Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közalkalmazotti bérmelés fórum

Közalkalmazotti bérmelés (beszélgetős fórum)

18. mmacus (válaszként erre: 8. - Anyuci91)
2010. okt. 16. 15:58

Minimálbér emelés minden évben van!


Közalkalmazotti béremelés évek óta nem volt, úgy tudom most sem lesz. Csak minimálbérre kiegészítés van, azoknak, akiknek nem éri el a még a minimálbért sem.

17. pgiz (válaszként erre: 5. - Drommo)
2010. szept. 21. 07:30

Mikor apád bent volt a kórházban, akkor mitől gyógyult meg? A semmitérő munkát végző nővér talán addig, amíg méltóztattál kegyes látogatást tenni a körükben, felfüggesztette a kezeléseket.

Nem tudom, hogy mit dolgozol. Kíváncsi lennék, hogy ha 12 órát töltesz a munkahelyeden, Duracell-nyuszi módon teszed-e a dolgodat?

Betegség a más munkájának lebecsülése, fikázása.

Még szerencse, hogy nem te osztod a fizetéseket, nagyon magas lóról.

Emelj meg 90 kilós beteget -akár ketten, de ez nem biztos- naponta nem egyszer, aztán ítélkezz.

16. Bri* (válaszként erre: 15. - Df2a740c00)
2010. szept. 14. 15:00
Persze, hogy hazabeszél. Az emberek gyakran mondanak véleményt olyan dolgokról, amikről fogalmuk sincs, csupán a látszat alapján ítélkeznek. Jó hogy megvédi magát az ember.
2010. szept. 14. 14:54
Ez annyira gáz, hogy feltesz valaki egy egyszerű kérdést és már özönlenek is az olyan válaszok, hogy ki mit és miért érdemel meg. És természetesen mindenki hazabeszél.
2010. szept. 14. 14:51
Én most azt olvastam, hogy a 3%-os hiánycél tartása érdekében az is egy lehetséges alternatíva, hogy befagyasztják a béreket.
13. Bri*
2010. szept. 14. 14:46

Nem tudom, sokan miért gondolják azt, hogy a közszférában olyan fene jól lehet keresni. Ráadásul, ha olyan munkakörben dolgozik valaki (pl. szociális ellátás, segélyezés, munkanéküliekkel, idősekkel, hajléktalanokkal) nem is egy leányálom a munka. Kiváncsi vagyok, hányoan csinálnának hasonló dolgokat.

Megy hozzád a szifiliszes, tüdőbajos ügyfél, rádköhög, szidja az anyádat, borítgatja rád az asztalt stb. Viszed haza a remgeteg feszültséget, problémát. És féltsd a gyerekedet, hogy egy dühös ügyfél (akinek mondjuk el kellett vinni a gyerekeit, mert elhanyagolta őket) nehogy bántsa. Tök jó, nem? Nem is érdemli meg az ilyen a béremelést!

12. abri
2010. szept. 14. 12:51

Remélem kapnak béremelést, évek óta nem volt egyőnknek se, férjem közalkalmazottként, én egy maszek kft-nél dolgozom minimális fizetésért.

Az árak szépen kúsznak felfele, más egyedül többet keres, mint mi ketten.

11. Re87 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2010. szept. 14. 12:14
Nem tudok róla,de szerintem valószínűbb,hogy megint befagyasztják a bérüket.
10. fehérleander (válaszként erre: 5. - Drommo)
2010. szept. 14. 11:57
Az a baj, hogy az ápolók/ápolónők nem hivatástudatból űzik a szakmájukat. Elfelejtkeztek már a mosoly, jó szó gyógyító erejéről. Fizetésemelés? Francokat!
9. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Andika751)
2010. szept. 14. 11:13

szegény... választ még nem kaptál a kérdésedre :( én nem tudok róla, de keress rá neten, hátha találsz vmit.


milyen munkakörben dolgozol?

2010. szept. 14. 10:29
Arról senkisem beszél mikor lesz a minimálbér emelés? Bezzeg erre senkisem figyel. Ágnes
2010. szept. 14. 10:12
én azt szerettem volna csak tudni, hogy tervez-e a kormány béremelést, nem azt, hogy ki hogy érdemli meg, aki tud erről az írjon, köszönöm.
2010. szept. 14. 09:59
nem csak a kórházi ápolókról beszéltem, hanem pld. a mentőkről...
2010. szept. 14. 09:43
Hát Íriszke amit láttam a nyáron az egyik kórházban mikor apám bent volt...Arra azt kell ,hogy mondjam ,hogy még fizetést sem adnék a nővéreknek...Mert kb annyit ért a munkájuk..Persze tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
2010. szept. 14. 09:40
én egyedül az egészségügyben dolgozóknak adnék emelést. nevetséges, hogy diplomás ápolók 90-100e Ft-ot visznek haza:(((
2010. szept. 14. 09:23

Ne legyenek telhetetlenek, mert ez így méltánytalan és a többiek, akik napról napra tengődnek azok mit szóljanak az ő érdeküket vajon ki képviseli?

Üdv.Ágnes

2010. szept. 14. 09:21
Kedves első hozzászóló neharagudj te nem tehetsz róla nagyon hallatják a hangukat, sőt, ha szt vesszük tulságosan követelőznek, úgy mint a BKV, vagy a Repülőtér dolgozói, de kérdem én miért nem szakembereknek adnak több fizetést, hiszen ők is felelősségteljes munkát végeznek inkább annak adnék, aki jobban megérdemli, sokkal nagyobb hasznot hajt mégis kiszorultak a munkaerő piacról és a többieket nem veszik figyelembe. Ahhoz még több munkahelyet kellene teremteni és biztosítani a szükséges megélhetést. Elégedetlenek a fizetésükkel, aki gürizik éjt nappallá téve az hol reklamálhat szerintetek igazságos ez? Üdv.Ágnes
2010. szept. 14. 09:15
Ki mit hallott, lesz-e jövőre közalkalmazotti béermelés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook