Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudnátok olyan állatkát "ajánlani" ami lakásban tartható, szeretgethető, simogatható, de nem cica, és nem is kutya? fórum

Tudnátok olyan állatkát "ajánlani" ami lakásban tartható, szeretgethető, simogatható, de nem cica, és nem is kutya? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 11. 13:31
Nekem nyuszim van és tengerimalacom. Mind a kettő simogatható és szerethető de a nyuszihoz jobban kötődöm sokkal és érzem is, hogy szeret... a tengerimalacnál csak annyit érzek, hogy feszt uborkát enne :P
2011. máj. 12. 09:15
Nekünk egyiptomi tüskés egereink vannak! A kisfiam 3 éves lesz a nyáron. Együtt szokták etetni apával, apa kezében meg is szokta simogatni mert szelidek. Tisztában van vele, hogy nem szabad őket zaklatni, benyúkálni hozzájuk... Ha ő meg tudta tanulni, akkor egy 4 éves meg pláne. Nem hiszem hogy gond lenne egy kisállat, főleg ha nagyobb testvér és a szülők gondozzák a kicsi meg segít.
42. Tótágas (válaszként erre: 39. - Fiatal nő)
2011. máj. 11. 13:39
Igazad van , felelősséget 4 évestől ne várjunk,az később alakul(gat)ki,kb 7-8 évesen,de ez se biztos mindenkinél.
41. Tótágas (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2011. máj. 11. 13:37

Hú az egész más,ha egy gyerek "beleszületik"egy állatos családba.Ott a gyerek kezdetektől megszokja, hogy rajta kívül más is van a családban.Nálunk mindkét picinél előbb volt a kutya és a cica.Csúszó-fogó korától megtanulja,megtapasztalja hogyan nyúljon az állathoz,meddig mehet el.És ugyanez fordítva is igaz,mert az állat is első perctől megszokja a babát.

De más egy 4 éves aki még sose"látott"fogott élő állatot.A nagy szeretetében agyonnyomorgathatja vagy az állat támad.

40. Fiatal nő (válaszként erre: 39. - Fiatal nő)
2011. máj. 11. 12:51
Mert hamar elmúlik/múlhat az a kezdeti lelkesedés, amit egy kisállat jelent.
39. Fiatal nő (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2011. máj. 11. 12:49
Nem biztos, hogy felelősséget fog tanulni. A legtöbb kisgyerek inkább csak nézegeti, játszik vele és simogatja. Szóval mindent csinál, csak nem gondozza. Persze biztosan van kivétel, de általában ez szokott lenni. Gyereké a móka, tesóé, szülőé pedig a munka.
2011. máj. 11. 12:43

Nem értem, hogy miért mondjátok sokan, hogy egy 4 éves még kicsi az állathoz. Vannak gyerekek, akik úgy születnek, hogy már van állat.


Azt kell eldöntenetek szerintem, hogy ti milyen állatot szeretnétek, mi az, amivel szívesen foglalkoznátok és persze mennyi időtök van. Egy kutyával elég sokat kell foglalkozni, macskával sokkal kevesebbet, de náluk is megvan a napi játszási idő. De ugyanúgy foglalkozni kell egy hörcsöggel is vagy egy tengeri malaccal.

Egy görénnyel majdnem ugyanannyit kell, mint egy kutyával.

El kell azt is dönteni, hogy olyan állatot szeretnétek, amit néha el lehet zárni, vagy olyat, ami egyfolytában szabadon lehet a lakásban.

Egy hörcsögöt vagy tengeri malacot ugyanis elzárhatsz a ketrecébe, de nekik is kell a szabadság, plusz még a ketrecét is takaríthatod.


Összességében én a hörcsögöt ajánlanám, ha eddig nem volt semmilyen állat, de egy pár ugró egér is nagyon élvezetes mind a kicsiknek, mind a felnőtteknek.


Mindenképp hasznos, ha van állata a gyereknek, mert felelősséget tanul vele.

Nekünk cicánk van, most egy éves, hamarosan jön a baba is, így ő már eleve úgy fog születni, hogy cicája lesz.

2011. máj. 11. 12:21
Teknős? :D
36. pritta (válaszként erre: 34. - Tótágas)
2011. máj. 11. 12:20

nekünk volt höri, degu,de rövid ideigpapagáj és csincsilla is

kutyánk, macskánk, nyúlanikon kívül és tény h a kicsikkel ezerszer több gond van. az etetés, itatás a terrárium vagy ketrec berendezése és tisztántartása 4-5 naponta... igen nagy körültekintést igényel.


de ő írta h nem szertne kutyát macskát. akkor inkább höri, az a legkevésbé nehéz szerintem

2011. máj. 11. 11:35
höri,tengeri malac..nekünk konyhában törpe nyuszink volt 11 évig,nem harapott, tiszta is volt:)
34. Tótágas (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2011. máj. 11. 11:31

Nekünk volt hörink és tengerimalacunk is.Szerintem sokkal nagyobb NYŰG van velük mint a cicával-kutyával(az is van)Naponta tisztítani,teljes almot cserélni(mert büdösek Különben)ügyelni az étkezésükre,mert ha nem jót,túl nedveset,puffasztót kapnak,nagyon könnyen megbetegszenek.

A cicának csak szeretet,kaja,és alom kell.a kutynak meg +séta.

33. Tótágas (válaszként erre: 19. - Fiatal nő)
2011. máj. 11. 11:22

igazad van!Az én kis keresztlányom is agyonszerette a nyulát :-((

4 évesnek még nem való állatka!

2011. máj. 11. 11:16

Egy négyéves szerintem már nem pici hozzá, hogy kisállat legyen a közelében!!!

A fórumnyitó már többször hangsúlyozta, hogy ő lényegében nem a gyerek látná el a kisállatot, hanem ő, meg a szüleik. Arra meg, hogy felelősséget tanuljon, meg szeretgethessen egy élőállatot, ezek a kisállatok nagyon is jók! És mégsincs velük annyi nyűg, mint egy kutyával vagy macskával.

2011. máj. 11. 11:14

Az attól is függ, mekkora helyet tudsz biztosítani az állatkénak, mikor épp nem foglalkoztok vele, mert pl. mindenki dolgozik/suliban van.

Ha csak kicsit. tehát mondjuk csak egy terráriumot, akkor valami kisebb állatot, pl. hörcsögöt, egeret ajánlanék. De ha mondjuk elfér egy egyköbös terrárium a lakásban, akkor mehet nyuszi, degu, csincsilla is.

Szelidíteni bármelyiket lehet, ha jó helyről való, és nem ijesztettek rá korábban, nem bántották. Ugyanis csakis ezek az állatok lépnek fel támadóan az ember közeledésére.

2011. máj. 11. 11:13
A hörcsögök tényleg nagyon cukik, de némelyik igen harapós tud lenni, no meg zörögni is szeretnek és szökni állandóan. Én is tengeri malacra voksolok, de még "pici" hozzá szerintem.
29. 74740b7c7c (válaszként erre: 26. - Syria)
2011. máj. 11. 11:08
Már írtam, hogy nem Neki kellene gondozni, tudom, hogy még kicsi ehhez. Agondozást én csinálnám, Ő csak besegítene:)
2011. máj. 11. 11:08
Ja most látom 4 éves.Neki nem való még élő állat.
2011. máj. 11. 11:07
Tengerimalac vagy törpenyúl.Nekem ők vannak.
26. syria (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2011. máj. 11. 11:05

Szerintem is. Egy 4 éves kicsi még élő állat gondozására.

Vegyél neki tamagocsit, azzal nem történik nagy baj, ha elfelejti megetetni.

2011. máj. 11. 10:51
Én is a tengerimalacot tudom ajánlani. Nálunk 3 is van, nagyon kedvesek, nem harapósak, bár a lányaim már 6 hetes koruktól szeretgették őket, lehet azért ilyen kezesek:)
2011. máj. 11. 10:47
Nem úgy gondoltam, hogy: "Nesze, itt az állatkád, aztán csinálj vele amit akarsz!" :))))
2011. máj. 11. 10:44
Szerintem jó a höri ha van aki segít neki ellátni.
22. pritta (válaszként erre: 19. - Fiatal nő)
2011. máj. 11. 10:43
igazad van. 7 év alattinak nem vennék saját állatot
21. Fiatal nő (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2011. máj. 11. 10:42
Egyetértek.
20. tojpike (válaszként erre: 4. - Édesmandula)
2011. máj. 11. 10:42
Ez naggyon jóóóó! :D
19. Fiatal nő (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2011. máj. 11. 10:41
Elektronikus állat? Manapság olyan élethű kutyust, cicust lehet kapni... Én nem adnék ilyen apró kisállatot egy ekkora gyereknek, még megölné a nagy szeretetével. :(
2011. máj. 11. 10:41
4 évesnek?....akármi plüssben
17. Kalomoira (válaszként erre: 15. - Fiatal nő)
2011. máj. 11. 10:41

Jó de érted :-)

Egy nyúl ,görény patkány sokkal nagyobb törődést igényel.

2011. máj. 11. 10:40
lógó fülű nyúl
15. Fiatal nő (válaszként erre: 13. - Kalomoira)
2011. máj. 11. 10:40
Ezt kikérem szegény hörcsögök nevében. :-D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook