Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kötözködő anyós vagy én reagálom túl? fórum

Kötözködő anyós vagy én reagálom túl? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
158. fincsi5 (válaszként erre: 139. - Unom)
2016. júl. 3. 07:55

Miért lenne bunkóság, ha anyós tegez, de te őt nem? 25-30 év lehet köztetek.

Így egyenjogúnak érzed magad, másképp nem, vagy miért?

2016. febr. 14. 14:45
Eltelt másfél év, és ráakadtam erre a régi fórumomra. Azóta anyósnak volt egy nagy kirohanása, pár hónapra rá, hogy ez a fórum született. Közben született egy unokája, a másik fiától. A másik menyére nekem panaszkodott. Amiket mondott rá, és ahogy, abból végre leesett, hogy komplett idióta. Nem keresem már a "kegyeit", karácsonykor, meg kb két-három havonta találkozunk pár órára, akkor udvarias vagyok vele, de valószínű láthatja rajtam, hogy nulla felé az érdeklődésem, és már nem piszkál. Persze hogy magában mit gondol, az más dolog. Amin viszont ledöbbentem, hogy a páromat fűzte néhány hétig a közelmúltban, hogy építsük be a tetőteret és költözzünk hozzájuk, ő nem szól bele semmibe..hát, ezen jót nagyot nevettem:)Szóval így állunk most, ami nekem tökéletes. Babaprojektben vagyunk, ha összejön, remélem nem szeretné szorosabbra fűzni a szálakat.
156. angelic smile (válaszként erre: 153. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 13:48
Kivételezettnek, nem? :D
155. angelic smile (válaszként erre: 154. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 13:46
Én is ezt írtam a 86-os hsz-emben: "Szerintem normális hangnemben el lehetne neki mondani, hogy ezek a dolgok bántóak számodra."
154. ginaanyus (válaszként erre: 152. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 12:56

De igazad van, egyszerűbb lenne, ha nyíltan megmondanák. de tudomásul kell venni, hogy nem mindenki tudja nyíltan kimondani az érzéseit. Ezért javasoltam, hogy beszéljen erről is velük. mint ahogy nyíltan és őszintén meg kellen kérdeznie, hogy mi a bajuk vele.

De ha nem akar vitát, akkor meg az a legegyszerűbb, ha azonnal amikor úgy érzi megbántották ezt szóvá teszi, s nem utólag rágódik a dolgokon.

153. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 128. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 12:54

Én biztos nem tegezném azt, akinek nem engedem, hogy tegezzem. Teljesen mindegy, hogy milyen okból nem engeded, nem fair. Nem is fogod így a tiszteletüket kivívni, mert azt a vejed, akinek megengeded, mindig kivitelezettnek fogják érezni, és jogosan.

Az én dilim, tudom régi hagyomány, de én nem tartom normálisnak, hogy a vejem, menyem anyunak, anyukának nevezzen, hiszen nem a gyerekeim, szólítsa az Édesanyját anyunak.

Anyósom is mondta anyukának nevezzem, mondtam, nekem az anya az a saját, ő kötötte az ebet a karóhoz, az lett a vége nem szólítottam sehogy, de nem jött a számra az anyuka.

A tegezéssel, magázással meg úgy vagyok, így is, és úgy is meg lehet adni a tiszteletet, vagy magázva is lehet bunkónak lenni.

152. angelic smile (válaszként erre: 148. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 12:43

Nem lehet, hogy a vejed szerepét valahogy ráhúzod Calathea-ra? Talán nem is tudatosan, lehet, hogy nem is érzékeled. Lehet, hogy ezért érzed úgy, hogy ő nem akar a családba kerülni, nem?


Nem az a baj, hogy zavarja az anyóst és apóst, hanem az, hogy gúnyolódtak rajta. Miért nem lehet ezt szépen megmondani a másiknak? Egyszerűen csak annyit, hogy szeretnénk, ha tegeznél minket. Nem gondolod, hogy már ezzel a gesztussal is sokat olvadna a jég? :)

151. Kilimcs
2014. júl. 22. 12:42
aposom tegeztem le.
150. 3db3c63933 (válaszként erre: 131. - E49241a632)
2014. júl. 22. 12:39

Ha jót akarsz magadnak, akkor a legközelebbi szurkapiszkánál tiszteletteljesen, de határozottan kérd meg, hogy ne szekáljon téged, mert neked ez nagyon rosszul esik. Ha továbbra is azt akarja, hogy békesség legyen a családban, akkor próbáljon másképp viselkedni.

A piszkálódást én saját Anyámtól sem viselném el.Őt is tisztelettel megkérném, hogy ne tegye.

149. Kilimcs (válaszként erre: 139. - Unom)
2014. júl. 22. 12:34

így van. én is 28évesen ismertem meg anyosomekat . egy darabig vártam.. aztán anyosom egyszerűen letegeztem . közöltem bocs. az illem az illem. anyosom meg a ferjem tette helyre.


én azthiszem ha felnőttként valamelyik gyerekem hazahoz majd vkit úgy fogok viselkedni mint pl ferjem keresztanyja . és megtisztelték avval hogy felajánlom a valasztottjuknak a tegezest .


én anyosomekon kívül nem is kerültem ilyen szutiba felnőttként se előtte se azóta. pedig mindenféle korosztályt ismerek. de vagy tegezodunk , vagy magazodunk . mindig tiszta sor. illem szerint fel lett ajánlva vagy ha nem akkor nem tegeznek engem se. szerintem alapvető etikett , és jomodor . csak vannak akikben ilyen nincs. velük gondolom gond van mindenhol

148. ginaanyus (válaszként erre: 145. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 12:30

Lehet, kissé pontatlanul fogalmaztam. amikor megismertem őket, minden esetben természetes volt mindannyiunknak, hogy mi az időssebek tegeztük őket, ők viszont magáztak. Később felajnlottam, hogy tegeződjünk, de ezt elutasították. S igen, nem értheted, mert nem ismered az életem. Most már ha ők akarnák, se engedném meg, mert olyan dolgokat tettek, amik minden normális embert felhéáborítanának. Kissé félre értitek, hogy miért is tegezi le az ember a párja választottját. Azért, met szülő. S mint szülő, ezzel is ki szeretné mutatni, hogy elfogadja azt, akit a gyereke választ. Négy kirepült gyermekem van. Volt jó pár fiatal, akivel ily módon megismerkedhettem :) Volt aki már 2 nap után tegezett, s nem zavart.

Lényegében azt akartam kifejezni, hogy a tegezés, vagy magázás inkább az összetartozást, az elfogadást jelképezi. Persze ez változhat korosztálytól függően. Ezért írtam, hogy szerintem zavarja a szóban forgó anyóst és apóst hogy csókolommal köszönnek nekik. Ezért kellene erről beszélni.

147. angelic smile (válaszként erre: 134. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 12:14

Tegezve is lehet valakit tisztelni és magázva is lehetünk vele szemben tiszteletlenek.

Én inkább azt hiszem a tegeződés az egymáshoz való közelséget jelenti. Lehet, rosszul gondolom.

Egyébként pedig azt tanultuk, hogy ha valaki felajánlja a tegeződést, akkor azt visszautasítani sértés.

146. kicsimanóci (válaszként erre: 145. - Angelic smile)
2014. júl. 22. 12:13
Ezt nem értem én sem.
145. angelic smile (válaszként erre: 134. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 12:11
"Mivel a menyem és az egyik vejem nem érzi ennek szükségességét,bár volt, hogy felajánlottam, hát én nem erőltetem." Akkor te felajánlottad a tegeződést vagy nem engeded meg? Most ezt nem értem!
144. kicsimanóci (válaszként erre: 134. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 12:10

Bocs, de 124. hozzászólásban ezt írtad:


"Nekem 2 vejem és 1 menyem van, de csak az egyik vejemnek engedtem meg, hogy tegezzen. "

143. angelic smile (válaszként erre: 132. - D1e807c461)
2014. júl. 22. 12:07
Teljesen egyetértek veled!
142. angelic smile (válaszként erre: 124. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 12:06

Lehet, hogy úgy érzed Calathea az, aki nem akar a családhoz tartozni, de te konkrétan nem engeded meg az egyik vejednek, hogy a családhoz tartozónak érezze magát.

Én úgy gondolom, hogy Calathea itt csak a már egy ideje felhalmozódott fájdalmát írta le. Azok alapján, amiket írt én átérzem a fájdalmát. Nekem sohasem volt rossz kapcsolatom a férjem szüleivel, sőt az apukája lányaként szeretett (sajnos, már meghalt) és én is imádtam a temperamentumával (olasz volt). Éppen ezért lehet, hogy amiket tanácsolok nem jók, ebben az esetben elnézést kérek. De én talán a helyedben is elgondolkodnék az utolsó mondatodon: "egyébként mindenkinek javaslom, kicsit gondoljon bele, mit fog érezni, ha majd a gyermeke kirepül, s csak kívülállóként szemlélheti tovább az életét."

141. e49241a632 (válaszként erre: 128. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 12:03
Szerintem te valamit félreértettél. Szó sincs elszakításról vagy csesztetésről.
140. angelic smile (válaszként erre: 128. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 11:57

"Ezért is írtam, hogy szerintem anyósod szerintem elfogadott Téged, mert zavarja a köszönési stílusod. De ha ezt a megnyilvánulását is rossz pontként értelmezed, akkor ne várd, hogy meg fog változni a helyzet."

Nem figyeltél, hogy mi volt az anyósa megnyilvánulása. Konkrétan gúnyolódott vele.


Nekem amiket írsz, sehogy sem jön össze. Te elfogadhatónak tartod, hogy a vejeidet tegezed, és közülük az egyiknek nem engeded meg, hogy visszategezzen? Mit érezhet az a lányod? :(

Nem teszek majd egyik menyem között sem különbséget, még ha valami problémám is lesz bármelyikükkel is (remélem, nem lesz!), mert tudom, hogy azzal a fiaimat bántanám.

139. unom (válaszként erre: 134. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 11:51

Te is idegen voltál nekik, miért tegezted őket? Mit szóltál volna, ha simán visszategeznek?

Engem "anyósom" azonnal tegezett, de fel is ajánlotta a tegeződést, ez nekem így rendben van. Ha tegez és nem ajánlja fel az bunkóság.

2014. júl. 22. 11:47

nagyon szeretem az ilyen embereket

....

137. d1e807c461 (válaszként erre: 136. - E49241a632)
2014. júl. 22. 11:44
azt is írta, h nem engedte meg a vejének, mert így döntött, s megvan az oka. de ő tegezi a vejét. :P és mint írta, számára a magázás a tisztelet jele, tehát azzal, h letegezi a vejét, egyértelműen jelzi, h nem tiszteli őt. akkor milyen alapon várja el?
136. e49241a632 (válaszként erre: 134. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 11:40

Az más, ha felajánlottad, de nem éltek vele. Nekem nem ajánlották fel soha, de nem is ezzel volt bajom.


Bár kicsit túlságosan elment a fórum a tegezés-magázás irányába, pedig ez csak egy példa volt.

135. d1e807c461 (válaszként erre: 134. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 11:36
tehát te nem tiszteled, de ő tiszteljen? pffff
2014. júl. 22. 11:31

Igen, más generáció vagyunk. A tegezési-magázási stílus nálunk mást jelent. Nem azt, hogy alsóbb rendűnek tartjuk-e, vagy hogy kegyként gyakoroljuk. Nálunk ez a tiszteletről és a közösségről szól. Amikor megismertem őket, nekem idegenek voltak. Szerintem idegenekkel nem pertuzik rögtön az ember. Az, hogy ők sem igénylik, hogy az idő múlásával átváltsunk tegeződésre, nekem azt jelenti, hogy csak egy kényszrű plusznak tartanak, akivel távolságot kell tartani.

Nem vagyok egy rátarti ember, nehogy félre érts. Pl. a munkahelyen mindenki tegez, de a bevásárlások alkalmával a legtöbbb eladó is. Akihez normálisan közeledem, s ő is hozzám, ott pillanatok alatt kialakul a tegező viszony. Mivel a menyem és az egyik vejem nem érzi ennek szükségességét,bár volt, hogy felajánlottam, hát én nem erőltetem. Ez nekem tőlük azt jelzi, hogy a mai napig nem kerültünk közel egymáshoz.

Természetesen van számtalan olyan ismerősöm, aki tőlem is jóval idősebb. Igaz, sokan felajánlották, hogy tegezzem őket, de udvariasan megmondtam nekik, hogy nekem ez nem megy, mer úgy érzem, ezzel adom meg a kellő tiszteletet. Ha Te is így érzed, akkor mond meg nyugodtan nekik.

133. 3db3c63933 (válaszként erre: 68. - Fiúsmami)
2014. júl. 22. 11:28
Fiúsmami! Látszik, hogy neked nincs anyósod a szó klasszikus értelmében, különben nem lennél olyan hejde megértő. Amikor az embert folyamatosan piszkálják, és beszólogatnak neki, azt sokáig nem lehet tolerálni. Én 15 évig éltem egy fedél alatt Anyósommal, de állíthatom, hogy legalább 10 évet el is vett az életemből, és az idegrendszeremnek sem tett jót a közelsége. Soha életemben nem találkoztam még olyan rosszindulatú némberrel, mint amilyen ő volt. Hozzá volt szokva, hogy mindenben ő dönt, minden úgy van ahogy ő akarja, és számára természetes volt, hogy majd én is beállok a sorba. Hogy finoman szólva nem vetette meg a piát, és meglopott bennünket, az már csak a hab volt a tortán. Tehát ne nagyon véleményezz olyan helyzetet, amilyenben még soha nem volt részed. Az anyós rosszindulatú szurkálódását nem lehet összetéveszteni a tanácsok osztogatásával, bár megjegyzem bizonyos kor után már ne nagyon osztogasson tanácsot senki sem, pláne ha az életvitele nem ad rá alapot. Sajnos a fiús anyák többsége nem tudja elviselni, hogy a kicsi fia felnőtt, sőt egy másik nővel él együtt. Lehet ezt irigységnek, vagy féltékenységnek nevezni. Mindenesetre nem egészséges dolog. Sajnos sok kapcsolatot szétbombáztak már.
132. d1e807c461 (válaszként erre: 128. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 11:05
a vejed lehet h fiatalabb nálad, viszont nem alsóbbrendű, h tegezd, DE elvárd, h ő magázzon.
131. e49241a632 (válaszként erre: 124. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 11:04

Ha kínos neki, mondja azt, hogy tegezzem. Én nem akarom ezt vele megbeszélni, nekem jó, ha magázom. Ha majd megint jönnek a csókolommal, megkérdezem őket, hogy akkor ezentúl köszönjek-e jó napot kívánokkal, ha az a kívánsága, nekem az is jó.

Nekem nem terhes, ha ők jönnek, ezt biztos nem írtam. Viszont ha eljönnek vendégként a mi otthonunkba, amire készülünk (süti, üdítő vagy ebéd), akkor elég furcsán jön ki, hogy soha nem akar leülni, mindent végigpásztáz, pl el akarja velem rakatni a kenyérpirítót meg a szendvicssütőt, mert mi azt úgyse használjuk (de igen, használjuk). Elkezdi tapogatni a virágok földjét, hogy milyen száraz.. sok szép virágom van, szépen fejlődnek, szóval szoktam őket öntözni.


Nem érzékelheti, hogy nem szívesen látjuk, mert nem így van, max nem tudunk vele mit kezdeni, ha itt van, mert valamiért állandóan ideges, nem tud ellazulni, pedig normálisan van fogadva.

A fiát miattam biztos, hogy nem veszíti el, én nem hangolom a párom ellene, sőt, van, amiben én anyósom pártját fogom a fiával szemben, mert az adott témában szerintem neki van igaza és nem a páromnak (van egy visszatérő téma köztük).

Most is párom sokat dolgozik, van egy-két férfimunka, amit csak ő tud elvégezni, de nem ér rá. Hozzájuk pedig most megy majd két napot segíteni, úgy, hogy itthon is lenne dolga, de az ráér majd a szabi alatt. Én ezt se teszem szóvá egyáltalán, segítsen nekik, nincs ezzel gond.

Nem figyeltem árgus szemekkel sem, sőt, kis túlzással mindig derült égből villámcsapásként értek a beszólásai, mert nem számítottam rá, éppen ezért nem is sikerült sokszor lereagálni.

Ebben viszont igazad van, hogy ha van valami probléma, akkor az adott pillanatban kell törekedni a tisztázására.


Én más nézeteket vallok, mint te, szerintem a tegezés nem kegy, amit ki kell érdemelni, de valószínű én más generáció vagyok. Szerintem a másik vejednek és menyednek nem esik jól, hogy nekik nem ajánlottad fel, de ez a te dolgod. Én anyukának se szólítanálak, anyja mindenkinek van, de csak egy. De ha nekik ez jó, akkor természetesen ez is a ti dolgotok.

130. unom (válaszként erre: 128. - Ginaanyus)
2014. júl. 22. 11:02
Te alapbúl tegezed, és "nem engeded", hogy tegezzenek? Ez erősen csendőrpertunak hangzik. Ne lepődj meg, ha ők sem tekintik magukat igazi családtagnak. Ha nem akarod, hogy tegezzenek akkor alap, hogy te sem teszed.
2014. júl. 22. 11:01
a tegezés és a magázás nem egyoldalú. nem kéne annak lennie. :D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook