Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mostanában tényleg több a trafipax vagy csak a párom ilyen peches? fórum

Mostanában tényleg több a trafipax vagy csak a párom ilyen peches? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. okt. 16. 11:03
Minket most a reptéren büntettek meg, parkolásért. Ugyanis megváltozott a rendszer és nincs pontos tájékoztatás. Még a rendőr is elismerte...Botrány, hogy egy európai reptéren nem lehet rendesen parkolni, csak egy vagyonért.
2012. okt. 15. 10:02

"a 69/2009. (IV. 2.) kormány rendelet alapján a jelenleg használt büntetési szisztéma váltotta fel a korábbi, százalékos rendszert. A gyorshajtás büntetés kalkulátor segítségével pillanatok alatt megtudható a várható bírság nagysága, ehhez csak az útszakaszra érvényes sebességhatárt és a sebességedet kell megadni. "

[link]

79. 6b006fc769 (válaszként erre: 70. - 937a2a883a)
2012. okt. 15. 10:00

Mondjuk szerintem útfelújítás után kint felejtett tábla esetében görénység traffizni.

Mondjuk vannak olyan önkormányzatok, akik szeretik kitenni a településhatárra a 40-es táblát (nem emlékszem, hogy harmincasról halltottam-e település szinten..) azt sem hiszem, hogy indokolt lenne.

A pontokkal kapcsolatban azt hiszem csak a jelentős túllépés esetében adnak pontot, ha csak kis mértékű a túllépés, akkor nem jár.

78. 937a2a883a (válaszként erre: 77. - Bd55e3f068)
2012. okt. 15. 09:30
Lehet...nekem a rendőr unokatesóm ezt mondta,amit írtam.Ha tévedek,akkor az ő utána tévedek.
77. bd55e3f068 (válaszként erre: 74. - 937a2a883a)
2012. okt. 15. 09:18
Százalékban van a tűréshatár, nem egy bizonyos km/h-ban.
76. dev_p
2012. okt. 15. 09:01
talán szabályosan kellene közlekedni... ;-)
2012. okt. 15. 08:33
de sajnos ők így próbálnak megélni másból nem igazán jön össze nekik a kis plusz
74. 937a2a883a (válaszként erre: 34. - 0c97f662c3)
2012. okt. 15. 08:33

"Ha 50 km/h a megengedett sebesség, akkor ne menjünk 60-al, ha 90, ne menjünk 100-al. Biztos oka van ezeknek a szabályoknak."

Teljesen egyetértek,én be is tartom annak ellenére,hogy a rendőr unokatesóm mondta,hogy a trafik 90%-át úgy állítják be a rendőrök,hogy egy 10-es túllépés megengedett.Persze,ha valaki 65 km/h-val megy,akkor 15-tel lépte túl és nem 5-tel...a büntetés az 50-es határtól megy.

Amúgy ezzel sokan tisztában vannak,legalábbis az ismerőseim igen. :)

73. 937a2a883a (válaszként erre: 55. - Katie_rose)
2012. okt. 15. 08:27
Igen,ez tényleg jó :)
72. 937a2a883a (válaszként erre: 59. - 6b006fc769)
2012. okt. 15. 08:26
Hát igen...csak tényleg az a rossz,amikor csak figyelmetlenségből nem veszi észre a sofőr a táblát és ezért lépi túl a sebességhatárt.Én az alap határokat nem lépem túl,tehát faluban max 50,főúton 90.Nem szándékosan léptem túl anno a 60-at sem,hanem figyelmetlen voltam.És ilyenkor azért zavar,hogy sok ismerősöm látja,hogy túllépi,tehát nem véletlenül felejti a pedálon a lábát és megy 90 helyett 110-zel és ők meg szerencsések.Én meg minél jobban figyelek,annál inkább megszívom.A büntetés előtt nem volt gondom a vezetéssel,azóta tuti rosszabbul vezetek a félelem miatt.Ezért nem is nagyon vezetek már.
71. 937a2a883a (válaszként erre: 70. - 937a2a883a)
2012. okt. 15. 08:19
Persze hozzáteszem,jogos,mert hát ott volt a tábla.A büntetésen nem is problémáztunk soha,mert az,hogy nem veszem észre a táblát,az nem az ő gondjuk.
70. 937a2a883a (válaszként erre: 61. - 6b006fc769)
2012. okt. 15. 08:17
Én apukám kocsijával mentem és ugye a csekket ő kapta.Mivel nem akarta,hogy a jogsija veszélybe kerüljön,ezért írtam a rendőrségnek,hogy én vezettem (amúgy a képen tényleg kivehető,hogy nem férfi ül a volán mögött,hanem nő).Szóval elvállaltam,de így sem kaptam pontot.A párom sem kapott még sosem,amikor igazoltatták és helyszíni bírságot kapott.Mondjuk érdekes,hogy egyedül sosem büntették még meg.Mindegyik büntetést akkor kapta,amikor én is vele voltam.Amúgy az egyik kedvenc büntetési formájukat nagyon unom...direkt kint felejtik a táblát mondjuk egy útfelújítás után és a tök jó úton odaáll a rendőr,aztán puff.Faluban mentünk,ugyanez volt a helyzet...az út sík egyenes volt és jó,erre jött a csekk.Hát 30 km/h-val lehetett volna menni 50 helyett.Hozzáteszem,egyikünk sem vette észre a táblát akkor,meg a rendőröket sem.Bár lehet,hogy kamera van és nem álltak kint.Egyre jobban elterjed a lámpába beépített sebességmérő.
69. 937a2a883a (válaszként erre: 27. - Katie_rose)
2012. okt. 15. 08:04
Na,most legalább tudom ezt a pontosztogatást is. :) Mármint úgy értem,hogy nekem is jött a csekk,meg az értesítő,de nem írták,hogy kaptam feketepontot.Én azt hittem,hogy kifelejtették,de akkor nem.Mondjuk már mindegy,mert 2 év az elévülési idő és így augusztusban el is évült(volna).Amúgy szerintem is több a rendőr és értem,mit mondasz.Mostanában egyre többször olyan helyen állnak (legalábbis felénk),ahol szinte biztos belefutsz,ha kicsit nem figyelsz.És amúgy tudjátok,mi a rossz?Hogy engem 2 éve megbüntettek és azóta félek vezetni,mert nincs megint 30 ezrem.Ha meg vezetek,akkor folyamatosan koncentrálok a km órára,nem tudok nyugodtan vezetni.Amúgy 2 éve is figyelmetlenségből futottam bele.Én minden kis szar táblát betartok.Míg más elkezd gyorsítani,ha látja,hogy mindjárt vége a településnek,én csak a tábla után gyorsítok.Ennek ellenére sikerült beszereznem egy csekket.Mikor megláttam a rendőröket és a trafit,annyira a km órára figyeltem,hogy biztos ne lépjem túl a 90 km/h-át,hogy a főúton sikeresen elkerülte a figyelmem a kedves kis 60-as tábla.Szóval rám tényleg hatnak a rendőrök én félek tőlük.Jobban mondva nem tőlük,hanem a bírságtól,de hát azt ők osztogatják.És biztos,hogy az állandó félelmem miatt szívtam meg.Apukám több,mint 30 éve vezet,sofőrként is dolgozott és még soha nem büntették meg,pedig ő nem tart be mindent.Pl ha azért van kinn egy tábla,mert rossz az út,én azt is betartom,ő nem.Jó,nem száguld át rajta,de nem is 40-nel megy végig a rossz főúton.Mondjuk ő nagyon jól vezet,soha nem büntették,soha nem okozott balesetet és amikor más okozott volna,azt eddig mindig elkerülte.
2012. okt. 15. 08:00

Tényleg több,mi is észrevettük a rendőrségtől kapott levelek és büntetések számának szaporodásából.

A legutobbit épp most fizettem be két hete ,Ausztria felé kapták el,hajnali 3 óra 45 körül,és várjuk a következőt is,mert szerinte motorral is lefotózták......nem számoltuk össze ,mennyi bírságot kapott ebben az évben összesen.


Szóval a tanulság az,soha ne lépd át a határt,vagy ha mégis,akkor fizess.Ennyi.

2012. okt. 15. 07:39
nagyon helyes én azt mondom már rég ezt kellene, kellett volna csinálniuk mivel annyira sokan nem tartják be a sebességet.és ez által sok egyre több is a balesetek száma, sajnos. jó ha betartják akkor is lehetséges volna mert ezt nehéz elkerülni, de szerintem jóval kevesebb volna.
66. 2c563972fe (válaszként erre: 64. - 6b006fc769)
2012. okt. 14. 14:35
Köszönöm a kioktatást. Ezt én is tudom.Ettől függetlenül nem lett jobb véleményem a rendőrségről.
65. pumukli1985 (válaszként erre: 37. - Katie_rose)
2012. okt. 14. 10:24

Csak annyit mondnék hogy peches a párod,h minden szabálysértését észrevették.


Csütörtökön nagypapimat ellenőrizték usziból hazafele jövet és kiderült h 1 éve már lejárt jogsival furikázik...5000ft-os csekkel jött haza,és ez a fiatal kis suhanc rendőr jóindulatán múlott...ő nem volt peches,pedig kaphatott volna nem kevés büntit gondolom...


úgyhogy fel a fejjel,óvatosabban!

Bár amint meglesz a kis Tökmag,hidd el vissza fog venni jócskán,és ezek a kisebb dolgok is meg fognak szűnni,lesz pénz pelusra,nyugi :D:D:D

64. 6b006fc769 (válaszként erre: 63. - 2c563972fe)
2012. okt. 13. 11:46

egyrészt a közlekedési rendőr a közlekedéssel kapcsolatos feladatokat végzi. a bűnözőket leginkàbb más szakágak üldözik. ugyanakkor még mindig többször annyi ember hal meg baleset következtében, mint ahány gyilkosság áldozata... ja az egyik elsődleges baleseti ok a gyorshajtás.

ezek bárhonnan elérhető adatok, csak össze kell rakni a képet.

63. 2c563972fe (válaszként erre: 22. - Katie_rose)
2012. okt. 13. 10:30
Jól látod a helyzetet.Természetesen a gyorshajtásért büntetés jár,de szomorú,hogy lassan ebben merül ki a rendőrség munkája.A napokban volt egy fórum,ahol ide kanyarodott a beszélgetés,és valaki nagyon találóan fogalmazott a témáról.Amilyen szorgosan büntetnek,olyan szorgosan kellene a bűnözőket is üldözni.
62. d71ef05a8e (válaszként erre: 53. - 0c97f662c3)
2012. okt. 13. 07:38

Nekem is az iskolai példa jutott eszembe: egy dolgozat alatt többen is próbálnak puskázni, nyilván többé vagy kevésbé de többeknek sikerül is. Amikor belevágnak, kvázi vállalják a kockázatot, hogy ha lebuknak, akkor lőttek a jó jegynek. Mégis a tanár mondjuk csak egyiküket vezsi észre. Aki ugyan jogosan kap egyest, de fel van háborodva, hogy ugyebár nemcsak ő puskázott, miért pont ő bukott le.... ilyenkor szoktam mondani, hogy peches vagy, gyermekem. És a poén, hogy épp a gyorshajtással szoktam példálózni: hogy a rendőrt sem érdekli, hogy előtted vagy utánad még hányan hajtottak gyorssan vagy mentek át a piroson, ha épp te buktál le.


Igen, muszáj kínosan ügyelnie a férjednek, kár itt sajnos báármilyen elégedetlenségre pazarolni az energiákat:( Azért azt te is leírtad többször is, hogy nyilván, ha nem lenne miért, akkor nem kapnák el szegényt...


(Ki tudja, akár a GOndviselés különös figyelme is lehet, hogy míg mások tépnek ezerrel büntetlenül, ő állandóan figyelmeztetést kap. Lehet, hogy ezt a leckét azért kell kapnia, azért kell fékeznie magát, hogy elkerülhetővé váljon egy jövőbeli baleset, stb.)

61. 6b006fc769 (válaszként erre: 22. - Katie_rose)
2012. okt. 13. 06:57
nyugodj meg, ha megállítják kap majd pontot is.. ha nincs igazoltatás, nem lehet tudni, ki vezetett, ezèrt nem kap az üzembentartó pontot, csak pénzbüntetést
60. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Katie_rose)
2012. okt. 13. 06:53
ezt így nem vettem észre, hogy szigorúbban. a többet az nem kizárt.
59. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Katie_rose)
2012. okt. 13. 06:47

anyósod biztos lassú örült;)

tudom, hogy nem gondoltad komolyan a feketelistát, na meg a traffi amúgy sem válogat.

egyébként lehet, hogy tényleg több van, de szerintem kevesebb nem lesz. muszáj lesz hozzàszoknunk a sebességhatárok komolyan vételéhez, mert tényleg marha drága mulatság.:/

58. 0c97f662c3 (válaszként erre: 55. - Katie_rose)
2012. okt. 12. 22:48

Hát sajna ez az élet.........


Vannak szerencsések, és vannak kevésbé szerencsések.

Bevallom én a szerencsétlenebbek közé tartozom:)

57. forgatos (válaszként erre: 56. - Katie_rose)
2012. okt. 12. 22:46
Jó éjt és csekkmentes napokat!
2012. okt. 12. 22:45

Köszönöm a hozzászólásokat!

Megyek, megpróbálok aludni és nem csekkekkel álmodni! :)

55. katie_rose (válaszként erre: 53. - 0c97f662c3)
2012. okt. 12. 22:41
Jó a hasonlatod! Van,hogy nem érdemli meg, de közben mégis teljesen jogos.
54. katie_rose (válaszként erre: 52. - Forgatos)
2012. okt. 12. 22:40

Akár el is költözhetünk. :)


Tényleg még ennél is jobban kell figyelnie, nincs mese.

53. 0c97f662c3 (válaszként erre: 47. - Katie_rose)
2012. okt. 12. 22:38

Szerintem...


Férjed kicsit peches. Nem tartja be a szabályokat és rajtakapják, legyen az minimális sebességtúllépés, szabálytalan parkolás. Van aki megússza, van, aki nem.......


Pont mint a suliban a gyerekemmel. Szegény tanul egész délután a történelemre, de másnap egyest kap angolból...... (mert csak a törire koncentrál) Peches a gyerek, sajnos.

52. forgatos (válaszként erre: 51. - Katie_rose)
2012. okt. 12. 22:35

Ha zömmel Bp-en közlekedik, akkor nagyobb esélye van belefutni a trafikba, ellenőrzésekbe, ott sokkal jobban kell vigyázni. :(

Vas megyei feladót nem szeretitek, gondolom. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook