Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » " Köszönjük Emese!"...... fórum

" Köszönjük Emese!"...... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: " Köszönjük Emese!"......

1 2 3
2015. aug. 7. 14:00
Ó jeee! Köszi Emese! :D
2015. jan. 8. 18:22
Köszönjük Emese! :)
85. McKenzi (válaszként erre: 82. - Spinneli)
2009. szept. 24. 22:39
azt már hallottam én is, hogy megnézik az iwiwen a jelentkezőket
84. spinneli (válaszként erre: 83. - Cszsuka)
2009. szept. 24. 22:02

Persze lehet jó szakember, de saját érdeke is az, hogy fejlessze magát, hogy ne csak a szaktudást tudja csillogtatni.

Egyes szakmákban, sőt minden szakmában, ahol emberekkel kell foglalkoznod a személyiségeddel kell dolgoznod, ami ha nincs rendben a munkád sem lesz, hiába a sok tudás.


Teljesen más, ha olyan tényezőkkel akarnak szelektálni, amin az ember nem tud változtatni, pl. ahogyan írtad a kor, vagy a család...sajnos így ezeket a munkahelyeket el kell kerülni.

83. Cszsuka (válaszként erre: 81. - Spinneli)
2009. szept. 24. 21:43

Dehogynem értem, s teljesen megértelek, egyetértek. Csakhogy (sajnos vagy szerencsére?) nem vagyunk egyformák. Azok az emberek, akiknek alacsony az önértékelésük és "csúnya szürke egérként" adják elő magukat, még lehetnek jó szakemberek. Ma már nagyon sok a diszkrimináció, amit burkoltan csinálnak, hogy még csak fel se jelenthesd miatta.

Egyes helyeken nem mondják, de csak férfiakat vesznek fel, más helyeken csak 35 év alattit, s a legtöbb helyen elsődleges szempont, hogy tetszetős, 35 év alatti, lehetőleg gyermektelen és nem házas legyen az illető. A tudás csak utána jön számításba. Nagyon kevés a hely, ahol nem így van.

82. spinneli (válaszként erre: 79. - McKenzi)
2009. szept. 24. 21:39

:)


sokat számít a külső benyomás a prekoncepció, én most szeptemberben váltottam munkát, arra az időre emiatt le is vettem magam az iwiwről.

Mindenesetre eléggé bakot lő az a munkaadó, aki vagy csak a külső benyomásra, vagy csak a papírozott szaktudásra épít.

Dehát mire van a próbaidő?

:)

81. spinneli (válaszként erre: 78. - Cszsuka)
2009. szept. 24. 21:37

nem érted a mondandóm, szerintem és meglátásom szerint az önérdek érvényesítés nem feltétlen jelenti mások lenyomását, sőt...

Agilisnak határozottnak nem másokkal szemben kell lenni, hanem önmagában.


Tökéletes meg nem vagyok, kár itt virtuskodni le nem írt szavakkal, a lényeg, hogy törekedjünk rá.

Valóban nem könnyű egyik félnek sem.

80. Cszsuka (válaszként erre: 72. - McKenzi)
2009. szept. 24. 21:35
Nem baj, hogy nem én írtam a cikket? (Attól még megérthetem az érzéseit az illetőnek)
79. McKenzi (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2009. szept. 24. 21:34

:-)

de ő ahhoz képest is,

meg úgy általában az emberhez képest is :)))))


de tényleg úgy nézett ki, ahogy elképzeljük a mérnököket, magas, fekete hajú, szögletes arcú, komoly tekintetű, szemüveges, biztos vagyok benne, hogy sokat számít - ellenben mikor munkára kerül a sor meglepődnének :)

78. Cszsuka (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2009. szept. 24. 21:33

Örülök, hogy ezek szerint te tökéletes vagy, vagy legalábbis azzá fejlesztetted magad:)


Szóval, aki nem képes másokat lenyomni meg eltaposni, az haljon meg...


Persze, hogy jót tesz a személyiségfejlesztés, de nem minden fekete vagy fehér.


Én egyszerre vagyok munkavállaló és munkáltató is, nem könnyű egyik oldalnak sem.

2009. szept. 24. 21:26

A mérnökök nem túl gyorsak.

Nagyon közeli személyes tapasztalat.

:)

76. McKenzi (válaszként erre: 75. - Spinneli)
2009. szept. 24. 21:17

fontos

bár el tudom képzelni, hogy sok multinál a humán menedzser azt a mérnököt küldi tovább aki a legmérnökösebben néz ki :)))

Volt olyan évfolyamtársam, aki ránézésre ilyen volt, interjún talán megfontoltnak nézett ki, de valóságban - nem is tudok jobb jelzőt - egyszerűen lassú volt! Mindenben :))

75. spinneli (válaszként erre: 74. - McKenzi)
2009. szept. 24. 20:09

így van, bár hozzáteszem nagyon kevés munakör van, ahol nem számít egy fikarcnyit sem a fellépés, vagy a határozottság.

:)

a nagyfej infósoktól tényleg nem várnak el ilyesmit...talán még a kemény fizikai dolgozóktól.

de a többi területen ez elég fontos.

74. McKenzi (válaszként erre: 73. - Spinneli)
2009. szept. 24. 20:06

ez igaz :)


munkától is függ milyen képességekre van szükség inkább

73. spinneli (válaszként erre: 72. - McKenzi)
2009. szept. 24. 19:46

egyébként a valódi, nagytudású kockáktól nem várnak el szociális készségeket többnyire.

:)

72. McKenzi (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2009. szept. 24. 19:43

ja én nem cszsukáról beszéltem, hanem egy ismerősömről - arra a mondatodra reagáltam, hogy első körben csak normálisnak kell látszani :)))

Az ismerősömnek nem sikerült :))) Alapból vicces és laza, de az interjú nem megy neki, viszont cserébe nagyon jó szakember, régi munkahelyén három ember munkáját végezte el, plusz olyan programokat írt, amivel a többiek munkáját is megkönnyítette, - ez nem volt feladata, egyszerűen csak érdekelte.


A személyiségfejlesztés mindenkinek jó, mégis egy igazi kocka inkább az érdeklődési körébe tartozó témákba ássa bele magát, minthogy megtanuljon egy menedzser stílust :)

71. spinneli (válaszként erre: 68. - McKenzi)
2009. szept. 24. 19:01

hogyne hibáztatott volna?

a cikkből a szemét köcsög munkaadókról volt szó, megspékelve egy kis önigazolással "dehát én ilyen vagyok".


személyiségfejlesztés meg mindenkinek jót tesz, aki nem született tökéletesnek, gondolom vagyunk így ezzel páran.

:)

70. spinneli (válaszként erre: 69. - Cszsuka)
2009. szept. 24. 19:00

akkor egyszerűen nem kell a versenyszektorban dolgozni.


egyébként nem tudom, mitől lenne maszk az, hogy valaki jó önérdek érvényesítő???


akinek ez gáz, inkább ne dolgozzon sehol.

69. Cszsuka (válaszként erre: 67. - Spinneli)
2009. szept. 23. 23:02

Vágyam szerint, vágya szerint...

Ha így lenne...

Utálom, mikor játszani kell, amikor nem lehetek az, aki vagyok, maszkot kell felvenni. Valóban a vágyam szerint inkább önálló vagyok.


"Eladni magam"? Elég szomorú, hogy árunak kell tekinteni az embert, s nem lehet őszinte, ha bemegy egy ilyen helyre.

68. McKenzi (válaszként erre: 67. - Spinneli)
2009. szept. 23. 22:58

ő nem hibáztatott senkit, és amúgy is fel akarták venni, de talált egy jobb helyet

Valóban nem törtető típus, így a tehetsége nem valószínű, hogy ki lesz használva (abban a munkakörben nem kell túl sok fejlesztésen agyalnia), de jól megfizetik.

Egyébként el se tudnám képzelni, hogy személyiségfejlesztésre jár :))))

67. spinneli (válaszként erre: 66. - McKenzi)
2009. szept. 23. 22:28

elég egyszerű technikákkal lehet fejleszteni azt, hogy hogyan kell előadnod magad egy állásinterjún.

Hogy ez belülről is fakadjon, persze egy hosszabb út.

Én rengeteget tanultam magamról egy-egy ilyen megmérettetésen, nemcsak állásinterjúkon hanem bármilyen vizsgaszituáción.

Mindenesetre ha elutasítottak, vagy nem sikerült az utolsó dolog volt, hogy másokban jelöljem meg a hibát.

Bárhova kerül az ember nemcsak a szakmai tudása számít ha önérdekérvényesítése, fellépése nulla, kitörölheti vele, és nem azért mert ez nem szimpi a munkaadónak, hanem azért, mert így nem fog boldogulni a leendő munkahelyén sem.

Sírás és hibáztatás helyett én ajánlom a fent említett technikák elsajátítása, hosszabb távra pedig személyiségfejlesztést.

Ki-ki a maga vágyai szerint.

66. McKenzi (válaszként erre: 65. - Spinneli)
2009. szept. 23. 22:21

erről eszembe jutott egyik ismerősöm - nem tud jól szerepelni az interjúkon, viszont ismerősei szerint egy zseni :-)

Párommal voltak együtt interjún ő mesélte, hogy interjú közben elkezdte magyarázni papírra rajzolt ikonokról a saját fejlesztéseit :))) -

amik valóban nagyon meggyorsítják a munkát, órákat lehet spórolni ezekkel

annyira zavarban volt, dadogott és bonyolultan adta elő, hogy külső szemlélő azt gondolhatta volna, hogy zizzent, "kissé furcsa"

papírra rajzolta az ikonokat aztán elkezdte, hogy "ide kell kattintani, és akkor ez lesz, meg ha odakattintunk stb..." :))))

ő valójában egy igazi kocka, most jó munkahelye van, de ott sem használják tehetségét.

65. spinneli (válaszként erre: 64. - Cszsuka)
2009. szept. 23. 20:10

ez csak egy bővebben kifejtett önigazolásnak tűnik arra, hogy vki miért nem fejleszti önmagát agilis munkavállalónak, és marad szürke középszerű nyuszi.

A munkaadóknak állásinterjún nem azt kell kifejtened, hogy pióca akarsz lenni, első alkalommal a leggenyóbbaknak is csak annyit, hogy épkézláb ember vagy.

Ha ez nem sikerül, abban nem ők a hibásak.

64. Cszsuka (válaszként erre: 63. - Spinneli)
2009. szept. 22. 21:53

Én nagyon is értem!!

Sok esetben nehezen nyitnak az emberek, nem tudják magukat "eladni", hogy a mai szóhasználattal éljek. Én is ilyen vagyok, mert nem szeretem, hogy alakoskodni és dícsérni kell magam ahhoz, hogy esetleg felvegyenek, no meg jól belerúgni a másikba, mert az a menő.


Lehet valaki jó szakember attól még, hogy nem tudja magát dícsérni. Én egészen másként nézném az embereket, ha fejvadász vagy főnök lennék. Talán a Világ is más lenne.


Hogy jobban értsd: biztos van olyan tulajdonságod, ami pozitív, s olyan is, amit a legjobbnak tartasz magadban. Tudod, hogy képes vagy dolgokra, de nem kapod meg hozzá a lehetőséget. Ahhoz, hogy megkapd, "piócának" kell lenned. Van, aki képes rá, van, aki nem.

2009. szept. 22. 21:37
nem értem cikkírót, milyen a jelleme, lúzer, amin nem akar változtatni, vagy mi?
62. mese
2009. szept. 22. 21:15
Én a mai napig hallgatom ezt. Pénztárosként dolgozom, egy multinál, és rengeteg vásárlóm van. Nincs olyan műszakom, amikor egy hülyehumorú vásárlóm, ne úgy köszönne el tőlem röhögve hogy "Köszönjük Emese!" Utálom azt is, aki kitalálta a névtáblát, senki emberfiának semmi köze hozzá hogy hívnak, mégis boldog boldogtalan elovassa a nevem, és a bunkók röhögnek ezen...
61. Lemi09
2009. ápr. 12. 00:36

Nagyon utáltam... Sokat szekáltak azzal, hogy nyilvánosság előtt azzal a lesajnáló hanghordozással "köszönjük, Emesé-ztek, persze mindenki röhögött...

Aztán a cégünk jogtanácsosa, aki harcos jogvédő is, egy nőegylet nevében feljelentette a BB-t...

Nos, nem tudom, figyeltétek -e, de azóta nem mondják a reklám végén, hogy "köszönjük, Emese" !


Hehe!

2008. nov. 9. 15:56
Sajnos, annak vcan igaza, akikissé megalázónak érzi " Emese" helyzetét. A reklám azt az oldalát domborítja ki, ami a sok jobbító szándék ellenére sem sikeres, mert buta.
59. Duracellnyuszi (válaszként erre: 52. - Ac1096844d)
2008. okt. 2. 11:06
:D
2008. szept. 23. 14:17
Nekem folyton az jut eszembe a reklámokat látva, hogy milyen őrült röhögések lehettek a forgatáson.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook