Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közgazdászként híd alá fórum

Közgazdászként híd alá (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. unom (válaszként erre: 102. - 9a095cf031)
2016. júl. 2. 18:54

Nézz utánam, hány marketingest keresnek most, milyen feltételekkel. Meg fogsz lepődni.

Igaz, a diploma nem elég, és főleg online marketingesre van igény. A legjobbak akár 30 000-et is kérnek óránként, és meg is kapják.

103. ina87
2016. júl. 2. 18:49
esetleg màs területen munkàt keresni uj cèlt felàlitani atol h tanàcsot gyüjt abol nem kesz semmi...
2016. júl. 2. 15:46
Azért nem mindegy, hogy a közgazdaság mely ágában van diplomája, mert közgazdásznak számít a marketinges is meg a gazdaságelemző is, csak előbbiből tényleg Dunát lehetne rekeszteni, utóbbi meg 1 nap alatt talál munkát, mert nagyon kevesen tudják elvégezni. Na meg, fontos kérdés, hány nyelvet beszél az illető, egy nemzetközi gazdálodásos a maga 2 nyelvével hamarabb talál munkát, mint a gazdmenes az egy nyelvével.
101. genlips (válaszként erre: 68. - Hte23)
2014. jan. 18. 04:02

1-2: én visszavágnék arra, hogy a tapasztalat és a tudás, amit az önéletrajzban is leírtál, független a korodtól. azt a tapasztalatot ugyanolyan jól és szakértelemmel fogod használni, ha 35, 45 vagy 55 éves vagy. (nagyon nagyon primitív kifogás a részükről, aki elfogadja, birkatermészetű szvsz)


3. közük nincs hozzá. felnőtt ember vagy, a munkádat felelősséggel elvégzed és ha kell, túlórát vállalsz. nem látod, hogy egy természetes biológiai folyamat, amin egyszer mindenki átesik és természetes, miért tartana vissza a munkád professzionális elvégzésében. amikor a munkahelyeden vagy, teljes egészében a munkára koncentrálsz, nem??? (undorító (ki)fogás a részükről, ilyet büntetni kellene a jogban)


4. hát ezen biza mindenki maga segít, ez jogos. vannak jó nyelvfejlesztő szoftverek (nem a teszkós ezer forintosra gondolok). vannak levelező partnert kereső oldalak. továbbá ESD podcastek, EngVid a youtubeon angolosoknak, de biztos vagyok benne, hogy minden (!) nyelvhez lehet segítséget találni a youtubon. filmet felirattal és eredeti hanggal tessék hallgatni (finneknél és hollandoknál még a bicikliszerelő is beszél angolul, mert nem szinkronizálják a filmeket. jééééé). ott van az internet: online híroldalak. dalszövegeket lehet fordítani.

csak egy bökkenő van, nyilván, a szorgalom.


5-6. érdekes, hogy ilyen kifogással sem találkozik az ember külföldön. ha erről van szó, miért hívtak be interjúra? miért pazarolják a hr-esek a saját idejüket, ha nem egy lehetséges jelöltnek gondolnak az állásra? hülyék? nem! ha azt mondják, túlképzett vagy, azt akarják hallani, hogy túlképzettként is megcsinálod a munkát ugyanannyiért, mint aki tökéletesen képzett. de miért vennének fel egy kevésbé képzettet, amikor a te szakértelmed szélesebb körű és ugyanúgy, sőt, talán jobban elvégeznéd a munkát a széles látókörnek köszönhetően, mint a kevésbé képzett. alulképzett vagy? beszélj arról, gyorsan tanulsz, neked ez sosem okozott problémát, motivált vagy és hosszú távon tervezel (nyilván nem doktori állásról van szó). a tapasztalat nyom nagyon sokat a latba, utána a hozzáállás + "skills" és utána kellene csak a képzettségnek.


7. ilyen munkahelyet mindenki felejtsen el. rabszolgatartók és törvényszegők... nem hiába nevezik Kelet-Európának azt, amit mi szívben Középnek szeretünk nevezni! etikátlan


8. ha a fizetésből kijön, tényleg számít ez? tudom, a fizetések szintje... sajnos


9. az interneten vannak példamondatok, hogy lehet kitérni a kérdés megválaszolása elől. úgy alakítani, hogy ők ajánljanak érted egy összeget, ami nyilván annyi, amennyit mindenkinek mondanak.

legjobb amit eddig olvastam, hogy jelenleg jobban foglalkoztat az, hogy megkapjam ezt az állást és természetesen ha a cége felajánlja számomra a munkát, készen állok a fizetésről tárgyalni.


aki nem látja, az egész egy nagy játszma. szavakkal. lehet egyeseknek túl energikus, másoknak nincs mersze ilyeneket mondani, mert birkaszellem lakozik benne és ebből tényleg nehéz kimozdulni, nagy bátorság kell hozzá. és hozzáteszem, az itthoni felvételi kultúra beteges, de javuló állapotban van.


állj ki magadért az interjún. ne hunyászkodj meg elcsépelt, marha unalmas kifogások előtt. tudod mik ezek, hát készülj fel rá! higyj magadban, ez a legfontosabb.


(nem fogok nagyon válaszolni azoknak, akik erre reagálnak, mert ez az egész nem a szavakon, hanem a filozófián, attitűdön, hozzáálláson múlik. ha valaki megérti ezt a mögöttes üzenetet, az számít és az fog segíteni. nem a betűk.)

100. kobold_ (válaszként erre: 99. - Flóra76)
2014. jan. 17. 18:47
milyen irányba fejlesztetted magad és hogy?
99. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Kobold_)
2014. jan. 16. 17:17
Esetleg fejlessze tovább magát valamilyen irányban...én is azt tettem!
98. a0c1361e44 (válaszként erre: 97. - Tavasz007)
2014. jan. 16. 16:14
Hr-es vagy? Neked tetszik a gerilla önéletrajz? Vagy mi nem hülyeség?
97. tavasz007 (válaszként erre: 96. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 16:12
nem hulyeseg....:)
2014. jan. 16. 15:45

Sokat gondolkodtam a gerilla önéletrajzon, de nekem nagyon ellenszenves.


HR-es van itt? Mit szól egy ilyenhez?


Nálunk ha veszünk fel valakit, akkor az tuti, hogy nem hívjuk be a don.corleone@akrámi.hu email címmel rendelkezőket, azokat sem, akik nem igazolványképet csatolnak.

A behívottak közül pedig azt választjuk, akik hasonló habitussal rendelkeznek, mint mi. Nem szeretjük a nyuszikat, a túl komolyakat, az ideges típust, az okoskodót, a nagyon bizonyítani akarót, a jólértesültet sem, a nagyképűt sem és biztos van még más is. De szívesen felvesszük azt aki nem ilyen és ráadásul nem is végzettsége pl. az informatika, mert azt gondoljuk, hogy majd belejön.

2014. jan. 16. 15:33

Köszönöm mindenkinek az eddigieket, bár nem vagyok jelen folyamatosan, azért írhattok még


- konkrét témáról

- bértábla szerint kereső személy is jöhetne

- gerilla önéletrajz kapcsán is érdekelne a véleményetek

- esetleg ha jófej hr-es járna erre :)

94. a0c1361e44 (válaszként erre: 92. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:51
Lehet, hogy neki jó lenne, de a munkáltató nem hiszi el, hogy még nem akar...
93. 7a3a05277b (válaszként erre: 91. - M0ncsa)
2014. jan. 16. 13:45
:)
92. kobold_ (válaszként erre: 89. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 13:39

igen, erre írtam, hogy itt viszont a munkáltatót is meg lehet érteni, ugyanakkor a munkavállalóra nézve is fájó pont, ha emiatt utasítják el


amúgy ebből a szempontból "jó" lehetne nekik, mert nem akar egyelőre

91. M0ncsa (válaszként erre: 87. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:39

XDDDDDDD

Huuu egyre jobban rohogok :D

90. kobold_ (válaszként erre: 86. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:37

mondom, teljesen egyetértek. ezt valóban megteheti

de tudtommal egyetlen olyan állás nem volt, ahol az angolja miatt bukott volna el,(fejvadásszal interjúzott egyszer angolul, aki közölte, hogy nem érti, miért fél az angol interjútól, tök jól ment), ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem ezen múlt, nyilván fejlessze magát, de valamit még muszáj tennie, mert ez önmagában kevés, valószínűsíthetően tuti angollal is pont itt tartana :(

2014. jan. 16. 13:35
És az is lehet, hogy azért nem veszik fel, mert épp abban a korban van, amikor a nők elmennek szülni...
88. tavasz007 (válaszként erre: 87. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:34

tehat megdolt???? :)



Iza, Te mit dolgozol?

87. 7a3a05277b (válaszként erre: 83. - Tavasz007)
2014. jan. 16. 13:32
Látod, mondtam én! :))
86. 7a3a05277b (válaszként erre: 84. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:32
Az ismerősöd helyzetében ez nem oszt és nem szoroz. Neki keresnie kell valamit, ami miatt fel akarják venni, mert nagyon sok hét éve végzett, akár egy nyelvet is csak papíron beszélő ember van, a munkahelyek száma pedig egyre szűkül.
85. kobold_ (válaszként erre: 79. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 13:31
írok mindjárt privit
84. kobold_ (válaszként erre: 76. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:30

de abban viszont igaza van Tavasznak, hogy azért hallani olyan sztorikat is, ahol a pályázó nyomja jobban az angolt, mint az interjúztató, és ezzel szépen el is vágta magát


és az is tény, hogy sok helyen csak szűrő, soha nem kell


de hogy árnyalja a képet, egy egyetemi oktató ismerősöm, angolul is oktat fizikát, és bár mindenki megérti, borzalmas nyelvtannal teszi mindezt, de mivel folyamatosan tudja mondani, ő ezzel nem foglalkozik, és szerinte teljesen oké (szerintem is fontosabb beszélni, mint a nyelvtant 100%-osan tudni, de oktatóként azért gáz a szar nyelvtant, nem?)

83. tavasz007 (válaszként erre: 76. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:30

sajnos nem ertem, amit mondani akarsz..

telleg!!


es megis magyar vagyok.....:)

na mindegy haggyjuk.

82. M0ncsa (válaszként erre: 76. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:28
:DDDDDDDD
81. a0c1361e44 (válaszként erre: 78. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:27
Igen, valószínű, hogy azért ment neki így, mert kevés angol anyanyelvűvel beszélt, azok akik tanulták az angolt, pont úgy beszéltek, mint ő:)
80. 7a3a05277b (válaszként erre: 74. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:26

Így értem.

Sokan úgy fejlesztik a nyelvtudásukat, hogy beszélgetnek, mégpedig keresnek egy anyanyelvi beszélgetőtársat, aki viszont magyarul tanul. A találkozók egyik felében az egyikük, a másik felében a másikuk anyanyelvét használják, ez nagyon jó kis módszer.

79. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:26

Igen, Budapesten volt 2007-2009 között.

2013. Második felében pályáztam meg azt a 4 állást.

Októberben voltam a kormány álláson. Igen, ekkor már kicsit más formájú önéletrajzot írtam. Olyat, amilyet írtam:)


Ja, és egyébként a volt kolléganőm is kormányhivatali állást kapott december közepén kezdett. Ő is közgazdász, és 2 kicsi gyerek van és 40 éves. Tehát, sem a kora, sem a gyerekei kora nem volt akadály.

78. kobold_ (válaszként erre: 75. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 13:25
tolmácsként sem? akkor talán mégsincs minden veszve :)
77. kobold_ (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 13:23

2 év, azta mindenit :(

Elhiszem, hogy belebetegedtél.

Ez Bp-en volt? És amikor újra pályáztál, akkor másik cv-vel?

76. 7a3a05277b (válaszként erre: 70. - Tavasz007)
2014. jan. 16. 13:22

Én a magyar nyelvtudást is meg tudom mondani, ah ezt reagálod az alábbi hozzászólásra:

"azokkal meg tudja magát értetni, akik magyarok, írni is tud, de az anyanyelvűek angoljával igazán gondban van"

valamint

"az angol tv-t nem igazán érti".

75. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:22

Ezen se aggódjon.

Van egy ismerősöm, aki az egyik munkahelyemen tolmácsként dolgozott. Szuperül beszéli az angolt, a férje is külföldi és angolul kommunikálnak. Aztán kiköltöztek Angliába és semmit nem értett szinte. Biztos kiszínezte kicsit, de újra kellett gondolnia a nyelvtudását. Hamar belejött így is, de az első 2-3 hónapban szenvedett eleget.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook