Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldre hogy a legérdemesebb pénzt kiküldeni? fórum

Külföldre hogy a legérdemesebb pénzt kiküldeni? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 22. 14:56
Az OTP az utalandó összeg 0,2%-át vonja le és 3-5 munkanapon belül megérkezik a pénz. A minimum, amit levonnak, az 2000Ft, a maximum az 30 valahányezer. Szóval minimális, amit levonnak, ez a legjobb módja a pénz kiküldésének.
13. emagdi (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. szept. 19. 20:33
valamennyit a paypal is levon, olvasd el az oldalukon. (azt hiszem ott %-os a díj, de nem vagyok benne biztos)
2009. szept. 19. 20:31

A Western Union-nal max 1.500.000-et lehet utalni egyszerre és majdnem 70.000 forint az utalás díja... Ez borzasztóan magas összeg. Sima banki átutalás ahogy eddig nézegettem olyan 12ezer forint körül van, szóval ez elvileg jobban megéri. Amit jó lenne még tudni, az az, hogy PayPal-on keresztül hogyan is működik, fizetni kell-e érte, hogy a PayPal számlára felkerüljön a pénz először, majd az utalás kb mennyi, elvileg ez még olcsóbb, de még nem találtam rá sehol.

A szülők személyesen is megérdeklődik azért a bankba, hogy mennyi az utalás összege. Nem fontos, hogy pár percen belül itt legyen, ráér az jópár munkanappal később is.

2009. szept. 19. 20:15
megadom a számlaszámom kimegyek külföldre és te elutalod nekem a pénzt:-)
10. mandulaszem (válaszként erre: 6. - Mandulaszem)
2009. szept. 19. 20:06
Megnéztem DHL-t, közúton tiltott küldemény a pénz, úgyhogy visszavonom az előző hozzászólásom:)
2009. szept. 19. 20:06
Nekünk külföldről haza a legolcsóbb volt átutalással,viszont ha onnan magyar számlára utaljuk tény hogy belekerül pár napba mire ideér,volt már 4-5 nap is.
2009. szept. 19. 20:03
Látom gyorsabban írsz mint én és neked is ez a véleményed
2009. szept. 19. 20:01
Szerintem a WU-on keresztül.Ezt szinte bármelyik postán fel tudod venni,A díjáról pedig nyugodtan megkérdezheted ez (Ft-tól függ).Amint feladják te meg is kapod,kb 1 max 2 óra alatt.A banki átutalást kérdezd a bankod,mert a deviza számlára tud ,de szerintem annak se sokkal olcsóbb és 1-2 nap mire rajta lesz.
2009. szept. 19. 19:59
Szerintem egy futárost kell igénybe venni. DHL pl. Az tuti gyorsan célba ér és nem fognak különböző hatóságok sem támadni.
2009. szept. 19. 19:58
azthiszem a legmagasabb osszeg az 3000 euro pontosan nem tudom az menyi font ha gondolod megnezhetem mennyit kell ra fizetni mert en is foglalkozom penzatutalassal
2009. szept. 19. 19:56
szia a legjobb ha gyorsan kell akkor western union vagy ria-n at kuldeni a penzt a banki atutalashoz kell par nap mire odaer es kell hozza a bankszamla IBAN szama is
3. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2009. szept. 19. 19:44
Szerintem legolcsóbb átutalással,bár nem mindenki szereti ha bankszámlán megjelenik egy nagyobb összeg...
2009. szept. 19. 19:38

Magyarországról Nagy-Britanniába lenne a félretett pénz kiküldése, a szüleink küldenék nekünk lakás vásárlás önerejének. Hogy a legérdemesebb kiküldeni, hogy bukik rajta kisebbet az ember? Banki átutalással? Vagy érdemesebb egy fapados repcsire ülni és úgy kihozni? Kb milyen díja van a pénz kiküldésének? Fix összeg, vagy a küldendő pénz összegén múlik?

Segítsetek kérlek. Köszönöm előre is.

2009. szept. 19. 19:35
Külföldre hogy a legérdemesebb pénzt kiküldeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook