Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen sulit kell elvégezni egy jegyzőnek? Közgazdász diplomám van és szeretnék jegyző lenni.. az + közig vizsga elég? fórum

Milyen sulit kell elvégezni egy jegyzőnek? Közgazdász diplomám van és szeretnék jegyző lenni.. az + közig vizsga elég? (tudásbázis kérdés)

20. xti_ (válaszként erre: 19. - Xti_)
2010. aug. 14. 16:51
ez a törvény, de ahogy a felmentésekből is látszik, voltaképpen azt neveznek ki, akit akarnak, lényeg, hogy jóban legyen az adott önkormányzattal.
19. xti_
2010. aug. 14. 16:46

8. § (1) Jegyzővé, körjegyzővé, megyei jogú város kerületi hivatalvezetőjévé, aljegyzővé (a továbbiakban együtt: jegyző) az nevezhető ki, akiJegyző kinevezése és feladatköre|3Kinevezése jegyzőnek|399

a) igazgatásszervezői vagy állam- és jogtudományi doktori képesítéssel vagy okleveles közigazgatási menedzser szakképesítéssel, és - a (4) bekezdésben meghatározott esetet kivéve - jogi vagy közigazgatási szakvizsgával, vagy az Országos Közigazgatási Vizsgabizottság (a továbbiakban: OKV) elnöksége által a teljes körűen közigazgatási jellegűnek minősített tudományos fokozat alapján adott mentesítéssel rendelkezik, és102

b) legalább kétévi közigazgatási gyakorlatot szerzett.

(2) A községi önkormányzati képviselő-testület a körjegyző és az ötezernél több lakosú község jegyzője kivételével

a) felmentést adhat az (1) bekezdés a) pontjában foglalt igazgatásszervezői vagy állam- és jogtudományi doktori képesítés vagy az okleveles közigazgatási menedzser szakképesítés alól annak a személynek, aki az előírt képesítés megszerzésére irányuló tanulmányait a kinevezéstől számított két éven belül befejezi. A felmentés időtartamának eredménytelen eltelte esetén a jegyző közszolgálati jogviszonya megszűnik. A képesítés alóli felmentés esetén a (4) bekezdésben meghatározott határidőt a képesítés megszerzésétől kell számítani,105

b) az (1) bekezdés b) pontjában előírt gyakorlati időt csökkentheti vagy elengedheti.

(3) Főjegyzővé - valamint a főjegyző helyettesítésére aljegyzőként - az nevezhető ki, aki106

a) állam- és jogtudományi doktori vagy okleveles közgazdász képesítéssel vagy okleveles közigazgatási menedzser szakképesítéssel és - a (4) bekezdésben meghatározott esetet kivéve - jogi vagy közigazgatási szakvizsgával, vagy az OKV elnöksége által a teljes körűen közigazgatási jellegűnek minősített tudományos fokozat alapján adott mentesítéssel rendelkezik, és108

b) közigazgatási szervnél legalább kétévi közigazgatási gyakorlatot szerzett.

(4) A képviselő-testület közigazgatási szakvizsgával nem rendelkező pályázót is kinevezhet, feltéve, hogy a kinevezéstől számított egy éven belül a jogi vagy közigazgatási szakvizsgát, vagy a szakvizsga alól az OKV elnöksége által a teljes körűen közigazgatási jellegűnek minősített tudományos fokozat alapján adott mentesítést megszerzi. A határidő eredménytelen eltelte esetén a jegyző, főjegyző közszolgálati jogviszonya a törvény erejénél fogva szűnik meg. A határidőbe nem számíthatók be a 25. § (4) bekezdésében meghatározott időtartamok.109

9. § (1) Nem létesíthető közszolgálati jogviszony, ha a köztisztviselő ezáltal hozzátartozójával irányítási (felügyeleti), ellenőrzési vagy elszámolási kapcsolatba kerülne.

(2) A községi önkormányzat képviselő-testülete és a külszolgálati hálózat felügyeletét ellátó miniszter - ha jogszabály másként nem rendelkezik - az (1) bekezdésben foglalt tilalom alól - különösen indokolt esetben - felmentést adhat.

18. Miss Jane (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2010. aug. 14. 14:00
Nekem nem számít, hogy nem jellemző, vagy épp kinek megy, kinek nem. Én ha ilyen helyzetbe kerülnék, akkor megpróbálnék minden tőlem telhetőt elkövetni, hogy jól ellássam a munkámat, és biztos vagyok benne, hogy mint mindig, elérném a célomat előbb vagy utóbb. Nekem ez a lényeg.
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Miss Jane)
2010. aug. 14. 13:54

gondolkodásmódot, látásmódot változtatni a legnehezebb:D


de nem akarlak elkeseríteni, van akinek sikerül, csak nem jellemző:D

16. Miss Jane (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2010. aug. 14. 13:53
De attól még alkalmazzák, utána már ráér az ember bizonyítani, gondolkodás módot változtatni:).
15. emagdi (válaszként erre: 8. - Miss Jane)
2010. aug. 14. 13:52

szerintem azért lesz különbség. nem is a tárgyi tudásban, mert igazából az nem is annyira fontos, azt a legkönnyebb felszedni, bárhova is megy az ember.

egyszerűen teljesen másképp gondolkodik az, aki előbb a közgázt végzi (utána a jogot), mint fordítva. persze nem mondom, hogy ez jobb, csak más. a különféle munkaköröknél hol ez a típusú ember válik be jobban, hol amaz.

14. Miss Jane (válaszként erre: 13. - Pera0322)
2010. aug. 14. 13:34

Ja, igen... átnevezték:), kormánytisztviselőnek:)

Írtam privát üzenetet is, én még nem dolgozom, (korábban dolgoztam más területen), de most záróvizsgázok, épp EU-ra készülök. Engem APEH érdekelne, és lehet, hogy még lenne hátszelem is :),ahhoz, hogy egy jobb állást megkapjak. De ez majd még a jövő zenéje.

2010. aug. 14. 13:28

Igen jogász vagyok, most épp kormánytisztviselő. Pont azért is szóltam a témához:) Én nem bánom h elvégeztem a jogot, nekem egy tanárom mondta h a jogi diploma adja a legkonvertálhatóbb tudást.

Te milyen területen dolgozol?

12. Miss Jane (válaszként erre: 11. - Pera0322)
2010. aug. 14. 13:25

Persze, van egy szűk kiváló képességekkel rendelkező, és jó tanulmányi eredményekkel rendelkező (szerencsés) réteg :), aki protekció nélkül is bejut, gratulálok hozzá!

Jogász vagy egyébként? Köztisztviselőként dolgozol?

11. Pera0322 (válaszként erre: 9. - Miss Jane)
2010. aug. 14. 13:22
Azért nem minden, én protekció nélkül bejutottam. Viszont a vezetői + fontosabb helyek ilyenek.
2010. aug. 14. 13:21
Mellesleg megjegyzem, hogy én nagyon megbántam, hogy jogra jöttem, bárcsak közgazdász lettem volna :(, azzal sokkal jobban el lehet helyezkedni, több lehetőség van, és talán kevésbé számít a protekció.
9. Miss Jane (válaszként erre: 7. - Pera0322)
2010. aug. 14. 13:19
Minden ami közigazgatás az ilyen.
2010. aug. 14. 13:19
Közgazdászoknak ugyanúgy 5 év a jog, míg jogász végzettséggel van úgynevezett 2 éves "jogász-közgazdász" szakirányú továbbképzés, amivel sok élelmesebb jogász vígan elhappolja a helyeket az egyetemi végzettségű közgazdászok elől... olvastam erről már korábban fórumokat a neten. Jóllehet az "igazi" közgazdászok nyavalyognak, hogy az 5 év alatt többet lehet tanulni, mint 2 éves kiegészítő alatt, de ez a munkában már nem számít sok helyen, szerencsére. Én is el fogom valószínűleg végezni, és simán jelentkezni fogom közgazdász helyekre.
7. Pera0322 (válaszként erre: 6. - Miss Jane)
2010. aug. 14. 13:16
Egyetértek, csak finomabban akartam megfogalmazni. Túl a végzettségen, szerintem a jegyzői álláshoz protekció is kell, az esetek többségében meg van hirdetve, mert pályáztatni kell, de már előre el van döntve h ki kerül oda. (tapasztalat, sajnos)
2010. aug. 14. 13:09

Hahó, a jegyzők nagy része jogász végzettségű, és elenyésző az államigazgatásit végzettek száma.

Közgazdászként semmit sem tudnál kezdeni magaddal még egy közig. vizsgával semmi, azzal max. köztisztviselő lehetsz. Jegyző azok közé a kevés területek közé tartozik, amit csak jogász tud ellátni!

2010. aug. 14. 13:05
írví=írva :)
2010. aug. 14. 13:05

Jogi diploma, vagy államigazgatási főiskola és sok-sok év köziges gyakorlat.

(szerintem nézz végig pár álláshirdetést, ott le vannak írví a kritériumok)

2010. aug. 14. 13:02
Jogi diploma.
2010. aug. 14. 13:01
Tudtommal jogi diploma szükséges hozzá.
2010. aug. 14. 13:00
Milyen sulit kell elvégezni egy jegyzőnek? Közgazdász diplomám van és szeretnék jegyző lenni.. az + közig vizsga elég?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook