Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


54240. inxy (válaszként erre: 54238. - Kb2006)
2020. febr. 16. 18:11
Kifirben suli/tagozat kod kivalasztasanal van egy megjegyzes (vagy talan egyeb??) sor. Oda be tudsz irni szoveget, majd mentes. Ne izgulj, nem latszik semmi, de ha utana ramesz megint a kivalasztott suli-szakra, akkor megjelenik a reszletek kozott. Nyomtataskor is tudod ellenorizni, hogy ott van-e, ott egyertelmuen latszik a megjegyzes rovat.
54239. inxy (válaszként erre: 54220. - Nadjamami)
2020. febr. 16. 18:06

Szia,

elsos es masodikos jegyek/ertekelo csak akkor kell, ha azt valamelyik celsulitok keri. Egyebkent nyugodtan hagyd uresen, mint ahogy pl a torit is.

Alairasbol vagy mindket szuloe kell, vagy egy szulo es hivatalos papir. Nekunk a suli atkuldte az OH leirasat errol, de most epp nem elerheto az oldal. Mindenesetre itt a 3. pont:

[link]

54238. Kb2006
2020. febr. 16. 17:55

Sziasztok!

A jelentkezéssel kapcsolatban tudna valaki abban segíteni, h hol kell megadni a szóbeli tantárgyat? KIFIR-ben kell-e rögzíteni, vagy külön / később kell jelezni? Köszi előre is a választ.

54237. Macskaringo (válaszként erre: 54236. - Natloz76)
2020. febr. 16. 17:32

Mivel szinte minden iskola szóbelijére vinni kell a füzeteket, ezért év eleje óta rendszeresen figyelmeztezem a lányomat, hogy figyeljen a füzetvezetésre.

Hiába lány, elég pocsék a kézírása, de végre eljutottunk odáig, hogy viszonylag rendezettek a füzetei. Mondjuk nálunk a matek tanár 5. óta rendszeresen osztályozza a füzetvezetést, és pont azokat a szempontokat nézi, amiket Natloz írt. Eleinte rendszeresen 2-est, 3-ast kapott füzetvezetésre, hatodikra már 4-esnél tartottunk, 7. osztályra jutottunk el az 5-ösig.

Volt, hogy a füzetvezetés jegyek miatt rezgett a léc, hogy meglesz-e az év végi 5-ös, de így legalább megtanulta, hogy rendezetten vezesse a füzeteit.

54236. natloz76
2020. febr. 16. 17:15

Kiegészítés:

A szobelire nem kell újraírni/másolni a füzetet! Nem a füzet szépségét nézik a tanárok. Én jellemzően az utolsó egy hónap tananyagát szoktam bemelegítésként végigzongorázni.

Ha valakinek a füzetébe nemi szervek vannak rajzolva, vagy nincsenek készen a házik, akkor ugyanúgy -1 pont, mint a verekedésért járó -1 pont. Mivel itt maximum 10 pontot lehet kapni így a tárgyi tudásból megszerezhető 2×20 ponttal szépen fel lehet tornázni a pontokat.

Mint írtam már ez nem a legjobb értékelési szempont a szülők szemszögéből, de az iskolámban ezek az elvek.

54235. mamaka123 (válaszként erre: 54233. - Sneaker)
2020. febr. 16. 16:55

Engem is meglepett, hogy a füzetbeli rajzok 2-3 igazgatóival ekvivalensek.

Én nem vagyok hajlandó újraíratni a gyerekkel a füzeteit. Lehet, hogy felelőtlen anyának tekintetek emiatt, de őszintén szólva azt szeretném, ha úgy fogadnák el a gyerekemet, amilyen, és bízom abban is, hogy a tanárok tudják, a kamaszok írása (főképp a fiúké) sokszor igen kusza, nálunk a 6.-os füzetei teljesen olvashatók még, mostanra eléggé romlott a gyerek betűvetési képessége.

54234. mamaka123 (válaszként erre: 54232. - Mamaka123)
2020. febr. 16. 16:50
Bocs, helyesbítek: csak a 4 évfolyamos osztálynak 448 időpontot adtak meg a 2 tagozatra (a 30? helyre).
54233. Sneaker (válaszként erre: 54231. - Natloz76)
2020. febr. 16. 16:49

Nagyon köszönöm! Az nekem fura, h a füzetben a rajzok miatt ugyanannyi a levonás, mint az igazgatói miatt..

A fiam nagyon csúnyàn îr, e miatt filózom a füzet újraîratásán, de valahol azt meg annyira nevetségesnek tartom.. Azonban most hogy ez a hozzászólàst olvastam, meggondolom:)

Minden másban teljesen egyetértek, ês köszi az infókat!

54232. mamaka123
2020. febr. 16. 16:34

Hátha valakinek érdekes (és még nem volt): a Kosztolányi giminél megnyílt a szóbeli regisztráció.

Érdekes, hogy ők így csinálják, febr. 20-ig kell regisztrálni a következő hét két napjára. Bár még nem is tudják, hányan jelentkeznek hozzájuk. Érdekességképp összeszámoltam: 3 osztály indítanak (2 nyolcas 32 fővel, 1 négyes 30? fővel), vagyis 94 helyre 256 gyereket várnak szóbelire.

54231. natloz76
2020. febr. 16. 16:09

Olvasgatom itt a hozzászólásokat a szóbelivel kapcsolatban. Szeretnék a másik oldalról hozzászólni, mint tanár (matematika) és mint szülő (a gyerekem tavaly átélte a felvételi hercehurcát), aki rendszeresen szóbeliztet gyerekeket. Szándékosan nem írom ki a munkahelyem nevét (hatosztályos és négyosztályos gimnázium), mert szeretnék anonim maradni.


Az én iskolámban a szóbelin pontozzák a magyar (20 pont), a matek (20 pont) tárgyi tudást és a gyerekek általános műveltségét, viselkedést (pl: tud e köszönni), valamint a hozzáállását (10 pont). Ez utóbbi valljuk be őszintén részben szubjektív.

Lehet vitatkozni, hogy ez jó vagy nem jó egy gimnáziumban, de nálunk ez a felvételi rendszer. A tárgyi tudás gondolom mindenkinek világos. A követelményrendszer (témakörök) kint vannak a suli honlapján és abból kérdezünk. Sajnos minden évben van olyan diák aki olyan tételt húzott amit nem tanultak az általános iskolában. (emiatt adjuk meg előre a témaköröket)

A szóbeli szubjektív része: a gyerek bejön és nem köszön - 1 pont. Megnézi az igazgatóhelyettes a magyar, matek, idegennyelv füzetet valamint az e-napló másolatot. Ha a füzetek tele vannak rajzolva oda nem illő rajzokkal, akkor -1 pont. Az e-naplóban szereplő 2-3 igazgatóiért -1 pont. Érdekes dolgokat láttunk a füzetekben amit most nem írnék ki ide mert moderálnának. Az e-naplóban a beírások sokféle embert mutatnak meg.


Azután általános kérdéseket tesznek fel. Például:

Mit csinálsz a szabadidődben? Mi volt az utolsó könyv amit olvastál és miről szól? (bármiről beszélhet) Mik a jövőbeli terveid? Mit tudsz az iskolánk névadójáról? Miért hozzánk jelentkeztél?...


Tagozatos iskolaként szeretnénk megszűrni a hozzánk jelentkező gyerekeket. Valamilyen szinten szeretnék eldönteni, hogy a következő 6/4 évben kikkel is szeretnénk együtt dolgozni. Az alkalomhoz illő megjelenés nálunk azt jelenti, hogy egy picit "csinosabban" öltözzön fel a gyerek, ne jelenjen meg szakadt farmerban és piercinggel az orrában. Tehát nem kell fekete-fehérben pompázni.

Mi az oktatás mellett nevelni is szeretnénk.


Lehet ezzel egyet érteni meg nem is. Mi előre kiírjuk a fentieket a suli honlapjára és ezek ismeretében jelentkeznek vagy nem jelentkeznek hozzánk a gyerekek. Tagozattól függően 5-10-szeres a túljelentkezés. Aki ezt nem tudja elfogadni azok jelentkezhetnek más iskolákba is, hiszen annyiféle jó gimnázium van az országban.


Sok sikert mindenkinek a továbbtanulásban és elnézést ha valakit megbántottam!

54230. Chelsey (válaszként erre: 54229. - Balambaer)
2020. febr. 16. 15:48
A kérdés arra vonatkozott, hogy a Nadjamami által kiválasztott iskolák közül kéri-e valamelyik az elsős jegyeket, mert ha nem, akkor szükségtelen kitölteni azt a részt. :)
54229. Balambaer (válaszként erre: 54222. - Hókatica)
2020. febr. 16. 15:41
A középiskoláknak a honlapjukon kötelezően közzé kell tenni, hogy mit kérnek pontosan, illetve mi a sajat felvételi eljarasuk (Tv szabta keretek közt) Tehát amikor kitöltöd a jegyeket, tudod a kiszemelt sulik milyen tárgyakból és melyik éveket kérnek beírni.
54228. Chelsey (válaszként erre: 54227. - Baksam)
2020. febr. 16. 15:35
Kattints Levia nevére, ott a Levia adatlapja, bal oldalon megjelenik, hogy privát üzenet, arra kattintva már kezdhetsz is írni...
54227. baksam (válaszként erre: 54186. - Levia)
2020. febr. 16. 15:31

Kedves Levia! Sajnos nem tudom, hogy kell küldeni privátban. Lérlek küldd el a szóbelis honlapot: tbaksamoni@gmail.com címre.

Köszönöm előre is: Tomicsné Baksa Mónika

54226. hókatica (válaszként erre: 54223. - Nadjamami)
2020. febr. 16. 15:29
54225. nadjamami (válaszként erre: 54224. - Chelsey)
2020. febr. 16. 15:24
igen, így lesz, köszi :)
54224. Chelsey (válaszként erre: 54223. - Nadjamami)
2020. febr. 16. 15:15
Azt gondolom, hogy elég, ha aláírod, amennyiben felmerülne bennük a vágy, akkor hiánypótlásként beküldöd a határozat másolatát. Nem hiszem, hogy kell az oda nekik. Bár, ki tudja Papírmániában...
54223. nadjamami (válaszként erre: 54222. - Hókatica)
2020. febr. 16. 15:07

Ok, még várok pár véleményt, ha mások is azt írják kihagyom, de végül is betudom kérni kedden.

Ezt az apai dolgot megkérdezem telefonon.

Nagyon köszi a segítséget.

54222. hókatica (válaszként erre: 54220. - Nadjamami)
2020. febr. 16. 15:04

Kéri vmelyik suli az elsős "jegyeket"? Mert, ha nem, csak ott a kisnégyzet, hagyd üresen, legalábbis én úgy hagytam az alsós jegyeket. Hagy üresen a törit is, de ha nagyon zavarja a szemed, elvileg a sor szélén van egy piros x, azzal tudod törölni.


Ált.isk-hoz igen, a jelenlegit, de nem kötelező kitölteni az egyéni jelentkezőknek (6 és 8 oszt.gimihez).


Az apai aláírásról nem tudok nyilatkozni.

54221. virgilius (válaszként erre: 54181. - Rozalinda)
2020. febr. 16. 15:01
Igen, tudom ki ő. Valóban szerencsétek volt. Nekünk meg pont nem, mert nálunk is épp ő volt kiírva a szóbelire, de megbetegedett, és valaki más ugrott be, késett is, csomót vártunk, és lehet, hogy nem is tudta, hogy neki pl a gyerekről is kéne beszélgetni. Ennek ellenére, a magyar szóbeli volt a legkevésbé rossz élmény, csak épp soha nem tudtuk meg, hány pontot kapott rá.
54220. nadjamami
2020. febr. 16. 14:52

Sziasztok!


Lenne pár kérdésem a jelentkezési lappal kapcsolatban, sajnos mi csak kedden tudjuk leadni és feladni, épp most ültem le az iskolai jegyek és a további adatok kitöltéséhez, pénteken szereztem be a bizonytványok másolatát, ami szuper, viszont nem gondoltam, hogy az elsős értékelő lap is kell, így ezt még be kell szerezni. Enélkül nem lehet ugye?

Történelmet hogyan lehet törölni?

Az általános iskola adatihoz a jelenlegi intézményét kell beírni ugye? Nagyon köszönöm, valamiért az OM azonosítót oda nem tudom beírni.

Illetve, ha egyedül nevelem, egyedül írom alá a papírt és érdemes mellékelni a hivatalos végzést erről, mert nálunk semmilyen kapcsolat nincs az apával. nagyon köszi a segítséget. Nyolcosztályosba jelentkezünk.

54219. Chelsey (válaszként erre: 54210. - Virgilius)
2020. febr. 16. 14:44
Hogy mennyire igazad van!!!
54218. Chelsey (válaszként erre: 54208. - Virgilius)
2020. febr. 16. 14:43

OFF


Iiiigen, ha egy akadémiai tudással rendelkező angolt veszünk, akkor mindenképpen. De elégedjünk meg egyelőre a C2-vel! :D


Aztán majd rájön, hogy ott nem lehet megállni, addig meg támogatom. Ezekben a vizsgákban van személyes tapasztalatom, mert megcsináltam őket.


Egyébként anno, amikor a vizsgáimra készülve elakadtam valamelyik feladatlappal, próbáltam bevonni az ismerőseimet - egyetemet végzettek, de nem nyelvészek - hátha tudnak segíteni. Általában nevetve feladták, mert sokszor a feladatokat se értették meg elsőre. Mondták is, hogy nem biztos, hogy átmennének ezeket a vizsgákon, de ha mégis, akkor nem valami fényes eredménnyel, pedig angolok voltak és csak nyaralás miatt hagyták el London környékét :D


Nyilván szókincs tekintetében szinte lehetetlen beérni valakit, aki babakora óta tanulja az adott nyelvet, de ez inkább speciális területeken jelentkezik, nem a napi életben, munkában folyó kommunikáció során.


De, ha belegondolunk ilyen szókincsbeli különbség oka simán lehet szakterület, generáció, társadalomban elfoglalt hely stb. közötti különbség. Ez pedig még közös anyanyelv esetén is bőven előfordul.

54217. virgilius (válaszként erre: 54216. - Hókatica)
2020. febr. 16. 14:06
Ja az ideiglenes listán, ott igen, bocs, belekevertem a véglegest. De az ideiglenest sem összpontszámokkal teszik ki mindenhol, és egyéni lekérdezés is lehet, ez érvényes ide is.
54216. hókatica
2020. febr. 16. 14:04
Hm, azt gondoltam, hogy ez alap, hogy eredmény szerint csökkenő sorban teszik ki az id.listát és akkor rögtön látod, hogyha osztálylétszámon belül van a gyerek, akkor örülhetsz :)
54215. virgilius (válaszként erre: 54212. - Hókatica)
2020. febr. 16. 14:00
Ja és nem sorba rendezve, legalábbis nem eredmények szerinti sorba, hanem mondjuk oktatási azonosító szerint növekvő sorrendben, vaagy van, ahol névsorban...
54214. virgilius (válaszként erre: 54212. - Hókatica)
2020. febr. 16. 13:59
Igen, sok esetben, vagy azt sem, és egyénileg kérheted le az eredményt, hogy igen vagy nem.
54213. levia (válaszként erre: 54212. - Hókatica)
2020. febr. 16. 13:57
Igen, az a gyakori.
54212. hókatica (válaszként erre: 54211. - Virgilius)
2020. febr. 16. 13:55
Miért, nem mindenhol teszik ki az összpontszámot? Akkor mit írnak ki, csak egy listát sorba rendezve?
54211. virgilius (válaszként erre: 54210. - Virgilius)
2020. febr. 16. 13:48
Ja, és legtöbbször nem is árulják el, hogy mennyit kapott a gyermek!!! Ahol az összpontszámot kiírják, ott abból kiderül, és csk nézel, hogy mi van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook