Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kötözködő anyós vagy én reagálom túl? fórum

Kötözködő anyós vagy én reagálom túl? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
98. e49241a632 (válaszként erre: 97. - Feketebárány74)
2014. júl. 18. 09:41
:D
97. feketebárány74 (válaszként erre: 96. - E49241a632)
2014. júl. 18. 09:37

"halihó, mi a hányás, nagymutter:)"

Ez nagyon jó! :D

Vagy az se rossz, hogy "Csá' nyanya!" :D

96. e49241a632 (válaszként erre: 91. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 18. 09:35

Más esetben én is visszategezek, ha valaki letegez, ha az illető mondjuk 80 év alatti:) Viszont a szervusz nekem tegeződő ködzönés, az hogy szervusz Mari néni, hogy van? nekem furcsán hangzik.


Legközelebb, ha megint ez lesz, közlöm velük,ha a csókolom nem megfelelő, ezután úgy köszönök, hogy halihó, mi a hányás, nagymutter:) na jó, ez csak vicc volt.

95. e49241a632 (válaszként erre: 92. - Feketebárány74)
2014. júl. 18. 09:31
Csak akkor megyek hozzájuk, ha hívnak, ők meg ha jönnek, akkor nem tudom őket elkerülni. De igazad van, nem próbálok velük haverkodni.
94. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 88. - E49241a632)
2014. júl. 18. 09:19
Esetleg a férjed rákérdezhetne, hogy mit szeretnének, esetleg tegeződni?...mert ugye, ha az unokatesó felesége tegezi, Ők is tegeznek téged, lehet, úgy gondolják, hogy nem akarsz lealacsonyodni hozzájuk, mert különcködsz. Meg kell beszélni ezeket a dolgokat, mert annyi félreértés lehet, ami egyébként nem is lenne probléma, csak valamelyik fél lát bele mást, mint ami.
93. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - Youlcsi)
2014. júl. 18. 09:13
Az én anyósomék szerették volna, ha anyuka, apuka megszólítást használok, én mondtam ne haragudjanak, de nekem a szüleim az anya, apa, így csakis a nevükön szólítom őket.
92. feketebárány74 (válaszként erre: 88. - E49241a632)
2014. júl. 18. 09:11

Hát én úgy látom, hogy nem igazán vannak veled megelégedve, lehet más típusú nőt képzeltek el a fiuk mellett, és ezért szúrkálnak oda neked folyton valamit. Csakhát ugye ehhez végülis semmi közük nincs, hiszen a pároddal ti egymást választottátok. Én továbbra is azt mondom, hogy ne próbálj "haverkodni" velük, mert nincs értelme, és inkább kerüld őket, amennyire csak tudod. Valaki említette korábban, hogy próbálj meg folyamatosan eltávolodni tőlük, hátha akkor végre észreveszik magukat. Nos szerintem is ez lenne az egyik legjobb megoldás a problémádra.

Ja és én se tegezném őket, pláne így nem, hogy folyton piszkálnak. Az összetegeződést az idősebbekkel amúgy se tartom valami jó dolognak, esetleg csak akkor, ha nagyon jó a kapcsolat a felek közt, dehát nálatok ez nem így van.

91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 88. - E49241a632)
2014. júl. 18. 09:11

Ha az idősebb személy egy felnőtt embert letegez, az etikett szerint azt jelenti, hogy visszategezheted.


És igen, nyugodtan lehet mondani, hogy: -Szervusz, Laci bácsi, Mari néni!

Egyébként, ha így fogadnak, ahogy mondod, akkor kérdezz rá viccesen. -Miért, mit mondjak szia Juliska néni??........rövidre zárod a témát. Nem szabad őrlődni, mindent ott és akkor muszáj megoldani.

90. youlcsi (válaszként erre: 88. - E49241a632)
2014. júl. 18. 08:52

de. ha nem tegeződtök, akkor anyós és após felé a legmegfelelőbb köszönés a csókolom.

engem nem zavart, amíg magáztam őket, nehéz volt anno megszokni a tegeződést... mondjuk én szeretem magázódni :)


anyukám egyébként apai nagymamámat egy életen át magázta (ha jól emlékszem, a papát is). anyának szólította, és magázta ("csókolom anya!"). ezzel szemben apukám papának és mamának szólítja anyu szüleit és tegezi őket.

89. unom (válaszként erre: 88. - E49241a632)
2014. júl. 18. 08:35
Nekem anyósom felajánlotta, hogy tegezzem, de nem megy. Így én magázom, ő tegez, de ebben semmi gond nincs, viszont mástól nem fogadnám el. Ettől függetlenül nem szól bele semmibe, illetve véleményt mond, de ha nem fogadjuk el nem csinál belőle problémát. Sőt, ő mondta, hogy tudja, nem kéne mindenbe beleszólni, de megváltozni nem fog, ne foglalkozzunk vele :)
2014. júl. 18. 08:29
Egyébként a tegeződés-magázódás témáról mi a véleménytek? Mi csendőrpertuban vagyunk, tehát ők tegeznek engem, én őket magázom. Meglepődve hallottam, hogy párom unokatestvérének a felesége (aki fiatalabb nálam), tegezi őket. Ezen túltettem magam, bár furcsa volt kicsit a társaságban. Viszont ami ezzel kapcsolatban megint rosszul esett, hogy én úgy köszönök nekik, hogy csókolom, x néni, y bácsi. Aztán egy időben rendszeresen mondták ezután, hogy "na, megjött a csókolom!". De hogy köszönjek, basszus?! Azt ugye nem mondhatom, hogy szia, x néni. Mondjam azt, hogy jó napot kívánok, mint a gázóraleolvasó? Szerintem ha már bármilyen oknál fogva is nem ajánlották fel a tegezést, akkor már nem kéne azon gúnyolódni, hogy köszönök nekik. Ebben is az bánt, hogy lehet, hogy nem a legtökéletesebb köszönés a csókolom, de én csak udvarias próbáltam maradni az adott keretek között, bennük viszont nem volt annyi intelligencia, hogy akkor már legalább ne gúnyolódjanak ezen.
87. e49241a632 (válaszként erre: 85. - Kriszta773)
2014. júl. 18. 08:20
igen, nekem is van ilyen, de akkor nem kötöm a vendégek orrára. Azért gondold el, milyen kellemes ott ülni, amikor meghívtak, és éppen közlik, hogy egyiküknek mennyire nem volt kedve készülődni.
86. angelic smile (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2014. júl. 17. 20:34

Bocsi, de nem fogom végigolvasni a hozzászólásokat. Ha valakit ismétlek, akkor mi scusi.


Én nem hiszem, hogy bárkinek tűrnie kellene a másik sértéseit. Szerintem normális hangnemben el lehetne neki mondani, hogy ezek a dolgok bántóak számodra. Nálunk sem anyósomék (most már csak ő, mert szegény apósom meghalt), sem édesanyámék nem szólnak bele a dolgainkba. De hát mi sem szólunk bele, hogy ők mit csinálnak, hiszen már külön család vagyunk. Természetesen van, amikor kikérjük a tanácsukat, de ha nem az általuk adott javaslat szerint döntünk, akkor sincs sértődés belőle.

Egyébként nem hagynám, hogy a szüleim így beszéljenek a férjemmel és ez dettó így van a férjemmel. Ne haragudj, hogy megkérdezem, de ő ezeket a beszólásokat nem hallja? Ha hallja, hogy reagál rájuk?

85. kriszta773 (válaszként erre: 84. - E49241a632)
2014. júl. 17. 17:08

de ez a példa részedről is kötözködés :) nekem is van olyan, hogy nincs kedvem sütni-főzni, de megcsinálom, és attól még a vendégeknek örülök :)

csak már téged is annyira irritál az anyós, hogy mindenben rosszat és ellened irányulót látsz :)

84. e49241a632 (válaszként erre: 82. - Feketebárány74)
2014. júl. 17. 16:52

Nem, jópofizni én amúgy sem tudok, meg kedvem sincs. Sajnos a nyár tele van családi ünneppel, így most valószínűleg sűrűbben fogom látni.


Múltkor a névnapomkor ugyanúgy áthívtak minket, mint most, hogy lesz a párom névnapja. Sütött após tárcsá húst, anyós meg mondja, hogy reggel após panaszkodott neki, hogy nincs kedve sütni. Akkor meg minek hívtak? Én meglettem volna itthon is. Szóval ezek a családi ünnepek is olyanok, hogy igazából senkinek nincs hozzá kedve, de azért csináljuk.

83. kriszta773 (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2014. júl. 17. 16:26

én abból, amit írtál, nem azt látom, hogy veled lenne baja az anyósnak, vagy direkt veled lenne rosszindulatú. szerintem teljes mértékben családtagnak tekint, ő ilyen típus, ez a mindent jobban tudok, és majd megmutatom, hogy tökély felesége legyél a fiamnak :)

nem hiszem, hogy bármi értelme lenne belerángatni a párodat, hogy tegye helyre, vagy neked ellenségeskedned. ami zavar és bánt, azt mond meg egyszerűen, ennyi. valószínűleg mindig idegesíteni fog néhány dolgával, beszólásával, de alapvetően nincs köztetek olyan nagy baj

82. feketebárány74 (válaszként erre: 67. - Fiúsmami)
2014. júl. 17. 16:18

Na nehogy már még ő lobbizzon a mamánál, hogy az meg ne haragudjon már rá. :S

Még ő alázkodjon meg előtte folyton?! Próbáljon mindig minden dolgot úgy tálalni a mama előtt, hogy az a mama kedvére legyen?!

Na tudod ki jópofizna egy ilyen anyóssal! :S

81. feketebárány74 (válaszként erre: 76. - E49241a632)
2014. júl. 17. 16:09

"Erre azt mondja, hogy na ugye, mennyivel jobb a párom lakása, mint az enyém, ahol hajléktalanok vannak (nyaranta néha a padon tanyáznak a hajléktalanok)."


Na erre nekem tudod mi lett volna a válaszom neki? Az hogy: "Örüljön neki mama, hogy maga nem hajléktalan!" :S

80. e49241a632 (válaszként erre: 79. - 3b1a5ec920)
2014. júl. 17. 16:08
lehet, hogy igaza van, csak köze nincs. Nem eszem az ő kenyerét, nem függök tőle, szóval biztos sok mindenben igaza van, de ilyen alapon én is oszthatnám őt.
2014. júl. 17. 16:04
azt sem artana vegig gondolni, hogy miben van nemi igaza anyospajtinak... mert ugyebar a nok a vegtelen tapitatukrol hiresek
78. e49241a632 (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2014. júl. 17. 15:21
Nagyon idős már? Az én mamám is 70 felett nagyon feledékeny volt, bár nála inkább az volt, hogy minden találkozáskor szóról szóra ugyanazt elmondta. Eleinte idegesített, aztán ráhagytam, mosolyogva válaszoltam huszadszor is.
77. Fiúsmami (válaszként erre: 76. - E49241a632)
2014. júl. 17. 15:05
Én megértem vannak ilyen típusú emberek,mond valamit csak,hogy mondjon,nem ellened irányul.Persze,hogy a fia lakása a jobb,ez nem is kérdés:) ilyeneken sose agyalj.Két fiam van tökéletesek:) és semmi hiba nincs bennük.Mikor lesznek menyeim 1 dolog fog érdekelni ,tegyék boldoggá a fiaimat.Letojom,hogy sós vagy sótlan a főztjük,hogy stoppolnak e zoknit.Próbálok nem beleszólni majd semmibe,ha hívnak megyek,ha kérnek segítséget segítek,de nem szólunk bele semmibe.Viszont ha felültetik a fiaimat ,hűűűűűűűűűűűűűűű,előveszem a mérges szemem
76. e49241a632 (válaszként erre: 74. - Fiúsmami)
2014. júl. 17. 14:56

Ez aranyos:) Mármint a nagyapás sztori:)


Tudom, hogy nem egyedi ez a dolog. Igazából nekem nem is kéne ezzel foglalkoznom, de akaratlanul is feljön bennem, főleg, ha mennünk kell hozzájuk.

Az a baj, hogy már nincs kedvem hozzá szólni se, mert valahogy mindig kiforgatja a szavaimat. pl. múltkor mondtam neki, hogy láttam őzikét az erkélyről (a párom lakásában lakunk, de nekem is van lakásom). Erre azt mondja, hogy na ugye, mennyivel jobb a párom lakása, mint az enyém, ahol hajléktalanok vannak (nyaranta néha a padon tanyáznak a hajléktalanok). Szerintem meg mindkét lakásnak vannak előnyei meg hátrányai is. Párom lakása pl nagyon hangos, mivel több főút csomópontjánál épült. Régebben valahogy ez feljött, mire ő kijelentette, hogy a lakás egyáltalán nem hangos. Múltkor itt volt, akkor meg döbbenten mondja, hogy jéé, ez a lakás ilyen hangos?? Na mindegy, állandóan hasonló dolgok vannak, amik nekem nem hiányoznak.

75. Fiúsmami (válaszként erre: 73. - E49241a632)
2014. júl. 17. 14:50
Azért mert kifakadt az apósra nem gyűlöli !Az ember néha mond ilyet olyat.Nem hiszem,hogy veled lenne gondja a leírtak alapján,egyszerűen lehet neki is elege,és nem disztingvál mindig,Az idősebbek nem mind egyformák,van akit könnyű kezelni van akit nem.De ha szépen megmondod neki akkor biztos megérti.Jobb mint titokban görgetni tovább,van egy mondás,hogy meg kell bocsájtani mielőtt lemegy a nap,mert akkor az ember csak viszi viszi tovább és a kis dolgokból lesz hatalmas.Ha zavar,hogy elmosogat küld el hozzám,nálam mindig van mit rendbe tenni:)
74. Fiúsmami (válaszként erre: 71. - E49241a632)
2014. júl. 17. 14:46
Mert hozzá képet gyerek vagy.Nagyapám 80 valahány évesen azt mondta a 60 akárhány éves fiának,aki akkor már szintén nagypapa volt:)nem tudod te gyerek vagy még.Persze azt neki is el kell fogadnia,hogy önálló lény vagy.És tényleg lehet,hogy segíteni akart.És szerintem örülnöd kellene ,hogy érdekli mi van veled!Tudom néha fárasztó a kéretlen tanács,és nem is mondom,hogy mindent le kell nyelni,de ha meg nem szólna hozzátok akkor meg az lenne a baj.Hidd el ez az anyós -feleség konfliktus nem egyedi.De nem kell így lennie ,nem hiszem,hogy ez megoldhatatlan probléma lenne.Megmondod kedvesen,hogy nektek,hogy a jó.Ha nem mondod meg honnan tudná?Azért majd 40 év múlva kíváncsi leszek ki milyen lesz.
73. e49241a632 (válaszként erre: 72. - Fiúsmami)
2014. júl. 17. 14:45

Régen szerettem, ezt írtam is korábban. Az első pár évben nem volt ilyen, vagy nem emlékszem. De így visszagondolva néha régen is megfordult a fejemben, hogy nem tudom, hányadán állok vele. Mármint régen kedves volt, de akkor is néha úgy éreztem már, hogy ez álarc.


Ők például sose veszekszenek előttünk a férjével. Mindig kedves vele szemtől szembe. Viszont volt, hogy kettesben voltunk, és kifakadt. Akkor esett le, hogy ő valójában gyűlöli apósomat, megdöbbentő dolgokat mondott rá. Szóval nem tudom, mit jelentett az, hogy régen kedves volt velem, lehet, hogy már akkor sem kedvelt.

72. Fiúsmami (válaszként erre: 70. - E49241a632)
2014. júl. 17. 14:39
Értem,hát akkor ezt biztos ő is érzi.Mármint,hogy nem szereted.De már régen sem csípted?Tényleg csak a fia miatt viseled el?Mert gondolom akkor ő is csak a fia miatt visel el,de lehet,hogy ő kedvel csak rosszul esik,hogy te nem .Tudod vannak kötözködő embertípusok ,de ki lehet velük jönni ,ha okos az ember.
71. e49241a632 (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 17. 14:37
Nem kell a páromnak választania köztünk, ilyet nem kérnék tőle. Tudom, hogy az ember életében az egyik legfontosabb kapcsolata az anyja. Az a baj, hogy ő nem nyílt, egy ilyen kérdésre úgyis azt mondaná, hogy semmi baja. De lehet, hogy egyszer megkérdezem tőle. Bár az az érzésem, hogy neki igazából nem velem van baja, hanem a saját életével. Meg azt látom, hogy ő még gyereknek próbál tekinteni, vagy inkább szerencsétlennek gondol, vagy nem tudom. Pedig eltartom magam, és mivel szerettem volna évekkel ezelőtt a saját családomon segíteni, hatalmas terheket vettem a nyakamba, aminek nagy részét hál Istennek mára megoldottam, az ő segítségük nélkül. Ennek ellenére soha nem dícsért meg semmiért, hanem mindig inkább oktatott, anélkül, hogy az adott helyzetet átlátta volna.
70. e49241a632 (válaszként erre: 67. - Fiúsmami)
2014. júl. 17. 14:21

Én nem mondtam soha, hogy nincs jó oldala, vagy hogy ő nem ember. De én is az vagyok, ha én nem sértegetem őt, akkor szerintem neki se kéne.

A 8 év alatt pedig már hozzászokhatott volna, hogy a fia nem érte rajong (de egyébként nagyon is rajong érte, mégha sokszor nem is ért vele egyet, nagyon szereti az anyját, ami természetes).


De egyet nem értek. Miért kéne összetennem a két kezem, hogy egyáltalán érdeklem? Ha nem érdekelném, nekem az is jó lenne, nem miattam tartjuk velük a kapcsolatot, hanem a fiuk miatt. Nekem nem különösebben hiányzik, hogy találkozzunk, meglennék nélküle is.

2014. júl. 17. 13:48
vajon ha mindezt a sajat anyukatok tenne, akkor is ilyen undorral beszelnetek rola?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook