Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a kertben fórum

Kutya a kertben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya a kertben

107. ibolya1971.01 (válaszként erre: 106. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 09:52

Hát elég sokat dolgozunk ,ugy hogy csak keveset ,de amikor kint vagyok akkor is csak alszanak egész nap ,mert éjszaka kifáradnak a nagy futkosásban .

Lehet én vagyok a hibás ,de nem megy minden egyszerre :(

A házat sem örzik ,mert az jön be aki akar ! Csak szegény postás van megugatva ,de gondolom az is csak mert az egész utcán ugatnak a többiek .

Én is adtam neki sok mindent amit rághat ,tele van vele az udvar ,de nem elég . Még a 10 méteres thujákat is felrágta :(

106. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 104. - Ibolya1971.01)
2010. júl. 28. 09:43
Mennyit foglalkozol vele napközben? Nem lehetséges, hogy túl sok a felesleges energiája?
105. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 102. - 75596a56f2)
2010. júl. 28. 09:42

Állítolag a kutya-macska barátságra akkor a legnagyobb az esély, ha még kölyökkorukban összeszoknak... Nekem sosem volt cicám, úgyhogy nem tudom.


A pólókat meg jó szorosan csavarjátok, hogy nehogy beleakadjona foga (ami most úgysem teljesen stabil)... :D

104. ibolya1971.01 (válaszként erre: 101. - 75596a56f2)
2010. júl. 28. 09:29

De nekem nem 3 honapos :( ha nem 14. Az öreg kutyám is szokott ásni ,de csak az árnyékban a bokor mögött. Nem is tudnám most felsorolni milyen sok kárt okozot mióta itt van ,pld simán beugrik a teraszra éjszaka és elhordja lassan már az összes párnát :( gondolhatod hogy néz ki olyankor az udvar ! Érdekes nappal ha nyitva van a terasz ajtó akkor sem jön fel ,mert tudja hogy ,nem szabad.

Cicát meg nyugodtan lehet ,föleg addig mig kicsi a kutya ,nekem a saját macskákkal nincs gond ,csak az idegen cica lenne bajba :)

103. bobe2
2010. júl. 28. 09:08

Sziasztok ,köszönöm hogy probáltatok segiteni,sajnos gyözötta szomszéd ,csak 12 méter az ut nem jol tudtam,.de csak ideiglenes a gyözelme ,mert megbeszéltük a párommal ,hogy drotfonat helyett (mert most az van )azon a pár m-en csinálunk valami maszivabb keritést ,akár zsalutéglábol is és ezen már nem fog átjönni a hang.



Megnéztem a kutyusaitokat ,mindenkié nagyon aranyos,,mi a fekete fehéret neveltük, a zsemle szinüt menhelyröl hoztuk,mert a miénk a cicák eltünése után kezdett depis lenni,igy tél elött nem tudtunk pici kutyust hozni (mert a mieink kintiek)ezért a menhelyröl hoztunk egyett mindkettö "2 éves" és mind2 imádnivaló.



További szép napot mindenkinek.

102. 75596a56f2 (válaszként erre: 98. - Ibolya1971.01)
2010. júl. 28. 09:01

Tünemények!!! :DD


Egyébként én is azon gondolkodom, hogy kellene egy cicát hozni Rolfi mellé, még az idén... hmmm... bár kicsit félek tőle, mert Rolfi még nagyon játékos, nem tudom nehogy baja legyen a kis cicónak.... Szerintetek???

101. 75596a56f2 (válaszként erre: 96. - Ibolya1971.01)
2010. júl. 28. 08:59
Ne aggódj, szerintem le fog szokni az ásásról. Nálunk 3 hónaposan volt nagy izgalom a gödörásás, de mára már csak akkor kapar, ha egy vakond túr egy nagyot a kert közepére és Rolfi szagot fog! Akkor aztán van élvezet, és had-el had! :D De amúgy már nem nagyon ás!
100. 75596a56f2 (válaszként erre: 94. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 28. 08:55

Kat07! Ez egy szuper ötlet! De jó, hogy vagy!! :DD Bocsi, nem félre értendő, de ez egy nagyon szuper ötlet és nagyon dijjazom!! Naná, hogy van egy csomó sz** pólónk, én is gyűjtöm, mivel kertesházban lakunk, hogy "jó lesz az még valamire" ha más nem terep rendezésre egy alkalmas akcióra, aztán kuka. Bizony van miből fonni!


Párom Rolfinak csinált egy rossz rongyból olyat, hogy középen és a két szélén csomót kötött rá, de az már neki úgy érzem gyengus, "legyőzöttnek" tekinti, úgy, hogy tutti, hogy este poló összeszedés és fonás!

Tegnap mire hazamentem párom elkezdte neki a nagy kutyaházat! :DDD már csak bélelni kell, és a tető kell rá, de nagyon kis frankón néz ki! Majd ha elkészül akkor teszek fel képeket is róla. Abba is lesz egy csomó rongy, persze a mi szagunkkal, hogy otthonosan érezze magát! :DDD hehe


Egyébként Kat07! Tegnap elkezdtem, amit tanácsoltál. Amikor ráncigálni kezdte a nadrágom, akkor kicsit megráncigáltam a grubáncát, és mondtam, hogy Pfúj! erre meglepődött és nézett rám. Na én meg arrébb léptem, és hátatfordítva tudomást sem vettem róla! Tegnap eljutottunk oda, hogy hanyat vágta magát előttem, próbált odakapni, de nem nagyon vette a szájába már a nadrágom végét. Azt hiszem, nyert ügyem lesz, ebben a menetben! :DD

99. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 98. - Ibolya1971.01)
2010. júl. 27. 22:21
Nagyon helyesek!
2010. júl. 27. 22:01

Nagy nehezen sikerült feltennem a képeket :) mind át kellet méreteznem :(


Nagyon szeretem öket ,sok a gond velük ,de nem szeretnék nélkülük sem !!

2010. júl. 27. 21:39
Menta ma először maradt itthon egyedül, hosszabb időre(3 órára). Bekapcsolva hagytam a rádiót, ne legyen hirtelen nagy csend körülötte. De, amikor hazaértem, félve nyitottam be a lakásba. És, csodák csodája.....nem volt kaki, sem pisi, sem semmi szétszedve!!!:DDDDD Ő pedig szépen aludt a helyén!:) Annyira imádom, úgy megszeretgettem megint.:DDDD Most itt alszik az ölemben.:)
2010. júl. 27. 21:34

Na elkiabáltam :( nappal is rosszalkodik! Sikerült egy óriás gödröt ásnia a terasz elött ,naná hogy a maradék virág közt ! És nem azért mert csontot ásot ,vagy mert melege van mert itt pont nincs árnyék , ott már végzet :(


Nem igazi Tosa ,csak anyaiágon ,az apa valami dog keverék volt . Elcseréltem 3 kiscicára,lehet ök jöbban jártak :))

Teszek fel képet róla ,no meg a többiekröl is akkor.

95. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 92. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 27. 20:08
Van nekik több, de igazából egyik sem kedvenc... egy fél literes müanyag palackkal amúgy sem veheti fel a versenyt semmi...
94. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 93. - 75596a56f2)
2010. júl. 27. 20:07

Jó esetben kibír egy napot... :)

Na jó, ennyire nem durva a helyzet. Bátor kapott egy nyulat, amikor érkezett (9 hetes volt), még mindig megvan. Tény: a bele már rég nincs benne, (az kb. 1 hét alatt kikívánkozott a nyúlból, ki is vettem, le ne nyelje), füle sincs már, nem is kedvenc játék, csak néha ráfeledkeznek, de a "nyúlhuzat" még bírja. Magyarul 14 hónapja életben van. :)


Fogj egy csomó régi pólót, ágynemühuzatot, mindent, amit eddig sajnáltál kidobni, de már régnem használod, mert le van amortizálva (vagy csak én gyüjtögetem az ilyeneket???), vágjál belöle jó nagy csíkokat és fond össze kb. olyan vastagon, amit még kényelmesen a szájába tud venni, de nem túl vékony. Azt tépheti, ráncigálhatja. Nevezd el Teddy Bear-nek, Rolfit nem fogja érdekelni, hogy igazából nincs is medve formája, és megvan a kedvenc! Így nem kell feláldoznod senkit, nem kell félni, hogy lenyeli a belét, nem fogod sajnálni a többéves plüssöt, ha három nap alatt meghal... (Amikor Luna kölök eb volt - harmada akkora, mint most a Te kutyád -, akkor kapott egy nagyméretü férfizoknit, amire három csomót kötöttem. Tök jól elvolt vele, csak kinötte.)

2010. júl. 27. 18:53
Még nem találtam számára megfelelőt... :(( Mennyi idő alatt szedik szét???
92. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 89. - 75596a56f2)
2010. júl. 27. 17:04
Az enyémeknek van több is, egyre vigyázz majd: a bélést ne egye meg! Nálunk sokszor van "hóesés"... :)
2010. júl. 27. 15:45
Ezt ma tutti bevetem! Nézek neki valami nem túl szőröset!!! :DDD beszámolok majd, hogy hogy reagált!
2010. júl. 27. 15:07
Szerintem nem lehet elég nagy egy kutya, bármiféle játékhoz!:)))) Nyugodtan adj neki egyet, aztán meglátod, hogy tetszik-e neki.
2010. júl. 27. 14:52
Nekem is van ezernyi kabalám, azért gondoltam, hogy egy "nem fontosat" oda adok neki, hagy nyúzza, bár nem tudom, hogy nem-e "nagy" már hozzá, vagy még kicsi korban oda lehet neki adni???
88. d6b71af9a8 (válaszként erre: 87. - 75596a56f2)
2010. júl. 27. 14:42
Menta a fiam cipőjét nyúzza, ami kicsi már neki, meg egy összekötött fáslidarabot.:) Illetve egy kicsi plüss emberke, aminek nincs nagy szőre.:)
2010. júl. 27. 14:33

Én kimondottan Junior csonterősítős+multivitaminosat vettem neki. De imádja, és hát ártani nem árt, mert várhatóan nekünk is nagy kutya lesz!


Na halljátok, alig bírom kivárni, hogy nőjön. Párom szerint nő ő rendesen, ahogy kell, de hát én már azt várom, mikor lesz igazán nagy kutyuli! :DD


Sirálylány! Ez a kutya valami tünemény! Ne hari, de szerintem sokkal jobb bőrben van most, mint mikor hozzátok került! Tünemény!!! Jut eszembe, ha valamiféle kabalát adok neki, szerintetek milyet érdemes??? Valami, aminek rövid a szőre?? Vagy, hogy van ez???

2010. júl. 27. 14:22

Összehasonlítás képpen, tettem fel képeket, hogy most hogy néz ki a kutya, és ott van a képek között, hogy milyen volt érkezéskor!!!!

Egy hete és 4 napja van nálam!:))))

85. d6b71af9a8 (válaszként erre: 83. - 75596a56f2)
2010. júl. 27. 14:10
Igen, én is adok neki, van itthon, de majd ma veszek jobb minőségűt, mert ami itthon van, azt a nagynak vettem még, neki meg csak azért, mivel nagytestű, eléggé zömök, hatalmas darab kutya, adok neki "karbantartás" végett.:) Ebből adtam Mentának is, testkilogrammra leosztva persze, de valami jobbat nézek neki!:)))
2010. júl. 27. 14:07
Bobe2! Ha úgy ahogy Kat írta 15m-res távolságon belül hatnak csak, akkor nincs mitől tartani, viszont érdemes utána nézni alaposabban! Sajnos, szerintem túl sokat nem lehet ellene tenni, mert az magánterületnek minősül, és sajnos nem kötelezheted rá, hogy a saját portáján leszerelje a ketyerét.:((((
2010. júl. 27. 14:05

Ez bobe2 brutális! Én a szomszédodat kínoznám magas frekvenciáju hanghullámmal, hátha észhez térne! Hogy lehet ilyen valaki???? Sőt, tovább megyek: komolyan vannak ilyen nem normális emberfajták????


Sirálylány! Örülök, hogy semmi "komolyabb" nincs a kutyusoddal! Szerintem érdemes neki csonterősítő tabit is adni! Én minden nap adok most már 2 db-ot reggel és este a mi kutymorgónknak. Bármely állatkereskedésben tudsz venni, és az is csont erősítő a kalcium mellett!!! :D

82. bobe2 (válaszként erre: 79. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 27. 13:59
Ami aggaszt hogy neki 4 db ilyen hangszoro van kitéve ,majd a naplomba betöltöm a képet.
81. d6b71af9a8 (válaszként erre: 80. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 27. 13:58
Nagyon féltem, figyelem minden lépését!!! Talán jobban is vigyázok rá, mintha makk egészségesen került volna ide hozzám.:) Még nem voltam ilyen helyzetben, de valami nagyon jó érzés látni, ahogy rendbe jön, és a tudat, hogy ebben nekem is részem van!:))))
80. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 76. - D6b71af9a8)
2010. júl. 27. 13:53
Hogy ez a Menta kutyus milyen egy kis szerencsés lélek! Nagyon jó helyre került... :)
79. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 77. - Bobe2)
2010. júl. 27. 13:50

Megnéztem én is, amit találtam, az csak 15 méterre hat, szóval lehet, hogy semmire nem megy vele... :)

Nem tudom, hogy árthat-e a kutyáknak, lehet, hogy egy állatorvos meg tudná neked mondani. Egyelöre vagyok annyira naív, hogy elhiszem: ha ártalmas lenne, nem engednék forgalmazni... :( Bár ki tudja... az elektromos nyakörvet is engedik forgalmazni, én mégis egy utálatos dolognak tartom, és szerintem igenis van kutya, akinek árt... most hangosan gondolkodtam... :) Kérdezd meg az állatorvost, hogy árthat-e a kuttyoknak! :)

És szerintem sajna semmi nem tiltja, hogy oda tegye azt a sz@rt... :(

78. d6b71af9a8 (válaszként erre: 74. - Bobe2)
2010. júl. 27. 13:46

Az az ember nem normális. Gondolom, nem egyfolytában, állandóan ugatnak a kutyák. Ha meg elmegy valaki arra, és ugatnak....hát Istenem, az a dolguk, hogy ugassanak. Ahelyett, hogy a barom szomszéd kedvesen közeledett volna hozzájuk.....kiabál nekik. Most már biztosan utálják is, így járt! Mindig is meg fogják ugatni! Az én pincserem a sógoromat utálta, ha ő bejött, beszélgetni nem lehetett, mert a kutya meg volt őrülve!!!! De csak vele szemben!!!! Ő is mindig ráüvöltött az elején, amikor megugatta...:((((

Vegyél a szomszédnak füldugót ajándékba!!!! :DDDDDDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook