Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
351. Chelsey (válaszként erre: 350. - Akinomuj)
2021. jan. 12. 21:24
Jó is lenne! Az angolok többet oltanak, mint bárki. Mondjuk nem csoda, mert náluk is eléggé elszabadult a vírus.
350. akinomuj (válaszként erre: 349. - Chelsey)
2021. jan. 12. 19:06

Persze szoc. ösztöndíjat sem kap ekkorra, de ez érthető.


Én is remélem, hogy a következő tanév már nem lesz rendkívüli.

349. Chelsey (válaszként erre: 346. - Akinomuj)
2021. jan. 12. 16:47
Akkor még ez is jól alakul, úgy tűnik. Itthon olcsóbb, persze az ottani élmény lenne az igazi. Viszont, ha úgysincs "igazi" suli és nem is mehetnek sehová, akkor idegenben otthon ülni mégsem akkora élmény. Szóval jó lesz ez így, és azért szerencsére nem egy év az egyetem. A járvány meg csak rendeződik, ha nem is holnap utánra és végre megtapasztalhatja a fiad, hogy milyen az igazi Cambridge,a diákélet és persze a táj se semmi. Én mindig imádtam azon a környéken mászkálni. Szerintem neki is tetszeni fog, mert aki nyüzsgősebb, annak is nyújt élményt és aki jobban szereti a csendet, a kirándulást stb. annak is rengeteg lehetősége van kikapcsolódni.
348. akinomuj (válaszként erre: 347. - Levia)
2021. jan. 12. 16:40

Angliában a lockdown miatt kötelező távoktatás van az intézményekben február 25-ig. A trimeszter meg március közepéig tart. És hát a kimenetelhez egy negatív teszt, utána 10 nap elzárás még úgy is, a koleszban szinte senki, vsz a menza se működik. Repülők alig járnak majd.


Úgyhogy C. esetében a maradás a teljesen logikus döntés.

Bécs más tészta. Remélem, két év múlva nekem is tanul majd ott gyerekem! :-)

347. levia (válaszként erre: 346. - Akinomuj)
2021. jan. 12. 16:09
A bécsi sorstársak leginkább visszamentek. Kevesebb kint a kísértés :-) (a kolit meg a úgyis fizetni kell, ha egy napot se laknak benn). A könyvtárat létszámlimit és regisztráció mellett használhatják újra. Vizsgák online.
346. akinomuj (válaszként erre: 345. - Chelsey)
2021. jan. 12. 16:06

Távoktatás lesz országosan, az egyetem azt kérte, csak az menjen vissza, aki otthon nem tud tanulni. (Aki meg ott van, az nem mehet sehova az országos zár végéig). A college díját sem kell fizetni, ha távoktatás miatt nem mentél vissza, és nem számít távollétnek a tartózkodási engedély szempontjából sem (nagyon nem mindegy!).

Tök jól csinálják, már most szervezik, hogy a nagyon eltérő idősávban élőknek külön lesznek kiscsoportos órák.

A vizsgákat sem tudják persze egy időpontban megíratni.


És igen, többek közt az "utolsó, soha vissza nem térő alkalom" miatt engedtük kint tanulni.

345. Chelsey (válaszként erre: 344. - Akinomuj)
2021. jan. 12. 15:07

Tényleg kár az elmaradt versenyért, sikerélménynek is jó és a pénznek is lenne helye nála.


Mostmár nem sikerült volna ezt a hitelt megkapnia, úgyhogy nagyon is jó, hogy nem a halasztás mellett tette le a voksot. Cambridge egy olyan lehetőség, amely keveseknek adatik meg és nem sok másik intézmény veszi fel vele a versenyt.


Mikor megy vissza a fiad vagy már visszament?

344. akinomuj (válaszként erre: 342. - Chelsey)
2021. jan. 12. 13:48

Igen, a tandíjra ugyanazt a hitelt vette föl, mint a britek, azonos feltételekkel. Az egyebekre az itthoni szabad felhasználású diákhitelt. (Tisztességesen keresünk, de azért egy gyerekre nem tudunk évi 3 milliót költeni, pláne, hogy van négy).

Kint kapott némi szoc. ösztöndíjat is. Kint töltött harmadévenként 800 fontot ítéltek neki erre a tanévre. Illetve elvben lett volna idén egy ösztöndíj olimpikonoknak, de azt vsz elvitte a COVID.

Ja, meg a magya állam ad a diákolimpiai érmére ebben a tanévben 250 ezret. Tavaly is kapott (ezért is fájt neki, hogy idén nem ment Mo a nagy fizika olimpiára, mert ott is csapattag volt, és akkor többet kaphatott volna).

Minden ilyen pénzért félretette, hiszen tudja, hogy a pénzkereseti lehetőségek most sokkal szűkösebbek kint is, pedig az volt a terv, hogy nyáron ott keres magának munkát - akkor szabad.

343. Chelsey (válaszként erre: 340. - Teglagyarimegallo)
2021. jan. 12. 12:23
Nyilván érdemes minden lehetőséget alaposan körbejárni és akár Dánia is lehet egy jó választás, nem mindegy, hogy mik a főbb szempontok. Csak azért említettem az árakat, mert Dániáról a tollasozó barátnőm után rögtön ez jut az eszembe :D
342. Chelsey (válaszként erre: 341. - Akinomuj)
2021. jan. 12. 12:18

Hát még akkor mennyire elcsodálkozott volna, ha ki kell fizetni az étkezéseit! Koppenhágában a londoni árak másfél-kétszerese (ha étkezésről van szó, mert bérlemények esetén picit olcsóbbak, mint London).


Abban nagyon igazad van, hogy ha a tandíjat és a lakhatást nem fedezi ösztöndíj, akkor megint más a felállás. Aztán meg ott van az is, hogy ki, mihez ért. Mert lehet, hogy simán tud olyan munkát vállalni tanulás közben, amivel tudja biztosítani a nem luxus, de elfogadható diák életszínvonalat (pl. egy informatikában ügyes valaki nem feltétlenül hajmosónak vagy pizzafutárnak áll). Aztán ott vannak az egyéni célok, mit szeretne tanulni, honnan szeretne diplomát. Szóval ezt is lehet bonyolítani, ahány eset, annyi megoldás.


Cambridge, Oxford sem olcsó érthető okokból. Említetted, hogy vettetek fel hitelt, nálatok ugye a tandíjat fedezi valamilyen ösztöndíj?

341. akinomuj (válaszként erre: 340. - Teglagyarimegallo)
2021. jan. 12. 11:44

Igen, dolgoznak a suli mellett, cserébe nem adósodnak el már az életkezdéskor. Valamit valamiért.


Fiam egy versenyen (EUSO) volt Dániában, nagyon tetszett neki, de az árak tényleg iszonyatosan magasak voltak. Jó, ő ezt csak szuivenírvásárláskor érzékelte, különben teljes ellátást kaptak.

(És hát élete egyik legjobb versenye volt, abszolút elsők lettek a csapattal)

340. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 337. - Chelsey)
2021. jan. 12. 11:25
Tényleg brutálisak az árak Dániában. Amennyire én tudom, az oda költöző hallgatók többsége úgy él meg, hogy dolgozik, általában 15 órát hetente. Viszont nincs tandíj, ez sokak számára vonzó.
339. Chelsey (válaszként erre: 338. - Levia)
2021. jan. 12. 10:50
Dánia egy másik kategória, sajnos. Ausztria nagyon élhető az áraival együtt. Nagyon jól választott a lányod, Bécs az egyik legkellemesebb nagyváros a világon. Mondom ezt annak ellenére, hogy UK párti vagyok. Ha tudnék németül elfogadható szinten, akkor lehet, hogy máshogy állnék a kérdéshez. Mondjuk ez meg csak rajtam múlik :D Mármint a német nyelvtudás.
338. levia (válaszként erre: 337. - Chelsey)
2021. jan. 12. 10:41
Ausztria a Covid idején anyagilag pozitív meglepetés ahhoz képest, hogy mindenki azt kommunikálja, hogy a fővárosban átlag havi 700-800 Euroval kell számolni.
337. Chelsey (válaszként erre: 335. - Teglagyarimegallo)
2021. jan. 12. 10:32

Persze, ezeket én is tudom. De amennyiben a németre még van idő, akkor ezek mellé bőven bejöhetnek az osztrák és a német egyetemek teljes palettával (ezek eddig lehetőség, de nem mindegyik kurzust indítják angolul, németül mindegyik elérhető).


Dániával kapcsolatban nekem van előítéletem van. Mármint az árai miatt. Egyszerűen nem tudom elképzelni se, hogyan tud ott megélni egy egyetemista. De egyébként szuper hely lehet, a dán csoporttársaimat imádtam, lazák, mindig jó kedvűek. A kollégáim között is voltak dánok, ők is ugyanilyenek voltak. Szóval ha van elég pénze valakinek, akkor ilyen jókedvű emberekkel körbevéve szuper lehet tanulni.

336. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 327. - Levia)
2021. jan. 12. 10:11
Nahát, én nem is tudtam, hogy ott nyekes és nyek nélküli képzés is van. Köszi. Eddig fel sem merült, mert nem gondoltam, hogy B2-re feljön a hatodikosom addig. De akkor most megnézem a tandíjat, kíváncsi lettem...
335. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 320. - Chelsey)
2021. jan. 12. 10:07
Én el tudom mondani, mit csinálnak azok, akik most érettségiznek, de a tandíj miatt nem akarnak az Egyesült Királyságba menni. :) Plusz akiknek az USA is túl messze van -- kilométerben és anyagilag is. Ők pl. Íroszágba, Hollandiába, esetleg Dániába jelentkeznek. Írországban nem probléma a nyelv, Hollandia egy felsőoktatási nagyhatalom rengeteg angol nyelvű szakkal, és Dániában is vannak lehetőségek. Mindenesetre a németre ráfeküdni sosem árt, én is ezt csinálom a nyolcadikosommal. :)
334. Chelsey (válaszként erre: 332. - Akinomuj)
2021. jan. 12. 07:32

Igen, közben megnéztem, még a mostani tandíjnál is kevesebb. Nyilván korrigálnak ezen ők is évente, de gondolom nem sokszorozzák meg egyik évről a másikra. Úgyhogy ezen nem is akadnánk fenn. A távolság (időben) húzós.


Az tényleg szuper, hogy már a központi előtt tudják, hogy jól sikerült a felvételi vagy sem. Az külön tetszik, hogy ez is kis túlzással olyan "mindenki ismer mindenkit" típusú iskola. Az meg nem kérdés, hogy milyen hasznos egy itt megszerzett biztos nyelvtudás egy osztrák érettségivel. Nagyon vonzó. Agyalok a logisztikán még, úgyis csak jövőre kell felvételizni. Akár el is költözhetünk :D Mondjuk ezt most annyira nem látom opciónak, pedig megoldaná a bejárást.

333. levia (válaszként erre: 332. - Akinomuj)
2021. jan. 11. 23:19
Bocs, ha megkoptak az emlékeim a szóbeliről, nem akartam blőd dolgot írni, úgy rémlett volt (1. osztályt céloztuk jó régen, nulladikot nem)
332. akinomuj (válaszként erre: 331. - Chelsey)
2021. jan. 11. 23:14

Szombat délelőtt írta a felvételit matek, magyar, angol nyelvből (szóbeli nem volt, szerintem nem is szokott lenni). Csütörtökön délelőtt megjött az e-mail, hogy felvételt nyert.

Azért más érzés volt így elmenni megírni a központit pénteken... :-)

Febr. 10-ig kellett dönteni, elfogadja-e a felvételi ajánlatot. Miután kiderítettük (nagyon segítőkészek voltak a titkárságon), hányadik helyen került be a listára, megnyugodtunk, hogy nem lesz vele gond.

Az ÖSB-t választotta, és nem bánta meg. Mi sem.

/nagyon jó központit is írt, és sok jelenlegi osztálytása ugyancsak, szóval a többség jó képességű - nem olyan magas a havi tandíj, hogy egy középosztálybeli család ne tudná megoldani, ezért szélesebb a merítés, mint ott, ahol milliókat kell kicsengetni. Bár messze mi vagyunk a legcsóróbbak a lakótelepről, de ez egyáltalán nem téma, nagyon-nagyon jól kezelik./.

331. Chelsey (válaszként erre: 330. - Levia)
2021. jan. 11. 22:29
Köszi! Erre nem gondoltam, de osztrák intézményként logikus, hogy nincs a központi felvételiben. Na, majd elmerengek, hogy ez a távolság megoldható-e valamilyen elfogadható módon. Egyelőre nem látom, pedig nagyon szimpi a suli mérete is.
330. levia (válaszként erre: 329. - Chelsey)
2021. jan. 11. 22:22
Egyedi írásbeli és szóbeli felvételije van, ugyanis osztrák fenntartású intézmény. Nem a szokásos központival jutnak be a gyerekek. A vizsga egy héttel rendszerint megelőzi a "normál" központit, és nagyon hamar lehet is tudni az eredményt.
329. Chelsey (válaszként erre: 328. - Levia)
2021. jan. 11. 22:12
Aaaaz igen. Mennyi pont kell oda? Sajnos nincs benne a táblázatban. Még elképzelésem se volt. De abból amit írtál, jó magas lehet.
328. levia (válaszként erre: 327. - Levia)
2021. jan. 11. 21:00

Ott volt a bibi, hogy a német ment, de a matek németül akkor még nem. És az angol se volt elég magas szinten.

Abban az évben ha jól emlékszem seki sem tudott közvetlenül az 1. osztályba bekapcsolódni. Az azt megelőző évben 1 diáknak, egy félig német kislánynak sikerült.

327. levia (válaszként erre: 325. - Chelsey)
2021. jan. 11. 20:57
A B2 szintű német és az E5-nek elegendő magyar meg matektudás nem volt elég a bejutáshoz a nyek nélküli képzésre...
326. Chelsey (válaszként erre: 324. - Akinomuj)
2021. jan. 11. 20:56
Igen, az tudom, hogy a kisebbik nagyfiad Bécsben volt egy évig onnan. Azt viszont nem gondoltam, hogy ott kezdte nulláról a németet. Szuper jónak tűnik tényleg. Már csak a közelébe kell költözni, ha nem akarok taxizni plusz öt éven át.
325. Chelsey (válaszként erre: 323. - Levia)
2021. jan. 11. 20:53
Jó, de aki nincs B2 körüli szinten, annak nem is lenne értelme kihagyni a nyeket. Valahogy közelebb kellene kerülni (fizikailag) ahhoz a sulihoz. Korábban is hallottam róla, hogy jó, csak nem foglalkoztam vele, mivel olyan távol van.
324. akinomuj (válaszként erre: 322. - Chelsey)
2021. jan. 11. 20:35

Egyik gyerekem ott tanul. Nagyon jól megtanult németül, családias iskola, összességében színvonalas oktatással.

Nulla német ynelvtudással ment oda, az első gimis évének félévekor a 8 éves osztrák általánosból jövőket leelőzve kapott egy éves bécsi ösztöndíjat.

Ez nagyon sokat elmond a nulladik évfolyamukról (és természetesen nem csak ő tanult meg jól).

323. levia (válaszként erre: 322. - Chelsey)
2021. jan. 11. 20:23

Az 1+4-re pedig nem kérnek semmi induló némettudást, csak angolt. Németül majd megtanul itt.

(A nyek nélküli képzésre bejutni felejtős.)

322. Chelsey (válaszként erre: 321. - Levia)
2021. jan. 11. 20:09

Az tőlünk két óra, csak oda :( Igaz, hogy autóval fél órát ír a Google, de szerintem az éjjel forgalom mentes időszakban kivitelezhető csak. Pedig tényleg az lenne a tuti.

Oda kezdő, majdnem kezdő némettel is be lehet kerülni vagy az felejtős?

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook