Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírus - Politikamentesen! fórum

Koronavírus - Politikamentesen! (beszélgetős fórum)


13540. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13537. - Vivo44)
2020. szept. 22. 16:41
Igen az. Az sem tudom milyen betartatni egy szabályt, az a 17 év amit a rendőrségen töltöttem, csak véletlen volt. Rajtam maradt az egyenruha farsang után. :)))
13539. globus (válaszként erre: 13535. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 22. 16:40

Biztosan van ilyen, nem kérdéses.

De más elfeledkezni róla, véletlenül nem figyelni, mint szándékosan keresztbe tenni a szabálynak.

Ha így vesszük, jobbkormányos autóknak nálunk kényelmesebb lenne szembe menni a forgalommal.

13538. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13536. - Plavalaguna)
2020. szept. 22. 16:38

Nem, csak ember vagyok, aki vezet 20 éve. Tudom, hogy akaratlanul is követ el közben az ember hibát, mint az élet egyéb területén is.

Képzeld még a munkámban is hibázok, és otthon is van, hogy eltörök egy poharat, tányért, pedig gondolom tisztában vagy azzal, hogy nem készakarva tesz ilyent az ember.

13537. vivo44 (válaszként erre: 13529. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 22. 16:35

Igen azt mondanám!

Hiszen ha kinyitom az autó ajtaját, úgy ülök be, hogy elsősorban az autóban ülőkért vagyok felelősséggel, azt követően az úton közlekedőkért. Amennyiben 30-as tábla van, akkor azért van 30, mert oka van. A korlátozások nem ellenünk, hanem értünk vannak. Ha 40-es megyek egy 30-as táblánál és kifut elém egy 7 éves gyerek, mert hozzászokott, hogy ott nagyon lassan jöhet autó, akkor hibáztam, ha 40-el megyek, ne adj isten elsodrom az úttesten.Ugyanakkor elvárom az autós társamtól, hogy Ő is hasonlóképpen, körültekintően, a kiett, kért szabályozásoknak megfelelően vezessen, mert ahogyan engem is, Őt is várják haza, ahogyan a 7 éves gyermeket is. Fordítsd le a koronavírusra és megérted, még ha az elveiddel ellentétes is.

Tudom, kiderült, neked a szabályozás a rákfenéd, de továbbra is azt gondolom, hogy a szabályok most is értünk emberekért vannak és nem ellenünk, emberek ellen. Aki ezt nem tudja megérteni, az nem is lehet a társadalom teljes része, nem lehet neki semmi sem jó.

(akinek nem inge)

13536. plavalaguna (válaszként erre: 13535. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 22. 16:30

Globus us irta hogy a ferje se...


De te tudjuk hogy mindenkirol tudsz mindent, es az ugy van ahogy te tudod.


A lottoszamokat a kovetkezo hetit nem arulnad el? O nagy orakulum...

13535. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13532. - Plavalaguna)
2020. szept. 22. 16:29
Hidd el követ el. Nincs olyan, aki ne tenne ilyent. Akár véletlenül is. Elfelejti felkapcsolni a világítást,lakott területen kívül, vagy rajta hagyja véletlenül a reflektort. Ezek emberi dolgok, amiket mindenki elkövet.
13534. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13531. - Unom)
2020. szept. 22. 16:26

Minden alkalommal. Ezt az előző munkahelyen belém verték. Most pedig már automatikusan bekötöm.

De követek el szabálysértést. Általában mindig gyorsabban megyek, mint 50, sőt olyan is történt már velem, hogy piros lámpán átmentem. Vagy gyalogosként nem a kijelölt gyalogátkelő helyen mentem át az út másik oldalára, hanem attól kb.25 méterre.

13533. globus (válaszként erre: 13532. - Plavalaguna)
2020. szept. 22. 16:20
Utasként én szoktam rászólni férjemre, hogy sza.ért mész ilyen lassan, húzzál bele 😁 mondja, hogy 50, az ötven és nem több. Hivatásos jogsija van, nem kockáztat.
13532. plavalaguna (válaszként erre: 13529. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 22. 16:14
Bocs, de en egy csomo.embert ismerek aki nem kovet el gyorshajtast se... tenyleg nem. Es nem nem valami kulonkeges faj. A tobbseg nem kovet el szabalyserteseket vezetes kozben.
13531. unom (válaszként erre: 13529. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 22. 16:11
Ha autóba ülsz bekötöd a biztonsági övet?
13530. Garabonciás (válaszként erre: 13528. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 16:10
A posta megett volt. De elotte meg nem allt az a sorhaz, vagy mi van ott. Bankokkal, meg mindennel. Butoruzlet is van ott asszem. Meg kinai.
13529. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13517. - Vivo44)
2020. szept. 22. 16:07

Nem tudom Te vagy a férjed vezettek-e autót? Biztos követtek el, vagy amelyikőtök, aki vezet követ el szabálysértést. Ha más nem gyorshajtást. Ez legalább annyira veszélyezteti másnak az egészségét, mint a maszkhasználat elmulasztása. Ha kedves apukát, vagy téged minden alkalommal megvágnának, mert 50 km/h helyett 60 km/h-val közlekedtek lakott területen belül mit szólnál hozzá?

Akkor is azt mondanád jogos. Közlekedési balesetben jelenleg még többen haltak meg, mint a Covid-19 miatt.

13528. Napsugár8 (válaszként erre: 13525. - Garabonciás)
2020. szept. 22. 16:03

Azt nem tudom, hogy akkor még a busz állomás a nagytemplom mellett volt-e, vagy már az új helyén, ahol most is van, a posta háta mögött.

Ami kis üzletről én beszéltem, az biztos hogy nem buszállomás környékén volt, így annak a sorsáról nem tudok.

2020. szept. 22. 16:01
Regebben sokkal jobb hely volt szerintem Szentes. Lehet nem volt annyi minden mint most, de nekem sokkal jobban bejott.
13526. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13519. - Michelle.r)
2020. szept. 22. 16:01
Biztos beteg leszek, de egyre többször értek Veled egyet.
13525. Garabonciás (válaszként erre: 13523. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 15:57
Ez '90-ben meg biztos megvolt. Akkor nem egyrol beszelunk. Valahol ott volt a buszallomas kornyeken arra emlekszem, mert diakkent busszal jartunk a Szentesre aztan ott toltottuk el neha a maradek idot. Meg a jo kis tejivokban. Vmi egzotikus neve volt asszem, de mar nem tudom mi. Nem most volt mar.
13524. globus
2020. szept. 22. 15:51

Állítólag közel a Világvége!

Az utolsó óra története!

Az utolsó óra 1. percében az 52. utca alatt a földalatti egyik elfelejtett folyosóján megtalálták Walt Whitmant; a költőt ott ütötte meg a guta, amikor a Broadway-n felhangzott a dzsessz. A pályaőrök, akik ráakadtak, feszítővassal azonnal bezúzták a koponyáját, ezért a hálás Városi Tanács kéthavi bérükkel és kalauzi elő-léptetéssel jutalmazta őket;

Az utolsó óra 2. percében Hollywood érseke kereszténnyé nyilvánította Mózest és Mohamedet, a revizionista Buddhát pedig kommunista tendenciái miatt törölte a szentek sorából;

Az utolsó óra 3. percében a székesfővárosi Washington Emlékoszlop becsörtetett New Yorkba, és abban a hitben, hogy véget vethet a szenvedés és az alkímia uralmának, belökött egyet a diadalívnek a nagy politikusról elnevezett téren;

Az utolsó óra 4. percében több ezer begerjedt poéta részegült táncba kezdett a Sutton Place háztetőin, ahol a cenzorok és a vagyonos népszórakoztatók laknak;

Az utolsó óra 5. percében Bud Powell lett az újonnan alakult Dzsesszzenészek Szövetségének elnöke, miután gyors egymásutánban 3 keringőlemezt nagy ováció közepette a Chesapeake Öböl kavargó vizébe vágott, másodpercenként 17 fordulattal;

Az utolsó óra 6. percében két vandál egy lopott helikopter segítségével piros lámpát helyezett a Szabadságszobor fáklyája helyébe; amikor a köztiszteletben álló hölgyet kérdőre vonták, mindentudóan mosolygott;

Az utolsó óra 7. percében nagyszabású orgia került megrendezésre a New York Times, a kormány hivatalos lapjának központi irodáján, ezt követően pedig keménykötésben megjelent a lap kolosszális esti kiadása, amely az összes, eddig leközölhetetlen híreket tartalmazta;

Az utolsó óra 8. percében a Rendőri Közlöny exhumálta az Ismeretlen Katona holttestét, aki, mint később bebizonyosodott, Adolf Hitler volt;

Az utolsó óra 9. percében három elmeorvos szimultán szexuális kapcsolatba lépett egy színes televíziókészülékkel;

Az utolsó óra 10. percében az Amerikai Forradalmi Veteránok Nőutódai kirúzsozták a .....-t, a .....-re pedig álarcot húztak. Az eredményen fellelkesülve elhatározták, hogy beiratkoznak a Hasbeszélő Akadémia levelező tagozatára;

Az utolsó óra 11. percében egy morfinista küldöttség kábítószerek ellenében önként ajánlkozott orvosi kísérletekhez; szemükbe rákvírusokat fecskendeztek;

Az utolsó óra 12. percében az Amerikai Propaganda Bizottság kikiáltotta Az Ember Méltóságát erről 1000 cikkelyből álló közleményt bocsájtott ki, szabad versben;

Az utolsó óra 13. percében a nevadai atomkísérleti térségben megnyílt a föld, és alóla egy dicső és eddig ismeretlen civilizáció került napvilágra, népének maradványaival együtt; kiszáradt testek fohászkodó helyzetben maradtak fenn;

Az utolsó óra 14. percében 14 milliomost Cadillacestül egy ártatlan külsejű autómosodába csalogattak, ahonnan 6 perccel később kocsijukból és mindenükből kivetkőztetve 42 láda kutyaeledel formájában távoztak;

Az utolsó óra 15. percében egy süketnéma családnak tudatalatti kinyilatkoztatás útján feltárult Salvador Dali szimbolizmusának titka;

Az utolsó óra 16. percében az Állatbarátok Szövetségével szemközt, egy telefonfülke előtt, egy csapat rejtélyes indián menetelt csendesen föl-alá; teljes harci díszben;

Az utolsó óra 17. percében egy ismeretlen artesiai republikánus képviselő felfedezte és bemutatta a világ tenorszaxofonját;

Az utolsó óra 18. percében 6 részeg fiatalkorú bűnöző elkábult a földalattin; a Kanári-szigetekre vitték őket, ahol esti bizonytalanságra ébredtek. Elfoglaltak egy csónakot, és a nyílt tengerre igyekeztek. Utoljára a Birkafej-öböl előtt látták őket; fejvesztetten eveztek, energikus imákat mormolva Jean Genet-hez;

Az utolsó óra 19. percében feketelistára tett néger színészek egy csoportja fehér maszkot öltve a Dohány Út c. darabot mutatta be hisztérikusan zokogó fajgyűlölő közönség előtt;

Az utolsó óra 20. percében egy vállalkozó szellemű vasúttulajdonos titokban vörös lámpákkal és prostituáltakkal árasztotta el a Staten Island-i kompok fedélzetét; a New York-i kikötőben ily módon előállt óriás méretű forgalmi torlódás elősegítette a lokomotív újraszületését;

Az utolsó óra 21. percében a levittowni kísérleti lakótelepek valamennyi mosógépe varázslat áldozata lett; teljes tartalmuk bíbor bokafixes zoknivá változott;

Az utolsó óra 22 percében egy heves vérű szakállas fiatalember avval ejtette ámulatba a Lourdes-ba sereglett jámbor tömeget, hogy 20 láb magasban szellemet idézett, és azt hirdette, ő Jézus Krisztus. Amikor azonban földre ereszkedett, hogy az Amerikai Orvosszakszervezet megfigyelője vizsgálatoknak vethesse alá, egy fiatal pap rávetette magát és rózsafüzérrel megfojtotta, helyreállítva imigyen a békét és a rendet és kiérdemelve a Pápa különleges kitüntetését;

Az utolsó óra 23. percében egy bátor vadászrepülő lelőtt a magasban egy világító testet, amelyről utóbb kiderült, hogy Cyrano de Bergerac szelleme;

Az utolsó óra 24. percében hasmenéstől gyötört galambraj pusztított Miami Beachen;

Az utolsó óra 25. percében a Wisconsin állambeli Madison erdő mélyén lángba borult egy marihuánaliget; ettől a helyi Önkéntes Tűzoltó Osztag annyira megmámorosodott, hogy egyenesen Folkstonba, Georgina államba hajtott tűzoltókocsin, vihogó jókedvet árasztva maga körül;

Az utolsó óra 26. percében a Színesbőrűek Érdekszövetségének női vécéjében váratlanul felbukkantak az indiánok, zsakettben és érthetetlen plakátokkal;

Az utolsó óra 27. percében az Olvasók Kalauza, a Life magazin és a Los Angeles-i telefonközpont rabló-pandúrt játszottak;

Az utolsó óra 28. percében felfedezték, hogy egy közkedvelt gyógyszerkészítmény kokaint tartalmaz. A hírt követő pánik során 17 000 embert agyontapostak és porrá zúztak 300 patikát;

Az utolsó óra 29. percében egy postás felesége egészséges filmszínháznak adott életet;

Az utolsó óra 30. percében típuslakásokat építettek Goof Cityben;

Az utolsó óra 31. percében Francois Villon szelleme mágikus ráolvasás útján betonnal befalazta a földalatti valamennyi kijáratát, ennek következtében új szekta alakult, melynek hívei lovat imádtak, és a „Mélyen Texas Ölén” kezdetű himnuszt énekelték;

Az utolsó óra 32. percében 36 kiadatlan Charlie Parker-sláger került elő viaszlemezen egy philadelphiai pincéből. Szerencsére a rendőrség rajtuk ütött, mielőtt Bizonytalanságot és Zavart kelthettek volna;

Az utolsó óra 33. percében minden férfi .....val illette felesége ......t, 5 perc múlva azonban letagadták, hallucinációt és alvajárást emlegetve;

Az utolsó óra 34. percében újra felfedezték a Fordított Bezárhatóság Törvényét; gyufaskatulyába zárták a világmindenséget, két bolhát állítva fegyőrnek;

Az utolsó óra 35. percében valamennyi tudományos-fantasztikus folyóirat rejtélyes módon körömrágcsálássá változott;

Az utolsó óra 36. percében Puerto Ricó-i Nacionalisták jégcsákánnyal megrohamozták a TV-Palotát, hogy az éppen soron levő közkedvelt műsor részvevőiből kiszedjék végre, „ki-mit-tud!”;

Az utolsó óra 37. percében a Nemzeti Himnusz dzsesszfeldolgozását az USA Tengerészet hivatalos indulójává nyilvánították ;

Az utolsó óra 38. percében falánk hangyák serege lepte el az USA államkincstárát; a teljes pénzkészletet felfalták, visszautasítva az ajánlatot, hogy zöld átszállójegyekkel kárpótolják őket;

Az utolsó óra 39. percében az elnök álmában elélvezett, és Algírba küldték a Flottát;

Az utolsó óra 40. percében észrevették, hogy valaki az össszes vécékagylót felfordította; a lakosság pironkodott;

Az utolsó óra 41. percében rendeletileg kiheréltek minden jövendő pederasztát, hogy ezzel a szükségmegoldással véget vessenek a széles körben terjedő végbélsérvnek;

Az utolsó óra 42. percében utoljára jelentek meg az indiánok; futballmezbe öltözve a New York-i Paramount mozi büféje felé igyekeztek. Teleszedték magukat tökmaggal, és felböfögtek az erkélyre. Senki sem látta őket többé;

Az utolsó óra 43. percében 40 000 amerikainak álmában megjelent James Dean, lágyan mosolygott és gyengéd hangon a feltámadásról beszélt;

Az utolsó óra 44. percében egy nudistákkal megrakott villamos befutott a belvárosba;

Az utolsó óra 45. percében minden meztelenségbe öltözött és reményteljes volt a bizonytalanság;

Az utolsó óra 46. percében első ízben viseltek átlátszó ruhát nyilvánosság előtt;

Az utolsó óra 47. percében feleslegessé vált a prostitúció;

Az utolsó óra 48. percében zöldre állítottak minden közlekedési lámpát;

Az utolsó óra 49.percében a Nők Lapja ondóvá változott;

Az utolsó óra 50. percében a Cserkészfiúk egyesültek a Cserkészlányokkal, s ezzel a kéj és kísérletezés új korszaka vette kezdetét;

Az utolsó óra 51. percében Texast kiskorúnak nyilvánították, és gyámot rendeltek ki mellé;

Az utolsó óra 52. percében az egyik csendes-óceáni H-bomba nagy gomolyag röpcédulát lökött ki magából „Bumm” felirattal;

Az utolsó óra 53. percében Jézus Krisztus megjelent a Times címlapján, Donald kacsa és az F. B. I. főnöke társaságában;

Az utolsó óra 54. percében Nelson Rockefeller hasis-ültetvényt létesített a New Jersey-beli Nutley-ben, az önkiszolgálókban pedig kábítószer-részleget rendeztek be, az ott vásárlók értékes ajándékot kaptak;

Az utolsó óra 55. percében egy kegyvesztett baseball-csapat végső elkeseredésében felégette a disneylandi Vidám Parkot, és lassan visszavonult a csendes őrület állapotába;

Az utolsó óra 56. percében fájdalommentesen kiheréltek mindenkit, akinek értelmi képessége nem érte el az átlagosat; a lakosság fennmaradó részét pedig Szociális Segélyben részesítették;

Az utolsó óra 57. percében eltörölték a pénztárgépet;

Az utolsó óra 58. percében a világ valamennyi tisztviselője beteget jelentett;

Az utolsó óra 59. percében minden ajtót kiszakítottak keretéből, és hatalmas máglyára vetették őket; csupán a fityegő sarokvasak maradtak meg néma emlékeztetőnek egy szomorú és ijesztő történelemből;

Az utolsó óra 60. percében felfedezték Amerikát és a szépség és a szeretet végső reneszánsza megkezdte örök időkre szóló uralmát.

13523. Napsugár8 (válaszként erre: 13518. - Garabonciás)
2020. szept. 22. 14:20
Egy kis alacsony, régi tipusú fehér kis házikóban... még a rendszerváltás előtt lebontották, az akkori kis üzlet tulajdonosa azóta már akkora üzlethelyiségben árul, és nem kis kilós méterárut...
13522. Napsugár8 (válaszként erre: 13519. - Michelle.r)
2020. szept. 22. 14:18
Miközben 10 év óta a minimál nyugdíj 28,500 ft, és a nyugdíjasok harmada 50 ezer ft alatti "nyugdíjszerű ellátásban" részesül.
13521. _Berry_ (válaszként erre: 13519. - Michelle.r)
2020. szept. 22. 14:15
De ha nézi az alanyi jogon járó csatornákat, akkor hallania kell, hogy bemondják, hogy kötelező. Boltokra már egyébként is jó ideje ki van írva. Ráadásul az idősek úgy szeretnek beszélgetni (és időnként ezzel feltartani a sort)a kisboltosokkal, mint a rendelőben az orvossal, amikor megtárgyalják az élet kérdéseit.
13520. Asinel 75 (válaszként erre: 13504. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 13:13
Sz@rházi banda😬
13519. michelle.r (válaszként erre: 13504. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 13:10

Na ez az, amitől forog a gyomrom. És nem csak jogászként, hanem emberként is. Királyunk kesztyűbábja világgá kürtölte anno, hogy aki nem beteg, ne hordjon maszkot. Ezt még mindig nem korrigálták megfelelően.


A néni valószínűleg nem fészbúkozik, nem instázik, de meglehet, hogy az "alanyi jogon" járó tévét nézi, ahol olyan képeket lát, ahol szurkolók maszk nélkül, vagy állami rendezvénye maszk nélkül.És akkor van pofájuk 50-ezerre lehúzni.

13518. Garabonciás (válaszként erre: 13504. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 13:01
Volt Szentesen regen egy ilyen kis ruhauzlet. Pontosabban ruhaanyagokat arultak, meg fuggonyt, meg méteres árút. De szerettem..nem tudom megvan-e még. Olyan jo dolgokat lehetett ott kapni. De mar vagy 10-15 eve nem jartam arra.
13517. vivo44 (válaszként erre: 13514. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 22. 12:16

Még az 50ezer kevés is!

Ha egy embernek 10ezer, vagy 50ezer forintot ér az egészsége, akkor meg is érdemli.

Abban pedig teljesen igazad van, hogy lett volna ideje készíteni egy darab rongyot. Na ez is a felelőtlenség. Készíthetett volna, de úgy gondolta ő megteheti....

Nap, mint nap nagyon sok idősebb van, aki kikéri magának, hogy senki ne erőltesse rá a maszkot, "szó szerint: "Ne más, majd én eldöntöm, hogy meddig akarok élni!"

13516. Flóra76 (válaszként erre: 13514. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 22. 12:11
Egy nyugdíjas magyar néninek az is sokkkk. Szerintem őket elég lenne figyelmeztetni!
13515. _Berry_ (válaszként erre: 13511. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 12:09
Igen, nagy összeg, de az emberek többségét csak ezzel lehet a szabály betartására motiválni. 5 ezer forintra a legtöbb csak a vállát vonogatná. Én azt látom, hogy a bírság ellenére az emberek még mindig trükköznek. Pl. vannak emberek, akik felszállnak a járműre maszkban, majd körülnéznek és mivel nincs a láthatáron senki, aki büntethetné, máris letolja a nyakába vagy orra alá a maszkot.
13514. 71ddaa07fa (válaszként erre: 13513. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 11:53
A szabályt, azt be kell tartatni valahogy. A néni valóban nem foghatja arra, hogy nem tudta, mi a helyzet, hiszen a vízcsapból is ez folyik. De kevesebbel, 10.000 Ft-al is lehetne kezdeni.
13513. Napsugár8 (válaszként erre: 13510. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 22. 11:50
Tökéletesen egyetértek! Az 50 ezer, még aktív keresőnek is megrengeti a pénztárcáját, egy idős nyugdíjasnál az a megoldás, hogy ülje le a börtönben???
13512. unom (válaszként erre: 13508. - Napsugár8)
2020. szept. 22. 11:48
Milyen üzlet volt ez?
13511. Napsugár8 (válaszként erre: 13509. - _Berry_)
2020. szept. 22. 11:41
A 13504. hsz-ben írtam, hogy idős nyugdíjas kis öregasszonyról van szó, akinek (ahogy az eladó mondta) meglehet, hogy a nyugdíja nincs annyi, mint a bírság összege.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook