Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kötőhártya-gyulladás--tudtok valami házi gyógymódot rá? fórum

Kötőhártya-gyulladás--tudtok valami házi gyógymódot rá? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 8. 17:07
Nekem akkor jön ki a kötőhártya gyulladás, amikor herpesz van a szememen.
2008. dec. 8. 17:05

Kamillás borogatás és orvos által felírt szemcsepp.

Nekem nagyon gyakran volt régen kötőhártya gyulladásom, így tapasztalatból írom. A kamilla nyugtat, de az a szemcsepp, amit a doki felír, az a leghatásosabb. Mindenképp ilyenkor orvoshoz kell menni. A szemcsepp nem drága.

2008. dec. 8. 14:01
A szemviditofü forrazata
2008. júl. 23. 00:02

a kamilla nem jó kiszárítja a szemet


szemvidító fű a legjobb minden szem problémára ártani semmiképp se árt

12. Dizzz (válaszként erre: 11. - Csanda)
2008. jún. 5. 11:10
:DDDD
11. csanda
2008. jún. 5. 10:55
az örök kamillatea! :-) mindenre jó.
10. Dizzz (válaszként erre: 9. - 56288d981e)
2008. jún. 5. 10:12
nagyon aranyos vagy:DD ma akkor bekamillázok:DDDD
2008. jún. 5. 10:05
Huh, hát akkor nem tudom... Valami vírus lehet. Uszodában lehet ilyesmit összeszedni, vagy allergia - de mint azt mondtad, kilőve. Na mindegy, nem vagyok orvos, csak azt tudom javasolni, hogy a gyógyszertárban vény nélkül kapható cseppeket (pl.visine) SEMMIKÉPP ne alkalmazd ilyenkor! Az szemszáradásra meg ilyesmire való - mint utóbb számomra is kiderült. Csak azért hangsúlyozom ennyire, mert nekem attól durvult el, lehet, hogy kihúztam volna kamillázással... Szóval tudod: az okos ember a más kárán tanul, a hülye meg a sajátján...:D
2008. jún. 5. 09:59

csak úgy simán. Tegnap este már nagyon viszketett, meg könnyeztem, és olyan érzésem volt, mint aki meg van fázva(ez a sok könnyezéstől van). Nem vagyok allergiás semmire, úgyhogy az kilőve.

Mára enyhén piros lett a szemem, könnyezés megvan, meg érzékeny is.

2008. jún. 5. 09:57
igazán nincs mit! :) remélem hatásos lesz. neked is lencseprobléma, vagy csak "simán" begyulladt?
6. Dizzz (válaszként erre: 5. - 56288d981e)
2008. jún. 5. 09:55
nem mondom, hogy mi jár a tippért(tudod, nem szokták kimondani), mindenesetre kedves tőled!:D
5. 56288d981e (válaszként erre: 4. - Dizzz)
2008. jún. 5. 09:54
jaj, hát akkor rátok jár a rúd :S a kamillateát próbáld meg, az minden gyulladásra jó. Sőt, nem csak borogatásnak, hanem inni is! Mert belülről is gyógyítja, erősíti az immunrendszeredet. Nincs túl jó íze, de mézzel egész elviselhető. És jobbulást!!
4. Dizzz (válaszként erre: 2. - 56288d981e)
2008. jún. 5. 09:52
hát köszönöm...ettől féltem én is, hogy el kell mennem. csak épp most a férjem szájzára és a szeme károsodása fontosabb.
2008. jún. 5. 09:50

Segítséget kérnék, ma reggelre valszeg a nevezett probléma állt elő a jobb szememen, tegnap viszketéssel kezdődött, ma reggelre piros lett, és sokat könnyezek.

Egyenlőre csak házi gyógymódot, tippeket várok, az orvosokhoz most se türelem, se idő.

2008. jún. 5. 09:50
Kamilla teás borogatás... De javaslom, hogy menj orvoshoz. Nekem kombinált (szaru- és kötőhártyagyulladásom) volt pár hónapja, elaludtam a kontaktlencsében... Először visine-nel csepegtettem, attól még jobban begyulladt, ki sem tudtam nyitni a szemem. Az orvos rendesen rámijesztett, mondta, hogy ne szórakozzak ilyen otthoni gyógymódokkal, mert megvakulhatok... :S Kétféle szemcseppet és egy injekciót kaptam. Úgyhogy én a dokit javaslom.
2008. jún. 5. 09:46
Kötőhártya-gyulladás--tudtok valami házi gyógymódot rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook