Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


82165. Eriberi16 (válaszként erre: 82132. - Levia)
2021. márc. 21. 09:58
Igen, nagyon hasznos is volt, alátámasztotta az addig hallottakat. Azt nem tudod véletlenül, mennyire mennek onnan tovább műszaki irányba? A német is vonzó benne, a külföldi továbbtanulás nem annyira, legalábbis egyelőre nem. Majd eldönti, de az a jövő zenéje. Azt is mondták viszont, hogy a matek és a reál tárgyak oktatása pont a német miatt nem annyira erős. Így ha műszaki pálya a cél, nem biztos, hogy a legjobb választás. Erről tudsz esetleg valamit?
82164. Eriberi16 (válaszként erre: 82135. - Manimantra)
2021. márc. 21. 09:48
Köszi szépen! Pont ezért hajlottunk a Schiller felé a Bp-i Móricz gimivel (matek és termtud. jó eséllyel megvan) szemben, ugyanakkor azt hallottuk, hogy a nyelvoktatás a Schillerben a matek rovására megy. Én nem tudom, csak próbálom összegezni a hallottakat, és a legjobb döntést meghozni (egyiknél sincs személyes/helyszíni tapasztalat, csak a Móricznál és a Veresnél, mindkettő bejött neki). Azóta viszont tudjuk, elég biztos bejutó a Teleki angol-matekon (4+1) és a sima matekon. És rágom a körmöm, hogy melyikkel jár jobban (szoftverfejlesztő akar lenni, így a cél progmat vagy BME). Ha esetleg van a Telekiről még infód, megosztanád? Akár priviben is jöhet. Az egész más kategóriát az oktatás színvonalára vagy a hangulatára értetted?
82163. virgilius (válaszként erre: 82144. - Wildrose)
2021. márc. 21. 09:40
Waldorf nekem kilóg a sorból. :) Ha felvennék oda és ő is szeretné, én biztos azt választanám.
82162. turbónyuszi (válaszként erre: 82144. - Wildrose)
2021. márc. 21. 09:39

Szia!


Párom legkisebb lánya idén kezdte az Óbudai Waldorfot.

Elsősorban humánabb gyereknek ajánlanám, nagyon szeretnek odajárni a gyerekek, a nyelvi képzés jó és erős, nyelvvizsgát simán tesznek. Ha valami konkrét érdekel, írjál privát üzenetet, most éppen itt van nálunk az érintett gyerek, meg tudom tőle kérezni.

82161. kgyo (válaszként erre: 82144. - Wildrose)
2021. márc. 21. 09:39
szia, ebben nem tudok segíteni, de már korábban mások is írták, hogy a 8 osztályosokban ilyenkor van mozgás, ha nincs ellenetekre újként becsöppenni egy osztályba, akkor jó gimnáziumokba is be lehet kerülni (tavaly a szilágyi egyik osztályából kb. 8 gyerek ment el). április környékén nézd meg az iskolák a honlapját.
82160. Macskaringo (válaszként erre: 82154. - Prünytyi)
2021. márc. 21. 09:39

Köszönjük az infókat!

Most eléggé úgy tűnik, hogy a lányom ide fog bekerülni. Ez van neki második helyen és osztálylétszámon belül van. Az első helyen jelölt suliban nincs befutó helyen, úgyhogy valószínűleg ide fog járni.

Ő német nemzetiségi suliból menne az angol NYEK-re, angolt 2 éve tanul, és elég jó érzéke van az angolhoz, szóval ettől nem féltem őt.

Viszont ha második nyelvnek a németet választja, akkor ott van lehetőség arra, hogy ne kezdőről induljon? Láttam a szakmai programban, hogy a második nyelvnél évfolyamszintű szintfelmérés van, és aszerint sorolják őket csoportokba, de azt nem tudom, hogy mennyire jellemző, hogy indul németből olyan csoport, amely nem teljesen kezdő.

82159. Kisbéka09 (válaszként erre: 82144. - Wildrose)
2021. márc. 21. 09:38
Ha nem Top sulikba kèszülnének, akkor engem az Európa2000 nagyon megfogott, csak ott ugye tandíj van...
82158. A_T
2021. márc. 21. 09:32

Sziasztok!


Valaki akinek a gyereke már jár Szent Istvánba, meg tudná irni nekem privibe a véleményét az iskoláról.

pro és kontra


Benne vagyunk a 6 osztályos TT-ben, csak bizonytalan a gyerek.


Köszönöm szépen!

82157. turbónyuszi (válaszként erre: 82151. - Levia)
2021. márc. 21. 09:30
Igen, ezt tuom, csak a gyerekem matekos és fizikás jelenleg, villamosmérnök szeretne majd lenni, de az olyan tagozatokon nincs befutó helyen (100 felett van Móricz matek és Szinyei matek). Itt az a dilemma, hogy gyakorlatilag csupa biosz-kémiás tagozaton van bekerülésvégi rangsorszámon (Szinyei, illetve Sashegyi Arany és a Móricz termtud, de ott nagyon kis eséllyel). Szinyeiben én a nyelvoktatást jobbnak gondolom, mint a Móricz, a gyerekek is sokkal szimpatikusabbak.
82156. Liluka9 (válaszként erre: 82155. - Mando)
2021. márc. 21. 09:30

Igen, én is megijedtem először, mi sajnos nem vagyunk benne kapásból egy osztálylétszámon belüli rangsorban sem. Viszont vannak azért olyan sulik, ahol közel állunk hozzá.

Én is megnéztem a táblázatot és az előző évek "utolsó rangsorszámát" de aztán realizáltam hogy most jóval több felvételiző volt idén, így vélhetően magasabb lesz ez a szám is. Akkor te is így gondolod, megerősítésnek veszem :D KÖSZIIIII!

82155. Mando (válaszként erre: 82150. - Liluka9)
2021. márc. 21. 09:26
Erről az jutott eszembe, hogy valahogyan jelezni kellene majd a kalkulátoros oldalon, hogy az idei számokat erősen befolyásolta az évfolyam létszáma és a szokatlanul sok tagozat beírása. Nehogy valaki az idén várhatóan magas rangsorszámok alapján rosszul kalkuláljon.
82154. Prünytyi (válaszként erre: 82125. - Kgyo)
2021. márc. 21. 09:25
A Hunfalvyban 2 csoport van ha jól emlékszem az első tanítási napon megírt szintfelmérő után. 1-2 hét után volt egy csere a 2 csoport között. Lányomék osztályában(1+5 év kéttan angol) a 34 gyerekből talán 4-5 gyerek volt, akik nem vagy alig tanultak angolt általánosban. Nekik az ofő heti plusz 1 órát tartott a felzárkózás miatt. Szerintem nulla angollal fel kell kötni a gatyát, mert azért elèg tempósan haladnak.
82153. gabi.sz35 (válaszként erre: 82144. - Wildrose)
2021. márc. 21. 09:24

Nem tudom most hogy van, de az Óbudai Waldorfba nem vettek fel annyira könnyen még jópár éve. Bár az ismerősünk lánya 2 év önmegvalósítás után eljött onnan, bocs bocs nem vagyok egy Waldorf fun.

A Budenzet nézzétek meg, van alapítványi gimis osztálya, 2 éve voltunk ott egy ballagáson, nekem szimpi volt a suli.

Európa2000 itt van a szomszédban, erősen fizetős, de egyáltalán nem rossz suli és nem is vesz fel mindenkit úgy tudom. A Berzeviczkyről itt olvastam kiválókat és még az Örsön a Keleti Károlyt nézzétek meg esetleg, ha a Varga a zuglói Varga kertészeti az elég közepes.

De jönnek nálam okosabbak.

82152. VeTspKa (válaszként erre: 82010. - Vircina)
2021. márc. 21. 09:20
De jó ilyet olvasni! 💖💖💖
82151. levia (válaszként erre: 82142. - Turbónyuszi)
2021. márc. 21. 09:14

"...A biológia [OKTV]

A versenyek szervezésében és lebonyolításában közreműködnek:

− biológia verseny esetében a Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium..."

És nagyon szuper laborjuk van.

82150. Liluka9 (válaszként erre: 82140. - Turbónyuszi)
2021. márc. 21. 09:13

Egyébként nekünk is meglepően hátul van a gyerkőc, a többi sulihoz képest. Azt bánom, hogy nem lehet látni, hogy mennyi volt idén az össz jelentkező. De mivel eleve több versenyző volt idén, gondolom hozzájuk is több érkezett.


Más kérdés:

Szerintetek így, hogy több 8.-os felvételizik idén, az a rangsorszámok viszonylatában az jelenti (mondjuk a Réka táblázatához képest) akkor emelkedni fog idén az utolsó felvett rangsorszáma?

Nem tudom mennyire sikerült értelmesen fogalmaznom így a reggeli kávé előtt :D

82149. Liluka9 (válaszként erre: 82142. - Turbónyuszi)
2021. márc. 21. 09:08

Betöltötte nekm is , 20 perces várakozással.

Infokban en zöldfülű vagyok, egyszem lányom van, első felvételi hajránk.

Hitelt érdemlően nem tudok e miatt nyilatkozni, azt tudom hogy sokaknak mentősulija, hallottam róla hideget -meleget. Hangulatáról, légköréről viszont csak jókat mondtak azok akiktől kérdeztünk.

82148. levia (válaszként erre: 82134. - Zsuzska.72)
2021. márc. 21. 09:07

Ezzel próbálkozhatsz a gugliból (írd a zárójelbe, smit keresni szeretnél):


site:hoxa.hu/kozepiskolai-felveteli-forum [iskola neve]


Kb. a semminél jobb.

82147. Zsuzska.72 (válaszként erre: 82145. - Levia)
2021. márc. 21. 09:00
köszi
82146. erzsi06 (válaszként erre: 82145. - Levia)
2021. márc. 21. 08:59
De miéééért? 🤣
82145. levia (válaszként erre: 82134. - Zsuzska.72)
2021. márc. 21. 08:51
Sajnos nem csoda. Pár éve megszűntették a könnyű visszakereshetőséget.
82144. wildrose
2021. márc. 21. 08:34

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket kérem. Lányom nagyon elszúrt 8-os írásbeli felvételije után csupa általam alig ismert középiskolába van kisebb-nagyobb bejutási esélye.

Van négy gimnázium, ebből a három utolsó alapítványi:

• Újpesti Bródy Imre Gimnázium (média és dráma tagozat)

• Óbudai Waldorf Gimnázium

• Európa Alapítvány Gimnázium (EAKI)

• Innovációs Gimnázium (angol és általános tagozat)

Van két technikum, amelyek a nyelvi év miatt kerültek képbe, ezekkel jövőre újra tudnánk felvételizni:

• Berzeviczy Gergely Technikum (német NYEK)

• Varga István Technikum (angol NYEK)

Ti milyen sorrendet állítanátok ezek között, ha a cél a jövőbeli továbbtanulás miatt egy nem túl gyenge középiskola? Illetve minden információnak nagyon örülnék az említett iskolákról.

Köszönöm szépen.

82143. Macskaringo (válaszként erre: 82141. - Liluka9)
2021. márc. 21. 08:23

Szia!

Nekem betöltött, most meg is van nyitva a gépemen. Ha továbbra sem sikerül megnyitnod, és privát üzenetben elküldöd az OM azonosítót vagy a jeligét, szívesen megnézem neked.

82142. turbónyuszi (válaszként erre: 82141. - Liluka9)
2021. márc. 21. 08:19

Igen, 76 szzaléknál állt 10 percet, azután egyszer csak csodák-csodája megnyitotta.

Van infod a sashegyi Aranyról? Reál érdekelne, meg az iskola hangulata, hogy mennyire erős, mennyire elfogadó, milyenek az osztályok/hangulata? Mondjuk egy Móriczhoz képest.

82141. Liluka9 (válaszként erre: 82139. - Macskaringo)
2021. márc. 21. 08:08
Tudom , de 76%ig tölti be ... szüleimnek is másik gépen ... remelem előbb utóbb sikerül
82140. turbónyuszi (válaszként erre: 82138. - Liluka9)
2021. márc. 21. 08:07

Szia!


Kb. egy órát szórakoztam, mire sikerült normálisan lekérni belle az adatokat: open office-szal esélytelen. Telefonról egyszer egy adat lejött, végül fel kellett teleptenem az Office-t, levenni a védett fájlt miután nagy nehezen megynyitotta és most rendesen működik excelben. Reálon befutó rangsorszám vége felé van a gyerek.

82139. Macskaringo (válaszként erre: 82138. - Liluka9)
2021. márc. 21. 08:04
Van fönt egy sárga sáv, ott nyomj rá arra, hogy "Szerkesztés engedélyezése", utána remélhetőleg működni fog.
82138. Liluka9
2021. márc. 21. 07:58

Sziasztok!


Az Arany János is tett fel listát, de letöltve nem engedi hogy beírjuk az azonosítót amivl keresni lehet. Másnál is akadt ilyen probléma?Vagy ti látjátok?

82137. kgyo (válaszként erre: 82136. - Macskaringo)
2021. márc. 21. 07:46
szuper! nagyon köszönöm
82136. Macskaringo (válaszként erre: 82125. - Kgyo)
2021. márc. 21. 07:38

Tegnap olvasgattam a Hunfalvy Szakmai programját, és abból az derül ki, hogy az angol NYEK-en van nyelvi tudásszint szerinti csoportbontás, mert egy teljes angol NYEK-es osztály indul.

A 62. oldalon olvashatsz a csoportbontásokról:

[link]

"A 9.NY és 9.KNY osztályokban, amennyiben az egész osztály ugyanazt az első idegen nyelvet tanulja, a csoportokat osztályonként, a tanulók idegen nyelvi tudásszintje szerint alakítjuk ki. Ezekben az osztályokban a 9. évfolyamba lépéskor az osztályfőnök és a szaktanárok véleménye alapján, pedagógiai szempontok figyelembevételével módosítjuk a tanulók csoportbeosztását."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook