Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kürtőskalács sütőhengerét mivel lehet helyettesíteni? fórum

Kürtőskalács sütőhengerét mivel lehet helyettesíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. Sibetti (válaszként erre: 29. - VTünde)
2010. jún. 30. 16:32
Majd írd meg milyen lett!
2010. jún. 30. 16:11
Már sül:)
28. VTünde (válaszként erre: 23. - D0b7178f40)
2010. jún. 30. 14:59

Lehet, hogy én vagyok a béna, de itt nem tudok keresni:(


?

2010. jún. 30. 14:54
Be van dagasztva, elhozom a lányomat a bölcsiből, aztán sütöm.Leírom milyen lett ok?
26. VTünde (válaszként erre: 24. - Jennifer lopez)
2010. jún. 30. 14:54
Érdekel a Tiéd is!Köszönöm!
25. VTünde (válaszként erre: 23. - D0b7178f40)
2010. jún. 30. 14:53
Köszi!
2010. jún. 30. 14:39
Én a férjemet megkértem, hogy 1 lapát nyelét vágja egyenlő db-kra, majd ezeket bealufóliáztam és tuti lett. Nekem van egy receptem, de most nem tudom leírni, csak este. Egy baj van vele, csak frissen jó, másnap száraz. Én a Príma Konyhából néztem a receptet. Ha érdekel így is leírhatom.
23. d0b7178f40 (válaszként erre: 22. - VTünde)
2010. jún. 30. 14:34

Szia Itt a blog elérhetősége:

[link]

2010. jún. 30. 14:16
Melyik popy ő? Mert írja, hogy itt van a gyorskelesztés módszere...keresném...
2010. jún. 30. 14:09
Köszönöm! Most kezdem!
2010. jún. 30. 13:44

Itt van popy receptje és Ő is papírgurigát használ.

Kürtőskalács házilag

Kürtőskalács: mennyei íz, csodás testbe zárva. Legelőször talán ez jut róla eszembe. Aki érezte már a sülő kürtőskalács illatát, ahogy a karamelizálódó cukor édes, vaníliás illata egybeolvad a sülő kelt tésztáéval, nem hiszen, hogy ellent tudott volna állni neki. Engem nem pusztán a végeredmény fogott meg: már maga az elkészítése is szép. Jóideig eszembe sem jutott, hogy lehetne ezt otthon is gyártani, anélkül, hogy lennének speciális sütőkellékeim, vagy kemencém, vagy tudásom az ilyesmihez. A vágy és a leleményesség elég volt nekem, hogy legyűrjem a félelmeimet és megpróbálkozzak vele. Nem is nehéz, a siker pedig garantált.


Nálam csak két személyre készült, így kisebb mennyiségű tésztát készítettem.



Hozzávalók (kb. 3-4 darabhoz):

A tésztához:

37 dkg liszt (nálam 10 dkg Graham lisz + 27 dkg hagyományos fehér liszt)

5 dkg olvasztott vaj

1 db tojás

20 g élesztő (frisset használtam)

2 ek. cukor

2 dl tej

1 citrom reszelt héja

1 cs. vaníliás cukor

csipet só


A hempergetéshez:

ízlés szerint vaníliás cukor, darált mák vagy dió, kakaópor


Elkészítése:

Először is a sütőformát kell elkészíteni. Ehhez néhány papírgurigára lesz szükség. Én a papírtörlő belső gurigáját használtam, ez kellően vastag. Középen félbevágtam 2 darabot, s mindet bevontam alufóliával úgy, hogy kissé a belsejükbe is belógjon.

Ha ezzel megvagyunk, készítsük el a tésztát. Ehhez először 1 dl langyos tejbe keverjük bele a cukrot, majd morzsoljuk hozzá az élesztőt és futassuk fel.

Szitáljuk tálba a lisztet, adjunk hozzá egy fél tojást (maradék a megkenéshez kell), vaníliás cukrot, sót, majd a felfuttatott élesztőt is. Gyúrjuk alaposan össze, vagy robotgép dagasztókarjával dolgozzuk össze az egészet. Szükség szerint lágyítsuk tejjel a tésztát. (Lisztfüggő, hogy mennyit vesz fel a tészta, a lényeg, hogy kellemesen puha tésztát kapjunk.) Ezután meleg helyen kelesszük duplájára. (Gyorskelesztéses módszer itt!)

Nyújtsuk ki a tésztát kb. fél cm vastagra, vágjunk belőle ujjnyi vastag csíkokat. A formánkat kenjük le vékonyan olajjal, hogy biztosan lejöjjenek a kalácsok sülés után. Csíkonként szépen tekerjük rá folyamatatosan a tésztát, de legyen egy kis átfedés a sorok között, szóval ne hagyjunk üres lyukakat a kalácson. Legyünk résen a feltekerésnél, mert az olajos rétegen könnyen megindul lefelé a tészta. Pici helyet hagyjunk felül, így könnyen le tudjuk majd szedni a formáról.

Tojással kenjük le, forgassuk cukorba (ha ízesítettet szeretnénk, a cukrot előzőleg keverjük össze dióval, mákkal vagy kakaóporral).

Állítsuk őket tepsibe, előmelegített sütőben 200 fokon süssük aranybarnára. Nálam kb. 15 perc alatt megsültek. Kínszevedés volt ez a negyed óra is: olyan illatok terjengtek, hogy percenként kukkoltam a sütőt, mikor lesz már kész. Csak erős idegzetűek tartózkodjanak a sütési idő alatt a konyhában!:) Én szóltam...

Még melegen takarjuk le a kalácsokat, hogy ne száradjanak meg.

Három darabot azonnal, még forrón elpusztítottunk, a maradékot kihűlte után folpackba csomagoltam, másnap tízórai lett belőle, Így is fennséges volt.

2010. jún. 30. 12:55
találtam már rengeteget, csak azért írtam, hogy egy bevált, kipróbált receptet szívesen fogadnék!
18. agis (válaszként erre: 15. - VTünde)
2010. jún. 30. 12:54
Valahol a neten találtam anno egy receptet, meg autentikus (erdélyi) forrásból is kaptam, de elszórtam sajnos mind a kettőt. Keress rá a gugliban:)
2010. jún. 30. 12:50
Én is erre várok, szívesebben kezdeném egy bevált recepttel:)
16. Angel9
2010. jún. 30. 12:48
Ha valaki tud receptet irja ide.De olyant amit ő már elkészített:)
15. VTünde (válaszként erre: 14. - Agis)
2010. jún. 30. 12:46

Én azzal fogom, csak jó lenne találni egy bevált receptet, amit valaki már megsütött...


Ötlet?

14. agis (válaszként erre: 2. - Babi87)
2010. jún. 30. 12:38
A papír kéztörlő hengere hosszabb,nem? :)
13. agis
2010. jún. 30. 12:38
Lekvárkeverő fakanál nyelével (ami jó vastag:)
12. sajert
2010. jún. 30. 12:34

Még én se sütöttem, de már receptem van, meg gurigát is gyűjtöttem hozzá.


Az őzgerinces megoldás egyszerűbbnek tűnik, lehet hogy kidobom a gurigákat.


Pénteken lehet hogy sütök is, most úgy rákívántam :-))).

11. VTünde (válaszként erre: 10. - Pné Veronika)
2010. jún. 30. 12:21
Olyanom nincs sajnos:( De köszi!
2010. jún. 30. 12:21

A fém őzgerinc formát szoktam használni.

Nem kell fóliázni, csak lekenni vajjal és mehet rá a cucc. Akkor sütőben szépen megsüthető, igaz, hogy "felezettek" lesznek, de nagoyn jó.

9. VTünde (válaszként erre: 5. - Havasigyopár)
2010. jún. 30. 12:20
No ilyet még nem hallottam.Mindig okosabb az ember!
2010. jún. 30. 12:19
Recept engem is érdekelne!:)
7. VTünde (válaszként erre: 4. - Sibetti)
2010. jún. 30. 12:19
Úgy olvastam sütőben lehet, és állítólag parázs fölött a legfinomabb:)
2010. jún. 30. 12:17

Hú, de jó, nem gondoltam, hogy papír mehet a sütőbe, olvastam papírtörlő gurigát is...


Esetleg valami finom bevált receptetek van? Apát szeretném meglepni, szereti a fahéjasat.Még most sütnék először.


Köszönöm!

2010. jún. 30. 12:17
Ha olajban akarod sütni,akkor öszön mikor szedik le e csös kukoricát,akkor korébol lehet késziteni.
2010. jún. 30. 12:16
És, hogy sütitek meg? Mármint sütőben, vagy van erre valami speckó szerkezet! Bocsi, a hülye kérdésért!
3. rozsa13 (válaszként erre: 2. - Babi87)
2010. jún. 30. 12:14
Én azzal készítem! be vonom sütőpapírral, vagy alufóliával! Csak ne tul szorosan tekerd rá!
2010. jún. 30. 12:07
Én azt hallottam egy ismerősömtöl, hogy a wc papír gurigát betekerte alufóliával, és azt használta!:)
2010. jún. 30. 12:05
Kürtőskalács sütőhengerét mivel lehet helyettesíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook