Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kutya a lakásban és bébi fórum

Kutya a lakásban és bébi (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
21. andi6020 (válaszként erre: 18. - Yágo)
2009. szept. 22. 12:05
Én nem aggódnék különösebben. Felnő a gyerek a kutya mellett, szuper lesz a kapcsolatuk, sz biztos!! Sokan minden szőrszáltól féltik a gyermekeiket, addig aggódnak, míg betegesek is lesznek. Mi baja lehet a gyereknek, ha megvan a normál higiénia?
20. Yágo (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2009. szept. 22. 12:03

a macskának és a hörcsögnek is van szőre, a madárnak tolla...

de ha kicsit is értenél a kutyákhoz tudnád, hogy mennyivel tisztább állat bármelyiknél. Bár én a macskákat is szeretem nem kevésbé bármelyik élőlénynél házikedvencnél, de vele már jobban vigyáznék!

19. Veronika27 (válaszként erre: 17. - A74de3d08a)
2009. szept. 22. 12:00
Az is van. Nem lehet elég óvatos az ember.
18. Yágo (válaszként erre: 9. - Morkika)
2009. szept. 22. 11:59
Öt éves a kutyánk, öt éve a hálószobánkban alszik az ágy mellett, sokat foglalkozunk vele, igyekszünk következetesen nevelni is... a legnagyobb őrülstég lenne a hirtelen kizárás, elazskítás, semmiképpen nem akarjuk, h azt érezze, h ő már nem fontos, úgy akarjuk szoktatni, hogy érezze a baba fontos nekünk és neki is az legyen. Az agressziótól nem tartunk, ismerjük minden mozzanatát, gesztusait, találkozott számtalanszor gyerekekkel, de még egy bogarat sem bánt! Teljesen ártalmatlan!!! A döntés az ajtórács és a légtisztító között azért nehéz, mert egy öt éves szokástól kellene megszabadulni nekünk is, ami nem könnyű... ezért is kérdeztem, hogy van-e esetleg taasztalata valakinek.
17. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2009. szept. 22. 11:58
Akkor lehet, hogy jobb lenne a kutyáknak, ha inkább riasztót szereltetnél be!
16. Veronika27 (válaszként erre: 14. - Morkika)
2009. szept. 22. 11:56

Azt hiszem félreértettél. Mi nem símogatni tartunk kutyát, hanem hogy jelezze, ha jön valaki és mivel elég rossz környéken élünk, ezért házőrzésre "használjuk".

Mindegy, nincs több hozzáfűzni valóm.

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Yágo)
2009. szept. 22. 11:55
Nincsen ezzel semmi gond. Mi, vagyis kutya macska, gyerekek, együtt élünk, és nem vagyunk koszosak, se állatszagúak. Kéthavonta féregtelenítés, rendszeres, folyamatos takarítás, így nem lehet semmi probléma. Eláshatná magát az az ember, aki a gyerek születése miatt kirakja az addig pátyolgatott, (gyerekpótlék) állatkáját!
14. morkika (válaszként erre: 10. - Veronika27)
2009. szept. 22. 11:53
De, képzeld, eszembe jutott, de megfelelő neveléssel ezt is meg lehet oldani. Sokaknak "csak" ez nem jut eszükbe. Hogy a kutyát nevelni, tanitani és oktatni is lehet. Az, hogy "tudjuk hol a helye" általában komoly problémákat tud okozni. De a kutya lelkével nem sokan törődnek...
2009. szept. 22. 11:53
Spec én arra gondoltam, hogy hullajtja a szőrét és ha kint is meg bent is van, akkor hozhat be ezt-azt, a baba pedig egyszer elkezd mászni...
12. morkika (válaszként erre: 11. - Yágo)
2009. szept. 22. 11:52

Tökéletes és előrelátó!

A rács szuper gondolat mert lát benneteket igy egyben "érez" is!

11. Yágo (válaszként erre: 3. - Morkika)
2009. szept. 22. 11:51
igen a féregtelenítést már a terhesség alatt rendszeresen beiktattuk. Azon pedig erősen gondolkodunk hogy egy ajtórácsot szerünk és az ajtóban fog aludni, a másik alternatíva pedig egy légtisztító
10. Veronika27 (válaszként erre: 8. - Morkika)
2009. szept. 22. 11:51
Mondjuk az nem jutott eszedbe, hogy a kutyák ugatnak? Jelzik ha jön valaki? Nem kistestű kutyát tartunk, nem alszik velünk és tudjuk, hogy hol a helye.
9. morkika (válaszként erre: 1. - Yágo)
2009. szept. 22. 11:50
Bocs hogy beleszóltam és nem vagyok anyuka, de szerintem nagyon jó a kérdésed és én abszolút támogatom! Szerintem próbálj keresgélni a neten ehhez kapcsolódó cikkeket, de ha gondolod, szivesen megkérdezek egy kutyakiképzőt, aki anyukaként is tartott kutyát a lakásban.
2009. szept. 22. 11:49
Ha valaki kennelben tartja a kutyáját, akkor minek tartja? Hogy legyen egy disz a kertben????
7. morkika (válaszként erre: 5. - Veronika27)
2009. szept. 22. 11:47
Sokan itt rontják el. Hogy kizárják a kutyát az életükből ha jön a baba. Pedig társas lény és csak azért, mert jön a baba, nem szabad kivonni a "falkából". Csupán meg kell neki tanitani az új helyzetet és ennek megfelelően következetesnek kell lenni. Higiéniás szempontokat pedig figyelmes elővigyázatossággal simán meg lehet oldani.
6. Yágo (válaszként erre: 5. - Veronika27)
2009. szept. 22. 11:46
Mint ahogy írtam, olyan anyukák tapasztalatait várom, akik hasonlóképpen gondolkodnak kutya ügyben... kenneles kutyatartók kíméljenek!
5. Veronika27 (válaszként erre: 4. - Yágo)
2009. szept. 22. 11:44
Nálunk kutya sosem jöhetett b e a házba, csak kint lehetett kenelben. Macskám volt, ellenben nincs babám még. Én a higiéniai dolgok miatt ellenzem. Számomra az az egyértelmű, hogy ha jön a baba, akkor állat nem lehet bent, maximum olyan, ami zárt helyen van (hal, hörcsög, madár).
4. Yágo (válaszként erre: 2. - Veronika27)
2009. szept. 22. 11:39
igen így értem. Van kutyád?
2009. szept. 22. 11:39
Szerintem ügyesen meg lehet oldani, bár nem vagyok anyuka. Jó, ha a kutya hamar megismeri a babát, mert nagy szeretet lesz közöttük. Ezt persze következetesen kell csinálni. Nem szabad a kutyát teljesen kizárni. A higiénia szempontjából pedig a kutyát rendszeresen kell féregteleniteni, tisztán tartani. Ki kell alakitani a helyét, de a hálóban valóban nem szerencsés. Mielőtt jön a baba, szoktassátok át egy másik helyre, mondjuk az ajtó elé vagy a folyosóra vagy ilyesmi.
2009. szept. 22. 11:30

Úgy érted, hogy a kutya továbbra is bent lenne, bent aludna éjjel?

Szerintem a kettő nem fér össze.

2009. szept. 22. 11:06

Sziasztok!

Azon kedves anyukák tapasztalatait várom ebben a témában, akiknél a kutya töltötte be az első gyermek szerepét, majd jött az igazi baba.

Kertesházban lakunk ugyan, de a kutya kint és bent is van, velünk alszik egy szobában és nem tervezzük kevésbé szeretni a baba megszületése után sem :) Viszont a picit is nagyon várjuk :) Nálatok hogy ment?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook