Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kuki műtét tapasztalatok Pécs Kaposvár vagy Dombóvár? fórum

Kuki műtét tapasztalatok Pécs Kaposvár vagy Dombóvár? (beszélgetős fórum)


16. gyzsuzska (válaszként erre: 15. - Sziszi-szöszi)
2011. szept. 5. 18:05
Köszi :)
15. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 14. - Gyzsuzska)
2011. szept. 5. 17:39
Gyors gyógyulást kívánok!!!!!
2011. aug. 31. 07:14
Szia nem tudom megoldódott-e már a problémátok.Mi Dombóváron lakunk.A kisfiam 4éves hétfőn volt a műtétje neki csak egy tűnyi lyuk volt muszáj volt műteni.Nekünk Dr.Fél Pál főorvos csinálta nagyon aranyos este már haza is jöhettünk.Ő mindig csak hétfőn rendel az urológián.Azt mondták itt ő a legjobb és nagyon kedves szereti a gyerekeket.De itt hon egész nap rohangál de pisilni nem akar nálunk is a langyos vízbe pisil.Kamillázni kell és phlogosam kenőcsel kenni.de akkor ordítás van.Remélem ma már jobb lesz.
13. b99048cdfc (válaszként erre: 8. - Martin3)
2011. jún. 8. 15:13
A kötőtűszerű valamit gombos szondának hívják. No,én sem végeztem orvosit nem azért tudom,csak a nagyfiamnak még azzal csinálták,és a doki nevezte így. A kisfiamnak már kézzel szépen körbefejtették:O)
12. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 11. - D89d9f2f77)
2011. jún. 8. 14:51

Senkit nem ismerek sem Dombóváron, sem Kaposváron, sem Pécsen, ezért is kérdezem.

Gondolom azért a szülészet és a gyerekosztály az más :-)

Hihetetlen, hogy mennyire pánikolok, ha a gyerekemről van szó!


Sok sikert neketek is!

2011. jún. 8. 10:24

Dombóváron melyik dokihoz mennél?Én ott szültem:)


Nekünk is az a gond hogy homokóra szerűen van szűkülve és nem letapadva van.Én el vittem a gyerek orvoshoz aki meg tudná csinálni,de mivel nem úgy van szűkülve így nem csinálta szerinte várjunk.

de hogy meddig azt nem mondta.Ő valami szonda félével tágítaná a lyukat.

2011. jún. 8. 09:07

Köszönöm Mindenkinek!!!!!!!


Kaposvárról, Dombóvárról senkinek sincs tapasztalata?

9. tefnerné (válaszként erre: 8. - Martin3)
2011. jún. 8. 08:18
fújni nekünk is kellet:)))) azon mi is jót nevettünk...
2011. jún. 7. 21:10

sziasztok! akkor inkább ide írom, nem privátban, ezek szerint többeket érdekel. Én is nagyon be voltam tojva, mert mindenki ijesztegetett, hogy mennyire fog szenvedni a gyerek utána, nem fog tudni pisilni, majd visszatartja stb és a vége meg az lesz, hogy úgyis visszanő a bőr...

nekünk a pécsi gyerekklinikán csinálta meg egy nagyon rendes orvos. Igazából sejtes letapadásunk volt, ami nem egyenlő a fitymaszűkülettel, csak sokan összetévesztik(a doki mondta). Először 7héten keresztül kenegetnünk kellett napi 1x (este fürcsi után) egy Ftorocort nevű kenőccsel, ami után visszamentünk és mondta a doki ő ebből látja, hogy nincs fitymaszükülete(igazából nem értem, hogy ezt miből állapította meg, a kenőcs így a laikusnak, mint nekem semmit nem tett a kukacával, eredetileg olyan volt a kukaca, hogy lyuk, ahol pisil kilátszott és még kb 2-3miliméter körben, a többin pedig már bőr volt, nem lehetett tovább hátrahúzni, pedig 1 éves kora óta csináltuk és semmi javulás nem történt, meg sem mozdult). Szóval ezek után 2hétre(akkor ért rá a doki) visszamentünk, kapott lidocin kenőcsőt, majd 45percre kimentünk a közeli játszótérre, visszamentünk és a doki megpróbálta hátrahúzni a bőrt, de ez sajnos meg sem mozdult, így kért a nővértől valami szerszámot, az olyan volt, mint egy kötőtű-szerűség és azzal alányúlt a bőrnek, 1x jobbra, majd balra ment vele a bőr alatt, a kisfiam meg sem mukkant. Majd még "eljátszott" vele egy kicsit, hogy még 1-2x-jobbra-balra, hogy tuti jó legyen mindenhol a bőr felszedése. Bekente Betadine kenőccsel, és már mehettünk is, az egész nem volt több 2 percnél. Otthon jött a rossz dolog, mire hazaártünk kezdett elmenni a fájdalomcsillapító hatása, na lett egy nagy sírás, hogy nagyon fáj. És kellett pisilnia is, de kapásból nem mert. ekkor jutott eszembe magamtól, amit az előző hozzászóló is írt, hogy vízbe pisiltünk. De én meleg vizet tettem egy befőttes üvegbe és abba pisiltünk(színültig volt az üveg, alá tettem egy lábost, ha a pisitől kifolyik a víz, akkor ne a földre menjen, de ezt lehet zuhanyba, kádba stb is csinálni, hirtelen a konyhában ez volt kéznél...) És amikor belepisilt a meleg vízbe, akkor nem is fájt semmit. Adtam neki nurofent(fájdalomcsillapítót) attól 20perc múlva semmi baja nem volt. Egészen estig jól elvoltunk, fürcsi után, viszont ment a kérés, hogy húzzuk hátra, mert 5napig be kell kenni betadinnal és hátra kell húzni. Persze nem sikerült rávenni, hogy ő, így lefektettük a földre(ott nem tudja behúzni a csípőjét, míg az öledben igen!:) ) és apuka lefogta én hátrahúztam és bekentem, persze hatalmas üvöltés, hogy nagyon csíp-fáj. Amit meg is értettem, mert lehetett látni, hogy ott a nyers husi...(ahol elvált a 2 bőrfelület, ott most nyílt seb volt, mondhatjuk). Adtam nurofent gyorsan és fújni kellett a kukacát(ezt kisfiam kérte, és akkor nem fájt neki annyira, ez mondjuk elég vicces jelenet volt, de az ember mindent megpróbál..) JA és napközben úgy voltunk, hogy egy bugyin kivágtam a kukac helyét, és semmi naci, mert fájt minden ami hozzáért, most nyáron ez könnyebb, mert bugyi sem kell a nagy melegben...(de nekünk ez télen volt, legalább bugyit akartam ráadni)

Simán elaludt, 20perc múlva megnyugodott. Másnap a pisilisek végig (és a kakilásoknál is! mert akkor is jön pár csepp pisi!) vízbe mentek, nem fájt semmi, jó volt a közérzete, nem is adtam neki nurofent. Viszont már fürcsi előtt beadtam neki a nurofent, hogy előbb hasson a fürcsi utáni visszahúzás fájdalmánál. Így már csak 5 percig sírt, harmadik nap már csak 1 percig, 4. nap pedig ordított, de nem volt már sebes a kukaca, és megkérdeztem most miért ordítasz? fáj? mondja: nem...és elröhögte magát...Szegény már el sem hitte, hogy nem is fáj. És az 5.nap már nem kellett vízbe pisilni. Az első héten még én húztam neki hátra a kukacát és nem engedtem, hogy "elfelejtsük" esténként, azóta ő csinálja minden este(persze ott kell állnom és nekem kell csinálnia, hogy lássam) és semmi nem nőtt vissza. A doki azt mondta, ha az első 4-5nap igenis a szülő rendesen visszahúzza este 1x, ahogy kell, mégha ordít is a gyerek, akkor nem fog már visszanőni, azoknál nő vissza, akik "sajnálják" a gyereket és nem csinálják meg rendesen csak mondjuk félig. de ezzel azt érik el, hogy a vége tényleg letapad újra és mehetnek még 1x vissza. Naná hogy mi is sajnáltuk, de tényleg 3 napig sírt nagyon este a tortúránál, napközben semmi bajunk nem volt. (és a nurofent a tortúra előtt kell beadni 15perccel...+ vízbe piljen napközben, ez már hatalmas előny, és nem lesz akora megterhelés neki). Semmi lelki problémánk nem volt, nem is fog rá emlékezni, akkor volt majdnem 4,5éves. (A doki 3 éves kor előtt nem csinálja ezt meg, inkább 3,5éves kortól..)

bocs, hogy hosszú voltam. (ja még anyni, hogy a játékboltban kinézett magának egy markolót és amikor ő akarta egyedül visszahúzni a vízben és nem engedte már nekem, akkor azt ígértük be, hogy megkapja, ha megcsinálja egyedül, hogy teljesen hátrahúzza....komolyan úgy hajráztunk neki mint valami foccimeccsen, hogy na még egy picit na még, már megvan a fél markoló stb stb...mert félt hogy fáj neki, aztán mikor megcsinálta, kérdeztük, hogy fáj? mondta hogy nem és mosolygott...markoló pedig megvéve...becsapni nem szabad...

2011. jún. 7. 19:03
Tefnerné szuperül leírta a dolgot:O)) nekünk pont így történt a dolog csak Debrecenbe:O)
6. d89d9f2f77 (válaszként erre: 3. - Martin3)
2011. jún. 7. 16:54
engem is érdekelne!
2011. jún. 7. 15:30
ránk is vár egy ilyen, vagy ilyesmi...
2011. jún. 7. 15:07

szia!

a kisfiamnak tavaly nyáron csinálták a gy.klinikán (Hajdu doktornő) egy tünemény volt. Én nagyon féltem de semmi gáz nem vlt. bementünk megnézte, mondta, hogy nem kell semmi komolyabb beavatkozás. Bekente lidocain kenőccsel majd negyed órát kellet kint ülni a váróban (hogy elaludjon a kukac:)) ezt ő mondta így a 4 éves kisfiamnak.... majd bementünk egy mütősfiú megfogta a lábát,hogy ne mozogjon én a kezecskéjét fogtam, megkérdezte hogy érzi-e amit csinál majd amikor azt mondta a Lackó, hogy nem akkor szépen a kesztyűs kezével hátrahúzta a bőrt. Ennyi:))) kapott otthon egy kis fájdalom csillapitót és annyi volt, hogy pisilni a vizben pisilt mert akkor nem fájt neki, úgyhogy mindig a kádba eresztetem neki vizet. Másnap egy kicsit fájt neki amikor este nekünk kellet hátrahúzni, de harmadnapra már semmi cirkusz sem volt:)) kitartást

2011. jún. 7. 14:59
szia! este írok privit, most rohannom kell, nekem kb 3hónapja csinálták Pécsett a kisfiamnak és nem horror, totál be voltam ijedve mert olyanokat olvastam,,,de mi nagyon jól megúsztuk, 2 nap volt kicsit rossz, de majd leírom, miket csináltunk, így nem az egész napja szólt a szenvedésről!!!! nyugi, túlélhető!
2011. jún. 7. 14:53

3 hónap múlva lesz 3 éves a kisfiam, és még az ovi előtt szeretnénk a műtétet. Szűk a figymája.

Tapasztalatokat várok! Köszönöm!

2011. jún. 7. 14:51
Kuki műtét tapasztalatok Pécs Kaposvár vagy Dombóvár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook