Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kötözködő anyós vagy én reagálom túl? fórum

Kötözködő anyós vagy én reagálom túl? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
128. ginaanyus (válaszként erre: 127. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 10:55

Mind a két vejemet és a menyemet is tegezem. De közülük csak az egyik vejemnek engedtem meg, hogy ő is tegezzen engem. Hidd el, meg van az oka, hogy így döntöttem. Bár érdekes, hogy akik magáznak, sosem kérték, hogy tegezhessenek. Ez számunkra bizonyos távolságtartást jelent. Ha a szívemre teszem a kezem, azt kell mondanom, hogy nem igazán bírjuk egymást. Bár megpróbáltam mindig segíteni, ha kértek, mégis minden megnyilvánulásomat ellenségeskedésként fogták fel. Ezért is írtam, hogy szerintem anyósod szerintem elfogadott Téged, mert zavarja a köszönési stílusod. De ha ezt a megnyilvánulását is rossz pontként értelmezed, akkor ne várd, hogy meg fog változni a helyzet.

Hidd el nekem, a legtöbb anyós nem akar rosszat a saját gyerekének, inkább mindenki azt szeretné, ha boldog lenne. Csak nehezen viselik el, ha kívülállóként vannak nyilvántartva. Ezért is van, hogy esetleg néha nem a megfelelő mondatokat mondják. Bár úgy érzem, párod is bánthatja a dolog, hisz ha ott vannak, körül zsongja őket. S ne várd, hogy ő tegyen igazságot, mert ahogy valaki itt már írta, bármelyik ujját harapja, az fáj. Sőt állítom, ha túl sokat feszegeted ezt a témát, azzal csak azt éred el, hogy választás elé állítod a párod. Lehet, hogy lesz pár évetek szülő mentesen, de hidd el, az ő szívében mindig ott lesz a szálka, hogy mekkora áldozatot kellett hoznia miattad, hisz elszakítottad az anyjától.

S még egy dolog: ha problémád van anyósoddal, azt beszéld meg vele. Azt viszont ne várd, hogy ő kezdeményezzen, hisz a leírtak alapján biztos vagyok benne, nem fog, hisz ő valójában nem is akar rosszat, ezért nem érzi, hogy esetleg megbéntott volna.

127. angelic smile (válaszként erre: 124. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 10:35
A másik vejedet tegezed (akinek nem engedted meg, hogy tegezzen)?
126. e49241a632 (válaszként erre: 122. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 10:30
Ok, majd gyere:)
125. e49241a632 (válaszként erre: 121. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 10:30

Ő is furcsállta ezt. De ő ezeket egyszerűen nem hallja meg. Az anyukájnak ő annyira meg akar felelni, hogyha anyósom itt van nálunk, olyan, mint a se lát se hall Dömötör, körbezsongja őket, tényleg mintha valami más tudatállapotba kerülne. De ezt persze soha nem ismerné el.

Köszi egyébként, szerintem se kell szégyenkeznem a köszönésemen, elvégre sose állítottam még úgy be, hogy mondjuk "Csá, mutercsótány" vagy hasonló:D mert azt még megérteném, ha ezen hüledezik:D

2014. júl. 22. 10:29

Nekem sok mindent elárul egy kapcsolatról, hogy milyen a köszönés és hogy tegezik, vagy magázzák-e egymást. A legtöbb esetben az ilyen kívülről a családba került emberek esetében a fiatal magázza az időssebbet. Úgy gondolom, az illem azt kívánja, hogy mivel igazából nem ismerik egymást, a fiatalabbnak meg kell adnia a tiszteletet. Természetesen ez idővel átválthat tegeződésbe. Ez egyértelműen azt jelenti számomra, hogy az illetővel közel állunk egymáshoz. Nekem 2 vejem és 1 menyem van, de csak az egyik vejemnek engedtem meg, hogy tegezzen. S nem a keresztnevemen szólítanak, hanem azt mondják: anyuka. Végig olvasva a fórumot, szerintem az anyósodéknak is kínos, hogy magázod őket, ezért is tettek megjegyzést a köszönési stílusodra. Ezt feltétlenül meg kellene beszélni velük.

Lehet, hogy nem leszek népszerű, de véleményem szerint pont Te vagy az, aki nem akarsz igazából a családhoz tartozni. Írod, hogy csak akkor mész, ha hívnak, s terhes Neked, ha meg ők meg mennek. Nehogy azt hidd, hogy ezt anyósod nem érzékeli. Kicsit bele kellen gondolni: neki van egy fia, akit megszült, felnevelt, lehet a mindene volt, s most úgy érzi, elveszíti. Ezen nagyon nehéz lelkileg túl tennie magát egy szülőnek. Amíg él, a fia az ő része is lesz. Nem hiszem, hogy rosszat akar, lehet, csak kissé idegesítő a stílusa. Szerintem ő már rég a család részének tekint Téged, hisz olyan dolgokat is elmondott, ami lényegében az ő magánügye.

Szerintem csak kissé felfújod a témát, hisz árgus szemekkel figyeled, hogy mikor mit mond, s idegesít minden megmozdulása, mondata.

Javaslom, ha bántónak érzed valamelyik megnyilvánulását, akkor ezt ott helyben próbáld megbeszélni vele. s teheted, kicsit nyiss felé egy kicsit, hidd el, jobb lesz a helyzet.

egyébként mindenkinek javaslom, kicsit gondoljon bele, mit fog érezni, ha majd a gyermeke kirepül, s csak kívülállóként szemlélheti tovább az életét.

123. angelic smile (válaszként erre: 120. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 10:26

Én nemzetközi etikett és protokoll tantárgy keretében tanultam (viselkedéskultúra és viselkedéstechnikai elemek) az egyetemen. :)

/Forgács József: "A társas érintkezés lélektana", "Protokoll kézikönyv")

122. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 119. - E49241a632)
2014. júl. 22. 10:21

Tudod, beleestem én is ebbe a hibába anyósomékkal. A tétova tisztelet, akkor most, hogy is legyen esete.


Aztán nem fölényesen, csupán öntudatra ébredtem, hogy a tisztelet nekem is jár, és helyre állt a kép.

Tényleg most nem tudok maradni, majd később.

121. angelic smile (válaszként erre: 119. - E49241a632)
2014. júl. 22. 10:20

Szerintem nincs okod szégyenkezni a köszönés miatt. A gúnyolódás miatt szégyelljék magukat ők!

Bár megkérdeztem már, de nem kaptam rá választ, a férjeddel nem beszélgettél róla és hogy reagálja le ezeket a dolgokat? Igazából ő lenne az szerintem, aki tisztázni tudná ezt a szüleivel, ha te nem szeretnéd. És ha szeretnéd tisztázni, ő melléd állna?

120. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 117. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 10:19

Rendezvényszervezést (is) tanultam és ott 1/2 évet az etikettnek szenteltünk. Én meg az életben is úgy tudtam, és a tankönyvből is azt tanultam, hogy simán megteheti.


Ottlik Károly: Protokoll

119. e49241a632 (válaszként erre: 111. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 10:16
Ha ma kerülnék hasonló helyzetbe (szülőnek bemutatás), már én se így köszönnék, de 26 évesen hiába voltam már felnőtt, mégis sokkal bizonytalanabb voltam, több volt bennem a megfelelési kényszer.
118. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 115. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 10:16

Azért, hangyapucányit másként írtad, hogy pillogjon, fellengzősködjön, nekem így jött le. De mi legalább megbeszéljük, mit gondolunk és érzünk, a másik mondataiból.


Na mindegy!


Legyen szép napotok, nekem muszáj elhagyni az oldalt, munkám van, :)

117. angelic smile (válaszként erre: 111. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 10:13

Nem, 18 év felett nem tegezhet le. :) Etikett szerint nem. Tanultuk! :)

De ha már megtette, akkor igen, vissza lehet simán tegezni.

116. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 113. - E49241a632)
2014. júl. 22. 10:12
Ezt tényleg Te tudod jobban, veled állnak kapcsolatban.
115. angelic smile (válaszként erre: 111. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 10:12

"Letegezhet, jelezve, hogy visszategezheted."

De nem tették. :) Mert ha ezt tették volna, akkor nem beszélnénk róla.


A "csókolom" köszönéssel szerintem semmi probléma nincs. Én inkább azt hiányolom, hogy ha ez nem felel meg az anyósáéknak, akkor miért nem mondják azt, hogy "tegezz minket kislányom" vagy mond azt nekünk, hogy "jó napot"! Nem egy vadidegennek mondja azt, hogy csókolom.


Kívülállóként könnyű ilyeneket írni. Én is voltam hasonló helyzetben (nem ugyanilyenben!), amikor legelőször elkezdtem dolgozni és a nő, akinek a helyére mentem tanított be. Nálunk is gond volt a tegeződés, és az, hogy beszéljek vele. Ő akart elmenni nyugdíjba, de sértésként élte meg, hogy felvesznek helyette valakit.


"Elárulom mit mondanék. Azt, hogy mivel letegeztek, alkalmazom az etikettet, és visszategezem. Ennyi, és pofavágások, szemrebegtetések nélkül." Ugyanezt írtam a 102-es hsz-emben. :D


"Legrövidebb út az egyenes, ha valami nem tiszta, rá kell kérdezni." Ugyanezt írtam a 86-os hsz-emben.


Akkor most együtt szítjuk a tüzet? :DDD

114. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 109. - E49241a632)
2014. júl. 22. 10:11

Az lenne a normális, hogy mindketten dönthessetek. Gúnyolódni ezen primitív dolog.

De amíg nem juttok közös nevezőre , állandó feszültség forrása lesz, a két kecske esete a pallón, ki és kit részesítsen előnybe.


Remélem megoldódik a problémátok, már csak azért is, hogy csak a férjed szülei.

113. e49241a632 (válaszként erre: 111. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 10:09
Szerintem nem akarták, hogy visszategezzem őket, ha akarták volna, megmondják. Ha mást szóvá tudnak tenni, akkor szerintem ezt is megmondták volna.
112. d1e807c461 (válaszként erre: 109. - E49241a632)
2014. júl. 22. 10:05
én idegenekről és majdnem idegenekről beszéltem. h mennyire nincsenek tisztában az illemmel. de az is biztos, h anyósod sem korrekt veled szemben. 34 éves vagy, s röhög rajtad?
111. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 106. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 10:03

Te ezt írtad.

"Felnőttnek számító fiatalt nem illik csak úgy letegezni, tehát már az anyósodék sem tegezhettek volna csak úgy le. "


Letegezhet, jelezve, hogy visszategezheted.


Itt én nem vettem ki, hogy nem akarták, hogy vissza tegezze őket.

Viszont 18-20 feletti ember inkább köszönjön a napszaknak megfelelően, a csókolom olyan kisgyerekes. Miért is csókolna egy felnőtt egy másikat?


Elárulom mit mondanék. Azt, hogy mivel letegeztek, alkalmazom az etikettet, és visszategezem. Ennyi, és pofavágások, szemrebegtetések nélkül.

Legrövidebb út az egyenes, ha valami nem tiszta, rá kell kérdezni.

110. e49241a632 (válaszként erre: 105. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 10:01
Köszi, aranyos vagy:)
2014. júl. 22. 09:54

34 vagyok, 26 voltam, amikor megismertek. Engem nem zavart különösebben, hogy én magázom őket, ők tegeznek engem, csak az, hogy a köszönésemen gúnyolódtak. Ők mindketten munkásemberek, nem fújják kívülről a protokollt, plusz a hétköznapokban, családi kapcsolatokban szerintem ez kicsit másképp működik.


Enissa, valahol írtad, hogy nekem rá kellett volna kérdezni, hogy köszönjek. Én ezt azért már túlzásnak érzem, szerintem amíg egy köszönés udvarias, de legalábbis tiszteletet megadva mondják, addig egy intelligens ember nem akad fenn rajta. Ha nekik nem is tetszik, ennyit már hadd döntsek el én, hogy hogy köszönök.

2014. júl. 22. 09:43
h vedd észre, hol a helyed. xD
2014. júl. 22. 09:41
v ha máris azután rákérdez, h hány éves vagy? xD
106. angelic smile (válaszként erre: 104. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 09:37

"Ha az idősebb személy egy felnőtt embert letegez, az etikett szerint azt jelenti, hogy visszategezheted."

Ugyanazt írtam, mint te, csak más szavakkal. :DDD


Ha rákérdeznek, hogy miért tegezted le őket, te mit mondasz az eddig írt hozzászólásaid tükrében? Áruld nekünk! :)

105. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 101. - E49241a632)
2014. júl. 22. 09:34
Örülök, hogy békésen eltelt a vendéglátás.
104. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 102. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 09:33

"Imádom" az ilyen hozzászólásokat. Nem azon vagy, hogy a konfliktus megoldódjon, hanem, szítod a tüzet.

Olvasd el az etikettet, ha az idősebb letegez, akkor az annak a jele, hogy vissza lehet tegezni.


De nem lenne szabad ebből ekkora problémát csinálni, rá kellett volna kérdezni, most akkor hogy is köszönjön.

103. d1e807c461 (válaszként erre: 88. - E49241a632)
2014. júl. 22. 09:27
hány éves vagy? én 25 vagyok, de nagyon irritál, ha letegeznek, s olyan hangnemben, mintha egy retardált taknyos lennék. s ha visszategezem, akkor néz felháborodottan. pedig nem nyugdíjasokról van szó, hanem nálam tíz-tizenvalahány évvel idősebbekről. nem őriztünk együtt disznót.
102. angelic smile (válaszként erre: 88. - E49241a632)
2014. júl. 22. 09:18

Felnőttnek számító fiatalt nem illik csak úgy letegezni, tehát már az anyósodék sem tegezhettek volna csak úgy le.

Tegezd csak le őket, és ha megkérdezik, hogy miért teszed, akkor közöld, hogy ezzel is kifejezed az egyenrangúságodat. Ha ez nem tetszik, váltsanak vissza magázódásra, már csak azért is, mert nem emlékszel, hogy megengedted volna nekik a tegeződést. Mosolyogva, halkan, szemet rebegtetve mond! Úgy lesz igazán hatásos! :)

2014. júl. 22. 08:30

Megvolt a névnap különösebb beszólások nélkül (azért volt egy-két árnyaltabb:D).

Azóta sokkal kevesebbet kattogok ezen a témán hál Istennek.

100. Beu23
2014. júl. 18. 12:02
hálát adok az égnek, hogy nekem ilyen jó anyósjelöltöm van mint a mostani, szinte barátnők vagyunk :D
99. ina87
2014. júl. 18. 10:23
mit értesz az alt h én mindég nagyon udvarias voltam vele,mert hát ezen is sok mulik,szerintem tiszteletben kelene tartani egymás házatáját,a másik mond meg anyosodnak h mit is gondolsz mert néha sokat segit az öszinteség!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook