Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 éves kisfiam füldugulásra panaszkodik. Nem fájlalja. Házilag javasolnátok valamilyen gyógymódot? fórum

6 éves kisfiam füldugulásra panaszkodik. Nem fájlalja. Házilag javasolnátok valamilyen gyógymódot? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 15. 17:42
Az orrán veszi nappal, száján pedig éjszaka.
2013. máj. 14. 15:39

orrlégző vagy szájlégző?


az orrán tud rendesen levegőt venni?

2013. máj. 14. 14:58

Ha tényleg csak fülzsír okozta dugulás akkor nem szabad semmiféle "házi"szerrel kezelni,mert csak beljebb tolják a fülzsírt,orvos-fűlmosás!

Ha meg betegsé,nátha stb akkor is doki! én nem kisérleteznék egy 6 évessel.

2013. máj. 14. 14:26
Unokámnak a fülorvos sima parafinolajat javasolt, hetente 2x1 cseppet.
9. cicaanya (válaszként erre: 5. - Flamingo78)
2013. máj. 14. 14:17
ez is jó! azt is csináltuk már az is szuper volt
2013. máj. 14. 14:10

Lehet tényleg elég egy fülmosás, azonkívül érdemes orrcseppet használni néhány napig (bármilyen vény nélküli), az orr-fül járatok összeköttetésben vannak egymással - mivel pici nem mondom, hogy tengeri-sós öblögetést orron keresztül alkalmazzatok, de az a hallójáratokhoz is eljut, felnőtteknek ajánlanám.


Az orrcsepp azért jó, mert ha mégsem használ, és elmentek fül-orr-gégészetre nem fognak letolni érte, plusz a kövirózsa tényleg jó, viszont ha nem gyógyul tőle, és az orvosnál fogtok kikötni, úgy le fog b.szarintani érte, állítólag teljesen elszínezi az teljes hallójáratot, dobhártyát, és képtelenség a vizsgálatot elvégezni kövirózsa után!


Füldugulásra hasznos a fülgyertya, lehet gyerekváltozatban is kapni, érdemes kipróbálni, mellékhatása szerintem nincs, nekem bevált az is sokszor (erős megfázás után visszamaradt fülduguláskor pl.), de amíg aktív a gyulladás azt sem szabad(na) használni.


Próbáljátok ki első körben az orrcseppet, arra figyelve, hogy a fájó fül felé hajtsa cseppentés után a fejét, hogy a folyadék arrafelé folyjon.

2013. máj. 14. 14:07
2013. máj. 14. 14:06
Én is próbáltam mindenféle házi gyógymódot, de egyik sem vált be. Van akinek az aloe first spray is rendbeteszi, van, aki vöröshagyma levét csurgatja bele... Ha nem javulna pár nap alatt, menjetek el dokihoz.
2013. máj. 14. 14:05
Fülgyertyát próbáltatok már? A 6 éves gyerkőc valószínűleg már nyugton tud maradni 5-10 percig, amíg leég a gyertya...
2013. máj. 14. 14:05

[link]


igy néz ki én mindig tartok itthon!!

2013. máj. 14. 14:04

KÖVIRÓZSA napi 2x főleg éjjelere ! szuper!!! ;)


meg mosol egy levelet tiszta kanálra kicsavarod préseled ,de a kanál víz meleg legyen... és bele csöppenteni 15percig úgy marad meleg törzsit rá raksz és 15 perc múlva meg ráfeküdhet kifolyik nem baj... aludjon türcsin ;)

Gyerekemnek máig napig csinálom,meg magamnak ha muszáj!!!

2013. máj. 14. 14:03
Szerintem inkább orvos, én 2 hónapig kínlódtam a fülemmel, mert "csak" be volt dugulva, aztán elmentem az orvoshoz, aki kimosta a fülem, és azóta jó. A fülmosás nem fájdalmas, inkább kellemes:)
2013. máj. 14. 14:01
6 éves kisfiam füldugulásra panaszkodik. Nem fájlalja. Házilag javasolnátok valamilyen gyógymódot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook