Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kutya a lakásban és bébi fórum

Kutya a lakásban és bébi (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
111. Yágo
2009. szept. 29. 14:33

Köszönöm a történeteket, hozzászólásokat. Sok hasznos infót sikerült összegyűjteni. Mindet összegezve úgy látom érdemes volt elindítani a topikot és csak megerősítettetek, hogy nem lesz gond :)

Ha még valaki idetévedne és van saját kis története, tapasztalata, ossza meg velünk.

Köszi még egyszer mindenkinek :)

2009. szept. 27. 14:00

Sziasztok!


Én vettem a fáradságot, és elolvastam mindenki hozzászólását...és nagyon tetszettek, kivéve Veronika keneles hozzászólását, de ahogy látom, már nincs is "közöttünk" :) Bevallom őszintén én nagytestű kutyapárti vagyok, így mindig is az volt, jelenleg németjuhásszal büszkélkedhetünk, aki még csak most lesz 4 éves, de még mindig egy NAGY gyerek...babán mi is dolgozunk, és nálunk is felmerült már, mi lesz ha...című dilemma, de én azt látom, h azok a gyerekek akik nem kutya közelében vannak/nőnek fel, azok sokkal agresszívebbek velük, tehát rúgdossák, nyúzzák ahol lehet, a másik fele meg fél tőle, h miért, mert sokszor a szülök reakciója: ne menj oda mert megharap...BAROMSÁG! :) Attól mert nagy, nem egy vérengző vadállat...Tehát a lényeg, h alig várom, h babánk legyen, és ezáltal egy újabb "csemetével" bővüljön a család, a mostani nyáladzó blöki mellé... :)

109. morkika (válaszként erre: 108. - B2076ec79b)
2009. szept. 27. 13:16

Szerintem a Ti esetetekben jó megoldás lehet egy igazi szobakutya, akit nem kell minden nap levinni pisilni meg sétálni, mert erre nincs akkora igénye, mint egy agárnak pl.

A barátomnak csivavája van, kettő is és mind a ketten alomra vannak szoktatva, a mozgásigényük is kicsi, igy van kutya, de nincs annyi macera.

Persze azért elviszi őket sétálni, de nem kell minden nap, mert a lakásban is nagyon jól érzik magukat.

Sok apróméretű szobakutya van, melyek alkalmasak erre a posztra, igy ha nem feltétlenül akartok nagyméretű kutyát, akkor ezen talán érdemes gondolkozni.

2009. szept. 24. 13:55

Igen igen :( Yágo és pemete köszi. Csak megerősíteni tudtok, hogy baj lenne ha egy kölyök jönne :( Sajnos én is úgy gondolom ahogy ti, csak gondoltam hátha mégse ennyire fekete-fehér a helyzet.

Sajnos a nagykutya ugye előbb volt, mint én és gyakorlatilag Apósék "nevelik" kölyökkora óta. Nekm, a páromnak és a gyerekeimnek nincs vele kapcsolatom, csak amíg bemegyünk a kapun. Ezért is szeretnénk egy "saját" kutyit aki tényleg a miénk lenne...De ezekszerint erről le kell mondanunk:((

Szomorú vagyok.


Yágo ez durva, amit írtál... Én nem gondoltam, hogy totál külön tenni őket, kinti-benti kutya, csak gondoltam amíg pár hetes, hónapos úgysem lehet kiengedni nagyon, főleg nem télen..Nem? És addig nem engednénk annyira le. Bár biztos igazad van, én tul.képp. egyáltalán nem értek a kutyákhoz, nekem sose volt. És talán nem is lesz :((

107. pemete
2009. szept. 24. 13:46
Egy 10 éves kutyát, aki nem lett rendesen szocializálva (értem azt ezalatt, hogy nem lett összeszoktatva más kutyákkal), és nincs megnevelve sem, szerintem már nem nagyon lehet összeszoktatni más kutyákkal. Pláne így, hogy megfékezni sem tudjátok. Neki már megvannak a saját kis rigolyái, és nem biztos, hogy jónéven venné, ha egy kölyök felborítaná az életét.
106. Yágo (válaszként erre: 103. - B2076ec79b)
2009. szept. 24. 13:26
ja arra elfelejtettm válaszolni, h miben merül ki h nem fogadta el... hát azt hiszem, ha nem vagyunk ott, akkor csak 6 hónapig él a kutyánk azonnal a torkának ugrott, de szerncsére nem a németjuhász falkavezér, hanem a gazdája és gyorsan megállítottuk a tragédiát. Ha nem volt tanítva, fegyelmezve a kutya még lehet h a gazda sem tudna közbeavatkozni, de nem vagyok szakértő, érdemes kiképző tanácsot kérni, vagy segítséget akár, ők ehhez nagyon értenek
105. Yágo (válaszként erre: 101. - Pemete)
2009. szept. 24. 13:16
köszi a választ! nálunk nagy dilemma az ajtóráccsal kizárás, de nem szeretnnk igazán, viszont a higiénia miatt lehet jobb lenne a babának, még van 3 hónapunk asszem elkezdjük a kiszoktatást, aztán meglátjuk
104. Yágo (válaszként erre: 103. - B2076ec79b)
2009. szept. 24. 13:14
nem tartom jó ötletnek, hogy amíg kicsi ő bent az öreg kutyus meg kint... érezné a megkülönböztetést és persze rajtatok a kutyát és meg akarna szbadulni a szétválasztó körülménytől, vagyis a kölyöktől. Egy kolléganőmnek pár hónapja tépte szét a benti kutyáját (kb 2 éves volt már) a kinti idősebb németjuhász... nagyon nagy gyász volt!
2009. szept. 24. 12:35

Köszönöm a hozzászólásokat.


Sajnos kicsi kutya nincs a közelben, akivel "össze tudnánk engedni" Illetve nagyobb baj az, hogy sétálni se nagyon viszik/visszük. Sajnos kölyökként "túlszerették" és nem nagyon volt fontos a tanítása, így nem biztos hogy visszajön a "gyere" hívószóra. Volt olyan, hogy páromat berántotta a bokorba. Egyszer az én lábamat is körbetekerte a pórázzal, aztán összekapott egy kutyával én meg jól hanyatt vágódtam :(

Szóval barátkoztatni nem tudjuk.


Yágo: Miben merül ki az hogy nem fogadta el? Bántotta?


Én gondoltam, hogy mivel a felső szinten lakunk, a kutyi is velünk lakna, amíg picike addig meg úgyse engednénk ki a kertbe. Tavaszra meg csak megszokná a nagy, ha érzi rajtunk a szagát, meg látja, hallja, hogy ott van nem?


Igazából szerintem a nagynak még min. 3-4 éve biztos van. Addigra meg már a gyerekeim is sokkal nagyobbak lesznek... A nagyobbik lányom meg kiskorától kezdve szeretne már egy saját kutyát.. Úgy szeretném "megadni" neki. És én is szeretnék egy kis labit, vagy goldit :)) De ezekszerint nem veszélytelen a helyzet. Lehet jobb ha le is mondok róla? Mert ha hazaviszem, utána már nem tudok mit tenni :) Nem adhatom vissza:)

102. Yágo (válaszként erre: 99. - B2076ec79b)
2009. szept. 24. 12:01

Normál esetben el kell fogadnia a kölyköt a felnőtt kutyának, de veszélyes! A mi labinkat kölyökként a család németjuhásza nem fogadta el, nem mertük egyedül hagyni őket soha. Azóta is probléma, ha a teljes család találkozik: vagy az egyik kutya van ott, vagy a másik :(

Megpróbálhatod a találkát egy kölyökkel, hogy reagál, de más a helyzet a saját territóriumán, ott mutatná meg igazán magát.

Talán ha ellentétes nemű akkor nagyobb az esély... de ezt nehéz megmondani. Egy profi kiképző jó tanácot tudna adni.

101. pemete (válaszként erre: 98. - Yágo)
2009. szept. 24. 11:57
Eleinte nem akartuk beengedni, de olyan szomorú szemekkel feküdt az ajtóban, hogy megsajnáltuk, és 6 hetes kora után már bejöhetett. Az első 4 hétben meg a mi szobánkban volt Dana, onnan meg már nem tiltottuk ki a kutyát, mert előtte bejöhetett. Néha megszagolta a rácsoságyon keresztül, meg ha sírt, akkor odasietett, hogy mi van. Semmi gond nem volt. Mi nem akarjuk ivartalanítani, valami menyasszony amúgy is mindig jelentkezik, úgyhogy ő le tudja vezetni a feszkót:D
100. russodebby (válaszként erre: 99. - B2076ec79b)
2009. szept. 24. 11:50
Ha estleg van ismerősnek,vagy amerre sétálni szoktatok pici kutya meg kell próbálni összeengedni őket,h megnézzétek a reakcióját. Egyébként kan vagy szuka a kutyusotok?
2009. szept. 24. 11:35

Sziasztok!

Ez már nem teljesen idevág... Bár közvetve igen.

Szóval mint lentebb írtam, tanakodunk a "saját" kutyán. Szerintetek biztos elfogadná az idősebb kutya a kölyköt? A nagy egy keverék (németjuhász és kaukázusi talán), nem valami játékos kutya, sosem volt az. 10 éves.

Párom szerint biztos féltené a falkában elfoglalt helyét, így valószínű bántaná a kicsit... Persze nem holnap akarok egy kölyköt, de a gyerekek úgy örülnének neki. És egy kis labi, vagy golden annyira okos és olyan hozzájuk való lenne.

Ha ven erről véleményetek, tapasztalatotok, kérlek osszátok meg velem :)

98. Yágo (válaszként erre: 88. - Pemete)
2009. szept. 23. 15:45

de drága... :)

és a baba születésétől kezdve bemehetett a szobájába?

97. Yágo (válaszként erre: 87. - Tucsmag)
2009. szept. 23. 15:40
Hú dejót írtál!!! ez a másik fontos kérdés, ami mellett hezitálunk, ugyanis a miénk egy tesztoszteronbomba... napirenden van a golyótlanítás, de nem tudjuk rászánni magunkat. Nem hízott meg a foxi?
96. pemete
2009. szept. 23. 13:28
Én sem:) De hozzáteszem, hogy mindig nagyon figyeltükn rá, hogy hogy áll a gyerekhez, és az agresszió első jelére elajándékoztuk volna. De nem agresszív, sőt!
2009. szept. 23. 13:19
Ja,harci kutyák! :-) Én is legelöször egy tv műsorban hallottam,hogy KIFEJEZETTEN GYEREKEK MELLÉ AJÁNLJÁK ezeket a fajtákat. Pedig a kis testű kutyák agresszívabbak,pont a termetük miatt. Semmi pénzért nem válnék meg a kutyámtól.
94. pemete (válaszként erre: 92. - Russodebby)
2009. szept. 23. 13:11
A két fajta nagyon közel áll egymáshoz:) És benne is van a standardjükben, hogy szeretik a gyerekeket, amelyik nem azzal valami baj van.
2009. szept. 23. 13:05
nálunk is van kutya....lakásban...mind a három gyerköc ugy született,hogy kutyus is volt a szobában.tisztán kell tartani,és semmi gond nincs.söt ha a babaának bár mi baja van a kutyus elöbb fog jelezni mint hogy észrevenéd:)ha megjön a baba mutasd be neki engedd nyugodtan,hogy megszagolja,eleinte öt is ugyanugy simizd meg mint ahányszor a babát,és még csak féltékeny sem leszaz eb:))sok boldogságot a picurhoz:)
2009. szept. 23. 13:04
Nekem staffim van (lejjebb már írtam),de ő is kezes bárány és imádja a gyerekeket!!
91. pemete
2009. szept. 23. 13:03
Addigra már valószínűleg a fia, vagy a lánya lesz a házőrzőnk, de biztos, hogy nem lesznek kéretlen udvarlók:DDD
90. pemete
2009. szept. 23. 13:02
A vérengzést azért írtam, mert sokan mikor meghallják, akkor egyből elmebetegnek titulálnak, mert "ilyen" kutyát tartok. Aki egyébként ugyanolyan mint bármelyik másik kutya, csak a szemétláda emberek kihasználták az erejét, és a bizalmát az emberekben. Nekem soha többé nem kell már másfajta kutya, csak és kizárólag bull-tipusú terrier, ez egy szerelem:)
89. russodebby (válaszként erre: 88. - Pemete)
2009. szept. 23. 12:57
Gyönyörű a kutyus. :-) Legalább nem fogják majd piszkálni a lányodat a fiúk! :-D A vérengzés meg nevelés kérdése.
88. pemete (válaszként erre: 86. - Yágo)
2009. szept. 23. 12:50

Szia Yágo:)

Nekünk egy (és most aki nem írja a vérengzést ne olvasson tovább:p) bullterrier, és pit bull keverék kan kutyánk van. Csak az ágyba nem mászhat be, de valahogy tudja is, soha nem is akart, bár, volt hogy rajtakaptam őket, mikor Dana bahívta maga mellé, és le is fotóztam! A szobába bejöhet, mert fürdés után ott van az esti szeánsz, és nem akartuk kihagyni belőle a kutyát. Kakaóivás, pelenkafelvétel, meseolvasás, és olyankor a kutya is ott ül, vagy fekszik, és figyel, vagy éppen elalszik a mesén:)

87. tucsmag (válaszként erre: 86. - Yágo)
2009. szept. 23. 12:47

Szia!


Tudom nem tőlem kérdeztél, de most értem ide.

Nekünk simaszőrű foxink van. Hát, alapban nem egy gyerekbarát, és nem túl jámbor... de sikerült, szépen összeszoktak. Igazi nehéz dió. Pont a baba születése előtt lett ivartalanítva, ez annyit változtatott rajta, hogy azóta nem szökik. Előtte rengeteget kergettem, hát gyerekkel nem lenne könnyű... Így viszont már nem hajtja a vére, jobb neki így, sokat szenvedett a tüzelési időszakokban. Mindenkinek csak ajánlani tudom az ivartalanítást, aki nem tenyésztésre szánja kutyáját.

86. Yágo (válaszként erre: 85. - Pemete)
2009. szept. 23. 11:44

Szia Pemete!

Én indítottam ezt a fórumot és van néhány kérdésem hozzád:

milyen kutyátok van? és a "Mindenhová bejáratos az eb, kivéve a gyerek ágya" alatt mit értesz? Fel nem mehet az ágyára, vagy be nem mehet a szobájába?

Köszönöm

85. pemete
2009. szept. 23. 10:10

Sziaaztok!

Most találtam erre a fórumra, végigolvasni őszintén szólva lusta vagyok:p

Nekünk 6 hónappal idősebb a kutyánk, mint a kislányunk, és lakásban tartjuk. Mi a születésétől fogva odaengedtük a kutyát a gyerekhez, mikor hazahoztuk a kórházból, akkor is megszagolhatta a kutya, és megnyalhatta a lábát. Mindenhová bejáratos az eb, kivéve a gyerek ágya, oda nem mehet. De tartok tőle, hogy hamarosan már oda fog költözni éjszakára, mert elég nagy a szerelem... Nálunk soha nem volt gond se a kutyával, hogy esetleg csúnyén nézett volna a gyerekre, se azzal hogy hullik a szőre, meg esetleg valami koszt felhoz. Felsöprök, vagy felporszívózok és kész. Kétnaponta mosok fel, ésa kislányunk eddig kétszer volt beteg, pedig most lesz két éves. Megkóstolta a kutyakaját, rágcsálta a kutya fülét, belé kapaszkodva tanult járni, együtt játszanak idefent is, odalent botoznak, szaladnak, én semmi hátrányát nem látom, hogy kutya mellett volt kisbaba, sőt csak előnyeit látom! Az immunrendszere megedződött, és így csak ritkán beteg, nem fél a kutyáktól, lett egy igaz barátja, aki bármikor bárkitől megvédi, soha nem unatkozik, mindig van játszópajtása, stb, stb, stb...

2009. szept. 22. 21:15
A szomorú az, amikor a gyerek alig érintkezik állatokkal, a szülők elviszik magukkal a csemetét látogatóba vagy valahova, ahol vannak kutyák, és a gyerek üti szegény ebet :( Csak úgy..
83. 2a033963fa (válaszként erre: 57. - Yágo)
2009. szept. 22. 21:00
Engem sem háborít fel.
82. 2a033963fa (válaszként erre: 58. - Tucsmag)
2009. szept. 22. 20:59
Én sem.Nálunk meg senki sem allergiás,sem a párom családjában,így először azt se tudtuk mit csináljunk vele.1 hétig szedett gyógyszert,de nem tartott neki sokáig,miután abbahagytuk,megint előjött a piros szem,vakarózés,sebesre vakart bőr...kapott 2 hétig megint gyógyszert,elfogyott,megint kezdi.Valószínüleg míg be nem jön a rossz idő,addig ez lesz.Most jött ki,jövőre jobban felkészülünk erre.Kaptunk egy homeos állatorvosnak a számát,állítólag nagyon jó,meg a Béres csepp is segít valamennyit.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook