Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


24088. Karott (válaszként erre: 24072. - Fogar)
2018. jan. 29. 11:51

Igazad van, s pont ezért fontos ez nekünk, hogy hová kerül a gyerek. "Itt Pesten" is vannak nagy különbségek az iskolák között, s itt is lehet, hogy szinte behozhatatlan hátrányba kerül. S költöznek fel családok, meg küldik el gyerekeiket kolégiumba a jobb oktatás reményében. S hallani a hírekben, vidékről mennyivel megterhelőbb a család számára, ha nem lehetetlen a diplomaszerzés.

Régen is volt különbség, de pl. ahol érettségiztem, onnan most lehetetlen bekerülni egy egyetemre. :(

24087. Hajnalné (válaszként erre: 24080. - Virgilius)
2018. jan. 29. 11:50
Rákóczival mi a probléma?
24086. Miett74 (válaszként erre: 24082. - Virgilius)
2018. jan. 29. 11:49
Basszus. :(
24085. Miett74 (válaszként erre: 24072. - Fogar)
2018. jan. 29. 11:48

Az írásod nagy részével egyet is tudnék érteni, ha nem írtad volna bele, hogy "nem a ti gyerekeitek csúcsintelligensek" - mert de, vannak itt a fórumon ilyenek is. Azért ne gondoljuk már, hogy a 90+-os felvételi betudható a jó általános iskolának...


És igen, idén, amikor különösen magas ponthatárok várhatók - a hatodikosoknál legalábbis -, fontos lehet az egy pont is, és aki teheti, vasalja be, a gyereke érdekében.

24084. reges10 (válaszként erre: 24073. - Vanda101)
2018. jan. 29. 11:46
Tavaly 40-es matekkel (1,5-szörözés!!!) + 45-ös magyarral nagyjából épp be lehetett menni (szóbelizni). Aki aztán így bement, az be is került. (Nem mi voltunk ! :)
24083. Ica1212 (válaszként erre: 24079. - Fogar)
2018. jan. 29. 11:45
Kedves Fogar! Nagyon el vagy keseredve, lázadsz a rendszer ellen, megértelek. Sajnálom, hogy nem alakult úgy minden a lányaid iskolája körül, mint ahogy szeretned. De tudd, hogy az itteni fórumozok mind aggodó szülők, jót akarnak a gyerekeiknek, egymásnak szurkolnak, önzetlenül megosztanak infókat. Ne rájuk haragudj!
24082. virgilius (válaszként erre: 24081. - Miett74)
2018. jan. 29. 11:44
Móricz. Anyagilag kétségkívül elit.
24081. Miett74 (válaszként erre: 24080. - Virgilius)
2018. jan. 29. 11:43
Hová járt? Én csak azt láttam, hogy nyek-re, a cikkek szerint valamelyik "elit" gimibe.
24080. virgilius (válaszként erre: 24079. - Fogar)
2018. jan. 29. 11:39

Most nem akarok rád licitálni, de a mi bp-i sulinkban dettó ugyanez volt matekból. És ahogy hallom, most épp megint lelépett a matektanár. Ez ilyen mindenhol.

Móricz, Rákóczi - hát, inkább ne.

Tudjátok, hová járt a 15-ről múlt héten leugró kislány, ugye?

24079. Fogar (válaszként erre: 24077. - Virgilius)
2018. jan. 29. 11:30
ez nem kínos-ez elkeserítő-az én szemszögemből és tudod miért? Mert ha olyan általános iskolai oktatás lenne,ahol többet kap-azaz úgy fogalmazok,hogy nem a fél matek könyvet felejti ki a tananyagból a tanár-aztán lelép itt hagyva a szarban az osztályt-úgy,hogy pl év elején nekünk 2 hónapig egy info szakos tanár járt helyettesíteni-igen,ilyen tanárhiány van-akkor mi is ott lennénk,hogy 75-vagy 80 pont a kérdés...és mivel nem Bp-tőlünk Bp 1 óra tömeggel-azt látom a bpi iskolákban nem kunszt annyira jól felkészülni-a HVG listából 2-3 helyre lennénk esélyesek- Móricz 6 osztályosa és talán Rákóczi-de nem tudom szabad e 1,5 óra utazással*2 terhelni egy gyereket...ez felnőttként tis megterhelő.
24078. virgilius (válaszként erre: 24076. - Primmmpa)
2018. jan. 29. 11:24
Igen, ez meg a legjobb, hogy mi vért izzadunk 1-1 pontokon (amin amúgy röhejes, de tényleg rengeteg múlhat), a szóbelin meg fogalmunk se lesz, mire vontak le akár tízet-húszat.
24077. virgilius
2018. jan. 29. 11:22

Hát ja, nehéz téma ez a felvételi. Mikor pl a 61 pontos oszt társ szülőjének kezded panaszolni, hogy nem adják meg 81-hez azt az egyet, ami még szted járna, az kínos tényleg. De másfelől meg igen, múlhat egy ponton, sőt fél ponton. (Lányom fél ponttal maradt le egy szóbeli behívásról anno.)

Viszont én erősen azt szeretném hangsúlyozni, és úgy látom, nem feltétlenül jön át, hogy nem biztos, hogy a sorrendet úgy érdemes felállítani, hogy HVG rangsorban előrébb álló iskola a mi rangsorunkban is előrébb legyen, bármilyen botrányos is ez a nézet.

És nem, Levia, az említett ismerős gyerek nem jött ki jól a dologból, sőt. :(((

24076. primmmpa
2018. jan. 29. 11:21

8-oshoz kértem.

Az egyik a százalékszámítás volt, amit a tanár nem számolt végig, mert a gyerek car alapadatokkal számolt (nekem is 2 perc volt, mire rájöttem, hogy mit csinált, tanár helyében én sem szenvedtem volna vele). De jól gondolta végig, jól számolta.

A másik a karcsi-ajcsi magyarázata volt, mert abba elég sok mindent bele lehet látni.


Nekem fontos az 1-1 pont, ebben teljesen igazad van. Nagyon normális gyerekem van, őt messze hidegen hagyja. Illetve a szóbelin ennél többet lazán nem kap meg, aminek az okát lehet, hogy nem fogjuk tudni. De hülyeség, magammal szemben fontos, hogy én megtettem mindent. Helytállni neki kell. Olyan iskolát néz, amihez enélkül is meg vannak a pontjai ha nem fagy le a szóbelin, képességei alapján jó oda. Fogalma sincs hány pont kell hozzá, mert az iskola hangulata fogta meg. De matekon is lefagyott a stressztől, ezért inkább bebiztosítom.

24075. Fogar (válaszként erre: 24074. - Szicsu1007)
2018. jan. 29. 11:17
:D véletlenül sem vagyok fiú - a lányok csak cukin beszélhetnek? :)
24074. szicsu1007 (válaszként erre: 24072. - Fogar)
2018. jan. 29. 11:16

Megálltam egy pillanatra:-)) Aztán újra elolvastam.

Te alighanem fiú vagy (én is), mert csúnyán beszélsz:-))

Szerintem nem sértettél meg senkit, ilyen véleményekre is szükség van (lehet). Ami a +1 pontot illeti, két éve a hatosztályos felvételinél egyetlen pont hiányzott a bejutáshoz, azt is egy "véletlenszerű" családi hozzá-nem-állás miatt veszítettük el. Ebből támadt némi szemöldök ráncolás. Ha akkor bejut a gyerek, most nem f@snánk (mindjárt érkezik az eredmény):-))

24073. vanda101
2018. jan. 29. 11:06
Sziasztok! Tudja esetleg valaki, hogy a Veres Péterbe kb. hány írásbeli pont kellene ahhoz, hogy behívjanak szóbelire? (8 osztályosba felvételiztünk).
24072. Fogar
2018. jan. 29. 11:00
sziasztok! Eddig elég sokat visszaolvastam. Nekem 2 lányom írt felvételit 8 ill 6osztályos gimikbe. A mi településünkön az általános iskolai oktatás annyira a béka feneke alatt van,hogy törzsanyagok maradtak ki 5.ben pl-így iszonyú lemaradással futottunk neki. A magyrt nem tudom miként lehet ilyen átlag körülire megírni-biztos a műszaki beállítottságom az oka,de én egyáltalán nem gondolom,hogy 6.os gyerekhez való volt-és elvárható a 40 pont körü teljesítmény-bár bevallom én nem gyötröm otthon állandóan a lányat-készültünk-de nem élethalál kérdés a top 100 as litára beférni-mert azért ott helyt is kell állni. Továbbá nem hiszem,hogy csak akkor lehet sikeres és boldog felnőtt,ha ezekbe a sulikba kerül be. Ezeket a gondolatokat azért írom le,mert úgy érzem itt sokaknál elszalad a ló-licitáltok egymásra kinek mennyit ért el a gyereke-álproblémák 40 pont körüli dolgozatokkal-mert ez nem probléma-tudjátok mi a probléma?-Ha az iskolában ahová jár a gyereked nincs tanár és az iskolatitkár helyettesít hetekig-onnan szép nyerni egy gyereknek-mert nem a ti gyerekeitek a csúcsintelligensek,hanem az iskolájuk még nincs szétverve-és elkeseredett vagyok és szomorú-mert a kitűnő tanuló gyerekeimnek kvázi esélye sincs soha mert a körzetükben 4 ből 4 általános iskola ocsmány minőségű-és hiába vasaltam őket-járattam előkészítőre vaskos pénzért-az iskolai színvonal messze elmarad egy felvételin elvárt anyagtól-és szinte behozhatatlan hátrány ez-heti 1 foglalkozás nem váltott világot. Mondom ezt úgy,hogy diplomás vagyok én is,de az én gyerekkoromban nem kellett ennyire tülekedni sehova-egy átlag gimiből is elérhető volt szinte bármi. Ezt csak azért írom le,mert már nagyon gyűlt bennem az utóbbi 1,5 hétben-ahogy olvasom itt,hogy haltok meg +1 pont miatt-vajon elhiszitek tényleg,hogy a 12 éves gyereketeknek is ilyen fontos ez?-Én azt látom otthon,egyáltalán nem fontos nekik-ez nekünk szülőknek ilyen generális kérdés-és persze igen-én is a jobbat akarom neki-nekik-sőt mind a 4 kislányomnak-bár még csak 2 került be ebbe a fostalicska magyar oktatásba-és hiába tudom az eszemmel,hogy semmit de semmit nem jelent az tlag,bizonyítvány és ennek a tudásnak sem nagyon veszi majd nagy hasznát az életében-mégis ez a mérce...ezzel mérik,rangsorolják őket,hogy egy rohadt kiterített kockát felismer e-én meg néha elképedek,hogy tényleg ezzel mérem én is. Remélem nem sértettem meg senkit-nem ez volt a célom-csak esetleg mindenki álljon meg egy pillanatra :) További szép napot!
24071. Olympia
2018. jan. 29. 10:47
Sziasztok! Az en lanyom a Kempelenben irta Bufafokon. Az iskola atlag allitolag 72,1. Nem tudom pontosan hanyan irtak, de 200 felett az biztos.
24070. virgilius (válaszként erre: 24065. - Palffye)
2018. jan. 29. 10:45
A helyesírásért csak a fogalmazásnál vonhatnak le pontot, ott is csak össz kettőt.
24069. virgilius (válaszként erre: 24062. - Szicsu1007)
2018. jan. 29. 10:43

A gyerekeim szempontjai a következők voltak:

mennyire kellemes az épület, hangulat, tisztaság, kert (!); milyenek az odajáró gyerekek, milyenek a tanárok. :) Rangsor, sőt tanulmányi terület kevésbé számított. :)

24068. lszb
2018. jan. 29. 10:35

Sziasztok! Hat évfolyamos matek 10-es példánál lányom felcserélte az A meg a D alakzatot, ezért a B,C pontra nem kapott pontot. Az F pontnál a felcserélt alakzattal számolt tovább és úgy jó eredmény jött ki. Sajnos a javítási útmutató alapján nem adható pont, ami teljesen abszurd. Ezek voltak a válaszai:

A.6|B.D|C.A|D.3|E.27|F.24


Az oktatási hivatalnál hol lehet reklamálni?

24067. reges10 (válaszként erre: 24064. - Primmmpa)
2018. jan. 29. 10:33

Szia,


1.) Ha nem titok, adsz arra példát, mire lehet reklamálni sikeresen például, 1 pontot?

2.) Én úgy tudom, hogy levonni nem lehet, csak adni, és ez jogszabályban is benne van, de már meg nem mondom, hol láttam.

24066. Csepke8 (válaszként erre: 24064. - Primmmpa)
2018. jan. 29. 10:33

6.-os? Ha igen, melyik feladatoknál találtál még pontot?

köszi

24065. palffye (válaszként erre: 24064. - Primmmpa)
2018. jan. 29. 10:33

Szia :)


csak mert hallottam ilyen rémhíreket. Nekünk írásban kell beadni az észrevételt. De természetesen jogosak a megkapott pontjai. Az 1-2 helyesírási hiba miatt aggódok. De azért a fogalmazásnál levonták a pontot.

Köszönöm a választ és örülök, hogy megkaptátok a plusz pontokat :)

24064. primmmpa (válaszként erre: 24060. - Palffye)
2018. jan. 29. 10:23

Szia!

Miért vonnák le? A többi kapott pontot jogosnak érzed a javítási útmutató alapján?

Én ma reggel voltam benn, hívtak 2 tanárt, megkaptam az áhított 1-1 pontot. Nem is figyelték a többi feladatát, részfeladatát.

24063. vandancsi (válaszként erre: 24057. - SzappanbuboRéka)
2018. jan. 29. 10:08

Szia. 160 valahányan írták, talán 164-en, de ez nem pontos, csak az biztos, hogy 160-170 között.


Köszönöm a linket, megnézem. :)

24062. szicsu1007 (válaszként erre: 24051. - Levia)
2018. jan. 29. 10:01

Persze hogy nehéz a választás. Ezt jelzi ennek a fórumnak a forgalma is:-)Én úgy képzelem, hogy a szülőknek (gyereknek, családnak)össze kell szednünk minden fontos és lehetséges információt, majd azokat súlyozva kell(ene) felállítanunk a Tanterületi rangsort. Ez a súlyozás teljesen egyéni; hiszen az egyik gyerek a kakast ébreszti, a másikat nem lehet kiverni az ágyból. Itt máris fontossá válhat az iskola közelsége és a becsengetés. Pl. a saját súlyozásom:

1. Mit akar tanulni a gyerek, hol tanulna tovább?

2. Milyen messze van az iskola?

3. Mikor csengetnek be?

4. Oda jár-e a testvére?

5. Hány osztálytársa megy ugyanoda?

6. Én is oda jártam anno.

7. HVG rangsor.

8. Mit hallottam a tanárokról?

9. Mit mondanak a diákfórumok?

10. Arra megyek-e reggel dolgozni kocsival?

11. Szimpatikus környezet látogatáskor (parkvárosi).

12. Tiszta, kiismerhető, rendezett, gyors honlap.


Ami most hirtelen eszembe jutott...

Ismétlem, nálatok más lehet ez a súlyozás!!!

24061. Solya1000 (válaszként erre: 24053. - Primmmpa)
2018. jan. 29. 09:59
Ergo fekete dobozokat próbálunk összehasonlítani.
24060. palffye
2018. jan. 29. 09:57
Sziasztok, egy kérdéssel fordulok Hozzátok. Mi pénteken nézhettük meg a fiam feladatlapjait. Ma lehet észrevételt tenni írásban. Véleményem szerint járna 1-2 plusz pont a fiamnak, azonban tartok attól, nehogy a végén még levonjanak a pontjaiból. Előfordulhat ilyesmi?
24059. Solya1000 (válaszként erre: 24058. - Solya1000)
2018. jan. 29. 09:56
Azaz mivel intézményenként külön szóbeli van, sokféle pontja lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook