Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Különleges, és mutatós sütemények fórum

Különleges, és mutatós sütemények (beszélgetős fórum)


15. varga.nora (válaszként erre: 14. - 2104cc91e8)
2009. szept. 22. 13:19
Okés köszi
14. 2104cc91e8 (válaszként erre: 13. - Varga.nora)
2009. szept. 21. 16:02
Nézz szét az Andrea konyhájában :))))
2009. szept. 19. 11:20
Senkinek nincs valami jó kis süti receptje?
2009. szept. 14. 13:02

Amikor először ettem kráter szeletet, nekem az is különleges volt, ezért íme a recept:


Kráter szelet


2. csomag vaníliás pudingot 9 dl tejjel megfőzünk és hagyjuk kihűlni.


Tészta: 5 db tojássárgáját 25 dkg porcukorral, 1 cs vaníliás cukorral kikeverünk. Lassan hozzáadunk 1 dl tejet, azzal tovább keverjük, majd 1 dl olajat is hozzáadunk. Végül hozzáadunk 25 dkg lisztet, 2 ek. kakaót, és 1 cs. sütőport, majd a felvert 5 db tojás fehérje habját. Papírral bélelt tepsibe beleöntjük a masszát majd vizes teáskanállal beleszaggatjuk a vaníliás pudingot. 180 fokon sütjük.

Mikor megsült a tészta forrón ráöntjük a következő mázat: 2db 20 %-os tejfölt, 4 ek porcukorral, 1 cs vaníliás cukorral kikeverünk.


Kihűlés után szeleteljük.

2009. szept. 14. 13:01

Őszibarack sütemény:


Összetevők

tészta:

20 dkg zsír

2 tojássárgája

30 dkg cukor

2 dl tej

3 dkg liszt

1 cs sütőpor

80 dkg liszt

töltelék:

25 dkg baracklekvár

25 dkg porcukor

1 rum aroma

3 dkg kakaópor

1 dl tej

díszítéshez:

vérnarancs aroma

mandula aroma

kristálycukor

tojásfehérje


Minden összetevő hozzáadása a bevásárló listához

Elkészítés


A tésztához a hozzávalókat összekeverjük a 80 dkg liszt kivételével. 45 percig pihentetjük, majd hozzáadjuk a lisztet és jól átgyúrjuk. Diónyi gombócokat formázunk és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Előmelegített sütőben 200 fokon 15 perc alatt kisütjük. Vigyázzunk, hogy ne süssük túl, mert szétreped a tészta. Épp, hogy csak piruljon. Ha kisült, kikaparjuk a közepét. Elkészítjük a tölteléket. A töltelék hozzávalóit összekeverjük a kikapart tészta belsővel. Ezzel megtöltjük a tésztát és összeragasztunk 2 db-ot. A tészta egyik felét megkenjük vérnarancs aromával, a másik felét mandula aromával. Ecsettel körbekenjük tojásfehérjével és meghempergetjük a kristálycukorban.

10. varga.nora (válaszként erre: 9. - 3b41f6053f)
2009. szept. 14. 09:59
:-)
9. 3b41f6053f (válaszként erre: 8. - Varga.nora)
2009. szept. 14. 09:55

Köszi Nóra!


Én elloptam a receptet:)


Következő alkalomkor ki is próbálom:)

2009. szept. 14. 09:43
senkinek nincs új ötlete?
7. varga.nora (válaszként erre: 6. - Csilla80)
2009. szept. 13. 22:35
Dehogy lesz az!!! Így nem szabad nekiállni a dolgoknak!!!!
6. csilla80 (válaszként erre: 5. - Varga.nora)
2009. szept. 13. 22:33

Csak az a baj,hogy,ha veletlenul nekifogok,abbol tuti csod lesz... :-(((

Nagyon nem ertek az ilyesmihez... :-(((

Sirok... pedig gyonyoru,es biztos finom is...

5. varga.nora (válaszként erre: 4. - Csilla80)
2009. szept. 13. 22:17
Hú, nagyon egyszerű, csak össze kell gyúrni az összetevőket, golyót formálsz a pirosból, majd a zölddel körbevonod és már kész is van! Ja és hihetetlen gyorsan elkészült
2009. szept. 13. 22:14
Hogy ez milyen jol nez ki... hihetetlen... nekem is kell...:-((( de en az ilyenhez nem ertek... :-(((
2009. szept. 13. 22:07
Neten találtuk a recpetet, és mi egy kicsit változtattunk rajta!
2009. szept. 13. 22:07

Íme a recept, és kép a naplómban!


Dinnye süti /floryka


Piros részhez: 12,5 dkg margarin, 20 dkg darált keksz, 10 dkg porcukor, 1 piros ételfesték, 1 rumaroma, és szükség szerint víz (mi több kekszből csináltuk, ízlés szerint)


Zöld részhez: 12,5 dkg margarin, 30 dkg darált keksz, 1 zöld ételszínezék, 10 dkg porcukor, 1 rumaroma és szükség szerint víz (eredeti recept ahogy látjátok a zöld részhez írja a több kekszet, mi a pirosat csináltuk több kekszből és nagyon mutatós lett)


A magokhoz kevés tortabevonó


"Elkészítés:

A piros masszából készítünk 6 db. Egyforma golyót, és a zöld masszát is elosztjuk 6 felé, és ezzel beburkoljuk a piros golyókat. 1 éjszakára hűtőbe tesszük, utána elővesszük és mindegyik dinnyét jó éles késsel 8 felé vágjuk. Érdemes úgy szeletelni, hogy először félbe vágni, utána vágott felével lefelé fordítva darabolni tovább. Ha nem így járunk el, akkor morzsálódik a zöld széle. Én csak a második adagnál jöttem rá, hogy így lesz szép.

Miután ügyesen felszeltük, olvasztott csokiból kis magokat pötyögtetünk mindegyik szelet mindkét oldalára egy fogvájó segítségével vagy mint a képen látható csokidarával is megszórhatjuk."


Mi a 6 golyó helyett csak kettőt csináltunk, és szerintem úgy kellő nagyságúak lettek, és mindenkinek a tetszését nagyon elnyerték.

Amit mi még ráadásként hozzátettünk, az egy sportszelet volt, felvágtuk apró darabokra, és amikor már kész volt a két golyó belenyomkodtuk a közepébe, mintha azok lennének a magok. És amikor ma felszeltük nagyon jól látszottak.!

2009. szept. 13. 22:06
Tegnap este a leendőbeli anyósommal dinnyés sütit csináltunk. Gyorsan elkészült, nagyon mutatós lett és persze nagyon finom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook