Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » „A szeretet nem a mérlegen dől el, és az ember lelkének tisztasága sem!” fórum

„A szeretet nem a mérlegen dől el, és az ember lelkének tisztasága sem!” (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: „A szeretet nem a mérlegen dől el, és az ember lelkének tisztasága sem!”

1 2
57. titzi (válaszként erre: 36. - 4645e5471a)
2012. szept. 10. 19:00

mi van? nem természetes a zsír????PFFFF

hanem..természetfeletti?:)huuu

56. titzi (válaszként erre: 1. - Dianit)
2012. szept. 10. 18:56

tetszettek a gondolataid

biztosanmenni fog!

55. bd55e3f068 (válaszként erre: 53. - 4645e5471a)
2012. aug. 3. 00:30
Egyetértek.
2012. aug. 2. 22:38
Bár nem mondom, nagyon csípném, ha meg tudnám úgy szugerálni érzelmekkel, hogy holnap reggelre az összes felesleges zsír izommá alakulna rajtam... :D Jó-jó, tudom, itt már kisarkítottam a dolgot, csak jó eljátszani a gondolattal... :P
53. 4645e5471a (válaszként erre: 52. - Csipkerózsika)
2012. aug. 2. 22:37
Szerintem inkább a helyes módszeren és a kitartáson van a hangsúly a sikerességet illetően, de lehet túl gyakorlatias vagyok.
52. Csipkerózsika (válaszként erre: 50. - 4645e5471a)
2012. aug. 2. 22:01
Márpedig ami ellen küzdünk, annak tényleg energiát adunk, ezzel pedig fenntartjuk megerősítjük. Nem szeretni, isteníteni kell a zsírt, csak könnyebben megy a fogyás, ha nem gyűlöli valaki a testét és ahogy kinéz, még akkor is, ha éppen nem ideális.
51. AlBundy (válaszként erre: 50. - 4645e5471a)
2012. aug. 1. 10:50
:)
50. 4645e5471a (válaszként erre: 44. - 8f4fe0bd4d)
2012. aug. 1. 10:24
Sok ember leadta már úgy a felesleges testzsírját, hogy nem volt ilyen hatalmas harmóniában azzal...
2012. aug. 1. 10:05
Nem tudom. A motiváció nálam sokkal letisztultabb, egyszerűbb dolog. Nem dimenzionálom ilyen szintre.
48. 04d410066e (válaszként erre: 47. - AlBundy)
2012. aug. 1. 09:06

:) Azért írta ezt, mert tényleg így működik. Minél inkább NEM akarsz valamit, annál inkább az lesz. Próbáld ki, hogy NEM gondolsz egy lila orrszarvúra. Ugye máris arra gondoltál? Most koncentrálj, hogy NEM gondolok rá, NEM akarok rágondolni, és nem fog elmúlni. :) Koncentrálj valami másra, és elfelejted. Ennyi az egész. Ezért érdemes arra koncentrálni, amit akarsz, pl. vékony akarok lenni, mint arra, hogy NEM akarok duci lenni. Ha pedig már arra gondolsz, hogy vékony akarok lenni, gondold végig, mit kell tenned érte, és működni fog. Bár ugyanannak tűnik, mégis teljesen más, melyet a lila orrszarvús példám talán neked is jól illusztrál.

Sokszor próbáltam ezt a módszert, és tényleg nagyon jól működik, bár nem fogyi témán, nem volt rá szükségem, de más dolgokban biztos hatékony. :)

2012. aug. 1. 08:45

"Soha ne küzdj! Semmi ellen.

A küzdés harc.

Harcolni szeretettel nem lehet.

A szeretet elfogad."

Hát nekem ez ilyen füves hippi szöveg. Olyan késői John Lennonos...:D

46. 04d410066e (válaszként erre: 44. - 8f4fe0bd4d)
2012. aug. 1. 08:36
Én értem mire gondolsz. :) Minden, nem csak a fogyás, működik pontosan így. :)
45. AlBundy (válaszként erre: 44. - 8f4fe0bd4d)
2012. aug. 1. 08:13
?
44. 8f4fe0bd4d (válaszként erre: 1. - Dianit)
2012. aug. 1. 00:33

Minden OK a cikkeddel.

Egy azonban nagyon nem!

Soha ne küzdj! Semmi ellen.

A küzdés harc.

Harcolni szeretettel nem lehet.

A szeretet elfogad. tehát ebben az esetben:

Elfogadom a túlsúlyomat és szeretettel elengedem azt.

Na, itt kezdődik a fogyás!!!!!!!!!!

Furcsán hangzik? Mindig működik. :)

43. 038710e7da (válaszként erre: 25. - 04d410066e)
2012. aug. 1. 00:33
Szólt többször, de először inkább véleményt váltott, aztán újra szólt, aztán észhez tért a pasi. Nekem a helyében már akkor leégett volna a bőr a pofánról, mikor egy ebéd után két desszertet meg egy habos kávét lenyom a feneketlen viziló mellettem.
42. 038710e7da (válaszként erre: 10. - AlBundy)
2012. aug. 1. 00:27
Aki ilyen erőszakos, az képes kizsarolni nem valós állításokat is.
41. 038710e7da (válaszként erre: 6. - Artemisz5)
2012. aug. 1. 00:25
Zóránál messze-messze nem erről van szó. Kitöröltette egy fórumát meg a naplóját is delete-elte (meg talán más hozzászólásait is), de ettől még sokan emlékszünk az ámokfutására, amit magas lovon tett.
40. 038710e7da (válaszként erre: 5. - Zóra_)
2012. aug. 1. 00:22
Hogy lehurrogtál mindenkit, aki ezt jósolta. Visszanyalt a fagyi.
2012. júl. 31. 21:47

Szerintem a testünk súlya mérlegen mérhető valóság, hiába magyarázzuk ezzel-azzal , attól nem lesz se több, se kevesebb. Reális, mérhető valóság, s egyben fizikai tulajdonságainknak egyike.Nem határozza meg, hogy milyen egyéb, " lelki" adottságokkal rendelkezünk. A nyitottság, szeretet, megértés, jóra való törekvés, nem mérhető, szubjektív tulajdonság. Nem állja meg a helyét az a megállapítás, miszerint " Fontosak a testi tényezők....de vannak fontosabbak is... ezek a lélekről szólnak..". Lehet nagyon sovány ember is jó, szerethető, önzetlen; vagy éppenséggel gonosz, gáncsoskodó stb.Fordítva egyénez.

Elég sok hasonló témájú cikket olvastam már ezen az oldalon, s olyan érzésem van, hogy a túlsúllyal küszködök,önmagukat vigasztaljak azzal, hogy jó tulajdonságokkal ruházzák fel magukat, vagy egyszerűen csak azokat kihangsúlyozzák, feledtetni kívánva ezzel önmagukkal,a nem feledhető gondjaikat.

Írom ezt úgy, hogy 10 éve, mikor leszoktam a cigiről felszedtem 10 kilót.Nagyon rendszeres odafigyeléssel, minden különösebb diéta és edzés program nélkül--pusztán azzal, hogy egyre kevesebbet ettem--2év alatt lefogytam 7 kilót . A többi maradt, de nem gond. 61 kg /165 cm. vagyok.

Lehet, hogy nincs igazam, ettől még gondolhatom így.

38. ae8f040a2b (válaszként erre: 37. - AlBundy)
2012. júl. 31. 17:00

feltételezzük a legjobbat..hátha csak el lett gépelve..na.

volt egy padtársam..írtunk magyarból és megkérdezte ,hogy az egyszer egy c vagy kettő..mondom neki 3..)

és képes volt leírni ,hogy ecccer...Jézus az égbe..kegyetlen.)

2012. júl. 31. 14:14
Jézus ereje. Neked meg egy helyesírás órát javaslok, minden bántás nélkül. Nem vagyok egy grammar náci, de a bisztos és az aszt azért elég kemény...
2012. júl. 31. 14:12
Ha a túlsúly nem abnormális dolog, nem lenne ennyi cikk kövér emberekről, vagy a fitt, sportos nőkről is születne legalább ennyi... De ez nem így van, hanem abnormális dolog (mondom ezt úgy, hogy rajtam is van még, nem kevés), ezért a legjobb, amit tenni lehet, az a kitartó és kemény munka (betegség esetén meg orvossal karöltve megtalálni a megoldást), aki meg belenyugszik, az nem tudom, miért sorakoztatja folyamatosan a sok zsír "előnyeit", ha annyira természetes dolognak gondolja.
2012. júl. 31. 14:07
nézétek bisztos aszt érzitek hogy igy csunyák vagytok de nem igy van ha fogyni szeretnétek akkor sok kitartást javasolaok és eröt
34. dianit (válaszként erre: 33. - Lilian1112)
2012. júl. 31. 13:14
Szerencsés akinek csak ennyi. Én most heti 5 edzés és ir-diéta mellett sem mozdulok sehova. Valamiért nem megy. Az inzulinrezisztencia miatt nem lehet akármikor akármit ennem és ezt megtanulni is kihívás de ha az erőfeszítések ellenére sem megy akkor az még lelkileg is a föld alá döngöl időnként. Persze tudom nem szabad feladni és menni fog ez pl ha a köv. kontrollon jobbak lesznek az eredményeim, nem fog érdekelni, hogy nem fogytam viszont valszeg akkor fog jvulni az ir ha a súlyom is csökken... Néha nem olyan egyszerű ez.
33. Lilian1112 (válaszként erre: 29. - Dianit)
2012. júl. 31. 12:59

Szerintem mindenből lehet enni, de nem túl sokat. Pl. én 62 kg vagyok a 172 cm-es magasságomhoz, de voltam 86 is. Aztán elegem lett, hogy nem hordhatok divatos, csinos ruhákat és elkezdtem diétázni. Semmi extrára ne gondoljatok, csupán annyit tettem meg, hogy délután és este már nem ettem cukros, lisztes kajákat. Nem vontam meg magamtól az édességeket sem, csak ésszerűbb mennyiségben fogyasztottam őket, és a délelőtti órákban. Uzsonnára, vacsorára pedig sovány husit (csirke, halak) és zöldségeket ettem. Kóla helyett pedig ásványvizet és zöld teát ittam. Mellette pedig elkezdtem tornázni itthon DVD-re.

Ennyi a nagy titok: egy ésszerűen összeállított étrend, ami nem egyenlő sem a koplalással, sem a drasztikus megvonásokkal és hetente minimum kétszer, de inkább háromszor mozgás.

Nem kell ide semmilyen csodadiéta vagy kapszula.

32. dianit (válaszként erre: 26. - Fiametta)
2012. júl. 31. 12:29
Nekem sokat számít az a 4 is mert anélkül se lennék vékony de voltam 54-56 kg és sokkal jobban éreztem magam, könnyebben mozogtam, szívesebben mentem el szórakozni stb. pedig még úgy is elég telt voltam de elfogadtam. A mostani állapot frusztrál szinte minden percben. Persze a barátaimat és az udvarlómat egyáltalán nem zavarja :)
2012. júl. 31. 12:24
Túlideologizáljátok ezeket a dolgokat...
2012. júl. 31. 12:23
.. az a bizonyos "tisztaság" nekem a harmóniát jelenti... a lelki harmóniát? ... viszont az ember teljes harmóniára törekszik, tehát a testi lelki harmóniára. Ha valaki tiszta és kellemes és harmonikus belülről, az kívülről is arra törekszik, és el is éri. ... talán... :)
29. dianit (válaszként erre: 27. - Lilian1112)
2012. júl. 31. 12:19
Tényleg nem mindegy miért, viszont a csak kicsit elhízott embereknél néha elgondolkodom, hogy vajon tudja-e mennyi cukrot visz a szervezetébe az "alap" élelmiszerekkel? A boltban kapható húsárukba még a szalonnába is cukrot tesznek. A sós pékárukba és félkész/készételekbe is nagyon sokat tesznek és bizony akinek nincs ideje főzni az telenyomja magát cukorral legtöbbször anélkül, hogy tudná. Nagyon szomorú ahogy készítik az ételeket. Sokszor nekem is jól esne csak bemenni vhova és venni ételt, de ha egészségesen akarok enni akkor otthon sütöm a kenyeret, piacon nénitől veszem a kecsketejet stb. Ez viszont bagyon fárasztó és néha kiborító munka mellett... Nem mindegy milyen az ember hozzáállása de az sem mindegy, hogy milyenek az adottságok ott ahol él.
28. orsibigyu (válaszként erre: 27. - Lilian1112)
2012. júl. 31. 11:36
Ez nagyon jo hsz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook