Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kutya a lakásban és bébi fórum

Kutya a lakásban és bébi (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
81. Bcicus (válaszként erre: 80. - Bcicus)
2009. szept. 22. 18:39
Ja még annyit, hogy mikor még úgy volt, hoyg lesz babánk, akkor is egyértelmű volt, hogy a kutyák maradnának, fel sem merült, hogy nem. Arra megtanítottuk őket, hogy abba a szobába amelyikben a baba lett volna, csak akkor mehetnek be ha mi is ott vagyunk.
80. Bcicus (válaszként erre: 1. - Yágo)
2009. szept. 22. 18:36
Nyugi nem lesz semmi gond. Nekem nincs babám, de a legjobb barátnőmnek már 3 is van. A kutya ben talszik és nagyon szeretik ők is és a gyerekek is. Az első gyerekük a kutyába kapaszkodva állt fel először. A gyereknek is jó kutya mellett felnőni és a kutyának is öröm ha majd játszik vele.
79. andi6020 (válaszként erre: 78. - Yágo)
2009. szept. 22. 17:52

Ne aggódjatok, ha természetesen csináltok mindent, úgyis adja majd magát a hogy mikor mit kell tenned.


Hihetetlen, csodálatos barátság van kilátásban nálatok a gyerek és a kutyus között!!!!

Ráadásul egy életre megalapozod az állatokhoz való jó viszonyát.

78. Yágo (válaszként erre: 69. - Russodebby)
2009. szept. 22. 17:28
egyet értek, félteni fogom nyilván a picit nagon, de nem szeretnék túlzásba esni... igazából a úgy neveltük a labit már gyeek korától, hogy majd egyszer lesz gyerekünk is és szándékosan nyúlkáltunk a szájába evés közben, hogy a gyerekkel ne legyen baleset... ő is olyan akinek nyugodtan ki lehet venni a szájából a kaját :)
2009. szept. 22. 16:16
Sziasztok végigolvastalak benneteket és igaz ...ha most kizárnád a kutyát az életetekből az nem lenne helyes döntés . Féltékenységet válltana ki a kutyából .Sok erőt egészséget, hogy össze tudjátok hangolni a babát és a kutyát.Biztos nem lesz könnyű de nem lehetetlen.Az én lányom allergiás a kutyaszőrre ezért a kutyi kint van .De imádjuk így is.
76. 89b99f816e (válaszként erre: 74. - B2076ec79b)
2009. szept. 22. 15:43

Hát, sztem nem bántaná, inkább védelmezné, de szt nem tudhatom, és lehet, h függ attól is, h milyen vérmérsékletű a kutya. Amikor Lilikét hazahoztuk pici hátulgombolós korában, akkor én sem tudtam, h az öreg Labi mit fog szólni, de sejtettem, h nem bántja majd. Letettük a picurt, a labi meg bökdöste a nózijával. :) Egyszer így le is lökte a lépcsőn, véletlenül. Ha aludt a pici, akkor felkeltette, h ne aludj máár :) Tehát nem bántotta, bár halálosan féltékenyek egymásra, és sokszor az öreg odakap a Lili fejéhez, pl ha kajáról van szó, de nem bántja, csak óvatosan :)

Lilus kicsinek húzta a Negró szakállát, rágta a farkát, szegény nagykutya ugatott rá, de tűrte, nem bántotta :)

Én amúgy a goldenre szavaznék :) Hosszúszőrű, nekem emiatt jobban tetszik :) Tipikus gyerekhez való.

75. 89b99f816e (válaszként erre: 73. - Russodebby)
2009. szept. 22. 15:38
Jah, nekünk is van t.malac :) Maya :)
74. b2076ec79b (válaszként erre: 72. - 89b99f816e)
2009. szept. 22. 15:35

:))

Nálunk is ez a dilemma. Én goldenre szavazok, párom labradorra. A gyereknek meg kéne mindkettő :DDD

Csak amíg az öreg kutyu van, nem merek hazavinni egy kölyköt.

Nem tudom, hogy bántaná-e vagy ilyesmi, egyáltalán hogy viszonyulna egy 10 éves kutya egy kölyökhöz.

2009. szept. 22. 15:30
Igen imádom az állatokat. Volt egy tengerimalacunk is,de őt elajándékoztuk. Sajna Mázli se lakik velünk,anyósnál hagytuk a kertes házban. Kiváncsi vok,h mit fognak csinálni egymással,ha haza megyünk.
2009. szept. 22. 15:14

És igen, hiába nem kistesű a labi, iszonyatosan emberszerető, és nem kell tőle félni, és félteni a gyereket. A golden retriver is ilyen, gyönyörű :)

Felülhet a gyerek a hátára. :)

Őszíntén én jobban félteném a gyereket egy yorkitól, vagy egy pincsitől (na azok tudnak csúnyán nézni) :)

71. 89b99f816e (válaszként erre: 69. - Russodebby)
2009. szept. 22. 15:11
:))) Aranyos. :) Te már akkor szeretted az állatokat :)
2009. szept. 22. 15:11

Nekünk is egy Labink van, bár ő már öregúr, 15 éves, mellette pedig az én tündérkém, Lili, a 2 éves beagle :)

Kertesben lakunk, kinti-benti kutyák (persze inkább benti :) ), és sokkal jobban szeretnek velünk bent lenni, játszani, vagy csak odabújni, mint a kertben szöszmötölni. Bár az öregúr már nem játszik, és mászkálni sem mászkál sokat, de a bigli virgonc, állandó kis rosszcsont, minden lében kanál, imádom! :) Na ő az a fajta, aki tipikus gyerek :) Még felnőtt korában is :)

De ha lesz babánk, nem fogom félteni, mert a kutyák a babákat óvni szokták, és ha ugyanúgy foglalkozunk továbbra is velük, bevonjuk a baba körüli dolgokba, mint egy tesót, akkor sztem féltékenység sem lesz.

2009. szept. 22. 15:06
Nekünk staffink van. Kezes bárány. A szájából ki lehet venni a kaját. Ő megkapta a kiképzést párom unoka húgától,5 éves volt amikor megvettük a kutyát. Épp attól lesz allergiás szerintem a gyerek,ha mindentől óvva van. Állítólag amikor pici voltam,akkor megosztottam a cumimat a kutyával. :-)
68. b2076ec79b (válaszként erre: 64. - Yágo)
2009. szept. 22. 15:01
Labradorod van? Én is ilyen fajtát szeretnék :) Annyira szépek, okosak és kedvesek :)
67. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Yágo)
2009. szept. 22. 15:00

Szia!


Nekem egyelőre csak "közvetve" van kutyám, viszont van két gyerekem :) (közvetve alatt azt értem, hogy Apósomékkal lakunk együtt egy kertes házban, ők lent, mi fent és nekik van kutyájuk-illetve a páromnak is, vagy nem is tudom...., de kutya előbb volt mint én :))

Szóval mikor megszülettek a gyerekek, akkor sem tiltottam őket el a nagyszülőktől vagy ilyesmi. Persze nálunk nem egy szobában alszik a kutya (bár apósommal szokott) Sokan mondták, hogy majd allergiát kapnak a gyerekek,meg ilyesmi,de soha semmi bajuk nem volt. És igen, néha előfordul/t, hogy lenyelnek egy szőrszálat. De nem esek kétségbe :)

És imádják a kutyát. Nagyobbik lányom előbb vesz a boltban a kutyának jutalomfalatot, mint magának egy túró rudit.

Összegezve: szerintem semmi gond nincs, nyugodtan elfér egymás mellett kutya és baba.

66. a74de3d08a (válaszként erre: 64. - Yágo)
2009. szept. 22. 14:47
szerintem számít a méret, de a labival nincs gond szerintem, kedves fajta.
65. Yágo (válaszként erre: 61. - Tucsmag)
2009. szept. 22. 14:44

az emberi betegségek az emberi egészségtelen táplálkozás miatt érik utol szegénykéket. Semmi nasi, cukros kaja (édesség csokifalatok). Tudok egy dokit, aki véglegesen ki tudná gyógyítani, nem tünetet kezel.


De nagyn elkanyarodtunk a témától. Annak ellenére, hogy kellemesen eldumcsizunk a kutyusokról továbbra is várom természetesen a tapasztalatokat kutya/bébi és bébi/kutya témában :)

64. Yágo (válaszként erre: 60. - Tucsmag)
2009. szept. 22. 14:40
véleményem szerint, nem számít a kutya mérete, a kistestűek izgágábbak mint a nagy behemótok... szőrt pedig nem hullajt többet, fésülve van (kint) és a labinak olyan szerencsés szőrzete van, hogy minden kosz kipereg belőle, így könnyen tisztán tartható, persze azért kell takarítani utána. De valóban a kutyának ott a helye, ahol a gazdája van, különben hogy ismerhetném minden mozdulatát, gondolatát, hogyan bízhatnék meg benne... ugyanez fordítva is működik
2009. szept. 22. 14:39
Mennem kell, ébredezik a fiacskám.
62. tucsmag (válaszként erre: 57. - Yágo)
2009. szept. 22. 14:38
Ja, és a láncon való kutyatartást meg betiltanám, ha ez nem lenne lehetetlen. Ez is csak úgy eszembe jutott.
61. tucsmag (válaszként erre: 59. - Yágo)
2009. szept. 22. 14:36

Vegyesen. Száraztáp, főtt hús, maradék, de finnyás. Nem mindent szik meg. A moslék-félét nem.

Tavaly kizártuk a dokival az ételallergiát, csak ebben a parlagfüves időszakban jelentkeznek a tünetek.

60. tucsmag (válaszként erre: 57. - Yágo)
2009. szept. 22. 14:35
Engem nem háborít fel, mert tudom, hogy a kutyának ott a legjobb, ahol a gazdája van, a közelében érzi a legjobban magát, és azok között szeret lenni, akik szeretik. Ha a lakásban, akkor ott, de ha kint lennél egy sátorban a szabad ég alatt, akkor ott. Nem?
59. Yágo (válaszként erre: 58. - Tucsmag)
2009. szept. 22. 14:34
mit adtok neki enni? ez fontos kérdés!
58. tucsmag (válaszként erre: 54. - 2a033963fa)
2009. szept. 22. 14:33
Az én kutyám is! Először tavaly jelentkeztek a tünetek, most is kapja a gyógyszert, hogy enyhítsünk a "szenvedésén". Én előtte nem gondoltam volna, hogy a kutyák is allegiásak lehetnek.
57. Yágo (válaszként erre: 56. - 2a033963fa)
2009. szept. 22. 14:22

féltem, h egyszer ezt valaki megkérdezi :) de most bekövetkezett... azt hiszem ez még nagyobb felháborodást fog kelteni a kinti kutyások és a kennelesek között :) :) :)

40kg-os labrador

2009. szept. 22. 14:17
Nálunk is sok a séta,nagyon élvezi,vagy amikor anyukámhoz kiviszük,és felássa a kertet.Persze ha bemegyek pisilni,már hiszti van hogy hol vagyok,miért nem megyek vissze,é ő is beakar jönni.Nektek milyen fajta?
55. Yágo (válaszként erre: 54. - 2a033963fa)
2009. szept. 22. 14:15
azt már most megmondom, hogy valóban így van! soha nem lesz kerti kutya. Mi miatta költöztünk kertesbe, mert nem bírtuk már, h amíg dolgozunk ő a lakásba van zárva. Presze sokkal jobb neki kint amíg nem vagyunk itthon, de mi jobban érdekeljünk mint a kert, mindig ott van, ahol mi is :) nagyon sokat visszük kirándulni, a férjem minden nap legalább 3/4 órát sétáltatja.
54. 2a033963fa (válaszként erre: 51. - Yágo)
2009. szept. 22. 14:11
A miénk is nagyon okos,csak marha makacs.Tudom én hogy érti amit mondok de úgy tesz mint ha hülye lenne és nem értené,vagy egyszerűen csak hátat fordít mintha nem hallana :) Eléggé elkényeztettük a kis úrfit.De annyira szeretem.Most is itt alszik a lábam alatt.Mindegy hol,csak velem legyen.Ő valszeg soha nem lesz kerti kutya,mert szerintem már őrjöngene ha mi bent lennénk,ő meg kint.Na meg nemrég kiderült hogy pollenallergiás...:(
53. Yágo (válaszként erre: 39. - Tucsmag)
2009. szept. 22. 14:08
hát igen én is valahogy így gondoltam... ezek szerint működik is :) Köszönöm h megosztottad velem
52. Yágo (válaszként erre: 50. - 2a033963fa)
2009. szept. 22. 14:06
hát igen nem vicces, de mégis megmosolyogtat :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook