Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérdésem (elsősorban) a közgazdász hoxa tagokhoz: mit gondoltok, milyen elméleti és gyakorlati lehetőségek vannak a válság leküzdésére Mo-n? fórum

Kérdésem (elsősorban) a közgazdász hoxa tagokhoz: mit gondoltok, milyen elméleti és gyakorlati lehetőségek vannak a válság leküzdésére Mo-n? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 24. 23:23
egyébként ha ennyire vágod a pü-t meg a makrót (remélem közgáz tudományod nem merül ki a Zeitgeist-ből ellesett okosságokkal:)), mondd már meg nekem, laikusnak, hogy mivel váltanád fel a jelenlegi rendszert? (az aranystandard, BW1 megbukott, BW2 talán most omlik össze). Ja, és gondolom azt is tudod, hogy a pénzt nem csak bepumpálni, hanem kiszívni is lehet a gazdaságból, ha szükséges:)
14. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 13. - Kriszti1975)
2009. jún. 24. 23:07
az államkötvény kibocsátással szerzett forrás is hitel, csak jóval drágább, mint az IMF-é.Kifizetni 10% feletti hitelből a 6% körüli hitelt talán nem okos dolog:)- mellesleg ilyen tételben a kutya nem venné meg a kötvényeinket...
13. kriszti1975 (válaszként erre: 7. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 24. 19:34
egyszerű pénznyomás=semmi:ezt szerintem újra kéne gondolnod,pláne diplomával a zsebedben.Miért szerinted honnan van a pénzünk?Nem a FED bocsátja ki?A forgalomban lévő pénzek,amik lehetnek papír bankók ill.virtuális pénzek,ugyanúgy 90%-ban fedezet nélküliek,mint a gazdálkodj okosan nevű játékban.s minek köszönhetjük?A résztartalékra épülő bankrendszernek!Amíg ezen nem változtatnak,be nem szüntetik,addig marad a válság.Sajna erre nincs sok esélyünk,nincs egy újabb Abraham Lincoln.Mo.úgy jöhetne ki a válságból,ha elkezdene államkötvényeket kibocsátani,és ebből az összes IMF hitelt kifizetné.Ilyenre már volt példa mostanában,lásd Malaysiat,vagy asszem Argentina,de ebben már nem vagyok biztos.
12. f111b04f6f (válaszként erre: 11. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 18. 07:55

BOCSÁNAT! BOCSÁNAT!


De azt sajnálattal veszem, hogy még azt a fáradtságot sem vetted, megnézd mikori a filmfelvétel. Ha mégis, akkor mégegyszer ELNÉZÉST KÉREK.

Csak azt nem értem, 1,5 éve láttad a filmet és ez az előadás 2008. dec. 6-án készült.

BOCS, hogy ezt meg mertem jegyezni!

11. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 9. - F111b04f6f)
2009. jún. 5. 10:19
Pedig sértegetsz. Milyen alapon gondolod, hogy nem értem. A kérdező a piaci folyamatokról kapott egy kis felvilágosítást. Amit jelzel témát, anyagot, filmet, már kb. másfél évvel ezelőtt láttam. Tudom miről van szó. De a tömegek ezt úgysem hinnék el. Aki nem értheti az talán más lenne nem én, ismeretlenül ne kritizálj másokat, én sem teszem.
10. f111b04f6f (válaszként erre: 9. - F111b04f6f)
2009. jún. 5. 10:09

Nahát!

Ez tök jó magamnak még úgy sem válaszoltam ilyen formában.


Remigraeel! Csak annyit, hogy szerintem nem fogják az internetről levenni ezt az elég kényelmetlen 1,5 órás filmet, mert valahogy csak ki kell szivárogtatni.

Arról nem is beszélve, hogy pont olyan gyorsan fog terjedni ez a hír, mint amennyire érdekli az embereket. Szerintem alig...

Pedig ebből lehet egy 2. Trianon.


Bocs Remigraeel nem akartalak megijeszteni.

Jól el vagyunk igaz!


Szia!

9. f111b04f6f (válaszként erre: 8. - Dosmano)
2009. jún. 4. 15:59

dosmano!

Egy kis segítség!


Ezen címen lévő tartalmat ha tanulmányozod, ne agy Isten végigolvasod, -megbocsáss nakedbike- sokkal többet fogsz tudni a világról és az ÁLLÍTÓLAGOS gazdasági világválságról mint nakedbike.

Nem tudom mennyi időt szánsz rá, de kb. 400-500 oldalnyi az anyag, -és ha csak az első 40 oldalt elolvasod, már akkor többet fogsz tudni erről az egész dologról, mint mondjuk a legjobban informált felső 10%-a Magyarországnak. Ha belemész a témakörökbe, már nem emlékszem hol, de a megoldásra is van több alternatíva. Az aki ezt írta hát......, nem mondhatnám hogy akár a jobb vagy bal oldal kedvence. Viszont előszeretettel forgatják mindkét oldal vezető politikusai az írásait. No nem a megoldásért.


[link]


Nakedbike! Biztosra veszem, hogy amit nektek az egyetemen tanítottak az nem a valóság.

Jaj..., majd elfelejtettem. NEM VAGYOK SEM KÖZGAZDÁS, SEM POLITIKUS. Megkönnyebbültél?

Hát bizony rosszul teszed!

Mert akit érdekel egy adott téma és "ráfekszik" az internetre, az bizony sokkal több tudást betud gyűjteni, mint bármiféle egyetemi oktatási forma.


Bocsánat! Nem sértegetni akarlak és a képességeidet sem vonom kétségbe. Milyen alapon? Nem is ismerlek! Azt viszont látom nem érted Te sem ezt az egészet, mint dosmano sem.


Kifejteni ezt itt felesleges, ezt már megtették helyettem. Csak olvassatok el néhány fejezetet az írásokból.


Ez pedig egy másik segítség:

ez egy kb. 1,5 órás előadás videóanyaga.

Ha jól emlékezem valamikor áprils végén volt Békés

városában. Ezt inkább nevezném "pénzügyi horrornak". Van egy megdöbbentő rész -sok egyéb mellett-, az utolsó IMF-es hitel fedezetére vonatkozólag. Jelenleg még elérhető az interneten.

Kérdés meddig.


[link]


Üdv. mindenkinek

8. dosmano (válaszként erre: 7. - 94c02c5bb5)
2009. máj. 14. 11:39

Ha a pénznyomást munkahelyteremtésre fordítom, és elkezdek gyártani valamit, akkor létrejön egy érték, ami a pénz fedezete (tételezzük fel, hogy amit gyártok, eladható). Ekkor szerintem ér valamit a "nyomott" pénz.

A másik, ami nem hagy nyugodni: ha pl. szimplán lecsökkentenék a nyugdíjjárulékot x százalékkal, az emberek a náluk maradt pénz elköltenék, ez beindítaná a gazdaságot. Ha a kieső állami bevételeket "virtuális" pénzzel pótolnák, semmi nem változna a költségvetést tekintve(felfoghatjuk úgy is, hogy a virtuális pénzt az emberek kapnák). Azt gondolom, mivel túlkínálat van (az emberek, vállalatok jelentős része nem tudja eladni az áruját, munkaerejét), ez a gyakorlat infláció nélkül folytatható lenne addig, amíg a kereslet-kínálat egyensúlyba nem kerülne.

7. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 5. - Dosmano)
2009. máj. 14. 11:23
Egyszerű pénznyomás= semmi. Mint a gazdálkodj okosan játék pénzei, ennyit érnek. A kiadott valós vagy virtuális pénz mögött mindig kell tényleges fedezetnek lennie. A bankoknál ennek az arányszáma a jegybanki alapkamat. De ez tényleg nagyon részletes téma, nem hiába tanultuk min. 4 évig az egyetemen. Ha van valami konkrét kérdésed, talán könnyebb megválaszolni.
6. dosmano (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. máj. 14. 11:21

:) Sokmindent nézegettem neten - nyilván nem várom a tutit 2 sorban...


Leszűrtem azt, amit igaznak vélek, viszont úgy érzem, eljutottam (minimális) közgazdaságtani tudásom határára azon túl már csak a józan paraszti eszemmel tudok gondolkodni, de attól félek, az lehet, hogy kevés. Ezért gondoltam, megkérdezem, hátha tud valaki okosabbakat mondani, mint amit én gondolok.

2009. máj. 14. 11:18

Amúgy én ara jutottam, hogy egyszerű pénznyomással (vagy virtuális pénz létrehozásával) kezelhető lenne a válság, amennyiben a külkereskedelmet (adósságvisszafizetéssel együtt) egyensúlyban lehetne tartani. Mindez infláció nélkül.

De nem vagyok közgazdász, ezért írtam ki ezt a témát: hátha valaki tud valami okosat mondani, hogy miért hibás az elméletem. Ha meg nem hibás, akkor le kell vonni a megfelelő következtetés(eke)t.

2009. máj. 14. 11:16

ne haragudj, de ugye nem gondolod, hogy erre egy fórum keretei között fogsz választ kapni?:)


szerintem ez elég összetett téma, szóval olyan "kifejtős" dolog, nem hiszem hogy bárki vállalná, hogy 2 sorban megírja a tutit:))


én a helyedben google barátommal együtt megkeresném a neten az idevágó elemzéseket, és leszűrném belőle azt amit igaznak vélek.

3. dosmano (válaszként erre: 2. - 94c02c5bb5)
2009. máj. 14. 11:15
Tudnál küldeni egy linket, hogy hol tudom elolvasni a javaslatait? Köszi.
2009. máj. 14. 11:12
Elhangzottak a javító és hosszú távon növekedést hozó javaslatok, lásd László Csaba tanácsai. Persze követni és megfogadni nem kell, nem is tette ezt a kormány. Látjuk hol tartunk ezekkel a lépésekkel.
2009. máj. 14. 11:06
Kérdésem (elsősorban) a közgazdász hoxa tagokhoz: mit gondoltok, milyen elméleti és gyakorlati lehetőségek vannak a válság leküzdésére Mo-n?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook