Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


81208. Orchidea5
2021. márc. 17. 14:26
Apáczairól: Oda jár a lányom, nagyon szereti. Rengeteg program van (terepgyakorlat, honfoglaló bajnokság, bentalvásos est, stb...). Egyáltalán nem nyomják a versenyeket, ezt csak azok terjesztik akiknek nem jött be, de persze ha szeretne menni a diák, akkor örülnek. Az iskolában az egyik legpozitívabb dolog, a tanári kar. Minden tanárt nagyon szeretnek. Én úgy érzem, hogy itt egyenrangúként kezelik őket egy felnőttel.
81207. virgilius (válaszként erre: 81203. - Matr Jóska)
2021. márc. 17. 14:26
Ezek a kérdések hatosokban teljesen máshogy néznek ki, mert ott alapból nincsenek tagozatok (talán csak pár helyen). De én nem értek a hatoshoz mint műfajhoz :) Nyolcashoz meg pláne nem.
81206. virgilius (válaszként erre: 81197. - Matr Jóska)
2021. márc. 17. 14:25

Ezt értem, csak... ha egyszer a gyerkőcnek ez jött be legjobban, nekem ez lenne az egyes számú szempont.

Fazekas: specmat mindent visz, az általános tagozatuk viszont nem jobb, mint a Major hatos. Sőt utóbbiban megkockáztatom, hogy a nyelvoktatás jobb, mint amott.

Igazság szt ez is olyan átmegyek-e a hídon kérdés. Sokan innen inkább nem mennek át. Aminek az a vonzata, hogy vannak nagyon erős gyerekek a Majorban, Toldyban is, olyanok is, akik megállnál a helyüket akár a specmaton is, de túl messze lenne stb stb. Fiam osztályában volt nem egy gyerek, aki E5, Fazék egyszámjegyű helyet hagyott a Major miatt "veszni". Szóval nagyon kicsik ám ezek a különbségek. Igazság szt én ezeket a sulikat eléggé egyformának látom színvonalban, és kb olyasmik mentén tud az ember dönteni, hogy tesó is oda jár, tetszik az épület, később kell kelni, kedvesebbek voltak a szóbelin, igen...

81205. erzsi06 (válaszként erre: 81199. - Chelsey)
2021. márc. 17. 14:24
Nekünk a 6 órakor induló vonattal kell mennünk, ha nem kerül be a Lászlóba. Legalább fél órával közelebb van a László, mint az összes többi suli, ráadásul 1 órával később kezdődik a tanítás, mint a többiben. Nagy dilemma. Kicsi az esély, hogy felvegyék, de ha sikerülne, akkor is a média tagozatra. Márpedig ő abszolút természettudományos. Már ovis korában a periódusos rendszert böngészte. Anatómiából már most profi. És ez érdekli. Azt mondja, írjuk a Lászlót előre, mert akkor másfél órával később kell kelnie. Oda elég lenne a 7.30-as vonatot elérni. Nagyon nem mindegy! De vajon egy év NYEK után át tudjuk magunkat könyörögni a biológia-kémia tagozatra? Vagy legalább a sima 4 éves angolra?
81204. VeTspKa (válaszként erre: 80996. - Erzsi06)
2021. márc. 17. 14:22

Term.tud. versenyzőkből egyelőre csak az Eötvös és az Apáczai adatai nyilvánosak azok közül, amik minket érintenek ( Major, Leövey csak lekérdezhető ), Fazekas holnap, István 19-én, Berzsenyi, László pedig 22-én lesz csak kint. :-(

De nem szeretném elvenni az érdemet Macskaringotól, mert az ő munkája lesz a pivot. 😇🙏

81203. Matr Jóska (válaszként erre: 81133. - Virgilius)
2021. márc. 17. 14:20

A 81128. hsz. nem csak 8.-os szemszögből van?

Ugyanez 6.-os nézőpontból is?

81202. eleonóra123 (válaszként erre: 81197. - Matr Jóska)
2021. márc. 17. 14:19
Ha szereti a sulit akkor vállalható a 6.40-es indulás. Az enyémek legalábbis vállalták. Igazából azt kell eldönteni hogy a statisztikákra vagy a gyerek érzéseire hallgassatok. Én úgy vagyok vele hogy ő fog oda járni, neki kell megfeleljen. De ezek a sulik mind nagyon jók, nem nagyon tudsz melléfogni. Az egyéni beválás meg egyik helyen se 100 % sajnos.
81201. virgilius (válaszként erre: 81200. - Matr Jóska)
2021. márc. 17. 14:19
Hatosra a fakt-rugalmasság nem vonatkozik, mivel ott nincsenek tagozatok. Nyolcadik után viszont sok gyerek nem olyan elszánt még, hogy 14 évesen már tudja, miből akar majd faktolni és hova menne tovább. Majorban viszont vannak ún. kisfaktok, a hatosoknak, de ezt én nem annyira tudom, mert mi hatosba sose jártunk.
81200. Matr Jóska (válaszként erre: 81128. - Kavicsgym)
2021. márc. 17. 14:15

6 osztályosban mennyire komolyan böngésszem az órahálókat? (Azt én is láttam, hogy nem mindenhol friss, volt ahol nem is találtam meg talán...)

Fakt. gondolom, 2 év múlva jön be - de lehet, hogy már most ki kellene hámozzam, mennyire lesz rugalmas, mint ahogy Virgilius írta a Majorról?

VPnéG-t az alacsony német óraszám miatt nem írtuk be...

81199. Chelsey (válaszként erre: 81197. - Matr Jóska)
2021. márc. 17. 14:12

Irigykedem a dilemmádra :)


Persze tudom, hogy neked ez ugyanolyan fejtörést okoz, mint akinek egyik lehetőség száll el a másik után.


A Fazekast tenném az első helyre. Üljetek le, csináljatok egy táblázatot közösen, mindenki dobja be, ami eszébe jut, sulik alá soroljátok fel az előnyöket és a hátrányokat (látni jobb, mint simán szóban felsorolni). Csak kijön valami a végére.


Egyébként nekem sem tetszik a 6:40-es indulás :)

81198. zitoka (válaszként erre: 81197. - Matr Jóska)
2021. márc. 17. 14:11
A Major delejezésben nagyon jó, barátok gyerekeinél a szóbelin kapott benyomás veri az összes többi sulit. 😊
81197. Matr Jóska (válaszként erre: 81100. - Virgilius)
2021. márc. 17. 14:03

VMG-vel mi a gond(unk):

Minden nap 20p-el korábban kelni, 6:40-kor indulni, utazási időben - ha csak 10 perccel többet számolnék/irány, az is sok, havi, tanévi szinten, de inkább az oda-vissza 30p többlet/nap reálisabb - havi 10 óra, évi 90, az közel négy nap... Ez a praktikus oldala.

A másik, nem tudom, sznobéria-e de úgy érzem, a Fazekasba is bekerülhetne, ami minden mérőszám szerint sokkal jobb, + a gimiskolás oldalon csak szuperlatívuszokban írnak róla, kedvesek is voltak vele a felvételin, nem is értem a gyereknek miért nem jön be... Szerintem megdelejzték a Majorban, vagy nem tudom... ;)

Api még elöl van nála a sorban, de ott az időfaktoron kívül én még nem találtam átütő érvet... Ha valakinek van, ne tartsa magában!

Radnóti elméletben a számok tükrében a csúcs, magam is oda jártam, de nekünk némettel nem praktikus, sem időben, sem pénzben nem férne bele külön folytatni a németet 6 év tanulás után...

Trefortban is listás befutók lennénk, és akkor még nem tudjuk a Toldyt sem, bár ott meglepne, egy szerencsétlenül alakult szóbeli után...

81196. VeTspKa (válaszként erre: 80986. - Levia)
2021. márc. 17. 14:00
Köszönöm szépen! 😇🙏
81195. Zakablanka (válaszként erre: 81183. - Denali)
2021. márc. 17. 13:49
Köszönöm, meg is mondtam neki, remélem sikerül nekik.
81194. virgilius (válaszként erre: 81190. - ZSESZTER2)
2021. márc. 17. 13:43
Az 54. helyes a Hunfalvy? Az is meglesz, ez biztos. Móricz tippem szt talán nem, de a többiben jók az esélyek, még a Kölcseyben is, a szám ellenére. Kőrösi az sötét ló, nagyon jön felfelé, arra sajnos nem fogadnék.
81193. levia (válaszként erre: 81187. - Kavicsgym)
2021. márc. 17. 13:42
Biosz is így volt, meg fizika is. Töri magyar matek fixen.
81192. Matr Jóska (válaszként erre: 81082. - Levia)
2021. márc. 17. 13:42

Na, azt bebuktuk :). De azért ott fog csücsülni a lista első helyén, már csak a gyermek kedvéért is, meg kit zavar ott ;)? (Nálam nem első, de azért elöl lenne valahol. Úgysincs objektív választás :)...)


Tegnap kiexcelleztem ezeket, de most nincs kézügyben - de top a Radnóti, utána a Fazekas, az biztos!

81191. ZSESZTER2
2021. márc. 17. 13:41
Most hogy írjátok a tagozatfelvételeket, ez jellemzően milyen mértékeben tudja befolyásolni az ideiglenes listát? Vagy ezt soha nem tudjuk meg?:) 10-20as nagyságrendben is akár?
81190. ZSESZTER2 (válaszként erre: 81172. - Virgilius)
2021. márc. 17. 13:41

Köszi, bárcsak így lenne!


A gimik között Ady Endre, Móricz, Hunfalvy (ez nem gimi, bocsánat)

A Kőrösi lenne neki a tuti, ott csak hétfőn lesz eredmény. Kölcsey kiesett vélhetően, majdnem kétszázadik Nyeken

81189. Matr Jóska (válaszként erre: 81081. - Palacsinta3)
2021. márc. 17. 13:35

Az a lényeg, hogy most a helyén van! Karma? ;)

Amúgy én magasról teszek rá, ha lepontozzák... Engem csak a "felpontozás" vagyis a pozitív érdekel. Lepontozás miatt nem hiszem, hogy hátrébb tennénk sulit. De előrébb kerülhet egy pozitív élmény miatt.


Mondjuk pofátlanul könnyen beszélek, mert 6.-ban nem élet-halál nekünk váltani, és 7 suliból 1 tuti, és 3-4 listás befutóra is számítok. Most viszont fő a fejem a sorrenden :(... Kellett nekem hetet beírni! :)

81188. virgilius (válaszként erre: 81187. - Kavicsgym)
2021. márc. 17. 13:34

Matekból mindenhol így van sztem, még anno ezer éve minálunk a Dózsában is így volt. :)

Töriből már nem feltétlenül.

81187. Kavicsgym (válaszként erre: 81167. - Levia)
2021. márc. 17. 13:31

A Fazékban is így van, a faktos és nem faktos csoport totál mást vesz.

E5-öt nem elemeztem, mert az "fényév távolság" :-)

81186. Kinga1971 (válaszként erre: 81178. - Zakablanka)
2021. márc. 17. 13:31
Én se írtam indoklást, csak nevet, azonosítót, és a pontszámát.
81185. virgilius (válaszként erre: 81180. - Matr Jóska)
2021. márc. 17. 13:30
Amúgy nem válaszoltál, hogy miért nem akarod annyira a Majort. Privi?
81184. etti76
2021. márc. 17. 13:29

EL vagyok képedve, hogy órahálót is lehet nézni, meg tagozat, meg fakt, meg minden. Eddig azt hittem, hogy én komolyan veszem a gyerekek továbbtanulását:)) de rá kellett jöjjek, hogy nem, én ezekre eddig még nem is gondoltam. Nagyon menők vagytok. Na majd két év múlva(ha ez az egyhelyes próbálkozás idén dugába dől) nagyon felkészülök. Van még egy kisebb gyerek is, ő idén kezdi az általánost, lehet hogy vele már negyedikben felállítjuk a stratégiát:) Nem győzöm lementeni az infókat.


Egyébként az én legnagyobb gimis gyerekem száját elhagyta a minap egy olyan poén, hogy mi lenne ha ő az orvosira menne:)))Majdnem lehidaltunk, mert elájul a vértől és eddig úgy volt, hogy matekos. Erre kilencediktől beírta a plusz egy bioszt a második nyelv mellé. nem tudom, hogy a többiek vagy a tanár hatására. Csak azért írom, mert jó az ha lehet időközben változtatni.


Látom a sorrenddel kapcsolatos hozzászólásomra senki nem mer válaszolni:) Nincs itt egy matematikus? (tehát hatosztályos sorrend alakulás, szerintem mint a tavalyi vagy még magasabb számmal is be lehet jutni???)

81183. Denali (válaszként erre: 81175. - Zakablanka)
2021. márc. 17. 13:29
Szia, én most vagyok túl ezen, első kézből tudlak informálni :) Simán írtam egy kétmondatos levelet a sulinak, hogy erre a szakra jelentkeztünk (gyereknév+OM azonosító), de még fel szeretnénk venni ezt meg ezt a szakot. Magyarázatot nem írtam, hogy miért, csak a tényt. Még este írtam, mindkét suli válaszolt is azóta, hogy engedélyezik, ahol ugyanaz volt a szóbeli követelmény. Szóljak az ofőnek, hogy ezen levelükkel hozzájárultak a tagozatfelvételhez.
81182. virgilius (válaszként erre: 81180. - Matr Jóska)
2021. márc. 17. 13:29
A mostani is "ironik" ám, ez egy nagyon vicces középkori szerző. Nem Vergilius, a költő. Sokat foglalkoztam vele, és amikor regisztráltam, ez volt az első, ami szabad volt és eszembe jutott. ;) De majd elgondolkodom rajta. Csak akkor elveszíteném a remek játék-eredményeimet itt a hoxán :DDD
81181. Kavicsgym (válaszként erre: 81159. - Lamme)
2021. márc. 17. 13:28

Szia, nem hanem az igazgató köszöntőből itt:

[link]


6. perc körül

81180. Matr Jóska (válaszként erre: 81071. - Virgilius)
2021. márc. 17. 13:26
Virgilius, nem kellene neked nevet váltani? "Ironik" vagy ehhez hasonlóra?! ;)
81179. Kavicsgym (válaszként erre: 80346. - Pangea76)
2021. márc. 17. 13:25

Szia, pár napja Berzsenyi szóbelivel kapcsolatban írtál, csak le voltam maradva. Itt minket szintén csak a matfiz érintett, amúgy csak 1 tanárnő volt be, de az über kedves, dícsérte, és mivel 5 perc alatt minden feladatot megoldott, csak beszélgettek.

ÚGy jött ki, hogy a levegőbe csapott, hogy meglesz.


Namost, tudjuk a szóbeli pontozási anomáliákat mindenhol, úgyhogy ebből bármi lehet, de azért csak csak próbálom bevonzani a max pontot!!!

Amúgy 8. felvételi, a másik szövegérté szóbeli kapcsán kérdezted.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook