Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köszvény, mint országos jelenség. fórum

Köszvény, mint országos jelenség. (beszélgetős fórum)


12. Tusi30
2014. máj. 28. 08:32

Sziasztok!

Valaki itt aki hasonlóban szenved?

11. katácskák (válaszként erre: 1. - Anny50)
2008. nov. 18. 01:35

Egy Ismimnek azt mondták, hogy szokjon, le

a húsevésrQl..

Nem tudom megkérdezni, mert elköltözött nagyon messzire,nics hír róla,hogy hova.

Mindenkinek jobbulást kivánok.

10. Anny50
2008. máj. 27. 18:52

Köszi NOA!!

Hát ez az, ha elolvasná!! Na de megpróbálom, hátha:)))

9. NOA (válaszként erre: 8. - Anny50)
2008. máj. 27. 10:06

Nők-Lapja Egészség különszáma ma jelent meg.

Kivédhető-e a köszvény? cimmel van egy írás, tanácsadás.Esetleg ha elolvasná..ha! elolvasná:)


Sajnos én is köszvényes vagyok.

2008. máj. 14. 21:29
Probálok Luxi, de nagyon makacs:( én is inkább a természetes dolgok híve vagyok igy előnybe részesítem a homeopátiás gyógyikat és a gyógyteákat. Naponta iszom a zöldteát, hiába mondom, hogy igyon ő is. Hazamegy, otthon megint hús, no és a jó kis söröcske. Érdekes ha én meginnék egy db sőrt, tuti percenként járnék oda...de nála ezt nem tapasztalom.Én szentűl megvagyok győződve, hogy az ővé is nagyon súlyos már, olyan a lába mintha a bokánál elkorcsosúlt volna. Ránéz és annyi...hogy milyen következményei lehetnek, nem érdekli. Tényleg tipikus férfi!!
7. 7004ca251b (válaszként erre: 6. - Anny50)
2008. máj. 14. 13:59
Remélem kicsit megtudod győzni,hogy jobban odafigyeljen magára,és kevesebb legyen a husi,már amennyire lehet:)Esetleg ami még jó lehet,ha néha tart egy vízhajtó napot.Vannak nagyon jó vizjahtó teák,ha tudja,hogy valamelyik nap nem kell mennie sehova,mondjuk hétvégén,igyon előle bőven,az átmossa a szervezetetét,kihajtva a savakat.Ezzel sem szabad azért túlzásba esni,de 3-4hetente egy ilyen kis "kúra" sokat tud segíteni.Apukámnak sajnos ez már olyan súlyos,hogy neki a cholikum nevű vízhajtó hatású köszvény elleni gyógyszert kell szedni,de az viszont a szívnek nem tesz túl jót,szóval amig lehet,próbáljátok a gyógyszereket elkerülve,természetes anyagokkal helyettesítve azokat.sok sikert:)
2008. máj. 14. 12:50

Szia Luxi!

Nagyon köszönöm, hogy irtál és hidd el én mindent megtennék, de hát hiába. Nem élünk együtt, igy nem minden alkalommal én főzők, de akkor se érti meg! Erre a táplálék kiegészítőre én is nagyon kiváncsi vagyok, ha lehet akkor kérném én is privibe! Most itt a barátom Luxi és elolvastatom vele, hogy tudja milyen dolgokat okoz!!

5. 7004ca251b (válaszként erre: 2. - Turoczis)
2008. máj. 14. 08:46
Megírnád annak a táplálék kiegészítőnek a nevét?akár priviben is!köszönöm szépen
4. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - Anny50)
2008. máj. 14. 08:46
Nem akarlak riogatni,de az én apukám is köszvényes,mindig is imádott enni,sőt az már nem is simán evés volt.Aztán jöttek az úgynevezett köszvény rohamok,amikor egyszerűen az életerős 38éves apám nemtudott lábra állni,amikor "kinőtt" a második térde és könyöke,a szó szoros értelmében,mert a sok gyulladás,izületi gócokat okozott,ami megkövesedett...szóval próbáljjátok tényleg kerülni a húsos kajákat,főleg a disznót,és a vad husokat,mert tele vannak purinnal.Biztosan nagyon nehéz,mert ,hogy mondod vadászik,de az nagyon jó,hogy te igyekszel ennek megfelelően főzni,mert sajnos ezt a betegséget nem veszik még az orvosok sem annyira komolyan,mint amennyire kellene!Ami még hasznos lehet,a Corában árulnak 5literes kiszereélsben lugos vízet(ásványvíz)azt inni,az kicsit javítja a belső sav-bázis egyensőlyt,mert a köszény nem más,mint a szervezet elsavasodása nagy mértékben.vigyázz rá:)pasik,rájuk fér:P
2008. máj. 14. 08:27

Szia!

Köszönöm a válaszod, valóban érdekel a dolog. Párom ebben szenved már elég régóta, egy a baj, hogy a húst nem akarja elhagyni. Hiába mondom neki, hogy azt nem szabad. Vadász és rengeteg húst megevett már az eddigi életében. Igyekszem, ha én főzők, olyant készíteni, ami mellőzi a húskészitményeket.

2. turoczis (válaszként erre: 1. - Anny50)
2008. máj. 13. 11:25

Igen, ez egy nagyon kínzó betegség, de lehet kezelni, és kivédeni is. Miután a vese nem tudja kiválasztani a húgysavat, és bekerül a vérbe, majd lerakódik az izületekbe, azok begyulladnak és ez a fájdalmas. Ez kialakul a helytelen táplálkozásból is, elsavasodik a szervezet, és a sejtek is betegek.

A hús fogyasztást mindenképp mérsékelni kell, és van olyan táplálékkiegészítő, ami teljesen savtalanitja a szervezetet, és a sejtek egésségessé válnak. Naponta legalább 3 l folyadékot kell fogyasztani.

Van olyan beteg a közvetlen környezetemben, aki olyan izületi betegségben szenvedett, mint amit a köszvény okoz, és nagyon sokat javult. Ha érdekel, bővebben adok ismertetőt.

2008. máj. 6. 13:09
Egyre több a köszvényes beteg, milyen diétákat, gyógymódokat ajánlanátok! Barátom már 2 éve szenved vele, de semmi javúlás!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook