Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


24178. anni9273 (válaszként erre: 24175. - Anni9273)
2018. jan. 29. 16:58
Bocs tavaly csak 86 volt a behívás határa.Előtte 77 és 83 pont volt.A 77 pontnál nagyon nehéz volt a feladatsor, átlagot arra az évre nem tudok.
24177. virgilius (válaszként erre: 24176. - Pendragon)
2018. jan. 29. 16:57
Amúgy nem is igaz, mert OKTV-re ment egy tárgyból, de abszolút önként jelentkezős volt az is.
24176. pendragon (válaszként erre: 24171. - Virgilius)
2018. jan. 29. 16:55
Köszi :) Nagyon tetszik, hogy senki nem harapja le a fejét, hogy nem akar versenyre menni... Sok suliról nem ezt hallom, a gyermekem iskolájában sem ez van..
24175. anni9273 (válaszként erre: 24168. - Talisker)
2018. jan. 29. 16:54
Sziasztok!Az én gyerekem tavaly ment a Radnóti 8 osztályosába.Akkor 73 pont körül volt az ott írók átlaga és úgy emlékszem 87 pont volt a szóbelire való behívás ponthatára.
24174. dora68 (válaszként erre: 24172. - Dora68)
2018. jan. 29. 16:53
Persze a saját teremnek is van árnyoldala. Ha túl kicsi, ha túl hideg, ha túl meleg, ha oda tűz a nap, ha felette van a kosárlabda terem, ha... hát akkor ez jutott, ezt kell szeretni.
24173. virgilius (válaszként erre: 24170. - Reges10)
2018. jan. 29. 16:51

Hát én ezt így abszolút nem jelenteném ki, hogy azért nincs termük, mert nem fontosak a gyerekek. Főleg a VMG-ben, ami kimondottan gyerekcentrikus iskola.

Inkább az van, hogy több osztály van, mint terem, illetve több kisebb terem van az osztott csoportok számára, ahová egész osztályok nem férnének be. Jellemzően a 11-12-esek már nem osztály szinten töltik együtt az órákat, hanem külön mennek a faktosok, külön az egyes nyelvi csoportok. van olyan oszt társ, akivel kb csak ofőin meg magyaron találkoznak (a magyart itt nem bontják). :)

Szóval semmiképp. Hogy máshol hogy van, azt én nem tudom, a lányoméknak sincs termük, pedig az is bőven gyerekközpontú iskola. Szóval e két példa alapján 100%-ban cáfolom elméletedet, de több iskolát nem ismerek ebből a szempontból. :)))

24172. dora68 (válaszként erre: 24170. - Reges10)
2018. jan. 29. 16:49
Szerintem mindenhol más. Az Eötvösben pl. minden osztálynak van saját terme, amit "beköltözéskor" ők maguk festhetnek ki olyan színűre, olyan mintával, stílusban, ahogy szeretnék.
24171. virgilius (válaszként erre: 24169. - Pendragon)
2018. jan. 29. 16:46
Van tánc és színjátszás is! Versenyfelkészítés kevésbé, mint a Fazekasban. Legalábbis az én gyerekem semmilyen versenyre nem jár itt sem, ahogy általánosban sem járt, mint fentebb írtam. ;) De ezért senki nem harapja le a fejét. :)
24170. reges10 (válaszként erre: 24167. - Virgilius)
2018. jan. 29. 16:45

Szia, az osztálytermük nincs az minden gimiben jellemző, vagy egyik ilyen, másik olyan? Nekünk itt most felső általánosban nincs a gyerekeknek osztályterme, az egyházi gimiben viszont volt, és én azt tartottam jobbnak.

Mint prosztó egyszeri szülő, aki nem ért a tanóraszervezéshez, azt gondolom, hogy ahol a gyerek fontos, ott van osztályterem, ahol a tanárok kényelme az elsődleges, ott meg nincs.

Ez nagyon mellélövés?

24169. pendragon (válaszként erre: 24167. - Virgilius)
2018. jan. 29. 16:41

Köszi, ez nagyon jól hangzik! Jó kis suli lehet...


Van esetleg olyan szakkör, ami nem versenyfelkészítésről szól, vagy nem egy tantárgyról, hanem az örömről, alkotásról? (pl.: fotózás, tánc, disputa, színjátszás, stb.)?

24168. Talisker (válaszként erre: 24143. - 78963)
2018. jan. 29. 16:41

Magy 44, mat 42 lett, de hogy elég-e, nem tudom.

Jó lenne tudni pl.az elmúlt pár év Radnóti átlagát

24167. virgilius (válaszként erre: 24157. - Pendragon)
2018. jan. 29. 16:29

A VMG-ben igen élénk közösségi élet folyik, de nem kötelező benne részt venni. Vannak, akik minden szabadidejüket együtt töltik az iskolatársakkal, és vannak, akik csak bejárnak tanulni és mennek haza. Van tábor, sítábor, néha még külföldi utak is. Kirándulásokat némelyik ofő nagyon sokat szervez, mások kevesebbet. Van pingpong és asszem csocsó is, és az aula egy remek közösségi tér. Osztálytermük nincs, úgyhogy a szüneteket is itt töltik. A tanár-diák és tanár-szülő viszony igazáén demokratikus és jó.

De nem minden típusú személyiségnek ajánlanám ezzel együtt, az introvertáltabbaknak kevésbé, mert nagyon nagy iskola, nem családias a szó szoros értelmében.

24166. pendragon (válaszként erre: 24165. - Karott)
2018. jan. 29. 16:27
köszönöm!
24165. Karott (válaszként erre: 24163. - Pendragon)
2018. jan. 29. 16:25
Sajnos a tanárprobléma ide is begyűrűzik. Tanárhiány nincs, de vannak nagyon szuperek és gyengébbek is. De azok felvételiztetnek, akik azt az osztályt tanítani fogják. Így 2-3 tanár megnézhető.
24164. virgilius
2018. jan. 29. 16:23

VMG nyolcadikos statisztika

69en írtak magyart, 68an matekot

magyar átlag 41, szórás 5,4

matek átlag 29,6, szórás 10,2

összpontszám átlag 70,6, szórás 14,2

24163. pendragon (válaszként erre: 24159. - Karott)
2018. jan. 29. 16:17

Köszönöm, Karott, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Igazad van, borzasztóan leterheltek a gyerekek, pedig most kellene kipróbálniuk magukat sok területen, belekóstolni mindenfélébe szerintem.


Megkérdezhetem, hogy a Fazekasban sok nagy tudású tanáregyéniség van? Két éve voltam nyílt napon, és utána azt mondogattam egy hétig, hogy vissza akarok ülni az iskolapadba, fantasztikus tanárok voltak...

24162. reges10 (válaszként erre: 24158. - Grumpy56)
2018. jan. 29. 16:08
OK, rendben, köszi, értem :)
24161. Karott (válaszként erre: 24160. - Fogar)
2018. jan. 29. 16:08
9. de beleszámoltam a tesit is. 11-es gyerekemnek egy szakkörrel és egy fakttal kétszer van 9 órája, kétszer hét, egyszer 6. S sportol, ezért 2 tesiről kikértem.
24160. Fogar (válaszként erre: 24159. - Karott)
2018. jan. 29. 16:03

36 óra/hét?jól olvasom???

ez mindhanyadikban?

enyém 6.os és heti 2x 7óra 1x 5 és 2x 6...

24159. Karott (válaszként erre: 24157. - Pendragon)
2018. jan. 29. 16:01

Fazekas:

Van nyári tábor, gyerekem biosz táborban volt, megy idén is. Kirándulások az osztályfőnökön múlik sok. Egyik szervez jobban, a másik csak színházlátogatást szervezett. Rengeteg szakkör van, nehéz köztük választani, közösségi tér is van, egy időben az egyik rendszeresen hordott pinpongütőt. Zenét hallgatnak szünetben az osztályban. Csocsóról, biliárdról nem tudok. A tanár-diák kapcsolat nagyon a tanártól függ, akad ilyen is, olyan is. S hagyják szervezni maguknak a dolgokat, sulin kjvüli programokat is

De ne legyenek irreális elvárásaid. Ha egy gyereknek 36 órája van egy héten, mellette jár 1-2 szakkörre, meg sportol is, akkor más már nem fér bele, mert ugye otthon is kell tanulni. Inkább azt látom problémának, hogy a lehetőségeknek nagyon töredékét tudják kihasználni.

24158. grumpy56 (válaszként erre: 24155. - Reges10)
2018. jan. 29. 15:57
Ez sajnos nem „jelentésárnyalat”, hanem pontosan az ellentéte annak, mint amit 1-2 nappal korábban egyértelmű pozitívumként leírtál. Egyébként gyerekeim körzetes és nem körzetes ált. iskoláiban nagyon sokféle gyerek és nagyon sokféle családi háttér megtalálható volt. Hasonlóképpen az úgymond „elit” gimnáziumukban is, nehéz anyagi körülmények között élők, sokgyerekesek, csonka családok (köztük problémásan elváltak), sőt, még hh-sok is voltak, mivel azokban az években kötelezően helyet kellett biztosítaniuk hh-s gyerekeknek. Tehát a „top” gimnázium sem feltétlenül az azonos családi hátterű gyerekek gyűjtőhelye. Ami azonos, az nyilván a szándék, hogy „jó” iskolába járassák a gyereküket.
24157. pendragon
2018. jan. 29. 15:44

Tudtok esetleg a következő sulikról első kézből származó infókat/benyomásokat?


Madách, Városmajori, Eötvös, Fazekas


Elsősorban nem a tanulmányi, hanem a közösségi élet oldala érdekelne. Olyan sulit keresünk a gyermekemmel, ahol élénk közösségi élet van, vannak esetleg nyári táborok, kirándulások, szabadidős tevékenységek, szakkörök. Van-e ezekben a sulikban közösségi tér, ahol a diákok csak úgy lehetnek (csocsózhatnak, ping-pongozhatnak, biliárdozhatnak, stb.). Nekem az is fontos, hogy partneri viszony legyen a tanárok és a diákok között, a tanárok legyenek elérhetők a diákok számára, ha valami bajuk van; legyenek beszélgetések, párbeszédek a tanárok és diákok között (az iskolai órákon kívül is).

Ha esetleg más suliról van infótok, ami ilyen szellemiségű, kérlek, írjátok meg!

Köszi!!!

24156. Zsiráf777 (válaszként erre: 24129. - Katicabogarka66)
2018. jan. 29. 15:38
Szia! Javasolnám a László Gyulát meg a Fasori társadalomtudomány szakát. Mindkettő jó suli. A kislányom tavaly szóbelizett az említett kettőbe, a Szent-Györgyibe és a Német Lászlóba és a Lónyai Refibe is. A Németh Lászlón kívül mindegyikbe bejutott, a Fasorit választotta és egy nagyon erős, helyes osztályba került szuper osztályfőnökkel. A László Gyulát is nagyon dícsérik, egy nagyon jó ismerősöm gyereke jár oda, imádják. Nálunk ez a 2. opció lett volna. ASzt- Györgyi nem tetszett a kislányomnak, oda azért nem ment.
24155. reges10 (válaszként erre: 24146. - Grumpy56)
2018. jan. 29. 15:09

A most írt soroknak a most zajló eszmecsere a kontextusa, a korábban írt dolgoknak pedig a korábban zajlott gondolatcsere. Így lehetséges sok minden, pl. az is, hogy egyes szavak jelentésárnyalatai mások ma, mint holnap vagy tegnap.


Ha a körzetesség meglátásod szerint elvileg sem biztosítja jobban a hasonló családi hátteret, mint bármi más, akkor érdemes egymás mellé tenni két köze nincs körzet egy-egy körzetes általános iskolájának tanulóit és szüleit, és akkor sok mindent látni lehet majd.


Sehogyse gondolom a körzetesítést, nem vagyok Palkovics László, csak egy hasonlatot írtam. Egyébként, a gyerekeim is egy másik körzetbe járnak suliba, nem ahova lennének valók elvileg, mert az ócska igazgatók miatt a mi körzetes sulink tanárai közül sokan nagyon elvadultak.

24154. 78963 (válaszként erre: 24153. - Olympia)
2018. jan. 29. 15:08
Meg nem adtak ki, remelem meglesz hamar :)
24153. Olympia (válaszként erre: 24150. - 78963)
2018. jan. 29. 15:02
Ott mennyi lett az atlag azt nem tudjatok?
24152. virgilius (válaszként erre: 24149. - Mamaka123)
2018. jan. 29. 14:58

Állítólag a kislány tettének az oka iskolai bántalmazás volt, szó szerint azt írták, hogy ki volt közösítve, mert nem voltak olyan gazdagok, mint a többiek. És ezt oda járók is megerősítették lényegében.

Rákóczi: nem olyan vészes, mint a Móricz, ez igaz.

24151. Lilla1000
2018. jan. 29. 14:57

Sokat olvasom az oldalt,bár már nem vagyok erdekelt a felvételiben,megis figyelemmel kiserem.

Kicsit mindenkinek igaza van.Az eselyek már a születésünk pillanataban mások,nem mindegy ki hová születik,milyen csalad veszi körül,milyen barátok,óvoda,iskola,ezáltal a középiskolába is más esélyekkel indul.

Van aki pont ezért lesz jobb,motiváltabb,valaki meg pont ezért nen.Szerintem ezt nem lehet általánosítani.

Javaslom mindenki a gyereke erdekei szerint döntsön,lehet szimpi nekünk bármelyik iskola,ha ő pont fordítva gondolja,végül is ő fog oda járni az elköv.pár évben,fontos hogy jól érezze magát a tanulás mellett,hisz ezek a legszebb diákévek,ami nem pótolható.Ha jól erzi magát az akadályokat is jobban veszi,motiváltabb es céltudatosabb lesz.

A feladatunk csupán csak annyi hogy közösen megtaláljuk ehhez a legmegfelelőbb iskolát.

Sok sikert mindenkinek!

24150. 78963 (válaszként erre: 24147. - Olympia)
2018. jan. 29. 14:55

Szi, a Balassiban (XVII. Kerulet).

Kivancsi leszek, mire lesz eleg.

24149. mamaka123
2018. jan. 29. 14:48

Írtátok, hogy a Móricz és a Rákóczi „egykutya”. Kifejtené bővebben, aki ismeri a Rákóczit, hogy mi a gond vele?

(A Móriczról a környéken azt tartják, hogy a „hegyibunkók” gyűjtőhelye, de a Rákócziról nem hallottam még ilyesmit, így érdekelne minden infó.)


„Tudjátok, hová járt a 15-ről múlt héten leugró kislány, ugye?”

Szörnyű tragédia ez, de nem kenném az iskolára az ilyesmit (pláne, hogy két hete egy másik gimi ablakán vetette ki magát egy lány). Annak ellenére, hogy mint írtam, a Móriczról nincs jó véleménye manapság az értelmes budai köröknek.


„A motiváltságot ne az iskolától várjuk. Többet nyom latba a család, az otthoni nevelés, a hit.”

Igaz, hogy jó esetben a családból hozza a gyerek a hozzáállást (vagy épp azért motivált, hogy a családból meneküljön), viszont az iskola, a rosszindulatú tanárok gyönyörűen le tudják törni egy gyerek „szárnyait”.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook