Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Különleges étel fogjavítás idejére fórum

Különleges étel fogjavítás idejére (beszélgetős fórum)


14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Keszazsu)
2018. ápr. 25. 14:51
Próbálnám elhumorizálni a dolgot.
13. Keszazsu (válaszként erre: 9. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 25. 14:50

Hú, a pásztorpitét nem ismertem, de utána néztem és nagyon jó recept, sokféleképpen meg lehet csinálni.

Sajnos tésztát nem ehet - cukorbeteg is, de a quiche, főzelékek, főtt zöldségek mehetnek neki, a húst meg vagy leturmixolom, vagy nagyon apróra felszeletelem

12. Guruljka (válaszként erre: 1. - Keszazsu)
2018. ápr. 25. 14:50

A nyers sebek elég hamar összehúzódnak. Utána egyre kevésbé érzékeny. Oké, rágni nem tud az ember, de picit elnyammogni igen, és maga a nyál is emésztőnedv. A rossza fogakkal félig rágott, darabos étel, állítom inkább egészségtelen!


Én is hasonló folyamatnak nézek elébe, de engem senki nem fog "etetni", magamban kell megoldanom, legalább egy-két hétig.


Tejterméket pár napon át nem szabad enni csak. Míg a szájban nyílt seb van.

Azt még könnyen nélkülözöm. A tésztát meglehetősen nem szeretem, az olaszos kajákat még kevésbé.


De nem kell ebből akkora ügyet csinálni. Valahogy aprította az ember az ételt akkor is, amíg a fogai rosszak voltak.

A húsételt is lehet kicsit kisebb darabokra vágva feltenni, és túlpárolni, hogy rostjaira essen. Utána azt már ne mondja senki, hogy villával szétnyomkodott főtt krumplival ne lehetne megenni.

A párolt zöldséget is lehet villával kicsit megnyomni, ha kell. De ha puha, azt se kell. Párolt hússal az is jó.


A férfiasság alól egy-két hétre felmentődik, na bumm. Utána majd a szuper új fogaival már eheti a bölényhúst is nyersen, ha ezen múlik a férfi-lét. :D

11. Keszazsu (válaszként erre: 10. - Smirnoff)
2018. ápr. 25. 14:46

Szegény nem fog pattogni, csak ilyenkor egy férfi olyan, mint egy harmadik, problémás gyerek (ráadásul 60 felett!). Csak már most parázik és szeretném ezt az időszakot is normálisan átvészelni, felkészülten ajánlgatni a meggyötört férfinak a kaját, mert alap állapotban is egy éhes férfi mindig mérges, pláne ha fáj neki valamije és nem tud ellene tenni.

De nagyon jó, h a tejet/tejterméket említetted, azt tényleg el kell kerülni egy ideig

10. Smirnoff (válaszként erre: 6. - Keszazsu)
2018. ápr. 25. 12:52

Marhára nem fog férfiaskosni szerintem, ha kikapják a maradék fogait. Praktikusnak kell lenni, ez a katonaság alapja.


Amúgy a tejtermékeket 1000 éve nem ajánlják foghúzás után, úgy kell összeállítani a pépesített, "csúszós" ételt, mert tetszik vagy sem, fog nélkül nem lehet rágni. Tátongó seb lesz az alsó fogsora helyén, még forgatni sem tud, mint egy régóta fogatlan ember, és a húzástól szájzárat is kaphat.

Gyümölcs smoothie, zöldségpüré (könnyű és pépesített) husival, és jobboluást! A fehérjepor, izotóniás ital meg ilyen vackok nagyon hasznosak ilyenkor (az utóbbira mondom, hogy hajlamos az ember nem inni sebes szájjal, de mindenféle sebgyógyulást gátol a kiszáradás, és a nyálkahártyáknál különösen így van ez). Ha otthon hagyta a kaját meg bébiételt kell venni az első közértben vagy drogériában. Sótlan, fűszerezetlen, de megfelelő. Lesz még elég ideje az új fogsorával élvezkedni.

9. 86d0584f0e (válaszként erre: 6. - Keszazsu)
2018. ápr. 25. 11:14

Nézd, semmi baja nem lesz, éhen sem fog halni, ha pár hétig nem eszik szalonnát.


Javaslatok:

pásztorpite

bolognai

főzelékek

a frittata sokféle módon elkészíthető

quiche

bolognai

számos tésztaétel

halak


Ezek nem elég "férfiasak"?

8. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Keszazsu)
2018. ápr. 25. 11:06

Hát azért a darált hús főzve, vagy födő alatt fűszerrel puhára párolva, az már eléggé férfias kaja.

Azt is megteheted, hogy a csirke mellét megfőzöd, ledarálod, és akár egy lágy omlettbe is belesütheted. Mondom én. :))

7. babyapocakban (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. ápr. 25. 10:57
Tejbegrízt inkább ne, mert tejtermék nem ajánlott.
6. Keszazsu (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. ápr. 25. 10:55
Ezek jó ötletek, de látom, h nem lesz könnyű megoldani a férfiasabb kajákat (szalonna, stb). Br most jut az eszembe, h amikor a fiamnak még egyetlen foga sem volt, a Nagyim úgy etette, h felkockázta a kenyérbelet, megkente a megkapargatott szalonnával és a gyerek olyan gyorsan nyelte, h Nagyikám nem győzte gyártani a katonákat. Tehát egy falatnyi ízesebb egy kis folyadékkal talán megfelelő lesz
5. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Keszazsu)
2018. ápr. 25. 10:52
Jó lehet még esetleg a tejbegríz, a túrógombóc, de pl. megpróbálnám, hogy könnyű, vékony palacsintát (kizárólag tejjel!!) sütni, és igen apróra össze, lekvárral, vagy főzött pudinggal, hasonlóval dúsítva, és kanállal megenni. :))
2018. ápr. 25. 10:25
Vannak felnőttek részére is tápszerek, folyékony és por alakú is. A por alakú ízetlen, bele lehet keverni bármilyen kajába. Ez akkor jó, ha nagyon nem bír enni, akkor kevesebb evéssel több tápanyag jut a szervezetébe. A folyékony nagyon drága, ha nem orvos írja fel. Azért remélem, meg fogjátok tudni oldani normál pépes kajával is ezt az időszakot. Ezt inkább vész esetére írtam.
3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Keszazsu)
2018. ápr. 25. 09:43

Ha úgy gondolod, hogy a rizs jó lesz, akkor már a darált hús is jó akár csak hagymán átforgatva, fűszerezve, akár gombócban pl. paradicsomos húsgombócként.

A főtt cs.májat, tojás sárgáját, főtt zöldségeket összezúzva és a húslével együtt.

2018. ápr. 25. 09:36

Reggelire egyen zabkásást, igyon smoothiet. Változatosan el tudja magának készíteni reggelire.


A zöldségeket pedig szintén ezerféle variációban el lehet készíteni.

2018. ápr. 25. 09:34

Férjemnek nemsokára kihúzzák az összes alsó fogát, idővel új beépített fogakat és fogsort kap.

De addig hogy lehet őt változatosan etetni? A megszokott pépeken kívül pl. mit adjak neki reggelire, hogy ne éhesen menjen dolgozni.

A témának utána olvasva már vannak ötletek a pépsítésen kívül: pl lehet rizst adni, meg kuszkuszt köretként, jól megfőzött folokat villával szétnyomkodni, de tudtok-e ezen kívül ajánlani, mert ezt hetekig kell elkészíteni!


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook