Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

47. 75596a56f2 (válaszként erre: 45. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 26. 10:23

Tudom, és ezt mai napig tartom, hogy igen is szólj BEE - csak keményen! hehe :DDDD


A teljes óra, bocsi lehet, hogy nagyon összefolyt, tehát közben pihi is volt! A régi gyerek mondóka szerint: Sétálunk, sétálunk egy kis dombra lecsücsülünk!!! :DD


Azért köszi az infot, igyekszünk odafigyelni rá! Igen, 16.án lesz 5 hónapos! Tökéletes a memóriád!! :*

46. d6b71af9a8 (válaszként erre: 43. - 75596a56f2)
2010. júl. 26. 10:12

Itt hiába szólunk. Mondom, az önkormányzat sem csinál semmit. Az a válaszuk, hogy a gyepmester akkor tudja befogni, ha épp közterületen van a kutya, amikor arra jár. Ha akkor épp nincs kint az utcán, akkor sajnos nem tehetnek semmit! Pfffffff.....

Nálunk volt olyan, amikor a harmadik szomszéd keveréke a faházunkból kiette a mi kutyánk tápját, és amikor mentem ki, hogy megetetem a kutyát, az idegen kutya kinézett a faházból, és morgott rám.:(

Ilyen is előfordult! A kerítésünk körben az udvaron úgy néz ki, mint egy erődítmény, mert a szomszédunk felől, amikor még a mienk üres telek volt, a kóbor kutyák, szanaszét szedték a drótot.

Mi szóltunk neki, amikor Maffit haza hoztuk, hogy nézze meg most, nem a mi kutyánk csinálta, nehogy ebből veszekedés legyen. És, jó lenne, ha megcsinálná, mert ha a mi kutyánk átszökik a lyukakon, abból se legyen vita. Erre azt mondta, neki nincs kutyája, nem érdekli a kerítése. Ezért mi emeltünk "barikádot" a kerítés mellett, és nem csak azért, hogy a mi kutyánk ne tudjon kiszökni, hanem, a kóbor kutyák, bármiféle betegséget behozhatnak az udvarba, és nem szerettem volna, hogy Maffi bármit elkapjon!

45. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 44. - 75596a56f2)
2010. júl. 26. 09:25

Szió!

Egy teljes óra még sok a kutyudnak, vigyázz rá! Mennyi idös most? 5 hónapos lesz, ugye? Akkor 25 perc egyszerre pont elég!


Csak azért merek így beleszólni, mert egyszer írtad, hogy minden ilyen infó jól jön. :) A túl sok séta az izületeknek és a tappancsoknak sem jó.

2010. júl. 26. 09:12

Álomország!!! Hmmm.... Kat07! Nem lenne rossz! valószínüleg olyan munkát teremtenék, hogy amennyita kutyával játszom annyi lóvé folyik be a számlámra sok nullával!!! Kellemest a hasznossal! :D


Viszont igaza van Kat07-nek. Kjmarta nem tudjátok valahogy lefárasztani a kutyust??? Pl.: Mi egy környezet barát madzagot lógattunk le, arra bot, és azzal is fárasztja saját magát. De egyébként az sem rossz ötlet, hogy időnként akár egy fél órára séta! Na az tutti befutó nálunk is, mert olyankor 1 napot is képes aludni 1 teljes óra séta után!

De jó bármilyen laszti, kicsi, vagy akár nagy, egy rossz biztonsági öv, amivel tud a szájában szaladgálni, vagy egy gumijáték, egy kabala, aminek nem annyira hosszú a szőre és kutyabarát... stb... :DDDD

43. 75596a56f2 (válaszként erre: 25. - D6b71af9a8)
2010. júl. 26. 09:03

Ez borzalmas!! Tényleg sajnálni tudom az ilyen nem törődöm embereket! A mi kis kertvárosunkban nagyon vigyázunk arra, hogy óvjuk a kutyákat is és a kisebb gyerekeket. Persze itt is akad egy két elmebeteg, aki a dog keverékét szabadon az utcára meneszti, de miután összefogtak az utcabeliek és egy páran rászóltak, hogy hahó itt kisgyerekek is vannak az utcán, némi morgás volt a gazdi részéről, de mostanában hála az égnek nem látom a debella kutyáját.

Nagyon jól csináltátok, hogy kenelt építettetek neki, az szerintem számotokra is egy biztonság érzet és neki is! :D

Úgy olvasom, izgalmak vannak a fiad és a boxi körül! :S :D Még szerencse, hogy nem lett komolyabb bajuk!!!!

2010. júl. 26. 08:57
Nehéz dolog ez.:( És semmi okos nem jut eszembe.:(((
41. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 40. - 119a4bf976)
2010. júl. 25. 20:45
Valami megbízható gyerek? (Úgy értem, nagy gyerek, nem kicsi...) Aki lefárasztaná? Én gyerekkoromban mindig kutyasétáltató akartam lenni... Na jó, nem mindig, de a környék összes kutyáját simán vállaltam volna... :)
40. 119a4bf976 (válaszként erre: 38. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 25. 18:54

Álomországban én is gyakran járok. Ott olyan munkahelyem van, ahová vihetem magammal a kutyámat, és egész nap velem lehet.

Sajnos a valóságországban ez nem így működik. Ez egy olyan gyerekkori álmom, amit a mai napig nem sikerült megvalósítani. Na de ugye a remény hal meg utoljára.

2010. júl. 25. 17:01
Gyerekek! Minden gyerekes, dolgozó, kevés idövel rendelkezö rendes kutyás kutyáját vállalom naponta egyszer egy órára... :) Még meg is tenném, ha tehetném...
38. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 36. - 119a4bf976)
2010. júl. 25. 16:59

Tudom, hogy egy kicsit a földtöl elrugaszkodott vagyok: senkire nem tudod rábízni, hogy reggelente/délelöttönként kicsit lefárassza? Nem kell agilityzni, de egy labda/kötéldarab sokmindenre jó.... :)

üdv álomországból... :D

37. d6b71af9a8 (válaszként erre: 36. - 119a4bf976)
2010. júl. 25. 15:30

Igen, az lehet probléma, amikor nincs elég idő a kutyára.:) Maffival én is voltam így, mert pont akkor volt a legjobban tanítható, amikor, a fiam elkezdett járni. Egyedül voltam itthon, nem tudtam egyszerre kutyázni is, meg a fiam után is szaladgálni.:( Igyekszem bepótolni a hiányosságot.

De, én most könnyen teszem, mert sajnos nincs munkám. De, ha lenne, biztosan nehéz lenne munka, két gyerek, háztartás mellett még kutyázni is. Úgyhogy megértelek!!!!!

36. 119a4bf976 (válaszként erre: 35. - D6b71af9a8)
2010. júl. 25. 15:03
Szerintem Eleknek arra lenne szüksége, hogy egész nap legyen vele valaki, és legyen ideje arra, hogy sokat játszanak, mozogjanak együtt. De mi napközben dolgozunk, ezt nem tehetjük meg. A legmegfelelőbb megoldás talán az agility lenne számára, mert rendkívül intelligens kutyus, és nagyon mozgékony is. De ezt én sajnos nem tudom neki megadni. Olyan megoldásra, amit nálunk be lehetne vezetni, eddig még sajnos nem bukkantam.
35. d6b71af9a8 (válaszként erre: 33. - 119a4bf976)
2010. júl. 25. 14:34
Nekem azt mondták, többször kellene Maffit sétáltatnom, akkor nem szökne el. mert az az érdekes, hogy ha kint van, egy darabig elvan. Aztán, amikor már mintha unná magát, és akkor kezdi el keresni, hogy hol mehet ki. De ha ki is megy, nem megy el a háztól, csak itt a ház, a kapu előtt sétálgat. Mondjuk ez nagyon ritkán fordul elő, ha azt mondom, hogy egy évben kétszer, akkor sokat mondok, de volt rá példa.:(
34. 119a4bf976 (válaszként erre: 31. - D6b71af9a8)
2010. júl. 25. 14:32

Az a baj, hogy Elek átmászik a kerítésen. Már minden elképzelhető helyet bezártunk a kerítésen, de még mindig csavargott. Végül a postás elárulta, hogy úgy szökik ki, hogy felmászik a kerítés tetejére, és leugrik a túloldalon. Hát erre nem tudtunk megoldást.

Eleinte azt hittem, azért megy el, mert nem szeret itt lakni. De nem, mert imád minket. Egyszerűen a vérében van.

33. 119a4bf976 (válaszként erre: 30. - Spiritus)
2010. júl. 25. 14:29
Ezért zárom be. De ez így neki sem jó. És nekem sem. Szóval ha van valakinek javaslata a helyzet megoldására, nagyon megköszönném.
32. d6b71af9a8 (válaszként erre: 30. - Spiritus)
2010. júl. 25. 14:28
Én is, inkább Maffit féltem, a kóborlástól, mint attól, hogy bárkinek ártana!!!!!:)
31. d6b71af9a8 (válaszként erre: 26. - 119a4bf976)
2010. júl. 25. 14:28

Hát igen, a mi boxink is szeret szökni, ezért is van neki saját kertje, és csak akkor van kint az egész tercián, amikor mi is kint vagyunk.:) De az 50nm sem kevés.:) És, ha már Menta nagyobb lesz, akkor megpróbáljuk, hogy Maffi is kijöhet előre is, hátha akkor már nem szökik, ha ketten lesznek.:) Aztán akkor majd együtt járunk sétálni is(megpróbálva kikerülni a sok korcs dögöt).

Amúgy, akik itt sétáltatják a kutyájukat, általában egy nagy bottal kezükben! És nem a sajátjukat ütik vele!!!!! Azért ez elég szomorú, hogy szinte csak így lehet elvinni egy kutyát sétálni, a sok "kóbor" miatt. :((((

30. Spiritus (válaszként erre: 26. - 119a4bf976)
2010. júl. 25. 14:24
Ehhez csak annyit, hogy én ismerem a kutyákat... de pl idén tavasztól biciklivel járok, amiről az amúgy szelíd kutyák is le akarnak szedni. Na most az is lehet, hogy jót akar, de nem kicsit balesetveszélyes a dolog, tehát kutya soha ne legyen szabadon. Vagy gondold el ha egy gonosz gyerek megdobálja vagy valami és erre a kutya megharapja. Soha nem bízhatsz ennyire egy kutyában, nem engedheted kóborolni!!!
2010. júl. 25. 13:59
Ekkor egyébként még nem volt egy éves sem, de a doki szerint már beindult nála a hormontermelés.
2010. júl. 25. 13:58
Nem, nem sokkal azután, hogy hozzánk került ivartalanítva lett.
2010. júl. 25. 13:34
Elek még ízig-vérig férfi?
2010. júl. 25. 13:07
Hát nálunk sajnos Elek okozza a problémákat, mert amint szabadon engedjük, már repül is át a kerítésen, és megy világgá. Mindig hazajön, és senkit sem harap meg, de akik nem ismerik a kutyákat, és valljuk meg, sokan vannak így, azok félnek a szabadon kószáló kutyáktól. Sokan nem tudják megkülönböztetni azt, ha egy kutya játszani akar attól, ha támad. Nekem viszont nem marad más választásom, minthogy elzárom. És mivel csak keveset vagyunk itthon, sokat van elzárva. Pedig hihetetlenül nagy a mozgásigénye. Szóval tudom, hogy nem jó amit csinálok, de nem hagy nekem más választást. Így Ő sem lehet igazán boldog, és én sem. Igazából tudom, hogy neki egy olyan helyen lehetne csodás élete, ahol hatalmas területen kószálhat, de senki sem akarja őt, ezért maradt nálunk. A férjem hozta haza, mert Budapesten látta, amint kikötik egy villamos megállóba, és ott hagyják. Ő meg eltépte a madzagot, és rohangált a kocsik között. Próbáltunk neki jó helyet keresni, de senkinek sem kellett, mert nem fajtatiszta. Pedig elképesztően okos kutya, és rengeteget fejlődött, amióta hozzánk került. Csak itt nem tud eleget mozogni, ezért kiszökik. Fogalmam sincs, mi lehetne a megoldás erre a problémára, pedig rengeteget töröm rajta a fejemet.
25. d6b71af9a8 (válaszként erre: 24. - 75596a56f2)
2010. júl. 25. 11:25

Sajnos az, és nem is egy ilyen van itt nálunk!:(((

Az meg még jobban az, hogy hiába szólunk az önkormányzaton, nem tesznek semmit!:( Nincs gyepmester, aki összeszedi őket!:(

Tudod, volt, amikor a fiam kiengedte a boxinkat, és "elvitte sétálni". Elszöktek. Soha addig nem nyitotta ki a hátsó udvar kapuját!!!!! A kutya szökött, a fiam meg utána, a kerítés alatt. Három éves volt a fiam, és pont arra mentek, ahol rengeteg a kutya az utcán! Senki nem merte a boxi miatt a fiamat megfogni, és hazahozni. Még jó, hogy időben észrevettem, és kocsival tűz utánuk.

Egyetlen dologtól féltettem őket, hogy más kutyákkal összeverekszik, a fiam nem fél, még közéjük is ment volna.:( De szerencsére időben észrevettem.

Amikor mi hoztuk a boxit, nekünk sem volt kerítésünk, úgyhogy egy kennelt csináltunk neki, aztán, amikor kész lett a kerítés, az Ő területe lett a hátsó udvar, most meg van egy kb. 50nm-es "kennelje".:DDDD

Nálunk is minden szomszédban van kutya, és soha nincs vita a kutyák miatt, még akkor sem, ha a szomszéd kutyája néha átszökik hozzánk, vagy a mienk hozzájuk (nem az utcára!!!!). :DDDDD

2010. júl. 25. 10:50

Elég botrányos Sirálylány, amit leírtál! Szomorúan olvasom, hogy olyanok is vállalnak kutyát, akik nem tudják kellő képen biztosítani a helyüket!


Nekünk sem volt a hátsó kert lekerítve, addig, amíg a kutyusunk hozzánk nem érkezett! A párom azonnal lekerítette a hátsó részt is, hogy a szomszéd zöldségesét meg ne dézsmálja, és amúgy is ne legyen kellemetlenség abból, hogy most már mi is kutyát tartunk. Így mindenki boldog és elégedett, sőt a mi kutyánknak így még nagyobb tere van ugri-bugrizni! :DD

2010. júl. 24. 18:33

Nekem van kettő boxerem. A nagyot el szoktuk vinni mi is sétálni, de.....:(((((( Múltkor három korcs dög ment neki hátulról!!!!! Szegény, csak hátranézett, és ment tovább. A párom rugdalta pofán a kutyákat, nehogy megkapják a lábát! Sajnos itt nálunk rengeteg az úgy tartott kutya, hogy se kerítés, semmi, a ház körül, de kutya az van, nem is egy.:(((( Ezért is utálom elvinni szegényt, de muszáj néha, annak ellenére, hogy nagy kertünk van nekünk is. barátkozni, meg ne barátkozzon azokkal a kutyákkal, hiszen, se oltva, se féregtelenítve nincsenek, és koszosak is!!!!!:(((

A kicsi, meg még nagyon kicsike, 7 hetes, Őt még nem viszem az utcára, majd csak jövőhéten kapja az első oltását. :))

2010. júl. 24. 09:58

A bolhák-kullancsokra bármilyen magas védettség mellett igen, érdemes odafigyelni! soha nem lehet tudni!!!! :SS


Spiri! Jelen pillanatban mi is a sarok harapdálással küzdünk, mert Rolfi szerint piszok jó játék, szerintem nem annyira! :D De igyekszem leszoktatni róla. Páromat nem harapja, az enyém "finomabb" neki!

Viszont olvasva a Te kutyusodról, két szóval jellemezném: Igazi egyéniség!! :D

21. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 18. - Evuci3)
2010. júl. 23. 12:18
Az enyémek is kapnak cseppet meg nyakörvük is van, mégis találok bennük rendszeresen.... Ennél többet nem lehet tenni, szerintem.
20. Spiritus (válaszként erre: 19. - 75596a56f2)
2010. júl. 23. 12:06

Hozzáteszem gyógyszer nélkül se volt soha egyszerű eset :) Az állatorvosnál mindíg mi voltunk a főműsorszám.

6 hetesen hazahoztuk...járni is még alig tudott, de meglátta a szomszéd 2 éves kistermetű kutyáját, és addíg bírkózott vele amíg leterítette. Hónapokig tartott mire megértette, hogy a sarkamba harapva lógni nem jó játék.... kegyetlen volt :) de azért jobb lett....

2010. júl. 23. 10:13

Sajnálom Spiritus! :(( Viszont a Te kutyusod nem úgy született, hogy rossznak!!!!!! Sajnos, az élet hozta így!! Egyébként tünemények a "porontyaitok". Csodaszép gyomroznivaló pofijuk van!


Viszont Kat07-nek is igaza van, mert szerintem is kullancs bárhol összeszedhető. Nálunk is megtalálta a kutymorgónkat. :DDD

18. evuci3 (válaszként erre: 16. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 23. 05:42

Szia!

Mi panelben lakunk, tehát alapból sétál naponta háromszor, de amíg nem volt ilyen rekkenő a Zagyva partján sétáltunk hosszú órákat és kilométereket. Már alig várom, hogy újra mehessünk, csak hűljön egy kicsit. Ez nekem is felér egy jó kis pszichoterápiával.

Egy ilyen sétánk alkalmával 9 kullancsot szedtem ki belőle.Mindig került bele egy-kettő, de ez volt a csűcs. Advantixot kap és van kullancs és bolha elleni nyakörve. Elég ez,vagy tudok még érte tenni valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook