Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


82074. gabi.sz35
2021. márc. 20. 19:03
Engem most ez olyan szempontból egy icipicit zavar, mert az egyik lányom pont 8 ponttal volt a Szent István behívási ponthatára alatt (65 pontot írt). A másikért meg izgulunk erősen. De ezt mi olyan nagy különbségnek ítéltük hogy eszünkbe sem jutott méltányosságit beadni, annál is inkább mert mikor betekintés volt az írásbelin elmondták ha alatta van a szóbeli behívásinak nem sok értelme van, hiába a tesó jót írt és vagyunk zuglóiak. Plusz a gimiiskolá-s szóbeli tapasztalatoknál is fel volt tüntentve 1 helyen hogy Istvánba nem érdemes méltányosságit beadni szóbeli behívás miatt. A rokonságból sem járt senki az Istvánba. Persze az élet mindig megoldja, mert a lányom menet közben beleszeretett a Baár- Madasba és eleve voltak fenntartásai az István TT-vel mert ott a matekot is emelten tanítják. Tehát 1 percig nem is bánom hogy nem adtunk be méltányosságit 8 ponttal a szóbeli behívási alatt, mert nagyon nagyon megtolt szóbelivel vennék fel -ahhoz kapcsolatok nincsenek- majd aggódhatunk hogy felveszi e a ritmust a következő 6 évben vagy nem. A Trefort elég előkelő helyen áll mindenféle továbbtanulási rangsorban, nekem furcsa hogy 38 (!) gyereket vonal alatt lehetőséghez juttatott. Mind másképp gondolkozunk, azt próbáltam fenn körülírni hogy pont ekkora különbséggel én nem is kérnék ilyet egy jónevű intézménytől.
82073. vircina
2021. márc. 20. 18:57
Ami kimaradt: tavaly is nagyon sokan voltak mentesek a tt-n, kb. 2 osztálynyi gyerek biztosan máshová ment végül, de ebben az évben legalább kétszer annyinak tűnt a mentesek száma. Idén nem vagyok benne biztos, hogy az elszúrt matekkal bent lennénk.
82072. vircina (válaszként erre: 82043. - Favola69)
2021. márc. 20. 18:52
Mi sokáig laktunk a 8. kerületben. Sokarcú kerület, nem minden része egyforma, a Horánszky utca és környéke szerintem nem a legrosszabb. Mellette 2 sarokkal a Trefort környéke sem rosszabb. Iskolai időszakban reggel és délután legfőképpen gimisek és egyetemisták jönnek-mennek, ha későn ért véget egy program, akkor vagy csoportosan mentek a metróig vagy a suli előtt vettük fel, mert haza is kellett jutnia valahogy. Bevallom, a kertváros, ahol élünk, és este egy lélek sem jár, szerintem ijesztőbb, mint a forgalmas belváros. Bioszról sajnos nem tudok többet. Az osztályban nagyon sok sportoló van, eddig ez semmi problémát nem jelentett, mondjuk nem is átlagos időket élünk. Azt viszont többször is elmondták, hogy a jövő év biztosan nem lesz sétagalopp. Akinek a sport volt az első, az a tesitagozaton van.
82071. Kavicsgym (válaszként erre: 81949. - Pangea76)
2021. márc. 20. 18:49

István 8. rangsorok


Ők is azt írják, amit Te, hogy a 68 helyre 120-ig valószínűleg be lehet kerülni.

Nem tudom, mennyire lehet ezt 6.-os nagyobb osztályokkal összevetni?

Olyat néztem, ami Top suli, és v nincs más tagozat v talán nincs nagy átfedés, nem sok van.

Api 60 főre 180-230 között volt az utolsó,

Toldy 45 fő 100-140 között kerültek be

VPGné 45 fő 140-180 között volt az utolsó.


Mit gondoltok többiek? Itt szépet szóbelizett a fiam (90%) - de talán említettem már? Határeset vége....

82070. Yukiko (válaszként erre: 82066. - Besti)
2021. márc. 20. 18:45

6.

Mi sem módosítunk sorrendet, E5 német van elöl létszámon belül, így a lányom angol tagozatos helye felszabadul, ha esetleg valakit érint.

És felszabadul egy-egy hely az Api, Trefort, Fazekas, Veres Pálné listáin

82069. matheg (válaszként erre: 82067. - Totyi87)
2021. márc. 20. 18:35

egyetértek:)

az idealizmust én is feladtam már, csak azért írtam, hogy legalább ne tegyünk úgy, mintha nem tudnánk miről is szól ez a történet

82068. Kavicsgym (válaszként erre: 82061. - Totyi87)
2021. márc. 20. 18:32

Teljesen egyértelmű, hogy sakkozgatnak a szóbeli pontokkal. Mármint úgy általában.

Olyan sok az esetlegesség ebben a rendszerben, hogy az "borzalmas".

Szerintem az egyre több kérelem miatt kiírják, hogy ne, de aztén mégis fogadnak be :-(

Ezzel van, akit eltántorítanak... mást meg nem. De a nagyon eltérő ponttal behívottak esetében sztem más is van a háttérben, "odaszól valaki", stb.

Most látom, hogy más is hasonlót ír. Sajnos nem vagyok benne biztos, hogy ilyenkor a keménykedés segít. :-(

82067. Totyi87 (válaszként erre: 82062. - Matheg)
2021. márc. 20. 18:12

Jó is lenne egy szép új világ, ahol minden mindig átlátható.....de sajnos naponta szembesülünk vele, hogy ez nem így működik. És mi felnőttek ezt a sok-sok éves tapasztalatunkból kifolyólag feldolgozzuk (mondjuk én mindig szégyellem picit, hogy sosem emelek szót és néha beletörődök méltatlan helyzetekbe is), de a gyerekeknek megmagyarázni, hogy működik a felnőtt világ az már sokkal nehezebb :-(


Nekünk például 1-2 pontnál sem jutott eszünkbe méltányosságot kérni.....

82066. Besti
2021. márc. 20. 18:11

6.


Mi nem módosítunk sorrendet, uh. biztosan felszabadul egy osztálylétszámon belüli hely Trefortban és Illyésben.


Ha tudtok olyan gyerekről , aki nem választja Ejg ben a bejutó helyet, írjátok meg, azért én is nyugodtabb lennék a következő 5-6 hétben! 🧐

82065. Malter (válaszként erre: 82061. - Totyi87)
2021. márc. 20. 17:43

Valóban jól lenne az, ha valamilyen formában dokumentálva lenne a szóbeli felvételi. Ismerős ment szóbelizni egy eléggé ismert egyházi suliba, ott teljesen megdicsérték, és azt is mondták, hogy majd találkozunk szeptemberbe, de aztán a pontok alapján kiderült, hogy az ötven pontból csak 20-at kapott.


Biztos volt valami galiba, de ők beletörődtek. Van olyan suli, ahol kettő szóbeliztető között azért van adott esetben, akár 15 perc szünet, hogy egyből, a vizsga után legyen idő a pontok megvitatására.



Ugyanakkor a szóbelit talán picit az USA-ban alkalmazott egyetemi felvételihez tudnám hasonlítani. Ott rengeteg esszét kell írni megadott/saját magad által meghatározott témákban is. Ezt azért támadják sokan, mert ezeket szinte csak szubjektívan lehet értékelni.

A szóbeli esetében sok mindennek kell klappolnia ahhoz, hogy maxpontos legyen a szóbeli. Nagyrészben persze felkészültség, motiváltság is kell, de fontos az is, hogy milyen szellemiségű tanárt fogsz ki.

82064. matild
2021. márc. 20. 17:43

Sziasztok! Premis kérdésem van, hátha valaki talált erről infót.

Indul 5 tagozat, a felvétei tájékoztatójukban azt írják, tagozatonként 16 főt vesznek fel. De a ponthatároknál már azt írják, hogy összesen csak 30 főt vesznek fel. Ez tagozatonként csak 6. Elírás lehet vajon?

82063. Kavicsgym (válaszként erre: 81856. - Zsocc2)
2021. márc. 20. 17:34

Köszönöm a gratot mindenkinek. Berzsó matfiz 33.-ról van szó. Sajna én nem az a nyugigumi vagyok, ott van bennem a szorongás, h mi lesz?

Amúgy B-ben 32 fős osztályokat hirdetnek, de 9.-es osztályokban 36-37 fő is van :-)

82062. matheg (válaszként erre: 82055. - Totyi87)
2021. márc. 20. 17:34
mindenkinek szíve joga, értékrendje stb, hogy mit próbál meg, de pont ezért az iskolának kellene felelősen eljárni v legalább törekedni erre. Nyilván ezek az esetek nem a méltányosságról szólnak (bár nekem őszintén szólva ez a gyakorlat is kérdéses, hiszen mindig lesz aki a ponthatár szélén táncol és sosincs vége), de ettől a valóság ez marad sajnos. Úgy néz ki, hogy van egy szóbeli ponthatár kapcsolatok nélkül és van egy a kapcsolatokkal és akkor majd még jön a ig. keret
82061. Totyi87 (válaszként erre: 82057. - Chelsey)
2021. márc. 20. 17:23
Teljesen egyetértek veled. Ezen már elég régen töprengek, hogy a szóbeli vizsga akkor lenne korrekt, ha azonnal a gyerek a kezébe kapná egy lepecsételt papíron a szóbeli pontszámot, illetve nem vetném el, annak a gondolatát sem, hogy felvétel készüljön és esetleg meg lehessen nézni később ha reklamáció merül fel. Elvégre írásbeli után is van megoldókulcs és felülbírálati lehetőség. Ez így nagyon szürke zóna, sajnos :-(
82060. Palacsinta3 (válaszként erre: 82056. - Bba)
2021. márc. 20. 17:19
Mit írt a Trefort? Semmit, a szóbeli ponthatáron kívül. Az Árpád vagy Berzsenyi (ha jól emlékszem) viszont leírta, hogy a behívási ponthatár alatt nem fogadnak kérelmeket. A Toldyban nem voltunk érdekeltek, így az ottani info nekem új.
82059. Palacsinta3 (válaszként erre: 82057. - Chelsey)
2021. márc. 20. 17:17
Ebben egyetértünk.
82058. turbónyuszi (válaszként erre: 82010. - Vircina)
2021. márc. 20. 17:16

Köszönöm én is a sok konkrét és részletes információt.

Én is éppen azért szeretném a Vörösmarty TT-n tudni a fiamat, mert hatodikig nem kevés hártányos megkülönböztetés érte és sokat szorongott, utána pedig megszűnt az alapítványi hatos egy év után, ahová átmenekítettük. Szerintem az ilyen gyereknek egy menedék, ahol tud tanulni is, de elfogadják őt.

82057. Chelsey (válaszként erre: 82053. - Palacsinta3)
2021. márc. 20. 17:11
Na, pont ez az, hogy 8 ponttal alatta nem húzták volna meg, mert 100 gyerek az már túl sok. De egy ismerősnek vagy bármilyen más okból pár gyereknek adhattak esély, bármennyi ponttal is voltak alatta a ponthatárnak. Hogy ez mennyire etikus vagy sem, az nem igazán kérdés, amíg bárkit felvehetnek, függetlenül az eredményeiktől. Arról nem is beszélve, hogy tulajdonképpen tarthatnának akár mindenkinek is szóbelit, hogy utána a nevek mellé olyan pontszámokat írjanak, ami éppen nekik tetszik. Hiszen nem is tudja a gyerek, hogy hány pontos volt a szóbelije, mert nem közlik vele, nem kap róla semmi igazolást, mindaddig amíg meg nem jelenik az ideiglenes lista (amiben akár még hibásan is kerülhet pontszám, úgyse fogja senki megtudni). Nekem úgy ahogy van, nem tetszik a szóbeliztetés, de főleg nem annak az értékelése.
82056. bba (válaszként erre: 82053. - Palacsinta3)
2021. márc. 20. 17:02
Mit írt a Trefort amikor közzétette a behívási hatàrt? A Toldy pl leírta, hogy a szóbelihez megállapított ponthatár alatt nincs matematikai esély a bekerülésre, de ha a szülő ennek ellenére ragaszkodik a szóbeli meghallgatáshoz, akkor nyújtson be kérelmet.
82055. Totyi87
2021. márc. 20. 16:56
Szerintem is mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit próbál meg a felvételi ügyében. Tudok olyan esetről, hogy gyerkőc maga irt kérelmet méltányosságra (nem egy pont lemaradással) iskolaigazgatónak. A kettő suliból egy nagyon kedvesen behívta és max. pontos szóbelit tett, de ez sem volt elég (nyilvánvalóan) a bejutáshoz. A másik nagyon kedvesen elutasította. Mindenhol az igazgató válaszolt, saját, kézzel írott levélben.
82054. turbónyuszi (válaszként erre: 82013. - Erzsi06)
2021. márc. 20. 16:52

Egyik szemem sír, a másik nevet!

Az szuper, hogy ilyen jó helyen áll a biosz NYEK-en a Telekiben, gratulálok!

82053. Palacsinta3 (válaszként erre: 82050. - Chelsey)
2021. márc. 20. 16:46
Nagyon jól tudom, hogy nem húzták meg 8 ponttal alatta a ponthatárt, mert ha így lenne, az alatta levő 100 embert is be kellett volna hívni. Arra gondolok, hogy 8 ponton belül akár 100 ember, vagy több is kérvényezhette volna. Csak vagy "tudatlanságból" vagy etikai okokból nem is feltételezte, hogy -8 ponttal kérvényezhet. Nyilván sokaknak sokféle véleménye van, az enyém az, hogy 8 pont az nem méltányosság!
82052. Chelsey (válaszként erre: 82048. - Palacsinta3)
2021. márc. 20. 16:41
Azért a tisztánlátás végett, ami ajánlás ezen a fórumon elhangzik, az az egyes fórumozók tapasztalatán, elképzelésén, hallomásain alapszik. Attól még, hogy itt a többség valamit nem tart valószínűnek, még működhet. Idén is volt rá példa. Ha te úgy gondoltad, hogy 3 pont mínusszal nem érdemes próbálkoznod az adott iskolánál, az a te döntésed volt. Más ki tudja akár ismeretlenül is próbálkozhatod 8 pontos hátrányból is, ezek szerint sikerrel. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy elfogatja azt, amit hall/olvas vagy utána jár személyesen.
82051. Aquarius76 (válaszként erre: 82027. - Vircina)
2021. márc. 20. 16:40

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Én úgy gondolom, hogy általában a matek(fizika), tt vagy biokém tagozatosok mindenhol okoskák (jó értelemben írom!) és felfelé húzzák az évfolyamátlagot.

Még mielőtt valakit megsértenék, más tagozatokon tanuló diákok tudása is elismerésre méltó ha odateszik magukat!

82050. Chelsey (válaszként erre: 82046. - Palacsinta3)
2021. márc. 20. 16:36
Ezt most nem értem, Palacsinta. Mi az, hogy 8 pont akár száz tanuló is lehet? Nem húzták meg miatta 8 ponttal alatta a ponthatárt, csak esetében eltekintettek tőle.
82049. Zsucca
2021. márc. 20. 16:30
Véletlenül nem tudjátok, hogy tavaly is ilyen sok mentes volt tt-n, vagy most kiugró? Szerintetek változik a bejutási ponthatár , ki mit tippelne :-) (Vörösmarty)
2021. márc. 20. 16:28
Ráadásul egy ideje már nézem a fórumot és ott 1-2 pontnál ajánlják a méltányossági kérelem megírását, ezért sem próbáltam a mi 3 pontunkkal, de 8?
82047. Zsucca
2021. márc. 20. 16:27
Igen köszi a beszámolót, csak pontosítani akartam az elkövetkező évet. Most olasz van a tájékoztatóban.
82046. Palacsinta3 (válaszként erre: 82039. - Cyber)
2021. márc. 20. 16:25
Én nem lennék benne olyan biztos, hogy 8 pont az méltányossági kérelem. (8 pont akár száz tanuló is lehet.)
82045. d75107af9b (válaszként erre: 82038. - Gabi.sz35)
2021. márc. 20. 16:11

Szerintem tök egyértelmű, hogy az anomáliák mit is jelenthetnek.

Amúgy meg kérvényezni mindig érdemes, egy email vagy egy telefon, veszteni úgyse veszt az ember, max azt mondják nem, de mi van ha igen.

De egy jó kapcsolat még többet lendíthet a dolgon.

Öszintén, ki ne használná ki, ha a saját gyerekéről lenne szó.

Az idealizmusomat meg az ötödik X felé közeledve már egy ideje faladtam, szóval az én válaszom egyértlemű, ha lett volna, akkor én is éltem volna vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook