Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


24118. virgilius (válaszként erre: 24114. - Karott)
2018. jan. 29. 12:56
Amúgy biztos jobban látod ezt, hisz onnan származol. Én külső bp-i kerületből, és onnan azért utat törhetett a tehetség, még ha nyolcáltalánost se végzett munkáscsaládból származott is. És ez akkor volt. Most keményebb világ van, ez tény és való, sajnos. :(((
24117. virgilius (válaszként erre: 24113. - Reges10)
2018. jan. 29. 12:55

Azért ez a felkészülés nélkül téma olyan, hogy a központi alapból ugyanúgy kompetenciát mér, mint a kompetenciamérés ugye. Nyilván ha totál alap dolgok hiányoznak az iskolai oktatásban, akkor "nem jön ki" a gyerek valódi kompetenciája. De tegyük fel, hogy akármilyen - szülői, tanári stb - besegítéssel ezt valamelyest kiküszöbölik. Még mindig nem vagyunk ott, mint azok, akik matek tagozatos elit általánosból jönnek, de most beszéljünk a sima kompetenciáról. És akkor itt jön az, hogy szerintem többet ártunk, ha föléerőltetjük a gyereket saját magának, mintha egy reális erősségű iskolát keresünk neki. Mert a százezres magántanárok, előkészítők ide vezethetnek. Saját gyerekeimnek megnéztem a kompetencia eredményeit, s kísértetiesen hasonló lett, mint amit a központin írtak. Lehetett volna ezt turbózni még, de direkt nem akartam. Oké, megírtak itthon pár fekadatsort (egyedül, szóval ez is a "készülés nélkül" kategória), amivel a tempójuk javult stb. De ugyanannyira maradtak kompetensek, mint azelőtt voltak.

Én igenis ismerek olyat, aki különösebb készülés nélkül 90+-t írt, sőt 95+-t, jelenleg a Fazekas specmaton osztályelső. Ennyire kompetens, hát ez van, mit csináljanak. :)))

24116. zizi2006 (válaszként erre: 24113. - Reges10)
2018. jan. 29. 12:55
ja, hogy csak a szokásosát csinálták, semmi különöset! :))))
24115. zizi2006 (válaszként erre: 24112. - Fogar)
2018. jan. 29. 12:51
Hűha! RADYG
24114. Karott (válaszként erre: 24111. - Virgilius)
2018. jan. 29. 12:45

Elit gimitől nem lesz motivált senki ezzel maximálisan egyetértek. De elvileg az iskolának feladata lenne, ezeknek a hozott hátrányok kiegyenlítése, ehelyett tovább erősíti. Ebben az elitgimi ugyanúgy részt vesz.

S amíg valami rendszerszintű változás nem történik, igény is lesz rá.

De a másik felével nem, van, hogy a tehetség elkallódik.

24113. reges10
2018. jan. 29. 12:39

Csúcspontszámok "felkészülés nélkül" ))::


Csak azért írom le, hogy megnyugodjanak akiknek nem "csúcsintelligens" a gyerkőce (hehe, na az kéne még :)

Szóval, csodák és szárnyas elefántok nincsenek, a gyerekek pedig nem írnak 90+-os felvételiket készülés nélkül (vessetek a mókusok elé).

Az elmúlt időszakban volt egynéhány bejelentés szülői részről, hogy 90+-os felvételit írt a gyermek "készülés nélkül".

Ez ugye, ezen a fórumon, itt, azért, ha tartalmilag nem is, de érzelmileg egy icipicit azért troll-dolog.

(Remélem, nem kell magyarázni, miért...)

Mivel ez egy érzékeny téma, és nem feltétlenül nyilvános felületre való, ezért én priviztem kicsit az egyik ilyen szülővel, aki egyébként egy hihetetlenül aranyos, okos, intelligens ember.


Mivel - tudom, hogy csúnya dolog - de én egyszerűen nem hiszem el, hogy bármelyik gyerek készülés nélkül ír 90X+-os felvételit. Mert az olyan csoda elefántos dolog lenne, ami repül, meg minden. (Nagyon remélem, a szárnyas elefántokban való nix-hit azért még emberi jogom e mostani blablás időkben is.)


Mivel privi dolgokat tilos megosztani, én sem teszem.

De annyit azért elárulok, a kedélyek megnyugtatása végett, hogy néha "a gyerekem 90X+ pontos felvételit írt felkészülés nélkül" kijelentés annyit tesz, hogy a szülő rosszul használ egy kifejezést, vagy nem gondol bele annak tartalmába, illetve nem feltétlenül ért készülés kifejezés alatt olyasmit, ami nagyon is az.


Esetünkben pl. a "felkészülés nélkül" kifejezés a valóságban úgy 3-3,5 éves felkészülést jelentett ::))

24112. Fogar (válaszként erre: 24103. - Zizi2006)
2018. jan. 29. 12:38

kb ue a helyzet nálunk is-feszültünk a matekra-és a régebbi magyar sorok gyakorlása miatt megnyugodtam,hogy az megy-matekra kell fókuszálni...és nagy pofon volt ez a sor...

nálunk sem lesz szóbeli-nem kérik-kitűnő bizonyítványok+felvételi eredmény...


mennyire vidék? :D mi bp agglomeráció-Csepel sziget

24111. virgilius (válaszként erre: 24109. - SzappanbuboRéka)
2018. jan. 29. 12:33
Szerintem nem feltétlenül az elit gimitől. De biztos van, aki szerint igen. A tehetség utat tör szinte mindenhonnan.
24110. Ica1212 (válaszként erre: 24109. - SzappanbuboRéka)
2018. jan. 29. 12:28
A motiváltságot ne az iskolától várjuk. Többet nyom latba a család, az otthoni nevelés, a hit.
24109. SzappanbuboRéka (válaszként erre: 24108. - Virgilius)
2018. jan. 29. 12:26
S mitől lesz motivált?
24108. virgilius (válaszként erre: 24107. - Karott)
2018. jan. 29. 12:22
Értem, ez inkább társadalmi, szociológiai kérdés akkor. Másfelől meg ugye szakgimi lett. De abban én továbbra sem hiszek, hogy egy motivált gyerek ne kerülhetne be bárhonnan szinte bárhová. Na jó, nem Cambridge-be.
24107. Karott (válaszként erre: 24090. - Virgilius)
2018. jan. 29. 12:19

Számokat nem tudok. DE mert olyan az osztály, és a tanári gárda, valamint a szülők. Dél-borsodi zsákfaluban születtem, s a szomszédos faluba (most már városka) jártam gimibe, ami most egy szakgimi tagintézmény. A vonzáskörzetébe olyan általános iskolák tartoznak, ahol 6. után összevont gyűjtő a felső tagozat. A 6 osztályos gimi részébe nem kell központot írni, hanem körbejárják a falvakat, s aki nem áll bukásra, biztatják, hogy menjen oda, mindenkit felvesznek. A volt ált. sulimban 6-12 fős osztályok vannak. 12 főből 10 cigány, 2 SNI-s, mindenki halmozottan hátrányos helyzetű. 9 tanár kellene hogy legyen, 6 van, ebből egy táppénzen még hónapokig.

Aki egy kicsit többet szeretne, már általános iskolában elviszi, már elsőtől utaztatja. Jobb esetben mehet majd egy messzebbi gimibe, ahová jó másfél órát utazik naponta, vagy mehet kolégiumba a megyeszékhelyre.

De aki abba a középiskolába kerül, ahová jártam, már szinte behozhatatlan lemaradása van, s ott nem tud feljönni. A kitűnőt ott sem osztogatják, néha könnyebb egy húzó közegben annak lenni. S érettségin áttolják úgy, hogy bejön a tanár, s pár feladatot lediktál. Még ha bekerül is valahová, esélytelen, hogy bent tud maradni, de azok a gyerekek ilyesmiről nem is álmodoznak.

Ez Magyarország, s az oktatási rendszerünk.

24106. SzappanbuboRéka (válaszként erre: 24100. - Olympia)
2018. jan. 29. 12:14
Szuper! Gyűlnek a negyedikes eredmények. Köszi!
24105. Ica1212
2018. jan. 29. 12:13

Most nézem, a lányomnak a fogalmazásában egy helyesirási hiba volt és 2 pontot vontak le! Igaz, a javítási útmutatóban is írja, hogy ha mássalhangzó-hosszúság tévesztése van, 2 pont minusz :-(

Mint szülőnek, természetesen, felment a cukrom, de azt hiszem, 5 perc megnyugvás után, hogy jogos a levonás.

24104. Miett74 (válaszként erre: 24096. - Fogar)
2018. jan. 29. 12:13
A kimerültséget átérezzük, hidd el. Mondjuk én már csak nosztalgiából járok ide, mi tavaly mentünk végig élesben ezen, de pont itt tartottam, hogy bármilyen megoldás érdekelt, csak az általánosból el. Drukkolunk nektek!
24103. zizi2006 (válaszként erre: 24096. - Fogar)
2018. jan. 29. 12:10
Én tökre megértelek. Nálunk is októberben derült ki, hogy matekból alapdolgok nincsenek meg a gyereknek, a tavalyi langyos víz miatt. Vért izzadtunk, de azt sikerült úgy-ahogy felhozni. Viszont így a magyart elhanyagoltuk/mert előzetes tesztek alapján, az ment/, ami nem is sikerült jól. És én is verem a fejem a falba, hogy egy jó matekkal, kitűnő bizonyítvánnyal izgulhatunk egy középkategóriás vidéki 6 osztályos gimi felvételi rangsora miatt, amit egy elizgult magyar miatt veszíthetünk most el. Az én lányom nem zseni, de jelen pillanatban tarthatatlan a helyzet a mostani sulijában, és ha nem is veszik fel, megy egy másik általánosba. És lehet, hogy nálunk is egy-két pont fog számítani, mert itt még szóbeli sincs. Ami az eredmény most, az a vége.
24102. vanda101 (válaszként erre: 24084. - Reges10)
2018. jan. 29. 12:05
Köszönöm.
24101. lszb (válaszként erre: 24089. - Zizi2006)
2018. jan. 29. 12:04
Köszönöm, azért teszek egy próbát :)
24100. Olympia
2018. jan. 29. 12:04
Bocsanat, az elobb rosszul irtam a Kempelenben az atlag 72,7 lett, ez ugye 8 osztalyos gimnazium csak.
24099. Fogar
2018. jan. 29. 12:01
és drukkolok mindenkinek-nem vagyok a dögöljön meg a szomszéd tehene típusú ember-nekünk elúszott ez most-de tanulva ebből...tudom,hogy a most 4.esem és a szeptemberben iskolakezdő gyerekem nem bízhatom az itteni általános iskolákra...mire a legkisebbem a 4 éves suliba megy....én totál edzett leszek :D
24098. virgilius (válaszként erre: 24096. - Fogar)
2018. jan. 29. 12:00
Drukkolunk, hogy sikerüljön. Szívből. :)
24097. virgilius (válaszként erre: 24094. - Levia)
2018. jan. 29. 11:59

Az van, hogy alig lett új hely. Mert hiába bukik valaki a Fazekasban, akkor sem szívesen veszik át sehová. Főleg ha elmúlt 16.

És pont most van egy újabb kísértetiesen hasonló eset.

Szóval mindenki azt a sorrendet írja be, amit a gyerek szíve diktál, ne azt, amit a HVG rangsor.

24096. Fogar (válaszként erre: 24085. - Miett74)
2018. jan. 29. 11:59

a csúcsintelligens szót nem sértésnek szántam-általános kifejezés nálam,gyakran használom-

nyilván nem gondolom,hogy elég egy jó általános,aztán bárki 49pontot ír 50ből-dehogyis-főleg,mert látom,hogy azért nehezek tényleg-én arra utaltam,hogy a 35-40 pontok jó suliból nem olyan távlati célok,mint nekünk-úgy érzem


valóban,lehet ez lázadás,felháborodás,elkeseredettség-de a gyerekem napi 6-7órát tölt suliban,aztán heti 1 nap matekozik-hvégén előkészítőre járt-és mire én pl hazaérek du 5-6között-szerintem reménytelen érdemi haladás-hozzáteszem minden vasárnap is ott ültünk 1,5órát biztos-fejenként---és vsz idegileg kimerültem én is ettől már-és csak arra vágyom,hogy ebből a trágya iskolából vhová elkerüljön

24095. virgilius (válaszként erre: 24092. - Fogar)
2018. jan. 29. 11:57
Tőlünk meg 10 percre van, és hülyének nézett mindenki, amiért a lányom inkább 35 percet utazik egy rangsorban jóval hátrébb álló gimi kedvéért, csak ne kelljen ide járnia. Simán felvették volna egyébként a pontjai alapján, szóbeli nélkül.
24094. levia (válaszként erre: 24077. - Virgilius)
2018. jan. 29. 11:57

Az új helyén sem?

Az lejött, hogy sajnos az első "rangos" suli zsákutca lett.

24093. virgilius (válaszként erre: 24087. - Hajnalné)
2018. jan. 29. 11:55
Nem ér másfél óra utazást szerintem. De nekem kb a Fazekas se érne annyit, szóval mindenki maga dönti el. Amúgy nem sokkal jobb a Móricznál sznobériát tekintve.
24092. Fogar (válaszként erre: 24082. - Virgilius)
2018. jan. 29. 11:54

ide járt az öngyilkos kislány?

nekünk ez nagyon messze van-távolságban is és anyagilag is :)

24091. Solya1000 (válaszként erre: 24072. - Fogar)
2018. jan. 29. 11:54
Borzalmas szakadék van iskola és iskola között. Utálom, hogy a gyerek órákat tölt el nem szakszerűen pótolt pedagógussal például matekon. Én nem jó gimibe jártam, ki kellett hagynom két évet, de később egyetemeket végeztem és jó állásaim lettek. DE most más világ van, más készségekre és képességekre lesz a gyerekeinknek szüksége, erre a mostani iskolák alig készítenek fel.
24090. virgilius (válaszként erre: 24088. - Karott)
2018. jan. 29. 11:53
Miért lehetetlen, ezt magyarázd el nekem kérlek számokban. :) De tényleg. Elvileg gyengébb suliban könnyebb jó jegyeket szerezni, ergo több pontja lesz - miért nem kerülhet be? Egyelőre bőven nem kell mindenhová emelt.
24089. zizi2006 (válaszként erre: 24068. - Lszb)
2018. jan. 29. 11:52
ahol lehet előzetes rossz eredménnyel számolni, ott azt a javítási útmutató külön jelzi. Itt is, csak másra vonatkozólag. Én azt mondanám, hogy nem sok esélyt látok, de a tankerületi vezetésnél biztos tudnak segíteni, hova kell fordulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook