Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya az utcán! Mit lehet tenni? fórum

Kutya az utcán! Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


21. pgiz
2010. okt. 18. 20:53
Uppsz, ez aztán már nagyon szakállas kérdés.LÁTOD, TE LÁNY, NEM FIGYELSZ!
20. pgiz
2010. okt. 18. 20:28
A rendőrséget hívd, hogy az utcán morgott rád a kutya. Kötelező intézkedniük.
19. bumburka (válaszként erre: 18. - Krautmanno)
2009. nov. 19. 00:35
Erre az esetre nagyon igaz,hogy olyan a kutya,amilyen a gazdája!:(:(
18. krautmanno (válaszként erre: 17. - Magdi8)
2009. nov. 19. 00:17

Ezt csak én mondtam,nem az önkormányzatnál.


Pedig már más is szólt a "gazdinak",de még neki áll feljebb.

17. Magdi8 (válaszként erre: 16. - Krautmanno)
2009. nov. 18. 22:30
Nem értem miért kell megvárni, hogy valami tragédia történjen. Miért nem lehet megelőzni?
16. krautmanno (válaszként erre: 15. - Bumburka)
2009. nov. 18. 22:27

Szia!

Én már nagyon sokszor szóltam,de csak felszólították.

Majd ha valakit megtámadnak,akkor lesz intézkedés!

15. bumburka (válaszként erre: 13. - Krautmanno)
2009. nov. 18. 21:42

Szia!

A mi környékünkön is volt ilyen eset.A polgármester megbüntette a mászkálós kutyák gazdáját 30ezer/kutya.Azóta nyugi van!

14. krautmanno (válaszként erre: 13. - Krautmanno)
2009. nov. 18. 11:39

Hát ez így zavaros lett.


Így akartam írni:Akinek kutyája van,tartsa elzárt helyen.

Már beszéltük a többi szomszéddal,hogy aláírást kellene gyüjtenünk,hátha akkor történne valami.

13. krautmanno (válaszként erre: 11. - Bumburka)
2009. nov. 18. 11:36

Hozzánk kertről jár be két nagytestű kutya.Már szóltam többször mind a jegyzőasszonynak,mind a polgármester asszonynak.Felszólítják a kutya gazdáját.Akkor pár napig nem jönnek a kutyák,aztán ismét megjelennek.Amikor szóltunk a "gazdinak",azt válaszolta:Nem bántanak a kutyák.


Már beszéltük a többi szomszéddal,hogy aláírást kellene gyüjtenünk.Akinek kutyája van,tartsa elzárt helyen,hátha akkor történne valami.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - A000a57e9f)
2009. nov. 17. 23:17
Állatvédők csak kóbor, megkínzott, éheztetett állatokkal foglalkoznak. ennek a szegény párának van gazdája. Írtad önkormányzatfelé jelezted. Akkor sajnos csak a gyepmester marad.
11. bumburka (válaszként erre: 2. - A000a57e9f)
2009. nov. 17. 22:43

A te esetedben az lenne a helyes,ha az önkormányzatnak,vagy a területi jegyzőnek szólnál.Ők majd intézkednek.

A Te eseted merőben más,mint az enyém,mert én egy ártatlan kutyát mentettem meg az éhhaláltól...

2009. nov. 17. 22:37

Igen sajnos nem a kutya tehet róla....

De már tényleg nem tuok mit tenni,1 hónap alatt megőlt 3 cicámat,és még a többi: a szomszédoké!! Ma délután elmentünk a tulajdonos házához 2x is nem jött ki senki,kiabáltunk csengettünk! Gondoltam körülnézek a ház körül ,és ház mögött találtam két halott cicát,az eggyik ismeretlen volt ,a másik pedig a kiscicáimnak az anyukája akit 2 hete a szemem láttára őlt meg.:(

9. bumburka (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2009. nov. 17. 22:35
Egy autóból dobták ki egy buszmegállóba-mint utólag kiderült-volt aki látta...
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - A000a57e9f)
2009. nov. 17. 22:28

Gyepmesternek kell szólni. Az foglalkozik kóbor kutyákkal, mert amelyik kutyával nincs gazdi , nincs pórázra kötve, nincs szájkosár rajta...az kóbor ebnek számít.


Sajnálom szegény kutyát. :( Nem az állat tehet róla az a hülye, felelőtlen gazda aki nem vigyáz rá.

2009. nov. 17. 22:27
és hol tudom felvenni a kapcsolatot az állatvédőkkel??
6. Magdi8 (válaszként erre: 2. - A000a57e9f)
2009. nov. 17. 22:27
El kell vitetni a sintérekkel. Hivatalos nevük gyepmester. Azért felháborító, hogy sok kutyatulajdonos sz@rik rá, hogy mit csinál a kutyája. Mi lesz, ha macska helyett a gyerekeket támadja meg? Hasonló kutya volt az utcánkban is, csak az éppen senkit nem engedett az utcán végigmenni. Egyszer a fiam több mint két órát szobrozott a sarkon, mert nem mert hazajönni. Másik alkalommal pedig több, mint két kilométeres kerülővel ért haza. Úgy tudom, hogy azt a kutyát a gyepmesterek vitték el nagy cirkuszok és betelefonálgatások után. Először le akarták rázni az embert, azt mondták, hogy "Kimehetünk, de úgysem tudjuk megfogni". Erre megmondtuk, hogy felvettük diktafonra a beszélgetést, és megkérdeztük, hogy vállalják-e a felelősséget, ha egy gyereket szét tép a kutya. Másnap nem volt a kutya az utcán, azóta sem láttuk.
5. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - A000a57e9f)
2009. nov. 17. 22:24
Sajna semmit... Nálunk ugyanez a helyzet, csak a szomszédnak a 3 kutyája lohol az utcán. Amíg baj nem lesz (megharapnak embert), addig nem foglalkoznak vele. Talán az állatvédőktől kéne segítséget kérni.
4. Pné Veronika (válaszként erre: 3. - Bumburka)
2009. nov. 17. 22:23
Van gazdája a kutyának, csak sz...ik rá. :-(
2009. nov. 17. 22:21
Azt amit én tettem 5éve!Egy csontig lesoványodott kuvasz kölyköt hoztam haza.2 hétig bolyongott az utcákon.Amikor rátaláltunk már lábra sem tudott állni.:(Azóta már boldog,vidáman szaladgál az udvaron.Nagyon barátságos,kedves!Hálás kislány!Imádom!!!!:):)
2009. nov. 17. 22:19

Mi lehet tenni akkor ha egy nagy testű kutya az uttcán rohangál,és megöli a cicákat?? Az uttcánkban már nincsenek is macskák kiirtotta őket!!

A gazdájának már 3x szóltam,bejelentést tettem az önkormányzatnál írásban!! És nem történt semmi! Ma délután a kutya megint az uttcán rohangált egy macskával a szájában!! A cicáimat már a lakásban kell tartani mert különben megölné őket! Kérlek segítsetek,kihez lehet ilyenkor fórdúlni??

2009. nov. 17. 22:15
Kutya az utcán! Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook