Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Külföldi a párom! Tényleg, a Tied is? fórum

Külföldi a párom! Tényleg, a Tied is? (beszélgetős fórum)


129. Gigi13
2010. ápr. 8. 22:09

ezzel mi ugyanígy vagyunk, dettó...

És akkor OTTHON voltatok??? :-)

128. Veronika27 (válaszként erre: 127. - Gigi13)
2010. ápr. 8. 22:06

Én itt vagyok:)

Húsvét megvolt, semmi extra.

Nálunk semmi gond a nyelvvel. Megy angolul minden:) Ami mégsem, azt körülírjuk :))

Tesóm volt meglepve, hogy milyen jókat elhülyéskedünk, pedig egyikünknek sem az anyanyelve az, amin beszélünk.

Az elején furcsa volt, elő kellett kotornunk a rég nem használt nyelvet. Később meg belerázódtunk:)

Aztán néha beleszövünk a saját nyelvünkből egy-két szót, kifejezést :))

127. Gigi13
2010. ápr. 8. 21:58

Csajok!

Hol vagytok, és hol a húsvéti élménybeszámoló, hm??? :-))))

már senkinek nincsen külföldi párja??

ja,érdekelne, hogy akinek mégis, szóval, hogy bírjátok, hogy nem az anyanyelveteken beszéltek?? Később ez nem válik egy kapcsolatban problémává,ha kezdetben nem az??? na mindegy,sok hasonlóan bugyuta kérdést szeretnék még feltenni sorstársaimnak, de mindenki elpucolt...:-)))

126. Gigi13
2010. márc. 30. 08:50
Sziasztok!!! Mizujs Veletek??? Itt a tavasz! :-))) Mindenkinek kellemes napfényfürdőt, szép napot! Írjatok!
125. Gigi13 (válaszként erre: 115. - 223cf40dc0)
2010. márc. 23. 14:03

köszi az ötletet, Húsvétra sajna már nem találni, na mindegy, ebből már csak májusi találkozás marad..:-(

Camille, és Ti hol laktok?? Milyen nemzetiségű a párod...?? Mesélnél Rólatok?? bocs, ha már írtad, nem emlékszem..

124. Gigi13
2010. márc. 23. 09:45
Sziasztok, mizujs arrafelé??? Én a 10 napos boldogság után újra kezdek visszarázódni a mindennapokba.. Szerencsére azért azok is elég jóóóók! :-) Puszi Nektek
123. Gigi13 (válaszként erre: 122. - Ricuti)
2010. márc. 18. 16:05
na, azért csak van nekik is Húsvéti hagyományuk... kíváncsi vagyok, majd én is kifaggatom a párom-párom..:-)
122. ricuti (válaszként erre: 113. - Gigi13)
2010. márc. 18. 14:42

köszönöm, kedves vagy :)

az itteni család érdeklődött, hogy milyen tortát szeretnék, ha tudják, megsütik nekem. rendesek, és azt hiszem szeretnek, így azért könnyebb az "enyimek" nélkül :)


a húsvét itt a nagy családi zabálások ideje, különösebb hagyományok nélkül, de majd ha aktuális lesz, többet tudok.


sziasztok!

2010. márc. 18. 12:07
persze, így sokkal kényelmesebb neked ... :) én is autóval szoktam egyébként utazni, mert szép a táj és nem utolsó sorban mert a kocsiban sokkal több holmi elfér, mint repülőn + ugye Bp nem a szomszédban van otthon sem, aztán meg valamivel ott is kell mozogni ..... ááá hosszú és körülményes, de megéri!
2010. márc. 18. 12:04

Távolságfüggő:)

Mondjuk nekem elég macerás lenne először elutazni a fővárosba, aztán repcsivel Bp, aztán még 200km haza. Inkább autó, olcsóbban ki is jön és 6 óra alatt otthon vagyok.

2010. márc. 18. 12:00

ha hozzám jön valaki itt van 1,5 + 3/4 óra + várakozás a két járat között - repülőn


ha autóval jössz 13-15 óra + egy éjszaka hajón


busszal 19 óra + egy éjszaka hajón


kérdés, hogy kinek mi éri meg jobban és mennyire sürgős?? :DD

2010. márc. 18. 11:56
Hát nézőpont kérdése:)
2010. márc. 18. 11:54
éri, nem éri, akkor is az a leggyorsabb :) ha valakinek sürgős ....... :P
2010. márc. 18. 11:53
Mi nem repülünk - nem éri meg:)
2010. márc. 18. 11:52

fapados járatokon európai nagyvárosok között egész jó áru jegyeket lehet kapni :)

próbáld meg a swissair-t ..... vagy utazási irodán keresztül valami kedvezményes jegyet ... van, létezik! :D

114. Gigi13
2010. márc. 18. 11:44
nekem az a problémám, hogy szeretném látni a páromat valamikor egy hosszú hétvégére, de... nagyon drága mostanság a repjegy.. Ti tudtok valami cselt.. hogy szoktatok legolcsóbban repülni...? Köszi előre is, hátha... tudunk tölteni valahogyan egy hétvégét, májusig... :-)
113. Gigi13
2010. márc. 18. 11:40

Hát, a páromék már nem ünneplik a családjukkal, csak gyerekként... persze, gyerekkel az igazi, minden ilyesmi, de... tudni kell ünnepelni, pl...

Boldog Születésnapot Ricuti!!! :-)))

2010. márc. 17. 22:33

Hol milyen a húsvét?

Itt Szlovéniában nincs locsolkodás, ettől eltekintve sonka, tojás, torma van ezerrel, tojást is festenek, de a családtagoknak adják, nem pedig a locsolóknak.

111. ricuti
2010. márc. 17. 22:21

sziasztok,

nálunk is kopogtat a tavasz, végre valahára!

kedvem lenne nekem is hazamenni pár napra, hétfőn lesz a születésnapom, szép lenne barátokkal ünnepelni, de közülük is néhány erre-arra a nagyvilágban... c'est la vie :)

2010. márc. 16. 17:33
Köszi:) Egy hétre szoktunk, ennyi szabit kap a párom.
109. Gigi13 (válaszként erre: 108. - Veronika27)
2010. márc. 16. 15:44

Na, tényleg?? Mennyi időre?? Érezd jól magad!!!

:-)

2010. márc. 16. 15:41

Vagyok:)

Itt semmi különös, nemsoká megyünk HAZA:))

107. Gigi13
2010. márc. 16. 13:04

Sziasztok Lányok!!! Mi újság Veletek??

Ne fagyjunk be, jön a tavasz!!! :-))

106. Gigi13
2010. márc. 11. 09:54
Sziasztok, bocs, ha lefoglaltam a fórum-gondolatokat..., írjatok, akik külföldi párral boldogulnak.... Új történetek, új ismerősök, hol vagytok??!! .-))))))
105. Gigi13 (válaszként erre: 104. - Ricuti)
2010. márc. 9. 09:25

Köszönöm szépen! Ez nagyon találó... a helyzetemre. Igen, döntenem/ döntenünk kell, bátran, teljes vállszélességgel, ha úgy érezzük, együtt szeretnénk folytatni..

Köszönöm az elgondolkodtató kérdéseket. Olyan sokat azért nem is kell rajta gondolkodni..., ha még néhány hónap múlva is ilyen nagyon fogjuk vágyni egymást, azt hogy együtt éljünk..., nem leszek bátortalan...:-) De nem árt, ha tudom, azért nem fenékig tejfel semmi... ezért nagyon jól jönnek nekem a tapasztalataitok.. Meg azért is, hogy akkor is: ÉRDEMES, ha nem könnyű... na, most sokkal okosabbakat nem tudok írni, dolgoznom kell..., meg még mindig olyan nagy boldogság van bennem (bár már 2 napja elment a párom), nagy-nagy boldogság..

104. ricuti
2010. márc. 8. 17:04

Sziasztok!

Gigi, tényleg vannak jobb és rosszabb napok és nagyon sok mulik rajtad és a kapcsolat milyenségén. Mi két év budapesti egyuttélés utan jottunk ki, illetve sokat utaztunk kozosen, ismerjuk mar egymast elég jol, de amikor O cuccolt Bpestre ugyanolyan lutri volt a szitu, mint most nektek.

Igen, bazi nehéz itt is(Fr.o.) munkat talalni, a nyelvtanfolyam viszont remek és megfizetheto. Most talan egy kis részmunkaidos bébicsosz allast is talaltam, kezdetnek jo lehet. Keress magyarokat, magyar kapcsolatokat, ez elvezethet munkahoz is, kozben tanuld a nyelvet ezerrel, és még akarmi lehet kesobb.

Hogy menj-e?

Kérdéssel valaszolok, aztan majd latod: hany életed van? szereted? gondolod haszontalan lenne franciaorszagi tapasztalat, nyelvtanulassal, mindennel, akarhogy is alakul a végén? elég bator vagy kideriteni, hogy vajon tényleg o AZ?


értem én a csalad érveit is, de ez a Te életed, és az ilyen talalkozasok nem véletlen szoktak az emberrel torténni. akarhogy is dontesz, utana viszont teljes mellszélességgel azon az uton kell jarni. szerintem felelosen donteni nem azt jelenteni JOL donteni (ez bazi relativ), hanem vallalni dontésunk minden kovetkezményeit, és tartani valahonnan valahova.


udv!

103. Veronika27 (válaszként erre: 102. - Gigi13)
2010. márc. 8. 15:55

A jobb napok azok, amiken nem rágódok a jövőn vagy a múlton. Pl. a mai is egy jobb nap, de a tegnapi nem volt jó...

Mit nyertem azzal, hogy itt vagyok? Először is egy férjet:D Aztán azt, hogy szép helyre jöttem és egy csomó olyan helyet láttam, amit ha otthon maradtam volna, akkor valószínű sosem látok.

Gyerek? Neeeem. Először munka nekem, aztán saját lakás, aztán ha megjön hozzá a "kedv", akkor csak. Ameddig ezt nem érezzük, addig csak felesleges púp lenne a hátunkon...

A nyelvvel sehogy sem haladok... Amikor beszélnek körülöttem, arra próbálok figyelni. Máshogy sajnos nem megy. A nyelvtanfolyam baromi drága, nincs rávaló, meg amúgy sem az anyanyelvemen tanítanák, azt én meg nem vállalnám be.

102. Gigi13 (válaszként erre: 101. - Veronika27)
2010. márc. 8. 13:08

Éééés milyenek a jobb napok?? :-)

ééés mit nyertél azzal, hogy kint vagy??

Hááát igen, ilyen félelmeim vannak nekem is pont, hogy néha magam alatt leszek attól, hogy nem tudok a barátaimmal tereferélni egy jót, a családdal, csak úgy, ilyesmi... ha kiköltözök.

De a pároddal meg tudod beszélni gondolom a problémáidat.. Bocs, nem akarok túl indiszkrét lenni, semmi közöm hozzá, de... Ti gyereket még nem szeretnétek?? Hm? :-)

hogy haladsz a szlovénnal? milyen formában tanulod??

101. Veronika27 (válaszként erre: 99. - Gigi13)
2010. márc. 8. 10:57

Köszi:))

Hogy hogy bírom? Jajj, erről tudnék mesélni...

Első 8 hónapig anyóséknál laktunk a városban. Nem volt jó... Pl. korán le kellett tusolni, a konyhában mindig el kellett mosni mindent (apósom hülyeségei ezek) és mivel egyben van a konyha meg a nappali (nincs ajtó), ezért szó sem lehetett róla, hogy későn együnk (ez inkánn a párom hóbortja).

Aztán eljöttünk albérletbe pont egy éve, falura. Igaz a város 5 perc kocsival, csak itt nincs kihez szólnom... (Pároméknál az öccsével angolul remekül elbeszélgettünk.) Na meg minden költség a nyakunkra szakadt, amit anyósék tetőztek azzal, hogy még kértek is kölcsön pénzt.

Nekem vannak jobb és rosszabb napjaim. A rosszabbokon általában bedepizek, mindent sötéten látok és sírhatnékom van. Szerintem nem csoda, sokat veszítettem és eddig még nem sokat nyertem... Júniusban lesz 2 éve, hogy nem dolgozom... Megszoktam, hogy itthon teszek-veszek, de marhára nem elégít ki, bár igaz sosem vágytam fényes karrierre, de ennél azért többre... Csak egy nyugis munkahelyre, ami otthon meg is volt nekem.

Van egy kis bevételem (otthon ha dolgozom és az otthoni lakás bérleti díja, ez max. 50 ezer forint/hó), tehát nem teljesen függök a páromtól, mivel ebből a pénzből általában kaját veszünk, tankoljuk a kocsit és ruházkodunk. Itt kint csak kajára költünk (meg benzinre), minden egyebet otthon veszünk.

100. Gigi13
2010. márc. 8. 10:26
ja, és gratulálok az esküvőhöz.., csodásak a feltett képek!!! :-) de, gondolom, amegvalósítás már nagyon is komoly volt..?:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook