minden kuytafajta más, de azért a neveléssel is sok mindent el lehet rontani, akár olyan kutyából is lehet "véreb", amelyik elvileg nem olyan típus, és ez viszont a felelőtlen gazdi bűne.
2007. júl. 6. 00:32

hello!

mi kutya tenyésztök vagyunk,és tapasztalatbol mondhatom hogy a kutyánál nem a neveléstöl függ hogy rá támad-e a gazdira.minden kutyafajta más tipus.vannak a szelidebb fajták ami biztos hogy soha nem tenne ilyet,de egy rotwailer,dog,pitbull,stb.ami véreb fajta,általában veszélyes,hiába neveli,dédelgeti a gazdi,nekik a vérükben van,pl.egy felnött pittbull agya nöl,a koponya már nem,elöbb utobb baj lessz a kutyussal,jobbik esetben megvakul,roszabbik hogy megbolondul!

52. Yo-yo
2007. jún. 25. 11:27

Kutyával naponta foglalkozni kell és tudtára adni, hogy nem ő a főnök.Nálunk családtag, és kutya élete van.Mászkál a sárban, fetreng a lótrágyában igy álcázza magát naponta egyszer eszik és nincs ágyban fekvés, sőt a lakás egyes helyiségei tabu számára.

Szerintem igen boldog eb, nem tudnám elképzelni, hogy valakit is megtámadjon, pedig harci kutyának van kikálltva csak tudnám miért?

2007. jún. 24. 16:20
Minden kutya falkavezér akar lenni! Tehát a gazdi megtámadása a rossz (tudatlan) nevelés eredménye.
2007. jún. 24. 12:24
Hát igen nekünk is pekingi palota pincsink van és tényleg úgy van hogy van egy 3.gyerekem ki kell mennem vele a kajás táljához és ott ülni amíg eszik szóval tényleg olyan mit egy gyerek amúgy mi nem tartjuk fogságban járhat lkelhet a lakásban most kint van anyukámnál a telken de mindig jelöl hiába szólunk rá viszont a 13hónapos lányomat mint a farkas úgy védi( de én sem feledkezem meg hogy mégis csak egy állat kiszámíthatatlanis lehet, így azért a picimmel örizetlen sohasem hagyom, viszont megszagoltattam vele a lányt és ugyanúgy simogatom a Tsappancsunkat is nehogy azt higyje ő már mellőzve van. ja még bújik is a lánykánkhoz amikor az ágyon fekszik mindig rajta van úgy kell ellökdösni.
49. Loni (válaszként erre: 48. - Laczkomami)
2007. jún. 14. 16:30
Azok édesek.
2007. jún. 14. 13:30
Westie
47. Loni (válaszként erre: 46. - Laczkomami)
2007. jún. 14. 12:13
Milyen kutyákkal foglalkozol?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook