Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Köthető e a szeretet a tisztasághoz, vagy csak kifogás? fórum

Köthető e a szeretet a tisztasághoz, vagy csak kifogás? (beszélgetős fórum)


24. gribedli*** (válaszként erre: 22. - D41005143d)
2014. máj. 16. 11:51
Ha két különböző beállítottságú emberről van szó, akkor igen, megmérgezheti a dolgokat.
2014. máj. 16. 11:51

Köthető. A rend kihat a lelkiállapotunkra, és egy rendszerető ember rosszul érzi magát egy rendetlen környezetben, vagy koszos környezetben és ez kihat a kapcsolatokra is.


2 rendetlen ember viszont lehet, hogy ugyanúgy jól meglesz párkapcsolatilag, mert egyiküket sem zavarja. De ha már az egyikük más, akkor ez igenis lehet ok elhidegülésre.


Ez egy régi topik, nem biztos, hogy olvassa az indító, de én nem vettem volna rossz néven, hogy a másik kitakarított, amíg ő dolgozott, mivel a másik úgyis otthon volt. Talán rosszul eshet egy embernek inkább az, ha ezt az egészet összekötik egy bűntudatérzéssel, ha a tisztábbik fél nem magát a kupit okolja és nem együtt akar ellene tenni, hanem hibáztatja azt, amelyik kupisabb. Szóval ha kitakarított és aztán folyton felhánytorgatta, az már szarul esik, elhiszem.

2014. máj. 16. 09:56
semi koze a ketto dolognak egymashoz!
2009. márc. 25. 17:43
A lényeg, a lényeg: más a rendetlenség és más a kosz!!!
2009. márc. 11. 20:29
a rend addog tart amig az 5 éves haza nem ér és kezdődik minden előről.ceruzák kifestők kisautók stb.ma este már kétszer mosogattam de rohadtul biztos vagyok abban hogy 9ig lesz valami a mosogatóban. további 2 gyerek még akik potenciális kupicsinálók.de szerintem más s rendetlenség és a kosz.hát nálam rendetlenség van de kosz nincs.mégsem vagyok elég jó.ez van csajok!nézzétek meg a holdat, ma este gyönyörű
2009. márc. 10. 22:41

köthető


barátom esete: nagyon elege lett, többek között, a folytonos rendetlenségből


mikor elváltak, két hétig takaritott


igy vette birtokába a lakást


házassága előtt egy pedáns ember volt, most is az, mindig rend van nála, pedig soha senki nem segit neki takaritani, soha egyetlen mosatlan edénye se marad másnapra...közben meg feszélyezte az állandó rendetlenség, amely annak ellenére fennállt, hogy sokat segitett ő is (mosogatád, asztalterités-leszedés stb

ha kint nincs rend: bent sincs redn, ne áltassuk magunkat!

2009. márc. 9. 23:40
Hát, ha tisztaságot akar, takarítson ő is. Mivel mindketten dolgoztok, az otthoni munkamegosztásnak is igazodnia kell(ene) ehhez.
2009. márc. 8. 15:44
nálunk az már rendetlenség ha este a mosogaóban marad 3 tényér és 2 popár bvár vacsi után elmosogattam mondjuk 7 kor de ezután még valaki eszik.a lakás frissen festve a falak tiszták.jó néhol akad egy pókháló de kinél nem?minden nap főzők.de egy olyan német cégnek vagyok a területi képviselője akinél naonta a maximunot kell kihozni magamból már csak azért is mert egy szem női képviselő vagyok a csoportomban.egész nap építőipari cégvezetőkkel tárgyalok és kell helytállnom.sokszor estére olyan vagyok mint a mosott szar.és kezdődik a háziműszak.emiatt néha tojok az elvárásaira.nekem is van elvárásom vele szemben:becsüljön és szeressen jobban és ismerje el a munkámat.
16. Dite
2009. márc. 8. 15:38
Miért nem segít be neked? Nem 1-2-szer hanem állandóan. Szerintem csapatmunka lenne és nagy gyerekek is igazán segíthetnének. Bizony mi nők ha dolgozunk,sokszor többet is vállalunk. Amikor haza érünk sokszor kivagyunk,főleg ami vár ránk otthon.Kezdődik a következő műszak.Ez így se működik,akkor valami más van a háttérben.
15. radulykatalin (válaszként erre: 4. - 5a7f699553)
2009. márc. 8. 14:52
Bizony kihűlhet a rendetlenség miatt egy kapcsolat,mert arend és tisztaság harmóniát teremt a lelkünkben.
14. c20c593f1c (válaszként erre: 12. - Ea9c78b99a)
2009. márc. 8. 14:49

Kérdezd meg tőle, hogy akkor hova a nagy tisztaságmánia nála?

Igaz ez más, de... Én csak "ártatlanul" egyszer jegyeztem meg egy lakógyűlésen, hogy nem tudom ki, de valaki állandóan szétdobálja a csikkeket... Engem is baromira zavart. Egy 8 lakásos kertes társasházban lakunk, kapcsolt a család.

13. Sena
2009. márc. 8. 14:31
Hallottam már ilyet, egész pontosan a rokonságunkban történt. Az asszony elég rendetlen volt, de az elején ez nem zavarta a férjet. Aztán ahogy telt az idő, egyre jobban elkezdte idegesíteni hogy kupi van és sokszor veszekedtek miatta. Nem ez volt az elsődleges oka a kapcsolat romlásának, ez csak egy kis olaj volt a tűzre, amikor a férjnek minden összejött és ráadásul még tiszta lakás sem várta. Szerintem meg lehet beszélni a dolgot, beosztani hogy ki mit csinál és akkor nem lesz emiatt folyamatosan feszült légkör otthon.
2009. márc. 8. 14:28
őt az is zavarja amiben sokszor igazat kell adnom neki hogy a 16 éves lányom és a 18 éves fiam túl kényelmesek egész nap a számítógép előtt ülnek.bár mostanában hogy megy a műsor azért besegítenek mert érzik hogy ők is hibásak.de tök mindegy mit csinálnak mindig valamibe bele lehet kötni.ma is mire megjöttünk a városból a 2 kamasz komplett ebéddel várt minket.változunk mi de neki semmi nem jó.nincs ehez az egészhez már kedvem sem erőm.az hogy ő a cigicsikket az udvarba szórja szanaszét na az normális.én meg attól futok falnak mert nem dohányzom és gyűlőlöm a csikknek még a látványát is.
11. ae12cc5be5 (válaszként erre: 1. - Ea9c78b99a)
2009. márc. 8. 14:25

Szerintem folytassa ott, ahol elkezdte (a takarításnál). Mindketten dolgoztok, te lásd el a gyerekeket, ő meg csinálja a csitti-fitti környezetet magának, főzzön, mosson, takarítson, vagy heti 1-szer, ha nem vagy otthon, hívja el anyut takarítani, így idő ügyileg egálban is lennétek. Rohadt igazságtalan, ha otthon mindent a nőtől várnak, pláne, ha még munkahelye is van!

Egyébként szerintem nem mondott igazat, valami más lehet a baj!

10. c20c593f1c (válaszként erre: 1. - Ea9c78b99a)
2009. márc. 8. 14:14
Érdeklődd meg a férjedtől, hogy amíg dolgozol, bevásárolsz, főzöl, mosol, a gyerekekkel leckét tanulsz, játszol, ő mi az anyját csinál? Talán nyomd a kezébe a seprőt, a porrongyot, ....!
2009. márc. 8. 13:50

Nekem is problémám a rend, a tisztaság.Ha rendetlenség van, ideges leszek és morgós. Ilyenkor a párom azt mondja, mikor összejöttünk is tudtam, hogy ilyen rendetlen, nem árult zsákba macskát.Igaza van, tudom,és azt is tudom, jobb lesz, ha már nem leszünk bezárva a lakásba. Ezek a téli hónapok már az egyára mennek az embernek.

De hogy ezért ne akarjam őt, elhidegüljek tőle? Lehetetlen, és szerintem ez másnál is így van?

Nem gondolod, hogy az édesanyja még ezen kívűl beszél is ellened a hátad mögött?

Ez erősen befolyásoló tényező lehet.

De ez akkor is butaság, mert mint valaki megírta előttem, ha nem tetszik neki, tegyen ellene.

2009. márc. 8. 13:49
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem is kifogás-szaga van. Ha szeret, akkor mindegy, hogy rendben, tisztaságban, vagy rendetlenségben, mert szeret - és ez a lényeg. Más kérdés, hogy van, akit feszélyez a káosz, mert, ahogy írtál, itt nem arról van szó. Valami más oka van az elhidegülésnek.(A párom talán egy szemétdomb tetején is nekem esne! ;) )
2009. márc. 8. 13:49
A férjem inkább arra ösztönöz, én legyek jó bőrben, és egymással foglalkozzunk, a lakás van értünk, és nem mi a lakásért.....:)
6. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4. - 5a7f699553)
2009. márc. 8. 13:44
Egyetértek, szerintem is elképzelhető, hogy a hangulatára kihat, így nem azzal foglalkozik, hogy szeressen, hanem hogy kupi van, és miért stb. Ezen agyal, és felhúzza magát. és elveszi a figyelmét rólad és a kapcsolatotokról.
5. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Ea9c78b99a)
2009. márc. 8. 13:42

Az en gyerekeim apja is hasonlo tipusu ember, en pedig trehany -:)

Viszont en nem hagytam az ilyen iranyu probalkozast a "megjavitasomra!"Masszoval elengedtem a fulem mellett a kupleraj kritizalasat a lakasban.Utoljara rajött hogy , ha ez nem tetszik neki , ahelyett hogy , kritizalna tehet erte valamit ! Es hat tett is , lassan,lassan....

2-3-gyerek mellett szinte lehetetlen ragyogo rendet teremteni , naponta.

2009. márc. 8. 13:31

Hmm...

Én fiatal vagyok, 23 éves. 3 éve lakom együtt a kedvesemmel. Látom rajta, ha kupi van, feszült. Igaz, megcsinál mindent, ha megkérem, de nem 100%-osan.


Talán a hangulatunkra lehet kihatással a lakás rendje, tisztasága.


A hangulat meg lehet hatással a szeretet kimutatására. De hogy attól hűljön ki egy kapcsolat, mert kupi van... Az hazugság.

2009. márc. 8. 13:28
Szia. Nem akarlak elkeseríteni, de az az érzésem, hogy ez valóban csak kifogás. Gondolom nem most lettél ilyen, hanem már a kapcsolatotok elején is, de legalábbis mikor a harmadik gyerek is megszületett. Lehet, hogy párod még magának sem akarja bevallani, hogy mi a gond, de lehet, hogy neki ennyi "érzelem" (érintés, símogatás, vagy csak egy jóízű beszélgetés) elég. Arról nem írtál, hogy régebben ez hogy volt ill. mióta van így. A férfiak nagy része igénytelen ezen a téren. Próbálj meg vele kiborulás mentesen erről beszélni.
2009. márc. 8. 13:28
Butaság amit a párod kifogásként a fejedhez vágott.Megérteném ha az lenne a gondja,hogy a te személyes higéned nem kielégítő,de nem erről van szó.Neki is meg kell értenie,hogy 3 gyermekes dolgozó nőként,nem a lakás állandó fertőtlenítése az első az életedben.Ha neki ez nem tetszik,segítsen be neked,és bírja ki,míg a gyerekek kirepülnek,hisz akkor már csak 2 lesztek és nem sokat kell pakolni magatok után.A gyerekneveléssel ez jár.
2009. márc. 8. 13:20
10éve élek párkapcsolatban egy nálam 12 évvel fiatalabb pasival.egy közös gyerek van 5 éves,őt imádja.engem nagyon elhanyagol, nincs jó szava, sem érintése a szex pedig ritka mint a fehér holló, bár ha van, akkor tökéletes.még 2 kamasz gyereket nevelünk akik az előző házasságomból születtek.ma reggel kicsit kiborultam és megkérdeztem,hogy mi ennek az egész elridegülésnek,érzelem nélküli életnek az oka! a választól dobtam egy hátast:nagyobb tisztaságot rendet szeretne látni a lakásban.hozzáteszem nem vagyok koszos de 3 gyerek és munka mellett nem futja többre, és már kedvem sincs jobban megfelelni.én úgy gondolom, hogy ha valaki a rend miatt nem akar szeretni ott valami nem stimmel, hisz én érző szeretetre éhes érző nő vagyok, de úgy érzem már nem tudok és nem is akarok küzdeni ezért a kapcsolatért, hiszen a legfontosabb kikopott belőle: a kölcsönös tisztelet és szeretet.azt tudnotok kell hogy ő egyetlen gyerek és az anyukája totál rendmániás, de olyan szinten hogy a zoknikat is élére vasalja és a kórházi műtő sterilitása putri az ő lakásához képest.kilószám a domestos mosni csak Ariellel,dr Harper a Wcbe stb pedig nem gazdag. a párom megcsinál itthon mindent most pár hétig nem dolgozott mert műtőtték.mire hazajöttem csili vili lakás néha kaja is.jól esett de nem ilyen áron.szerintetek mit tegyek?nekem szarul jól van így a rend ahogy van.44 évesen megvannak a kialakult szokásaim, változni változtatni a józan kereteken belül hajlandó vagyok, de hogy a szeretetet a tisztasággal hozzák összefüggésbe azon kiakadok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook