Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kötözködő anyós vagy én reagálom túl? fórum

Kötözködő anyós vagy én reagálom túl? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. júl. 17. 13:42
Másrészt Murajának is igaza van,mi sehova nem megyünk szólás nélkül,és nem jó beleszólni más dolgaiba,az én házam az én váram el mindig jó.Nem egészséges ha más irányít,de egy két beszólás még nem a világ vége!
2014. júl. 17. 13:38
Nem leszek népszerű ezt már előre látom!Sokat beszélünk erről a férjemmel milyen mikor valaki nem jön ki az anyóssal.Hát tudjátok én nem tudom és a férjem se!Anyósom nem nevelte a férjem ezért egyszer láttam,anyám 16 voltam mikor elment itthonról az élettársával.Én nem bánnám néha ha valaki segíteni próbálna.Még ha rosszul is teszi.Elmosogatott a mama na és volt egy boldog 5 perce.Oda dobott epésen valamit ,talán aggódott a fia miatt és nem tudott mit mondani kínjában.Beszólt a súlyodra,talán mert úgy érzi vagytok olyan jóban,hogy ezt ne vedd rossz néven.Nem eszi a sütidet,mert még hozzá kell szoknia,hogy a fia nem érte rajong már .Kaptál tőle egy tányér sütit.Az én anyósom még kockacukrot se adna.És néha epésen szól.Nahát milyen megátalkodott gonosz ember .Bitófára vele.Ne már.Hát ő nem ember ?Ő szülte a férjedet.Persze,hogy azt szeretné ,hogy boldog legyen.ha zavar ahogy veled bánik szépen kedvesen kettesben egy kávé mellett beszéld meg vele!Mond el neki milyen rendes,hogy aggódik a súlyod miatt,és mond el te mindet megteszel,de ez csak a te és párod dolga.Kérdezd meg neki milyen volt az anyósa milyen volt a kapcsolatuk.Mond el,hogy nyilván ő 50 éve vezet háztartást nagy tapasztalattal,de te szeretnéd a magad módján kitapasztani ,és ne vegye el ennek az örömét. Stb.Az én anyósom az unokáit nem hajlandó megnézni ,érte mentünk volna ,nem kíváncsi rájuk.A másik unokáját látta már.Erről ennyit.Nem mondom,hogy emiatt büdös bunkó,de rá lehetne mondani ezt azt.Tedd össze a kezed,hogy egyáltalán érdekled.Ennyi
66. Muraja (válaszként erre: 57. - Enci30)
2014. júl. 17. 13:26

En mar nagyi vagyok de soha az eszembe sem jutna hogy anelkul hogy hivjanak " csak ugy " bealitanak barmelyikhez.

Azon kivul nekem is - nekunk is a paromal van sajat eletunk sokat sportolunk utazunk tiszta remelom meg olvasni ezekröl a szemlyekröl.

En igy meg anno kikertem a sajat anyamtol is ha nem respektel bant velem - csaladomal.

Ferjem anyaja meg el es sokat probalt rosszalkodni velunk de nagyon gyorsan belata hogy hiaba plusz a parom ferfrisitette az emleket hogy nem volt ö olyan jo anyuka sajnos sokszor diszfunkcionalis szitu urolkodott naluk.

Tehat mi alkosuk az eletunket es ha respektel banak valunk akkor termeszetesen valasz is olyan lesz.

Eljek csak az eletuket ugy ahogy kivanjak senkinek sincs jogaba beleszolni .

65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2014. júl. 17. 13:26

Nem tudom, nem ismerem a helyzeteteket, előtte is szóvá tett-e valamit, vagy csak mostanában.

Kérdezz rá a férjedre,Ő is azt érzi, hogy anyósod fogást keres rajtad?

Én úgy gondolom, legrövidebb út az egyenes, ha lehet akkor vonulj el anyósoddal egy külön helyiségbe és beszéld át vele, mi a problémája? Ha nem lehet írj neki egy levelet normál hangnemben, szintén leírva, hogy Te úgy érzed valami problémája van veled, beszélje meg, vagy írja le ő is, mi az ami miatt nem olyan a kapcsolatotok, mint régen?

Lehet ám, hogy valamivel megbántott, amivel nem is akart, de nem beszélted át vele a dolgot, és, mint egy tüske a testben, ha nem veszik ki, egyre mérgesedik, terjed a gyulladás, érzékennyé válik.

Remélem megoldódik az egész problémátok, hiszen a férjednek sem mindegy, egyrészről élete párja, másrészről az édesanyja, akármelyik ujját harapja fáj neki.

64. d1e807c461 (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2014. júl. 17. 13:12
én olyan, mint most. :D
63. gribedli*** (válaszként erre: 60. - D1e807c461)
2014. júl. 17. 13:11
Persze, de ki tudja, mi milyenek leszünk öregen? Lehet, hogy rosszabbak is :D
62. gribedli*** (válaszként erre: 57. - Enci30)
2014. júl. 17. 13:05

Szerintem Calathea sem okád tüzet, vagy volt más is (szafaripók?), aki jóban van az anyósával, nem lehetetlen. Persze nincs idilli helyzet egyik kapcsolatban sem, olyat senki ne várjon, hogy soha nem lesz összetűzés anyóssal (bár nagyon ritkán ilyen is van), inkább arról van szó, hogy azonnal találni kell valami közös pontot és akkor nem lesz a vitából veszekedés.


Én felmértem már nagyon rég a helyzetet, hogy valójában egy csomó mindenben igenis jól jön, hogy van egy anyósom, számíthatok rá mindenben, és ezért igyekezni kell, hogy ne idegedjünk el egymástól. Gondolom, ő is így van vele, teszünk egy-egy lépést. Mondjuk nálam az is van, hogy anyám nincs, szóval megbecsülöm az egyetlen nagymamát, aki van. Nekem kettő volt és tapasztalatból tudom, jó az, amikor a nagyik kényeztetnek, nem ugyanaz a kapcsolat a szülővel mint a nagyival, nem tudnám ezt megtagadni a gyerekektől. Ja, tudom, ad nekik chipset is, mert itthon nálam tiltott, de heti 1x belefér;))))

2014. júl. 17. 12:51
nem találkoztam még olyan emberrel, aki véletlenül szurkálódik, rendszeresen.
60. d1e807c461 (válaszként erre: 57. - Enci30)
2014. júl. 17. 12:49
ne fogjuk az öregségre azt, h valaki pofátlan és rosszindulatú.
59. gribedli*** (válaszként erre: 52. - E49241a632)
2014. júl. 17. 12:48

Engem a feledekenysege azert zavar, mert nem szeretem mindig ujra elmagyarazni a dolgokat.


Pl a kozepso lanyomnak az egyik laba egyhen ludtalpas vagy majdnem. De jar balettre 4 eves kora ota es tartasjavito is lesz ebben az evben a balett kereteben. Namost a doki azt mondta, hogy nem szeretne felirni ludtalpbetetet mert nem biztos, hogy szukseg van ra, es szerinte meg sokat valtozhat spontan, a balett is jot tesz neki. Ezt egyszer mar elmagyaraztam anyosnak, de olyan 2 havonta elfelejti es megint megkerdezi: a kislanyt mikor viszed orvoshoz a ludtalp miatt??


Vagy az, hogy tudja, hogy a gyerekek mind allergiasak a penicillinre es a kozepso a sporex-re is, ezert a gyerekorvos azt mondta, sebaj, megtanul majd az immunrendszeruk egyedul is vedekezni (pont ezert a majd 12 eves fiam eleteben 1x kapott antibiot, masodszorra mar csak 1 adagot, mert azonnal kiderult az allergia, azota semmit es nem beteg soha, a kozepso pedig csak eleteben 1 adag sporexet kapott, kiderult az allergia negyed oran belul es azota o sem, es o sem beteg). Tudogyuszi ellen meg be vannak oltva. Na, anyos, ahanyszor kohognek egy picit, mindjart kezdi a momdokajat: miert nem kapnak ezek a gyerekek antibiotikumot???:))))


Es meg egyszer el kell magyarazni neki az egeszet. Neha elgondolkozom, hogy most hulyenek tetteti magat vagy tenyleg nem emlekszik? Hiszen amugy meg egy intelligens, talpraesett, apolt idos no, olyan, amilyen en szeretnek majd lenni ennyi idosen. Mas bajom nincs vele, oszinten szolva a feledekenysege is csak azert zavar mert ujbol el kell mondani vagy ahogy husvetkor tortent, feledekenysege miatt 2x ajandekot venni? Es makacsul kitart amellett, hogy nem, meg nem mondtam neki el 5 ezerszer, hogy a gyerekek allergiasak, stb. :DDD

58. feketebárány74 (válaszként erre: 57. - Enci30)
2014. júl. 17. 12:48
Én férfi vagyok. :P :D
57. enci30 (válaszként erre: 52. - E49241a632)
2014. júl. 17. 12:46

Valószínű azért van jó véleménnyel Gribedliről az anyósa, mert az eddigi hozzászólók között Ő az egyetlen aki nem tüzet okád az anyósára, hanem megtalálta az okos megoldást.

Kíváncsi lennék, hogy ez a sok na majd én jól leosztom az anyóst típusú nő mit fog csinálni X év múlva majd ha Ő lesz anyós. Valószínű fórumot nyit a milyen szemét a menyem témában.

56. manó2000 (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2014. júl. 17. 12:38

Vannak ilyen anyósok. Vagy mind ilyen, nem tudom.

Az nem segít, ha kedvesebb vagy, mert jobban beléd rúg. Ha bunkó vagy vele az se jó, mert elmérgesíti a helyzetet. A távolságtartás és a ridegség a legjobb erre. Lássa rajtad, hogy marhára nem érdekel, hogy mi a véleménye, de ne szólj vissza. Legyen minden más nála fontosabb. Hátha alakul valami jó irányba.

55. feketebárány74 (válaszként erre: 53. - E49241a632)
2014. júl. 17. 12:23

Ezzel csak az lesz a gond, hogy márpedig sajnos egyre jobban fogod idegesíteni magad vele... :S

Persze tudom nem vagyunk egyformák, de mi csak azt tudjuk leírni, hogy mi mit tennénk a te helyedben. De abban szerintem mindannyian egyetértünk, hogy ez így nem mehet tovább... :S

54. e49241a632 (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2014. júl. 17. 12:16
Ez mindig így volt náluk, talán azért alakult így, mert nekik kertes házuk van, nekünk csak lakásunk. És beletrafáltál, mindig viszem át hozzájuk a tortát, de ezzel nem lenne semmi gondom, ha amúgy nem piszkálna.
53. e49241a632 (válaszként erre: 47. - Feketebárány74)
2014. júl. 17. 12:14
persze, tuti, hogy vérig sértődne. Drasztikus lépést nem akarok tenni, inkább az lenne jó, ha magamban nem foglalkoznék vele egy percet sem, ezt kéne elérnem, mert tudom, hogy nem érdemes magamat ezekkel idegesíteni, csak nem tudom, hogy tudnék túllépni rajta.
52. e49241a632 (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2014. júl. 17. 12:12

Igen, ha amúgy tudod, hogy jó véleménnyel van rólad, akkor ezeket a dolgokat nem veszed fel. Engem az nem zavarna, hogy elfelejt ezt azt.


Igazad van, az elején kellett volna helyretenni, de az is sok idő volt, hogy egyáltalán észrevegyem, hogy valami nem stimmel. Egyébként vele nem lehet vitázni, belevág az ember szavába, stb.

51. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Nefaria)
2014. júl. 17. 12:09

Tapasztalatbol mondom, hogy egyik pasi sem szereti leoltani a sajat anyjat, ezert is tesznek ugy, hogy: jaaa, nem is hallottam....


Egyaltalan, orulnenek, ha nem ok lennenek kozepen mint valami bekebiro akire mindket oldalrol jonnek a nyilak. Anyosnak es menynek maguk kozott kell elintezni ezeket a felreerteseket es nem a pasitol varni. Ugyanigy, nem beleszolni, ha anyja, fia veszekszik mert maguk kozott fogjak elintezni.


Ha anyosnak arulkodni lenne kedve, ot ugyanilyen modszerrel le lehet szerelni: nekem ne mondd, mondd a felesegemnek (baratnomnek), intezzetek el magatok kozott!

50. e49241a632 (válaszként erre: 44. - 388b941089)
2014. júl. 17. 12:09
Ó te szegény! Azt nem bírnám ki:) A páromnak amúgy a minap azt mondta, nem baj, hogy nem vesz ki szabit, nekünk úgysincs igényünk a nyaralásra. Tény, hogy próbálunk spórolni, így egy-két napokra megyünk csak, meg a párom nem egy nagy nyaralós amúgy se.
49. feketebárány74 (válaszként erre: 44. - 388b941089)
2014. júl. 17. 12:00

Hú, nagyon kemény vagy Vanessza, ez igen! ;-)

Edzhetnéd egy kicsit Calatheát. :)

48. youlcsi (válaszként erre: 39. - E49241a632)
2014. júl. 17. 11:57

na, eddig bírtam az olvasást szó nélkül...

ha párodnak lesz a névnapja, ők miért ragaszkodnak ahhoz, hogy menjetek? aztán majd a szülinapján még torát is átviszed hozzájuk? mifelént nem az ünnepelt vándorol végig a családon, hogy felköszöntsék, hanem aki meg akarja köszönteni, az eljön hozzánk... de szerintem máshol is.


egyébként rosszindulatú valóban.

47. feketebárány74 (válaszként erre: 39. - E49241a632)
2014. júl. 17. 11:56

Nézd, ha nem teszel valamilyen drasztikusabb lépést vele szemben, akkor ezután csak még jobban el fog kanászodni! :S

Udvariasság ill. korkülönbség ide vagy oda, ha nem teszitek helyre, akkor ezentúl még többmindent fog megengedni magának veled szemben.

Amúgy kíváncsi lennék arra, hogy mit szólna a mama, ha ezeket a tanácsokat olvasná, de szerintem még ő sértődne meg. :D

2014. júl. 17. 11:56
Bocs, hosszu lett:S
45. gribedli*** (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2014. júl. 17. 11:55

Szerintem ott kellett volna kezdeni mar az elejen, amikor beszologat, hogy mennyit egyel, stb. Hogy hatarozottan kijelented, hogy nem. Elobb utobb abba fogja hagyni.


Amiket felsoroltal, az oregotthonon kivul mindegyikre volt pelda nalunk is, de tulajdonkeppen elinteztem mindig mar az elejen. Mi szoktunk vitazni, foleg azert mostanaban mert elfelejt dolgokat es ujbol megkerdezi, szoval piszkal valamiert, elsimitom, megnyugtatom, 2 het mulva mar elfelejti es megint ugyanazert piszkal...a ferjem azt mondja, ra kell hagyni mert oregszik es butul, vele is ezt csinalja, naponta tobbszor hivja de esetleg ugyanazert mert elfelejti, hogy mar megkerdezte. Husvetkor vett 2 ugyanolyan ajandekot az egyik lanyomnak mert elfelejtette, hogy mar egyszer megvette es oda is adta nekem.


A vita, veszekedes nem mindig jelent utalatot, mert az is szamit, hogy ezen kivul mi kot meg ossze benneteket. Pl en barmikor kerhetek az enyemtol kolcson penzt (nem szeretem, ha ilyen van, de elofordult mar), o azonnal ad, meg egy ferde tekintet sem kiseri. Kapok tole hazi tojast mindig, zoldseget nagy mennyisegben, stb.


En sem tudnam megenni az o altala gondolt mennyisegu kajat, ezert azt szoktam mondani, hogy adjon kevesebbet es inkabb hazaviszem, jaj de fini, de nem tudok ennyit egyszerre megenni. Ilyenkor orul a bele es csomagolja el es nem bactat, hogy egyek meg egy tonna kajat.


Amugy a hatam mogott nagyon dicser, mert visszahallom, ezert nem veszem rosszindulatunak egyik kommentjet sem, rajottem, hogy csak nincs tekintettel senkire abban, hogy kicsit diplomatikusabban fejezze ki magat de nem serteskent mondja egyik kritikajat sem.


Mosogatas: ha itt van, megkerdezi, hogy mit segithet, en eloszor udvariasan azt mondom, ah semmit, hagyd csak... Erre meg egyszer kerdezi, mikozben mar csinalja, hogy mit segithet es erre mar igent mondok (ha mar ennyire eroskodik). Mi egyutt csinaljuk a karacsonyi, husveti menut, szamara hizelgo volt mar kezdetektol, hogy elkertem a receptjeit meg ilyenek, engem az vezerelt, hogy a fiaanak olyanokat fozhessek mint az anyja, igy az anyjarol hamarabb levalik es sikerult is:)))) az anyja meg boldog, mert van valaki aki a csaladi recepteket tovabb viszi.


Lehet, hogy a te anyosod sincs tudataban, hogy AHOGY mondja a dolgokat, bizony banto lehet, de nem biztos, hogy elore megtervezi, hogy bacogatni fog minden miatt. Pont ezert er teged meglepeteskent, mert belole is csak ugy kibukik. Viszont az az o hibaja, hogy csendben is maradhat, ha valami nem tetszik, megsem turtozteti magat.


Jo tisztazni, hogy "igazad van, de nem vagyunk egyformak, en igy csinalom, te meg ugy", es ezt egy ido utan tudomasul fogja venni. En nem kerulnem ot jobban ezutan sem, mert minel ritkabban latod, annal jobban elszoksz tole es meg jobban idegeskedsz majd (napokkal elotte) egy ujabb talalkozaskor. Csak face to face es menni fog!:)

44. 388b941089 (válaszként erre: 39. - E49241a632)
2014. júl. 17. 11:53
Biztosan lesz. Mi nyaralni megyünk velük...szerinted? :DDD Egyébként az elmúlt 1 évben romlott meg nagyon a kapcsolatunk, vagyis nem rossz, csak az én szememben változott. Anyós mindenkivel ilyen, most engem is bekóstolt, eddig nem b...sztatott, de kezdem nem szeretni, amit csak magának köszönhet. Ha már nem lesznek a kötelező családi ünnepségek, úgy ki fogom osztani, hogy soha többet nem fogunk szóba állni egymással.
43. forrest2010 (válaszként erre: 35. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 17. 11:46
Pontosan ! Egy jó nagy 3.14 ...!
42. Derya (válaszként erre: 39. - E49241a632)
2014. júl. 17. 11:46
en se mennek ha nem muszaj, de neha valoszinuleg muszaj, ha nem akar az ember ugyanolyan bunko lenni... :-)
2014. júl. 17. 11:45
nem reagálod túl! pofátlan és rosszindulatú.
2014. júl. 17. 11:44
ilyen anyósom ne legyen soha, mert leharapnám a fejét.
39. e49241a632 (válaszként erre: 38. - Feketebárány74)
2014. júl. 17. 11:43
Meglepődtem, hogy többen azt írtátok, nem is mennétek hozzá. Eddig mindig azt volt bennem, hogy biztos én vagyok hülye, és belemagyarázom a dolgaiba, hogy rosszindulatú. Nem szívesen megyek hozzájuk egyébként, de a páromnak most lesz névnapja, és ragaszkodnak hozzá, hogy menjünk. Hát kíváncsi vagyok, hogy most lesz-e valami beszólás.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook